انتخاب یک زبان برنامه نویسی توپ برای بچه های آی تی

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
به نظر من بچه های IT بهتره اول به زبون های تحت وب بپردازند... بعد برن سراغ بقیه...
من تحقیقاتی که کردم به این نتیچه رسیدم:
اول HTML,CSS,...
بعد PHP،
چرا PHP؟ مهمتر از این دلیل که OpenSource هست مگه داریم؟ از ASP چیزی کمتر نداره هیچ!! شاید در مواردی برتری هم داره.
حتما الان میگید که این ایرانه Copyright نداریم خوب از خدمات Microsoft رایگان استفاده میکنیم؟!! بله درست. ولی من دارم در مورد زبان های تحب وب صحبت میکنم دیگه اونجا خبری از این چیزا نیست! رو وب سرور ها همه چیز باید License داشته باشه و وضعیت سرورهای لینوکس خیلی بهتره و راحت و رایگان میشه PHP رو ساپورت کنن.
از یه طرف دیگه این زبون زود بازده هست و سریع میشه کاربردی ازش استفاده کرد.
شاید بگید من آینده نگرم... میخوام در آینده یه برنامه نویس خیلی حرفه ای باشم نه تنها بر روی وب بلکه Application های ویندوز و...
خوب، نظر من اینه که کنار این PHP میتونیم Java رو شروع کنیم (طبق تحقیقات من قوی ترین زبون برنامه نویسی هست)، از وب بگیر تا تو ماشین لباس شویی میتونیم ازش استفاده کنیم.
چطوره؟؟

نظرتون چیه؟ اگر جایی از صحبت هام ایراد داشت تصصیح کنیدش

به تمام دلايلی که فرمودید php خوبه اما تنها مشکل اینه که برای application تحت وب از php استفاده نمی کنند و اکثراً در زمینه سایت مورد استفاده قرار میگیره :gol: در مورد license هم حرفتون صحیح اما در کشورهای دیگه هم خیلی شرکت های بزرگ هستند که با دات نت ماکروسافت کار می کنند و برای کارشون license خریداری می کنند. OpenSource بودن برنامه خیلی خوبه اما تنها دلیل برای استفاده از یک برنامه نمیتونه باشه :gol:

iPooria

عضو جدید
من عرض کردم... کنارش میتونیم Java رو هم یاد بیگیریم....
PHP زبون ساده ای هست که خیلی قدرتمنده. الان مطرح ترین اسکریپت های جهان از PHP استفاده کردن. تو قدرتش شکی نیست

adibkurd

عضو جدید
البته نسخه ultimate همیشه کامل ترین و حرفه ای ترین نسخه هست در سی شارپ
express هم داریم اما واسه اموزش و اماتور ها به کار میره

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
اااااااااااااا خصوصی نداشتیم ها منم میخوام یاد بگیرم:cry::(
اینجا همه با هم دوستیم . شما هم بیا. ما همه در حال یادگیری هستیم

دلیل اینکه گفتم خصوصی میگم این بود که فقط من و r-quantum بحث می کردیم و هیچ کس نظری نداد واسه همین نخواستم واسه بقیه خسته کننده باشه
صنم جان من کارم تو طراحی صفحات وب هستش . برنامه هایی مثل سی پلاس پلاس یا سی شارپ زبان های application هستن . حال باید ببینی به کدومش علاقه مند هستی.تو طراحی وب من در خدمتم.
ببین ما 2 جور زبان برنامه نویسی داریم : زبان های application و زبان های تحت وب.
زبان های application مثل سی ، سی پلاس پلاس، سی شارپ و ... . خودم سی شارپ رو خیلی دوست دارم چون ویژوالی هستش . خیلی باحاله باهاش کار کردن.
برنامه های تحت وب هم مثل پی اچ پی ، ASP که تخصص خودم تو زمینه پی اچ پی هستش .
اینم بگم که اگه بتونی از خانواده سی یکیش رو یاد بگیری براحتی میتونی با ASP هم سازگار شی . همه زبان ها سختی خودشون رو دارن پس نمیتونم بگم که کدوم زبان اسونه و در ضمن بحث کاربردیش هم بستگی به کار خودت داره . بگو چی دوست داری تا واضح توضیح بدم

پ.ن : شما چجور عشق شبکه داری ، منم عشق برنامه نویسی دارم.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اینجا همه با هم دوستیم . شما هم بیا. ما همه در حال یادگیری هستیم

صنم جان من کارم تو طراحی صفحات وب هستش . برنامه هایی مثل سی پلاس پلاس یا سی شارپ زبان های application هستن . حال باید ببینی به کدومش علاقه مند هستی.تو طراحی وب من در خدمتم.
ببین ما 2 جور زبان برنامه نویسی داریم : زبان های application و زبان های تحت وب.
زبان های application مثل سی ، سی پلاس پلاس، سی شارپ و ... . خودم سی شارپ رو خیلی دوست دارم چون ویژوالی هستش . خیلی باحاله باهاش کار کردن.
برنامه های تحت وب هم مثل پی اچ پی ، ASP که تخصص خودم تو زمینه پی اچ پی هستش .
اینم بگم که اگه بتونی از خانواده سی یکیش رو یاد بگیری براحتی میتونی با ASP هم سازگار شی . همه زبان ها سختی خودشون رو دارن پس نمیتونم بگم که کدوم زبان اسونه و در ضمن بحث کاربردیش هم بستگی به کار خودت داره . بگو چی دوست داری تا واضح توضیح بدم

پ.ن : شما چجور عشق شبکه داری ، منم عشق برنامه نویسی دارم.
زبان های تحت وب می خوام ولی نهایت باز رسیدم خونه اول :(
یعنی یادگیری زبان برنامه نویسی
آخه کار خیلی سختیه و وقت گیر از اون کتاب های 31 روزه چی داری؟ آخه اونا با روحیه ام سازگارترن :biggrin:
خوب من یه سری به گوگل زدم و مقایسه php و asp خلاصه اش رو می نویسم دوستان هم بخونن البته زیاد بود چند تاش که یادم مونده می نویسم
php یه زبان اسکریپت هست ولی asp کدنویسی
php امنیتش بالاتره و کد باز است.
asp شی گرا ساپورت می کنه
نکته مهم آخر : یادگیری asp راحت تره :biggrin:
پس انتخابم asp.net ;) راستش نمی دونم چرا ولی همیشه سخت رو دوست دارم :redface:می خواستم php رو انتخاب کنم و هم از این لحاظ که امنیتش بالاتره ولی فکر کردم اسکریپ هست نمی تونم می مونم واسه همین فکر کردم اول رو به راحته شروع کنم باز تو هر کدوم به نظرت بهتره و می تونیم بخونیم بگو بریم :smile::w30:
خوب حالا کی شروع می کنیم کی تموم می کنیم :D با روزی دو ساعت پیش فرض

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان های تحت وب می خوام ولی نهایت باز رسیدم خونه اول :(
یعنی یادگیری زبان برنامه نویسی
آخه کار خیلی سختیه و وقت گیر از اون کتاب های 31 روزه چی داری؟ آخه اونا با روحیه ام سازگارترن :biggrin:
خوب من یه سری به گوگل زدم و مقایسه php و asp خلاصه اش رو می نویسم دوستان هم بخونن البته زیاد بود چند تاش که یادم مونده می نویسم
php یه زبان اسکریپت هست ولی asp کدنویسی
php امنیتش بالاتره و کد باز است.
asp شی گرا ساپورت می کنه
نکته مهم آخر : یادگیری asp راحت تره :biggrin:
پس انتخابم asp.net ;) راستش نمی دونم چرا ولی همیشه سخت رو دوست دارم :redface:می خواستم php رو انتخاب کنم و هم از این لحاظ که امنیتش بالاتره ولی فکر کردم اسکریپ هست نمی تونم می مونم واسه همین فکر کردم اول رو به راحته شروع کنم باز تو هر کدوم به نظرت بهتره و می تونیم بخونیم بگو بریم :smile::w30:
خوب حالا کی شروع می کنیم کی تموم می کنیم :D با روزی دو ساعت پیش فرض
خوبه سرچ زدی. بیا دقیق شیم رو قضیه :
ببین اولا طراحی صفحات وب یه پیش نیاز داره(الکی که نیست این تخصص!!!) اونم یادگیری زبان html هستش که اگه سرچ بزنی با دنیایی از اطلاعات مواجه میشی .
اگه با asp راحتی بذار نکته ای رو بهت بگم : برای یادگیری asp یا سی شارپ باید بلد باشی یا ویژوال بیسیک .
تو زبان برنامه نویسی باید پایگاه داده بخونی . تو مطالعاتت حتما بهشون برخورد کردی که پایگاه داده پی اچ پی mysql و برای ای اس پی sqlserver هستش.

نتیجه اینکه شما باید فعلا پیش نیاز رو بدونی که اچ تی ام ال هستش و بعد در کنار هر زبان برنامه نویسی که انتخاب میکنی باید پایگاه داده رو هم یاد بگیری (بهتره به موازات هم باشه ولی میتونی وقتی به بحث کانکت شدن به پایگاه داده رسیدی ، اونجا اموزش پایگاه داده رو هم یادبگیری که همشون بستگی به نوع فایل اموزشی داره که ازش یاد میگیری).
حالا بگو که پیش نیاز رو تا چه حد بلدی ؟؟

پ.ن: 1 پیش نیاز دیگه هم هستش که برای اشفته نشدن ذهنت در ادامه بحثامون میگم .
به صنم هم گفتم علت اینکه در این تاپیک با صنم بحث میکنیم و به همدیگه پیام خصوصی نمیدیم ، شاید دوستان علاقه مندی ، به بحثمون باشن اینجا و شاید تو حرفای من اشتباهی باشه که خوشحال میشم راهنماییم کنید. اگه دوستانی با این بحث ما در این تاپیک مشکل دارن حتما بگن تا ادامه بحثمون رو با پیام خصوصی پیش ببریم.

شاد و پیروز باشید

آخرین ویرایش:

FIFA20

اخراجی موقت
اگه بحث بازار ایران باشه که الان دات نت فعلا پیشرو هستش . پس بنظر من اگه سی شارپ بلدید، بدون شک asp رو انتخاب کنید.
اینکه برنامه نویسی بهتره یا شبکه که اولا به قول دراگو بهتری وجود نداره دوما بستگی به علاقه خودتون داره . ببینید به کدوم علاقه مند هستید.

خیلی تعجب کردم که پست رو ندیدی . منظور من از جزییات مربوط به حرفا و سوالات خودته . پس فعلا با html شروع کن .
استارت رو از اینجا بزن. سوالی بود در خدمتم .
با تشکر
پس اول با C# شروع کنم بعد asp , sql server؟؟:cool:
برنامه نویسی وب با طراحی وب سایت فرقش چیه؟:redface:
***بوک مارک این کروم کجاست مدت هاست دنبالشم!!!!؟؟؟***

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر
پس اول با C# شروع کنم بعد asp , sql server؟؟:cool:
برنامه نویسی وب با طراحی وب سایت فرقش چیه؟:redface:
***بوک مارک این کروم کجاست مدت هاست دنبالشم!!!!؟؟؟***
اول سی شارپ. بعد اینکه تسلط پیدا کردید حالاasp . بحث پایگاه داده هم در ادامه اموزش هاتون ، زمانیکه وقت کانتکت شدن با پایگاه داده هستش ، یاد بگیرید.

من متوجه سوالتون نشدم . اصولا اینجوری می نویسن " برنامه نویسی ، طراحی وب سایت ". حالا سوال شما دقیقا چیه ، نمیدونم !!!!!
اینجوری هم میشه از سوالتون برداشت کرد که طراحی رو بکمک html و css انجام میدیم و برنامه نویسی رو با php یا asp.

اون علامت ستاره رو کنار url تو نوار ادرس میبینید؟؟از اونجا میتونید هر ادرسی رو به بوک مارکتون اضافه کنید.

FIFA20

اخراجی موقت
اول سی شارپ. بعد اینکه تسلط پیدا کردید حالاasp . بحث پایگاه داده هم در ادامه اموزش هاتون ، زمانیکه وقت کانتکت شدن با پایگاه داده هستش ، یاد بگیرید.

من متوجه سوالتون نشدم . اصولا اینجوری می نویسن " برنامه نویسی ، طراحی وب سایت ". حالا سوال شما دقیقا چیه ، نمیدونم !!!!!
اینجوری هم میشه از سوالتون برداشت کرد که طراحی رو بکمک html و css انجام میدیم و برنامه نویسی رو با php یا asp.

اون علامت ستاره رو کنار url تو نوار ادرس میبینید؟؟از اونجا میتونید هر ادرسی رو به بوک مارکتون اضافه کنید.
برای برنامه نویسی وب باید c# , asp , sql یاد بگیرم کافیه یا باید html , css هم یاد گرفت ؟ منظورم همینه.
**اضافه که کردم از کجا بوک مارکهام رو ببینم**

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اگه بحث بازار ایران باشه که الان دات نت فعلا پیشرو هستش . پس بنظر من اگه سی شارپ بلدید، بدون شک asp رو انتخاب کنید.
اینکه برنامه نویسی بهتره یا شبکه که اولا به قول دراگو بهتری وجود نداره دوما بستگی به علاقه خودتون داره . ببینید به کدوم علاقه مند هستید.

خیلی تعجب کردم که پست رو ندیدی . منظور من از جزییات مربوط به حرفا و سوالات خودته . پس فعلا با html شروع کن .
استارت رو از اینجا بزن. سوالی بود در خدمتم .
خوب پس مسیر آموزش من این جوری میشه : html بعد سی شارپ بعد sql ؟؟یعنی درست متوجه شدم؟
یکی هم نگفتی دوره ام چند ساعته است تقریبا چند ساعت می کشه هر دوره ام یعنی بعد چند ماه می تونم طراحی کنم؟:D
یکی هم فرق اون html ها در همون سایت که دادی نوشته چیه؟:confused:
باشه پس من از هفته بعد شروع می کنم مرسی عزیزم :w30:

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای برنامه نویسی وب باید c# , asp , sql یاد بگیرم کافیه یا باید html , css هم یاد گرفت ؟ منظورم همینه.
**اضافه که کردم از کجا بوک مارکهام رو ببینم**
بحث های من و صنم رو دنبال کردید؟؟ من تو بحثامون اشاره به پیش نیاز کردم . بذار دوباره کامل بگم .
برای هر چیزی یه سری پیشنیاز ها لازمه . برای طراحی صفحات وب هم پیش نیاز html و css و پایگاه داده لازمه . html یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه با کمک اون میتونید کار طراحی رو انجام بدید. اگه صفحه وب شما فقط html باشد بصورت استاتیک خوانده می شود . اوایل ازhtml برای ساختار ظاهری اطلاعات استفاده میکردن ولی الان دیگه این کار منسوخ شده و به css سپرده شده . html بیشتر نقش رابط کاربر رو بازی میکنه .
گاهی پیش میاد که ما به اطلاعات کاربر نیاز داشته باشیم . این اطلاعات از طریق فرم به ما فرستاده میشود. حالا بحث فرم یه بخشی از داینامیک بودن صفحه وب هستش. تو داینامیک بودن بحث سرور میاد وسط .

یه عکس اچرفرانسه تو کرومتون هست ؟؟ روی عکس کلیک کن . اونجا نوشته بوک مارک و جلوش عکس فلش داره . رو فلش کلیک کن . درست اولین گزینه نمایش بوک مارک هاست.

پ.ن: من دقیق نمیدونم که کروم بصورت پیش فرض چی داره و چی نداره . رو کروم خودم کلی امکانات نصب کردم . حالا نمیدونم اچارفرانسه جز پیش فرض ها هست یا نه !!!

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پس مسیر آموزش من این جوری میشه : html بعد سی شارپ بعد sql ؟؟یعنی درست متوجه شدم؟
یکی هم نگفتی دوره ام چند ساعته است تقریبا چند ساعت می کشه هر دوره ام یعنی بعد چند ماه می تونم طراحی کنم؟:D
یکی هم فرق اون html ها در همون سایت که دادی نوشته چیه؟:confused:
باشه پس من از هفته یبعد شروع می کنم مرسی عزیزم :w30:
در حال ارسال پست قبلی بودم که 2 تا پست شما رو دیدم .

اول html رو کامل بخون . اگه منطورت اعداد 4 یا 5 هستش که اینا ورژن ها هستن . جدیدترین استاندارد 5 هستش. اگه میخوای وارد asp بشی باید سی شارپ رو بخونی ولی بنظرم کار با یه cms رو یاد بگیری خیلی بهتره و بیشتر به دردت میخوره . شما که نمیخوای حرفه ای شی . با خود cms هم خیلی کارا میتونی انجام بدی. باز تصمیم با خودته ولی فعلا html رو یاد بگیر ، باز بحث میکنیم. چند ساعت بودنش هم بستگی به خودت داره . من منبع رو معرفی کردم . خودت ببین چند ساعت میتونی روش وقت بذاری . هر وقت تموم شد خبر بدی

html میشه 20 ساعته
c# میشه 120 ساعته
asp میشه 80 ساعته
sql هم میشه 50 ساعته
:surprised:درسته؟
این عددها رو چه حسابی هستش ؟؟ ساعت اموزشگاه خاصی رو گفتی ؟؟ ساعت مطالعه انلاین گفتی ؟؟ نمیدونم

ابهام: میگن که هنوز از html5 استفاده نکنید ولی نمیدونم چقدر صحت داره . دوستان خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

اول html رو کامل بخون . اگه منطورت اعداد 4 یا 5 هستش که اینا ورژن ها هستن . جدیدترین استاندارد 5 هستش پس شما 5 رو بخون. اگه میخوای وارد asp بشی باید سی شارپ رو بخونی ولی بنظرم کار با یه cms رو یاد بگیری خیلی بهتره و بیشتر به دردت میخوره . شما که نمیخوای حرفه ای شی . با خود cms هم خیلی کارا میتونی انجام بدی. باز تصمیم با خودته ولی فعلا html رو یاد بگیر ، باز بحث میکنیم. چند ساعت بودنش هم بستگی به خودت داره . من منبع رو معرفی کردم . خودت ببین چند ساعت میتونی روش وقت بذاری . هر وقت تموم شد خبر بدی

این عددها رو چه حسابی هستش ؟؟ ساعت اموزشگاه خاصی رو گفتی ؟؟ ساعت مطالعه انلاین گفتی ؟؟ نمیدونم
باشه مرسی پس اینو می خونم بعدش cms می خونم ;)

FIFA20

اخراجی موقت

اول html رو کامل بخون . اگه منطورت اعداد 4 یا 5 هستش که اینا ورژن ها هستن . جدیدترین استاندارد 5 هستش پس شما 5 رو بخون. اگه میخوای وارد asp بشی باید سی شارپ رو بخونی ولی بنظرم کار با یه cms رو یاد بگیری خیلی بهتره و بیشتر به دردت میخوره . شما که نمیخوای حرفه ای شی . با خود cms هم خیلی کارا میتونی انجام بدی. باز تصمیم با خودته ولی فعلا html رو یاد بگیر ، باز بحث میکنیم. چند ساعت بودنش هم بستگی به خودت داره . من منبع رو معرفی کردم . خودت ببین چند ساعت میتونی روش وقت بذاری . هر وقت تموم شد خبر بدی

من میخام حرفه ای یاد بگیرم باز هم برنامه ام همینه یا بایداول C# , ASP یاد بگیرم؟
اعداد هم تقریبی هستن:)ذهنی حساب کردم:D

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخام حرفه ای یاد بگیرم باز هم برنامه ام همینه یا بایداول C# , ASP یاد بگیرم؟
اعداد هم تقریبی هستن:)ذهنی حساب کردم:D
شما که راهتون مشخصه . سی شارپ ، ASP . به شما هم تاکید میکنم برای طراحی صفحات وب باید پیش نیازها رو بلد باشی. حالا خودت جوری برنامه ریزی کن تا پیش نیازها رو هم یاد بگیری.

علت اینکه گفتن فعلا از html5 استفاده نکنید اینه که بعضی مرورگرها با تک های این استاندارد جدید سازگاری ندارند(IE که اصلا سازگاری نداره). حالا باز دوستان شاید نظرات بهتری داشته باشن . پس مشتاقانه منتظر هستم.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خیلی ممنون از توضیحات خوب و مفید خانم رضایی :gol:

برای کسایی که میخوان application تحت وب کار کنند asp راحتره چون در ایران قانون Copyright نداریم
و اگر کسی در مورد سایت میخواد فعالیت کنه php بهتره .. چون رو وب سرور ها همه چیز باید License داشته
(اشتباه میکنم اصلاح کنید)

در مورد مشکلی که از html5 گفتی چیزی نمیدونم در حد همین که ممکنه بعضی مرورگرها نمیتونن بخونن .. که فکر کنم جایی دیدم که داره استانداری ایجاد میشه که یه سایت میاد بالا طرف روی همه مرورگرها چک نکنه که مشکل نداشته باشه
(دانیال کجایی ؟!! )

-----------------------
نظری سازنده در مورد آواتار و امضام داشتین به گوشم :D

FIFA20

اخراجی موقت
بحث امنیت در نرم افزار و نوشتن یک نرم افزار امن دارای جنبه های تکنیکی و عملی بسیار زیادی هست از طراحی و تحلیل برنامه با درنظر گرفتن فاز امنیت به عنوان یکی از ضروریات در زمان طراحی و تحلیل و مستند سازی تا طراحی امن بانک های اطلاعاتی و کدنویسی امن در هنگام توسعه. جدا از امنیت شبکه و زیر ساخت سخت افزاری.
این که بگیم امنیت یک برنامه که با PHP نوشته شده از مشابه اون که مثلا با ASP.Net نوشته شده صرفا و تنها به دلیل استفاده از PHP ، بیشتر هست کاملا غیر علمی و بچه گانه است.

من یه جایه دیگه هم گفتم. اگه می خواید اصولی شروع کنید و پیشرفت کنید تا در آینده مثلا از این راه نون بخورید سعی کنید که یک شناخت نسبتا خوب نسبت به زمینه کاری که بهش علاقه دارید و یا می خواهید در اون فعالیت کنید ، داشته باشید.
نمی خوام جسارتی به کسی بشه ولی اول شما باید متوجه بشید که بین C# و ASP.Net چه تفاوتی هست. این دو تا باهم فرق دارن. بعد بازار کارو ببینید. ابزارها و محیط توسعه موجود برایه PHPو ASP.NET رو باهم مقایسه کنید.
اصلا هدف شما برنامه نویسی وب هست یا Application. ؟
اگه گیج شدید بخاطر اینه که هنوز انتخاب هاتون رو مشخص نکردید و دقیقا نمیدونید که چی می خواید. وفتی که انتخاب کردید ببینیذ هر کدوم از این زبونها و تکنولوژی ها تو محدوده انتخاب شما چه مزیت ها و نقطه ضعف هایی دارند. اونوقت بر اساس فاکتور های مورد نظرتون انتخاب کنید.
این پست من رو هم بخونید بد نیست.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2205435#post2205435
لطفا" این ها رو توضیح بدید.
با تشکر

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد html5 :
قبلا وقتی از تگ های html 5 استفاده میکردیم. فقط کروم و فایرفاکس خوب بودن.

اکسپلورر که تا نسخه 9 اش افتضاح بود . نسخه 10 اش کمی بهتر شده. ولی بازم افتضاحه.
اپرا هم با اینکه تو سایت ها نمره خوبی واسه html 5 میگرفت. ولی باز هم افتضاح بود. میگن این نسخه اخریش کمی بهتر شده. ولی باز هم بعید میدونم به کروم و فایرفاکس رسیده باشه.

البته یه مرورگر به نام مکستون هم هست که تو شناخت html5 خیلی خوبه.

این یه سایت برای مقایسه ساپورت مرورگر ها از html5 :
http://html5test.com/compare/browser/chrome23/ff16/opera1210.html

به هر حال استفاده کردن از یه سری تگ های html5 در قسمت های کمی از سایت که تو مرورگرهایی مثل اینترنت اکسپلورر و اپرا هم خیلی بد نشون داده نشه و باعث خراب نشون دادن سایت نشه. به نظرم ایده خوبیه /

مثلا منوی بالای سایت زیر رو میتونید تو مرورگرهای مختلف مقایسه کنید :

www.otagh-tm.com

--------------------------------------------

در مورد بوکمارک کروم هم . ادرسش اینه :
chrome://bookmarks/

کلید میانبرش هم :
crtl + shift + O

اون اچار هم خیلی وقته از کروم برداشته شده و تو نسخه های بعدی کروم شکلش عوض شده. برای راحتی کار خودتون از اخرین ورژن مرورگر ها استفاده کنید.

---------------------------------------------

هم اواتار و هم امضات قشنگن امیرحسین .

--------------------------------------------

در مورد بازار کار هم برای کسانی که میخوان چیزی رو شروع کنن. خوبه که سایت های بازار کار رو ببینن.

مثلا :

طراح وب :
http://nofa.ir/JobSR-t14.aspx

برنامه نویس تحت وب :
http://nofa.ir/JobSR-t13.aspx

برنامه نویس سیستم :
http://nofa.ir/JobSR-t12.aspx

مدیر شبکه :
http://nofa.ir/JobSR-t17.aspx

کارشناس شبکه :
http://nofa.ir/JobSR-t24.aspx

یا حتی تو بحث هاستینگ و سرور هم من خیلی از شرکت ها رو میبینم که نیاز به متخصص دارن .
یا مثلا لینک زیر:
http://nofa.ir/JobView-jobid11105.aspx

البته برای بیشتر این تخصص ها نیاز به کار در تهران است.
شخصا تو شهر خودمون کمتر دیدم یا اصلا ندیدم جایی رو که اطلاعیه زده باشه نیاز به فلان متخصص تو این زمینه داریم.

به هر حال اگه استادی هست که میگه تو شهر ما فلان متخصص نداریم. باید ببینه اصلا جایی هست که یه متخصص کار کرده باشه و تجربه اموخته باشه و به تخصص رسیده باشه.
وقتی یه نفر کار نکرده باشه و تجربه نداشته باشه که دیگه تو هیچ زمینه ای متخصص نمیشه .
حداقل باید اون شخص یه سری چیزها رو تجربه کرده باشه که به درجه تخصص رسیده باشه.
هیچ کس که نمیتونه ادعا کنه کسی فقط با کلاس رفتن و یه دوره دیدن به درجه تخصص در کاری رسیده باشه؟؟؟

-----------------------------------

در مورد بازار کار شبکه هم تو همه ی شهر ها داره دوره هایی برگزار میشه و خیلی ها دارن اموزش میبینن.
اینکه کسی گارانتی بده همه این افراد وارد بازار کار میشن به نظرم هدف پرکردن جیب خودش است.
ما تو کار بورس از این موارد زیاد دیدیم.

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
در مورد html5 :
قبلا وقتی از تگ های html 5 استفاده میکردیم. فقط کروم و فایرفاکس خوب بودن.

اکسپلورر که تا نسخه 9 اش افتضاح بود . نسخه 10 اش کمی بهتر شده. ولی بازم افتضاحه.
اپرا هم با اینکه تو سایت ها نمره خوبی واسه html 5 میگرفت. ولی باز هم افتضاح بود. میگن این نسخه اخریش کمی بهتر شده. ولی باز هم بعید میدونم به کروم و فایرفاکس رسیده باشه.

البته یه مرورگر به نام مکستون هم هست که تو شناخت html5 خیلی خوبه.

این یه سایت برای مقایسه ساپورت مرورگر ها از html5 :
http://html5test.com/compare/browser/chrome23/ff16/opera1210.html

به هر حال استفاده کردن از یه سری تگ های html5 در قسمت های کمی از سایت که تو مرورگرهایی مثل اینترنت اکسپلورر و اپرا هم خیلی بد نشون داده نشه و باعث خراب نشون دادن سایت نشه. به نظرم ایده خوبیه /

مثلا منوی بالای سایت زیر رو میتونید تو مرورگرهای مختلف مقایسه کنید :

www.otagh-tm.com

-----------------------------------------
به هر حال اگه استادی هست که میگه تو شهر ما فلان متخصص نداریم. باید ببینه اصلا جایی هست که یه متخصص کار کرده باشه و تجربه اموخته باشه و به تخصص رسیده باشه.
وقتی یه نفر کار نکرده باشه و تجربه نداشته باشه که دیگه تو هیچ زمینه ای متخصص نمیشه .
حداقل باید اون شخص یه سری چیزها رو تجربه کرده باشه که به درجه تخصص رسیده باشه.
هیچ کس که نمیتونه ادعا کنه کسی فقط با کلاس رفتن و یه دوره دیدن به درجه تخصص در کاری رسیده باشه؟؟؟

-----------------------------------

در مورد بازار کار شبکه هم تو همه ی شهر ها داره دوره هایی برگزار میشه و خیلی ها دارن اموزش میبینن.
اینکه کسی گارانتی بده همه این افراد وارد بازار کار میشن به نظرم هدف پرکردن جیب خودش است.
ما تو کار بورس از این موارد زیاد دیدیم
.
میشه بیشتر توضیح بدی؟ من اصلا متوجه نشدم :( حالا 4 خوبه یا 5؟ یکی هم من اون سایت تعاون رو با اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس باز کردم ولی متوجه فرقشون نشدم :redface:
منم موافقم تا وقتی که یاد گرفته هات رو تو یه جایی عملی کار نکنی نمی تونی بگی من فلان تخصص رو دارم فقط می تونی بگی تئوری بلدم
اینم موافقم همه اش تبلیغه شبکه بازار کارش خوبه به شرط اینکه مثل همه ی تخصص های دیگه چند سال وقت بزاری تمرکز کنی مهارتی بلد باشی و اگه بتونی بری جایی کار کنی در غیر این صورت کسی نمی تونه انتظار داشته باشه استخدام کنن

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
لطفا" این ها رو توضیح بدید.
با تشکر

application همون برنامه کاربردی هست که برای اجراش به نت نیازی نداری
برنامه نویسی وب هم مثل وب سایتها هست که روی سرورها قرار میگیرند و برای دسترسی بهشون به نت نیاز داری

با سلام
آخرش شروع کردین یا نه؟
با تشکر

متاسفانه خیر
من خودم که مشکلاتی داشتم .. دوستان هم پیگیر نشدن (البته فکر کنم بعضی ها خودشون پیش بردن)

FIFA20

اخراجی موقت
application همون برنامه کاربردی هست که برای اجراش به نت نیازی نداری
برنامه نویسی وب هم مثل وب سایتها هست که روی سرورها قرار میگیرند و برای دسترسی بهشون به نت نیاز داری

خیر
برای کسایی که میخوان application تحت وب کار کنند asp راحتره چون در ایران قانون Copyright نداریم
و اگر کسی در مورد سایت میخواد فعالیت کنه php بهتره .. چون رو وب سرور ها همه چیز باید License داشته
(اشتباه میکنم اصلاح کنید)

من که میخام هم aplication تحت وب کار کنم هم در مورد سایت کدوم بهتره؟ * عجب سوالی کردم
:)
*
اصلا" این دوتا چین و چه فرقی با هم دارن؟؟؟

چرا خیر؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا سوال غلطه؟؟

دوست عزیز. اگه بین php و asp بهترین وجود داشت . الان اینجوری نبود که خیلی ها php بلد باشن و خیلی ها asp بلد باشن.

خب یه کدوم بهترین بودند و همه اون بهترین رو انتخاب میکردند. کسی که دیوانه نیست که بین بهترین و بدترین بخواد بدترین رو انتخاب کنه ؟؟ هست ؟؟

بنده هم سوالتون رو دیدم. جوری هم نیست که در موردش اطلاعات نداشته باشم. ولی واقعا سوالتون پاسخی نداره که بهش بدم.

اینکه یه سوال بپرسید. بعد هم همش بگید کسی ندیده یا کسی بلد نیست و ... . کلا منطقی و درست نیست.

شما یه سرچ تو گوگل بفرمایید. مزیت ها و معایب هر کدوم رو بخونید. بعد هم هر کدوم رو که خواستید انتخاب کنید.
مثلا من php رو میپسندم. مطمئنا وقتی خودم php رو میپسندم نمیام بهتون بگم از asp استفاده کنید. این نظر دادن من هم خودش میتونه ریشه در ذهن من داشته باشه که شاید غلط هم باشه و اصلا به نفع شما نباشه.
سرچ بفرمایید. سرچ بفرمایید.

----------------------
در مورد سوال sanamsayna :

نسخه های html کامل کننده ی هم هستن. اینجوری نیستن که شما بخواین از 4 شروع کنین یا از 5 شروع کنین. شما با اموزش html شروع کنید . خودتون راه رو پیدا میکنید.

معمولا الان نسخه html ای که استفاده میشه xhtml 1.1 یا همون html 4.1 هست. (البته اگه اشتباه نکنم )

مثلا بخوام در مورد Html 4 و 5 مثالی بزنم . کسی با html 4 میخواست یه عکس بگذاره که دورش دایره ای باشه. نیاز بود که عکس رو ببره تو فتوشاپ . بعد دورش رو گرد کنه.
ولی تو html 5 تگی اضافه شده که خودش دور عکس رو دایره ای میکنه.
مثلا 2 تا عکس صفحه اول سایت زیر رو ببینید :
www.ariaideh.com

در مورد یکی دیگه از پست هاتون هم بگم که وقتی میخواین چیزی رو یاد بگیرین . نمیشه ساعت بندیش کرد که خب شما بیا 20 ساعت بشین بخون. این مبحث رو یاد میگیری.

من خودم وقتی چند سال قبل یه پی دی اف html خوندم . گفتم خب شدم استاد html .
ولی وقتی کار رو شروع میکنی میبینی هیچی بلد نیستی. ادم تا وقتی چند تا پروژه انجام نده . انگاری که هیچی بلد نیست .

کل چیزهایی که شما نیاز است برای html و css بخونین. بیشتر از 5 ساعت هم زمان نمیبره. (با توجه به اینکه نیاز به حفظ کردن کد هم نیست)
ولی حداقل شما یک هفته است دارید دنبال تعداد ساعت میگردید.
تو این یک هفته الان میتونستید کل Html و css رو که بخونید. الان یه اموزش php در 24 ساعت رو هم خوندنش رو تموم کنید.

اصل کار تجربه هست که فقط با انجام دادن کارهای مختلف زیاد میشه و اصلا هم قابل اندازه گیری با ساعت نیست.

------------

در مورد منوی بالا هم . اون منوی بالای ابی رنگ رو تو اینترنت اکسپلورر 8 و کروم 23 ببینید. مطمئنا تفاوت هاش رو متوجه میشید.

آخرین ویرایش:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

Empire Neama

عضو جدید
سلام
دوستان تابستون نزدیکه..دانشجوها از الان به فکر پروژه های پایانیشون باشن..فارغ التحصیلان هم دنبال یاد گیری.
وقت رو تلف نکنین واسه بحث الکی.
بسم الله

91-diamond

عضو جدید
دوست عزیز. اگه بین php و asp بهترین وجود داشت . الان اینجوری نبود که خیلی ها php بلد باشن و خیلی ها asp بلد باشن.

خب یه کدوم بهترین بودند و همه اون بهترین رو انتخاب میکردند. کسی که دیوانه نیست که بین بهترین و بدترین بخواد بدترین رو انتخاب کنه ؟؟ هست ؟؟

بنده هم سوالتون رو دیدم. جوری هم نیست که در موردش اطلاعات نداشته باشم. ولی واقعا سوالتون پاسخی نداره که بهش بدم.

اینکه یه سوال بپرسید. بعد هم همش بگید کسی ندیده یا کسی بلد نیست و ... . کلا منطقی و درست نیست.

شما یه سرچ تو گوگل بفرمایید. مزیت ها و معایب هر کدوم رو بخونید. بعد هم هر کدوم رو که خواستید انتخاب کنید.
مثلا من php رو میپسندم. مطمئنا وقتی خودم php رو میپسندم نمیام بهتون بگم از asp استفاده کنید. این نظر دادن من هم خودش میتونه ریشه در ذهن من داشته باشه که شاید غلط هم باشه و اصلا به نفع شما نباشه.
سرچ بفرمایید. سرچ بفرمایید.

----------------------
در مورد سوال sanamsayna :

نسخه های html کامل کننده ی هم هستن. اینجوری نیستن که شما بخواین از 4 شروع کنین یا از 5 شروع کنین. شما با اموزش html شروع کنید . خودتون راه رو پیدا میکنید.

معمولا الان نسخه html ای که استفاده میشه xhtml 1.1 یا همون html 4.1 هست. (البته اگه اشتباه نکنم )

مثلا بخوام در مورد Html 4 و 5 مثالی بزنم . کسی با html 4 میخواست یه عکس بگذاره که دورش دایره ای باشه. نیاز بود که عکس رو ببره تو فتوشاپ . بعد دورش رو گرد کنه.
ولی تو html 5 تگی اضافه شده که خودش دور عکس رو دایره ای میکنه.
مثلا 2 تا عکس صفحه اول سایت زیر رو ببینید :
www.ariaideh.com

در مورد یکی دیگه از پست هاتون هم بگم که وقتی میخواین چیزی رو یاد بگیرین . نمیشه ساعت بندیش کرد که خب شما بیا 20 ساعت بشین بخون. این مبحث رو یاد میگیری.

من خودم وقتی چند سال قبل یه پی دی اف html خوندم . گفتم خب شدم استاد html .
ولی وقتی کار رو شروع میکنی میبینی هیچی بلد نیستی. ادم تا وقتی چند تا پروژه انجام نده . انگاری که هیچی بلد نیست .

کل چیزهایی که شما نیاز است برای html و css بخونین. بیشتر از 5 ساعت هم زمان نمیبره. (با توجه به اینکه نیاز به حفظ کردن کد هم نیست)
ولی حداقل شما یک هفته است دارید دنبال تعداد ساعت میگردید.
تو این یک هفته الان میتونستید کل Html و css رو که بخونید. الان یه اموزش php در 24 ساعت رو هم خوندنش رو تموم کنید.

اصل کار تجربه هست که فقط با انجام دادن کارهای مختلف زیاد میشه و اصلا هم قابل اندازه گیری با ساعت نیست.

------------

در مورد منوی بالا هم . اون منوی بالای ابی رنگ رو تو اینترنت اکسپلورر 8 و کروم 23 ببینید. مطمئنا تفاوت هاش رو متوجه میشید.

سلام....
مرسی از توضیحاتتون.... من از html , css ,asp هرکدوم یکم میدونم....میدونم دانشم کافی نیست ولی بنظرتون اگه شروع کنم و تو کار دانشمو تکمیل کنم بهتره یا اینکه وقتمو رو مطالعه این مباحث بذارم و وقتی کامل یاد گرفتم شروع کنم به کار؟
آموزش در حین کار بهتر نیست؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....
مرسی از توضیحاتتون.... من از html , css ,asp هرکدوم یکم میدونم....میدونم دانشم کافی نیست ولی بنظرتون اگه شروع کنم و تو کار دانشمو تکمیل کنم بهتره یا اینکه وقتمو رو مطالعه این مباحث بذارم و وقتی کامل یاد گرفتم شروع کنم به کار؟
آموزش در حین کار بهتر نیست؟
کلا موقع کار هستش که تجربه ادم بیشتر میشه. شما در حین آموزش فقط یه سری دستورات رو آموزش میبینید مثلا دستور فلان برای فلان کاره ، برای حلقه ها فلان دستور استفاده میشه و ... . مهم اینه که شما از این دستورات تو پروژه های خودتون استفاده کنید. البته اینم بگم که فرد تا وقتی با دستورات آشنایی نداشته باشه نمیتونه کاری رو انجام بده. پس بستگی به میزان مطالعه شما داره . اگه فکر میکنید که مطالعتون برای شروع کار کافیه پس کار کنید. حین کار هم شما باید مظالعه کنید. مطالعه چیزی جدای از کار نیست. هر چقدر مطالعتون بیشتر باشه به همون انداره کارتون عالی خواهد بود.

yasi70

عضو جدید
سلام به همه مهندسین عزیز
راستش عنوان پست برام جالب بود و چند تا تایپیک اول خوندم
چند وقت پیش یه ماه بعد عید میشد تو یه کلاسی بحث سر انتخاب php یا asp بود
خوب طبیعتا هر کی نظر خودشو میگفت این وسط حرفای استاد برام جالب اومد
طی یه کنفرانسی که دعوت شده بودند بهشون اطلاع داده بودن که تو آینده سیستما همه باید از لینوکس استفاده کنن
همین طورم که مطلع هستین امنیت لینوکس بالاتر از ویندوزه
حالا با توجه به این گفته ها و اینکه تو آینده لینوکس جای ویندوز میگیره (البته این آینده شاید زیادم دور نباشه)
برا انتخاب زبان برنامه نویسی این عواملم موثره
ببخشید اگه خیلی بی ربط به موضوع شد!!

ranjbarzadeh

عضو جدید
با توجه به حرف دوست عزیزمون danialfx نمیشه بگی کدوم بهتره همش بر میگرده به خودم آدم و استفاده از اون زبان برنامه نویسی مثلا میگن asp امنیتش بیشتره php هست ولی الان فیس بوک رو با php نوشتن و تا حالا یک بار هم هک نشده
منظورم از این حرف این نیست که asp امنیت نداره یا امنیت php بیشتره منظورم اینه که همه چی به خود آدم بستگی داره که چطور امنیت برنامه هاشو ببره بالا
دوستمون danialfx هم راست میگه چون واقعا نمیشه بگی یه زبان برنامه نویسی وجود داره که عیب نداشته باشه
من خودم دارم php میخونم و هنوز پروژه ای انجام ندادم که نتیجه کارم را ببینم منظورم طراحی یه سایت هست نه این پروژه هایی که تو کلاس میدن
ولی در کل آدم باید خودش بره یکم اطلاعات از همه زبان های برنامه نویسی پیدا کنه بعد تصمیم بگیره که بره کدومش را ادامه بده
جالبش اینجاست من با سی شارپ برای تحت ویندوز کار می کنم و خیلی هم ازش خوشم میاد

بالا