انتخاب یک زبان برنامه نویسی توپ برای بچه های آی تی

pedram_irani

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام بر مهندسان گل[/FONT]
[FONT=&quot]حالا شد این یک جو خوب است که همگی می تونیم در اون پیشرفت کنیم از تمام دوستانی که اومدند و نظر دادن خیلی ممنون [/FONT]
[FONT=&quot]من تمام نظراتتون رو خوندم تقریبا دوستان نظراتشون به هم نزدیک بود در واقع اگر بخواهیم بگیم مثلا [/FONT]php[FONT=&quot] در امنیت بهتر است باید ببینیم [/FONT]asp [FONT=&quot] چقدر از اون پایین است ؟ و یا مثال های دیگر که به نظر تفاوتی بین این دو نیست فقط برحسب علاقه و اینکه آموزش کدوم یکی بهتر است باید کار رو شروع کنیم[/FONT]
[FONT=&quot]از اونجایی که تعدادی از دوستان با [/FONT]asp .net [FONT=&quot] کمی آشنایی دارند که می تونیم از کمکشون استفاده کنیم واینکه قرار من کلاس [/FONT]asp.net [FONT=&quot] برم که می تونم از استادمون مشکلاتتون رو بپرسم و همچنین مقاله های آموزشی زیادی در این مورد بیشتر است و همچنین نزدیکی آن به c# بنظر میاد [/FONT]asp.net [FONT=&quot] رو استارتشو بزنیم بهتر باشد انشاالله اگر تونستیم این کار رو تا اونجایی که باید برسونیم [/FONT]php [FONT=&quot] هم بعد از این پیش می بریم[/FONT]
در مورد اینکه چه نسخه ایی رو کار کنیم دوستمون نگین خانم فکر کنم بهتر بتونه کمکمون کنه؟

منم موافقم من ASP را تا حدودی باهاش آشنا هستم و چون C# کار کردم خیلی باهاش راحت بودم و منطق همون منطقه C# هستش و راجت پیشرفت میکنه آدم
بچه ها زودتر جمع و جور کنیمو شروع کنیم یه کتاب یا منبع خوب معرفی کنید تا با هم بخونیم و از هم اشکالاتمون را بپرسیم و به هم انگیزه بدیم
خوبه؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
من یک جزوه asp.net الان توی اینترنت پیدا کردم بنظر خوب میاد اگر می خواهید شما هم دانلودش کنید اینجا

mike2

عضو جدید
اگه نظر منو می خواید اگر می خواید تحت وب کار کنید ، حتما قبل از شروع به کار ( چه PHP یا ASP) مدتی رو وقت صرف یادگیری جاوا اسکریپت و CSS کنید. ار نون شب واجب تره .

راستی می خوام یه سوالی بپرسم که شاید به بحث مربوط نباشه ولی برام جالبه : چرا بچه های IT همیشه خودشونو محدود به شبکه می کنن ؟ و اگه می خوان مثلا برنامه نویسی کنن فقط وفقط تحت وب براشون مهمه؟
این به نظر من یه طرز فکر خطرناکه چون مثلا تو شرکت ما که یه شرکت دولتی کت و کلفته اولویت اصلی در استخدام مدیر شبکه با بچه های سخت افزاری هست که در ضمن مدارک شبکه رو هم دارن و برایه بچه های IT تو این فیلد مزیت خاصی قائل نیستن. فکر نمی کنید که دارید عمدا خودتون رو از برنامه نویسی که می تونه در آینده هم از نظر کاری به شما کمک کنه دور می کنید.؟ تو خیلی از ادارات دولتی اصلا اولویت استخدام برایه واحد رایانه رو میدن به کاردانی ها به خاطر اینکه مزایای کمتری بهشون تعلق می گیره.

شبکه هم فیلد خیلی خوبیه ولی اینکه بگیم فقط شبکه .... نمی دونم چی بگم.

dzzv_13

مدیر تالار
اگه نظر منو می خواید اگر می خواید تحت وب کار کنید ، حتما قبل از شروع به کار ( چه PHP یا ASP) مدتی رو وقت صرف یادگیری جاوا اسکریپت و CSS کنید. ار نون شب واجب تره .

راستی می خوام یه سوالی بپرسم که شاید به بحث مربوط نباشه ولی برام جالبه : چرا بچه های IT همیشه خودشونو محدود به شبکه می کنن ؟ و اگه می خوان مثلا برنامه نویسی کنن فقط وفقط تحت وب براشون مهمه؟
این به نظر من یه طرز فکر خطرناکه چون مثلا تو شرکت ما که یه شرکت دولتی کت و کلفته اولویت اصلی در استخدام مدیر شبکه با بچه های سخت افزاری هست که در ضمن مدارک شبکه رو هم دارن و برایه بچه های IT تو این فیلد مزیت خاصی قائل نیستن. فکر نمی کنید که دارید عمدا خودتون رو از برنامه نویسی که می تونه در آینده هم از نظر کاری به شما کمک کنه دور می کنید.؟ تو خیلی از ادارات دولتی اصلا اولویت استخدام برایه واحد رایانه رو میدن به کاردانی ها به خاطر اینکه مزایای کمتری بهشون تعلق می گیره.

شبکه هم فیلد خیلی خوبیه ولی اینکه بگیم فقط شبکه .... نمی دونم چی بگم.
sلام مهندس ممنون از راهنمایت در ضمن اگر جزوه ی خوبی در این مورد داری ممنونت میشم بگی
در ضمن اینکه بچه های آی تی میگن شبکه این است که میگن اول شبکه بعد موارد دیگه.
در واقع خود این شبکه با امنیتش و تجارت الکترونیکی و تمامی کارهای آنلاینی مباحث روز است و ما هم چون گرایشهای ارشد آی تی همین ها است خوب داریم روی اینها کار می کنیم که در ارشد اون رشته مورد علاقه مون که یکی از موارد بالا است رو ادامه بدیم.
هر چند این چیزها دلیل کافی نیست ..

MaSoUd-5

عضو جدید
sلام مهندس ممنون از راهنمایت در ضمن اگر جزوه ی خوبی در این مورد داری ممنونت میشم بگی
در ضمن اینکه بچه های آی تی میگن شبکه این است که میگن اول شبکه بعد موارد دیگه.
در واقع خود این شبکه با امنیتش و تجارت الکترونیکی و تمامی کارهای آنلاینی مباحث روز است و ما هم چون گرایشهای ارشد آی تی همین ها است خوب داریم روی اینها کار می کنیم که در ارشد اون رشته مورد علاقه مون که یکی از موارد بالا است رو ادامه بدیم.
هر چند این چیزها دلیل کافی نیست ..

بیخیال جزوه شید

من فکر کردم آمدید پیشرفت کنیم

یه کتاب لاتین خوب نشون کنید بخونیدش

هر کسی هم هر وقت خواست سورس بزاره بقیه ببینن چی به چیه با سورس بهتر میشه یاد گرفت
در ضمن سورس رو به صورت فایل نذارید همرو داخل تگ کد قرار بدید

هر کس هم خواست یه قسمت رو که فهمید میتونه بیاد توضیحش بده

یه سوء استفاده از این پست کنیم
اینم هر کی بلده جواب بده

آخرین ویرایش:

pedram_irani

عضو جدید
ASP.NET Unleashed

Walther, Stephen
این کتابو من 100 صفحه اولشو خوندم پر از مثال و کاربرد عملی به نظرم خوب بود البته زبان پیش فرضش VB.net هست که به نظرم زیاد با C# فرقی نداره یکم بخونید راه میفتید
اما لینک دانلود ندارم بزارم
اگه میتونید از اینترنت پیدا کتید

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
بیخیال جزوه شید

من فکر کردم آمدید پیشرفت کنیم

یه کتاب لاتین خوب نشون کنید بخونیدش

هر کسی هم هر وقت خواست سورس بزاره بقیه ببینن چی به چیه با سورس بهتر میشه یاد گرفت
در ضمن سورس رو به صورت فایل نذارید همرو داخل تگ کد قرار بدید

هر کس هم خواست یه قسمت رو که فهمید میتونه بیاد توضیحش بده

یه سوء استفاده از این پست کنیم
اینم هر کی بلده جواب بده

حق با دوست خوبمون هست. یه پیشنهاد دارم اونکه سعی کنید همیشه کتاب های مربوط به رشته کامپيوتر یا IT رو زبان اصلی مطالعه کنید. حداقل اینکار در مورد برنامه نویسی خیلی سخت نیست اما کتاب های انگلیسی واقعاً با کتاب های فارسی فرق داره. من خودم در حد refrence میتونم سراغ کتاب هام برم اما اگه وقت داشتم بدم نمیومد یک کتاب رو نشون کنم و کامل مطالعه اش کنم. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

MaSoUd-5

عضو جدید
ASP.NET Unleashed
Walther, Stephen
این کتابو من 100 صفحه اولشو خوندم پر از مثال و کاربرد عملی به نظرم خوب بود البته زبان پیش فرضش VB.net هست که به نظرم زیاد با C# فرقی نداره یکم بخونید راه میفتید

به نظر من از همین کتاب های Wrox استفاده کنید که توی امضای نگین 17 هستش
البته C#ه نمیدونم ASP هم داره یا نه
آخر Wrox هم ASP.Net رو آموزش داده

negin17h

مدیر تالار
ASP.NET Unleashed

Walther, Stephen

کتاب های Unleashed هم جزء کتابهای خوب هستند. من لينک دانلود این کتاب رو در لينک مربوط به دانلود کتاب های ASP.NET و ... در زير گذاشتم. اولين کتاب در لیست هست.

در مورد کتاب هم اگر نسخه 4 رو میخواهیم کار کنيم بهتره از Wrox که کتاب 2010 داره و در دسترسه شروع کنیم که در دو سطح مبتدی و پيشرفته (حرفه ای) طبقه بندی داره. البته کتاب های این انتشارات روی نسخه های 3و 3.5 هم موجود هست.

negin17h

مدیر تالار
به نظر من از همین کتاب های Wrox استفاده کنید که توی امضای نگین 17 هستش
البته C#ه نمیدونم ASP هم داره یا نه
آخر Wrox هم ASP.Net رو آموزش داده

من نسخه ASP.NET رو از سی شارپ محض جدا کردم و در دو لينک مختلف قرار دادم :gol:

MaSoUd-5

عضو جدید
من نسخه ASP.NET رو از سی شارپ محض جدا کردم و در دو لينک مختلف قرار دادم :gol:

یه چیز دیگه عکسی که برای جلد کتابا قرار دادید درسته؟؟:smile:
فکر کردم اشتباه دانلود کردم چون ADSLم قطعه نمیتونم با دیال دوباره دانلود کنم ببینم هموناست یا نه

sahar_m1068

عضو جدید
سلام

سلام

نظر من روی C#ه چون مطمئنم اگه دانشگاه رام بدند:D 100 درصد پروژه های زیادی میگند با C# بدیم و بعد از یاد گیرفتن C# هم که میرسه نوبت ASP:smile:
و در کل اگه c# رو کامل یاد بگیریم هر چیزی برای ویندوز میتونیم بنویسم اما PHP فقط یه زبان تحت وبه

منم بانظرشماموافقم.من وقتي دنبال يه زبان خوب ميكشتم،ازيه نفركه اطلاعات زيادي داشت برسيدم بهم كفت اول ‏C#‎‏ بخون كه آخرش ‏ASP.NETهم يادميكيري. حالامن رابطه بين اين دوتارو متوجه نشدم.منم داشتم ‏C‏#ميخوندم كه اين شرايط ايجادشد.حالا...؟!‏‎

negin17h

مدیر تالار
یه چیز دیگه عکسی که برای جلد کتابا قرار دادید درسته؟؟:smile:
فکر کردم اشتباه دانلود کردم چون ADSLم قطعه نمیتونم با دیال دوباره دانلود کنم ببینم هموناست یا نه

بله عکس های گذاشته شده با جلد کتاب ها مطابقت داره :gol:

negin17h

مدیر تالار
منم بانظرشماموافقم.من وقتي دنبال يه زبان خوب ميكشتم،ازيه نفركه اطلاعات زيادي داشت برسيدم بهم كفت اول ‏C#‎‏ بخون كه آخرش ‏ASP.NETهم يادميكيري. حالامن رابطه بين اين دوتارو متوجه نشدم.منم داشتم ‏C‏#ميخوندم كه اين شرايط ايجادشد.حالا...؟!‏‎

برای نوشتن برنامه های asp.net باید یکی از بان های دات نت رو بدونید پس خوندن سی شارپ بی نتيجه نبوده :smile:

MaSoUd-5

عضو جدید
برای نوشتن برنامه های asp.net باید یکی از بان های دات نت رو بدونید پس خوندن سی شارپ بی نتيجه نبوده :smile:

همینجوری پیش بره به نظر من این تاپیک هم مثل تاپیک بخش نرم افزار میفته خاک میخوره:D
نه؟

شما یه پیشنهادی بدید هر چی باشه شما کلی ویندوز بیشتر از ما خراب کردی:smile:

یه راهکار بدید به بچه ها همون کار انجام شه

negin17h

مدیر تالار
همینجوری پیش بره به نظر من این تاپیک هم مثل تاپیک بخش نرم افزار میفته خاک میخوره:D
نه؟

شما یه پیشنهادی بدید هر چی باشه شما کلی ویندوز بیشتر از ما خراب کردی:smile:

یه راهکار بدید به بچه ها همون کار انجام شه

در برابر اساتيد ما چه کاره ایم که نظر بدیم؟
به نظر دوستان ما هنوز دو دل هستند که چه کار کنند. نظر من اینه که کسی که میخواد وب کار کنه اول باید سی شارپ اش رو تقويت کنه. شاید پروژه های asp.net به نظر جدا از ويندوز باشن اما موارد مشترک زياد دارند. شايد وب در یکسری رویدادها و ... انعطاف پذيری ويندوز رو نداشته باشه (البته نه در سطوح حرفه ای) اما کار کردن سی شارپ و ويندوز فرم ها يا موارد ديگه ديد خوبی به دوستان میده. من دیدم که به بچه های وب کار که می گفتم مثلاً فرم x رو کار کنن با بچه هایی که ويندوز هم کار کردن چه تفاوتی داره. البته در یکسری موارد هم نتيجه معکوس داده اما برای پيدا کردن ديد بهتره و اينکه دوستان در سمت ويندوز بهتر و ساده تر میتونند با خطاها آشنا بشن و حلش کنن. در صورتی که سمت وب خطاها خاص و گاهی قاطی میشه :D نظر من اول سی شارپ و حتی کمی دونستن برنامه نویسی شبکه و یادگیری ado.net و بعد وب که خودش شامل یه کم جاوا اسکريپت و css و ajax و ... میشه :gol: خیلی حرف زدم. الانه که دوستان از بحث میندازنم بيرون :D :biggrin:

sahar_m1068

عضو جدید
موافقم

موافقم

در برابر اساتيد ما چه کاره ایم که نظر بدیم؟
به نظر دوستان ما هنوز دو دل هستند که چه کار کنند. نظر من اینه که کسی که میخواد وب کار کنه اول باید سی شارپ اش رو تقويت کنه. شاید پروژه های asp.net به نظر جدا از ويندوز باشن اما موارد مشترک زياد دارند. شايد وب در یکسری رویدادها و ... انعطاف پذيری ويندوز رو نداشته باشه (البته نه در سطوح حرفه ای) اما کار کردن سی شارپ و ويندوز فرم ها يا موارد ديگه ديد خوبی به دوستان میده. من دیدم که به بچه های وب کار که می گفتم مثلاً فرم x رو کار کنن با بچه هایی که ويندوز هم کار کردن چه تفاوتی داره. البته در یکسری موارد هم نتيجه معکوس داده اما برای پيدا کردن ديد بهتره و اينکه دوستان در سمت ويندوز بهتر و ساده تر میتونند با خطاها آشنا بشن و حلش کنن. در صورتی که سمت وب خطاها خاص و گاهی قاطی میشه :D نظر من اول سی شارپ و حتی کمی دونستن برنامه نویسی شبکه و یادگیری ado.net و بعد وب که خودش شامل یه کم جاوا اسکريپت و css و ajax و ... میشه :gol: خیلی حرف زدم. الانه که دوستان از بحث میندازنم بيرون :D :biggrin:

منم اين صحبت شمارو زيادشنيدم.اول ‏C#‎بعدASP.NET‏.من شخصا هيج كدوم ازاين زبان هارو كارنكردم.‏‎

mike2

عضو جدید
حوب اگه می خواید با ASP.net و اونم با سی شارپ کار کنید بذارید یه Roadmap بهتون بدم. بر اساس تجربه خودم بوده و فکر کنم که مفید باشه.
1- زبان سی شارپ رو یاد بگیرید.یعنی syntax این زبون رو با تمومی جزئیاتی که داره. یادتون باشه که برنامه نویسی ویندوز (WinForm) و وب (webForm ) دو بحث جدا از ساختار زبان هستند و شما مثلا عمده ساختار زبان سی شارپ رو می تونید تو محیط کنسول یاد بگیرید.
چیزهایی مثل حلقه ها ، آرایه ها ، عملگر ها و...
2- حتما، حتما مفاهیم برنامه نویسی شی گرا رو یاد بگیرید و نحوه پیاده سازی اون تو سی شارپ رو بخوبی تمرین کنید. مفاهیم کلاس ، ارث بری و بخصوص مبحث بسیار مهم Polimorphism رو حتما به خوبی یاد بگیرید. سی شارپ و کلا .net همه چی تو اونها شی هستند ( حتب فرم هایه برنامه) و آشنایی با مفاهیم شی گرایی کار شما رو تمام مراحل بعدی خیلی خیلی راحت می کنه.یکی از پرسش های همیشگی توی ASP اینه که چطوری به متغیرهای یه صفحه از صفحه دیگه دسترسی داشته باشیم که اگه شما مفهوم کلاسها رو خوب درک کرده باشید به راحتی این مسائل قابل حله.

3- با بانک اطلاعاتی SQl server آشنا بشیدو مفاهیم اولیه طراحی بانک های اطلاعاتی رو مطالعه کنید. دلایل اهمیت Primary key ،چرا نرمال سازی می کنیم و نرمال سازی چی هست. تو sql جدول ها چطور تعریف می شوند. انواع داده ای تو اس کیو ال چی هست.با زبان برنامه نویسی SQL SerVer ملقب به T-SQl آشنا بشید. و از همه مهمتر مفهوم Stored Procedure رو مطالعه کنید.

4- با کلاسهایی که در .net Framework برایه ارتباط با بانک های اطلاعاتی طراحی شده و به نام ADO.NET خوانده میشه ، اشنا بشید و رویه اون مطالعه کنید .

1 و 2 پیش نیاز ها هستند . 3و 4 رو پشت سر هم انجام بدید. از مرحله 3 به بعد می تونید مطالعه ASP.Net رو شروع کنید و مراحل 3 و 4 را همزمان با اون کار کنید. ولی به خصوص توصیه می کنم تا تو مرحله های 1 و 2به مهارت متوسطی نرسیدید Asp رو شروع نکنید.نمیگم نمیشه ولی واقعا بعضی جاها گیجتون می کنه که باید خیلی وقت هدر بدید تا بفهمید که روش صحیح کدومه و تو این بین ممکنه برایه مشکل شما 10 تا روش نادرست که نوعی دور زدن مشکل هست پیشنهاد بشه که این خیلی بده.

از مطالع javascript وCSS هم غافل نشید.

برایه گرفتن اطلاعات بیشتر و احیانا پرسیدن سوال هم من چند تا سایت بهتون معرفی می کنم:

فارسی:
سایت برنامه نویس
http://barnamenevis.org

انگلیسی:
1- Google
2- Codeproject.com
و برایه اونایی که می خوان با نظرات حرفه ایها آشنا بشن و توگفتگوی اونها شرکت کنند ( و طبیعتا پاسخ خیلی از سوالاشونو به دست بیارند)
StackOverFlow

آخرین ویرایش:

sahar_m1068

عضو جدید
سلام

سلام

حوب اگه می خواید با ASP.net و اونم با سی شارپ کار کنید بذارید یه Roadmap بهتون بدم. بر اساس تجربه خودم بوده و فکر کنم که مفید باشه.
1- زبان سی شارپ رو یاد بگیرید.یعنی syntax این زبون رو با تمومی جزئیاتی که داره. یادتون باشه که برنامه نویسی ویندوز (WinForm) و وب (webForm ) دو بحث جدا از ساختار زبان هستند و شما مثلا عمده ساختار زبان سی شارپ رو می تونید تو محیط کنسول یاد بگیرید.
چیزهایی مثل حلقه ها ، آرایه ها ، عملگر ها و...
2- حتما، حتما مفاهیم برنامه نویسی شی گرا رو یاد بگیرید و نحوه پیاده سازی اون تو سی شارپ رو بخوبی تمرین کنید. مفاهیم کلاس ، ارث بری و بخصوص مبحث بسیار مهم Polimorphism رو حتما به خوبی یاد بگیرید. سی شارپ و کلا .net همه چی تو اونها شی هستند ( حتب فرم هایه برنامه) و آشنایی با مفاهیم شی گرایی کار شما رو تمام مراحل بعدی خیلی خیلی راحت می کنه.یکی از پرسش های همیشگی توی ASP اینه که چطوری به متغیرهای یه صفحه از صفحه دیگه دسترسی داشته باشیم که اگه شما مفهوم کلاسها رو خوب درک کرده باشید به راحتی این مسائل قابل حله.

3- با بانک اطلاعاتی SQl server آشنا بشیدو مفاهیم اولیه طراحی بانک های اطلاعاتی رو مطالعه کنید. دلایل اهمیت Primary key ،چرا نرمال سازی می کنیم و نرمال سازی چی هست. تو sql جدول ها چطور تعریف می شوند. انواع داده ای تو اس کیو ال چی هست.با زبان برنامه نویسی SQL SerVer ملقب به T-SQl آشنا بشید. و از همه مهمتر مفهوم Stored Procedure رو مطالعه کنید.

4- با کلاسهایی که در .net Framework برایه ارتباط با بانک های اطلاعاتی طراحی شده و به نام ADO.NET خوانده میشه ، اشنا بشید و رویه اون مطالعه کنید .

1 و 2 پیش نیاز ها هستند . 3و 4 رو پشت سر هم انجام بدید. از مرحله 3 به بعد می تونید مطالعه ASP.Net رو شروع کنید و مراحل 3 و 4 را همزمان با اون کار کنید. ولی به خصوص توصیه می کنم تا تو مرحله های 1 و 2به مهارت متوسطی نرسیدید Asp رو شروع نکنید.نمیگم نمیشه ولی واقعا بعضی جاها گیجتون می کنه که باید خیلی وقت هدر بدید تا بفهمید که روش صحیح کدومه و تو این بین ممکنه برایه مشکل شما 10 تا روش نادرست که نوعی دور زدن مشکل هست پیشنهاد بشه که این خیلی بده.

از مطالع javascript وCSS هم غافل نشید.

برایه گرفتن اطلاعات بیشتر و احیانا پرسیدن سوال هم من چند تا سایت بهتون معرفی می کنم:

فارسی:
سایت برنامه نویس
http://barnamenevis.org

انگلیسی:
1- Google
2- Codeproject.com
و برایه اونایی که می خوان با نظرات حرفه ایها آشنا بشن و توگفتگوی اونها شرکت کنند ( و طبیعتا پاسخ خیلی از سوالاشونو به دست بیارند)
StackOverFlow

اميدوارم باتوضيحات خوب دوستمون به يك نتيجه كلي برسيم.‏‎

dzzv_13

مدیر تالار
سلام
ببخشید اگر من با حرفام باعث سردر گمی دوستان شدم
با این احتساب بریم سراغ C# 2010 Wrox که دوستمون معرفی کرده در ضمن من هم با کتابهای زبان اصلی موافقم چون ترجمه شده هاش بعضی موارد رو جا می گذاره یا اشتباه می گه و همچنین در دوره های بالاتر کتابهای ترجمه شده گیر نمیاد پس از همین حالا باید با زبان اصلی کار کنیم
خوب دوستان اگر می تونند این کتاب رو دانلود کنند و چندید صفحه از اون رو بخونند تا کار رو شروع کنیم;)

sahar_m1068

عضو جدید
سلام
ببخشید اگر من با حرفام باعث سردر گمی دوستان شدم
با این احتساب بریم سراغ C# 2010 Wrox که دوستمون معرفی کرده در ضمن من هم با کتابهای زبان اصلی موافقم چون ترجمه شده هاش بعضی موارد رو جا می گذاره یا اشتباه می گه و همچنین در دوره های بالاتر کتابهای ترجمه شده گیر نمیاد پس از همین حالا باید با زبان اصلی کار کنیم
خوب دوستان اگر می تونند این کتاب رو دانلود کنند و چندید صفحه از اون رو بخونند تا کار رو شروع کنیم;)
از كجا دانلود كنيم؟نرم افزارشو از كجا بگيريم؟منظوررم توي همدان؟بعد نحوه ي برنامه ريزي براي خوندن چطورره؟چطور بايد بقيه هماهنگ بشيم؟

آخرین ویرایش:

MaSoUd-5

عضو جدید
از كجا دانلود كنيم؟نرم افزارشو از كجا بگيريم؟منظوررم توي همدان؟بعد نحوه ي برنامه ريزي براي خوندن چطورره؟چطور بايد بقيه هماهنگ بشيم؟

از همون آدرسی که دادند:smile:
نرم افزارشم Visual Studioست میتونید برید از مغازه بخرید:smile:(نسخه 2010 آخریشه)

خیلی هم لازم نیست هماهنگ باشید هر کی زودتر بخونه به نفعشه بعدش هر چیزی نوشت کدشو میتونه تشریح کنه و بزاره (فقط کد نه خود نرم افزارو و فایل Visual رو)

negin17h

مدیر تالار
البته لازم بذکر است که در سایت انتشارات با جستجوی نام کتاب میتونید کدهای اون رو دانلود کنيد. اینجوری راحت تر میتونید بررسی کنید. چون گاهی کد نصفه درون کتاب آدم رو گيج میکنه :gol:

dzzv_13

مدیر تالار
از قسمت free dowload?نتونستم دانلود كنم
sلام
صفحه ایی که باز می شه به قسمت پایین صفحه برو گزینه request download ticket رو بزن بعد از چند لحظه همون گزینه به گزینه download تبدیل میشه که بازدنش می تونی کتاب رو دانلود کنی حجمش حدود 15m است

mhbitman

عضو جدید
فکر می کنم java می تونه یه انتخاب خوب باشه به این دلایل
1:socket programming امکان پذیر است
2:قابلیت استفاده در web
3:oop
4:جامعیت
5:بازار کار عالی در ایران
6:الان چند سالی هست که در رده بندی های جهانی اول می شه

FreeTalk

عضو جدید
خودمونیم خیلی از بحث زدیم بیرون!

ASP.NET با php
php روی نسخه شش Unicode را پشتیبانی می کنه! (پاسخ به صفحه دو)

iPooria

عضو جدید
به نظر من بچه های IT بهتره اول به زبون های تحت وب بپردازند... بعد برن سراغ بقیه...
من تحقیقاتی که کردم به این نتیچه رسیدم:
اول HTML,CSS,...
بعد PHP،
چرا PHP؟ مهمتر از این دلیل که OpenSource هست مگه داریم؟ از ASP چیزی کمتر نداره هیچ!! شاید در مواردی برتری هم داره.
حتما الان میگید که این ایرانه Copyright نداریم خوب از خدمات Microsoft رایگان استفاده میکنیم؟!! بله درست. ولی من دارم در مورد زبان های تحب وب صحبت میکنم دیگه اونجا خبری از این چیزا نیست! رو وب سرور ها همه چیز باید License داشته باشه و وضعیت سرورهای لینوکس خیلی بهتره و راحت و رایگان میشه PHP رو ساپورت کنن.
از یه طرف دیگه این زبون زود بازده هست و سریع میشه کاربردی ازش استفاده کرد.
شاید بگید من آینده نگرم... میخوام در آینده یه برنامه نویس خیلی حرفه ای باشم نه تنها بر روی وب بلکه Application های ویندوز و...
خوب، نظر من اینه که کنار این PHP میتونیم Java رو شروع کنیم (طبق تحقیقات من قوی ترین زبون برنامه نویسی هست)، از وب بگیر تا تو ماشین لباس شویی میتونیم ازش استفاده کنیم.
چطوره؟؟

نظرتون چیه؟ اگر جایی از صحبت هام ایراد داشت تصصیح کنیدش

بالا