اموزش مربوط به:2D AUTOCAD

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام

شما مي دونين من از كجا مي تونم مطالبي در مورد نقشه كشي صنعتي پيدا كنم؟؟؟؟
ممنون
دوست عزیز درخواست های خودتون رو در تاپیک درخواست ها و سوالات در صفحه اصلی تالار مطرح کنید...

yassss

عضو جدید
شما کاتب رو توی همونجایی cad رو نصب کردی فولدر support کپی کن و فونتای فارسی رو هم توی فولدر font بعد از قسمت tools->load application کاتب رو load کن.این تا اینجا اگه تو نوشتن هم مشکل داشتی بگو.
ممنون ، نصب شد :smile:، ولی وقتی میخوام فارسی بنویسم علامت سوال مینویسه و کاتب رو هم باید انگلیسی تایپ کنم میشه بگی ایراد کارم کجاس؟

کدخدا

مدیر بازنشسته
ممنون ، نصب شد :smile:، ولی وقتی میخوام فارسی بنویسم علامت سوال مینویسه و کاتب رو هم باید انگلیسی تایپ کنم میشه بگی ایراد کارم کجاس؟
st رو بزن از پنجره ای گه باز شد برو font رو یکی از فونت های فارسی که آخرش shx نوشته انتخاب کن مثلا naskh تیک backward رو هم بزن تا درست شه.

free4cad

عضو جدید
st رو بزن از پنجره ای گه باز شد برو font رو یکی از فونت های فارسی که آخرش shx نوشته انتخاب کن مثلا naskh تیک backward رو هم بزن تا درست شه.
سلام ... آقاي كدخدا .. درسته كه با اين كار فارسي نوشتنشون درست ميشه اما در چه صورتي ؟؟

در صورتي كه تنظيمات زبان سيستم ايشون در پنجره كنترل پنل درست تنظيم شده باشه

توجه كنين كه بايد در پنجره Regional And language كه در كنترل پنل وجود داره
در برگه اول زبان فارسي و كشور ايران انتخاب شده باشه و در برگه سوم يعني برگه آخر زبان انگليسي انتخاب شده باشه .. معمولا اين گزينه فارسي انتخاب ميشه براي ديدن ترجه زير نويس فيلمها كه موجب تداخل در اتوكد ميشه .. پس از تغيير زبان ري استارت لازمه .. موفق باشين

yassss

عضو جدید
بالاخره درست شد، ;)
توی سایت http://www.civill.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=138&mode=&order=0&thold=0
یه برنامه کاتب اصلاح شده پیدا کردم که ظاهرا احتیاجی به تایپ کامل کلمه کاتب نداره و همین طور به لود کردن هم نیازی نیست، من هنوز نتونستم نصبش کنم ولی اگر نصب شه خیلی کارو راحت میکنه. پیشنهاد میکنم یه سر بزنین و اگه تونستین نصب کنین لطفا یه راهنمایی هم به من بدین

hadi3884

عضو جدید
آموزش

آموزش

یه زودی یه روش بهتون میگم که بدون کاتب فارسی بنویسید با هر فونتی و بتونید پلات بگیرین راحت مثله هر برنامه دیگه

Ebram

عضو جدید
سلام
مي خواستم بدونم اعمال مقياس حين ترسيم بهتره يا هنگام پلات گرفتن

ayub

عضو جدید
با عرض سلام به همه مهندسین عزیز. می خواستم بدونم آیا برای وصل کردن هاشور به یک خط راهی است. مثل اینکه بخواهیم یک خط را به خط دیگر با استفاده از دستور extend وصل کنیم. یه سوال دیگه هم داشتم من در نقشه هایی که می کشم موقع نمایش دادن حتما باید regen all کنم تا قوسها درست شوند ایا راهی است که قوسهای نقشه همیشه درست نمایش داده شوند . اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

آخرین ویرایش:

free4cad

عضو جدید
سلام ... به نظر من هميشه 1/100 بكشين ... هميشه هميشه .. چون هم اندازه ها هميشه به واقعيت ترسيم نزديكترند و هم حجم كار راحت تره و هم موقع پلات راحت ميشه با يه عدد مقياس مورد نظر و پرينت گرفت .. فقط كادر تغيير اندازه داره كه اونم دزستش كنين

free4cad

عضو جدید
این نظر شخصیه به نظر من موقع پلات اونم با تنظیمات پلاتر راحت ترین راحه.

توی کد راندو نداریم دیگه یعنی داریم ولی کامل نیست برای کاملش می تونی از این نرم افزار کمک بگیری
autodesk impression

چرا .. ميشه .. در قسمت 3 بعدي اين نرم افزار بعد از طراحي و آوردن مثلا يه نماي 3 بعدي به روي كار با رفتن به قسمت Dashboard كه يه نوار ابزار در سمت راست هست يه قسمت داره كه كيفيت خط ها مشخص ميشه .. الان اسمش يادم نيست اما با حجم مكعبي شكل نمايش خطهارو نشون داده و.. كه وقتي بزنين حالت دست آزاد يا راندو به طرحتون ميده

free4cad

عضو جدید
سلام ... نه .. هاشور ها اكستند نميشن اما trim ميشن ... در ضمن

اگع قرار بود كه قوسها هميشه درست بشن ديگه نيازي به ساخت فرمان Regen نبود ... اصل كاربرد اين فرمان براي بهبود كيفيت خطوط ترسيم شده است كه بعد از باز و بسته كردن فايل به وجود مياد ايرادهايي مثل عدم نمايش خط چينها و قوسها ... پس تنبلي نكن ... RE و اينتر كه اين حرفارو نداره

كار داشتي بزنگ

free4cad

عضو جدید
با عرض سلام به همه مهندسین عزیز. می خواستم بدونم آیا برای وصل کردن هاشور به یک خط راهی است. مثل اینکه بخواهیم یک خط را به خط دیگر با استفاده از دستور extend وصل کنیم. یه سوال دیگه هم داشتم من در نقشه هایی که می کشم موقع نمایش دادن حتما باید regen all کنم تا قوسها درست شوند ایا راهی است که قوسهای نقشه همیشه درست نمایش داده شوند . اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

سلام ... نه .. هاشور ها اكستند نميشن اما trim ميشن ... در ضمن

اگع قرار بود كه قوسها هميشه درست بشن ديگه نيازي به ساخت فرمان Regen نبود ... اصل كاربرد اين فرمان براي بهبود كيفيت خطوط ترسيم شده است كه بعد از باز و بسته كردن فايل به وجود مياد ايرادهايي مثل عدم نمايش خط چينها و قوسها ... پس تنبلي نكن ... RE و اينتر كه اين حرفارو نداره

كار داشتي بزنگ

free4cad

عضو جدید
واقعا؟:eek:
اگه واقعا میشه پس هرچه زودتر بگین.

سلام ... هيچ نرم افزاري يا كيفيت تر و بي ايرادتر از IPT5 نيست ...

همراه با زيباترين و متنوع ترين فونتها كه به راحت در اتوكد 6 ساله دارم استفاده ميكنم... كم حجم و رايگان از وبلاگم قسمت دانلودها ميتونين دانلود كنين

free4cad

عضو جدید
واقعا؟:eek:
اگه واقعا میشه پس هرچه زودتر بگین.

همراه با زيباترين و متنوع ترين فونتها كه به راحت در اتوكد 6 ساله دارم استفاده ميكنم... كم حجم و رايگان از وبلاگم قسمت دانلودها ميتونين دانلود كنين

یه زودی یه روش بهتون میگم که بدون کاتب فارسی بنویسید با هر فونتی و بتونید پلات بگیرین راحت مثله هر برنامه دیگه

free4cad

عضو جدید
يه دستور نسبتا مفيد در اتوكد دستور multiple
اگه قبل از اجراي دستوري اين عبارت رو تايپ كنين ميتونين دستور مورد نظر رو چند بار تكرار كنين. مثلا اگه بخواين چند تا دايره بكشين اول عبارت multiple رو تايپ كنين و بعد دستور circle رو .اين كار باعث ميشه بتونين بدون نياز به enter زدن دستور رو چند بار تكرار كنين

نه نه نه .. اين وقت گيره .. شما بعد از اينكه مثلا پلانو كپي كردين و از فرمان خارج شديد و هنوز فرمان جديدي نزدين بزنين m يا co بعد اسپيس بزنين و سپس p اسپيس بزنين و حالا ميبينين كه دوباره خطوط قبلي گرفته شده و آماده انتقال يا كپي هست

خيلي كاربرد داره .. تا كار نكني باهاش نميفهمي

free4cad

عضو جدید
این کار با scale با میانبر sc انجام می شه بعد از زدن sc به command line توجه کنید و سوالایی که می پرسه رو دقیقا جواب بدین.
اولیش select object یا انتخاب شی هست .شیی که می خواین تغییر مقیاس بدین رو انتخاب کنین.مثل تمام دستور های modifier(move,copy,scale,...z)s نیاز به انتخاب base point یا نقطه مبدا هست بعد از اون شما 2 روش برای وارد کردن مقیاس دارین یکیش با همون موس توی صفحه یه جای دیگه کلیک کنین(که دقیق نیست)روش دوم هم اینه که یه عدد مثلا 2 رو برای 2برابر کردنش بزنین.مسلما زیر گزینه های دیگه ای هم داره ترجیح می دم کار کنین خودتون ببینین اگه مشکل داشتین بپرسین.

يه روش كاربردي بسيار بسيار جالب ديگه

مثلا يه در داريم كه 80 سانتيه ميخوايم بشه 1.20 اينجا راحت ميشه با اين فرمان و يكم معلومات تبديلش كرد به اون 1.20

select the door - sc ENTER -
انتخاب گوشه در - زدن r و اينتر - حالا 2 نقطه بايد بهش بدين با انتخاب كردنتون .. اولين نقطه ميشه همون نقطه اول كه تو فرمان قبل زدين و دومين نقطه ميشه اون گوشه ديگه در يعني همون فاصله 80 سانتر

حالا تايپ كنين 1.20 و اينتر بزنين .. ديدين كه تغيير كرد

اين عمل Refrence هست كه نه تنها در اين فرمان بلكه در روتيت هم هست و چند تاي ديگه

هر چيزي رو كه داشتين ميتونين با اين فرمان اندازه اوليه رو بدين و چيزي كه ميخواين از كد بگيرين

تشكر يادت نره

کدخدا

مدیر بازنشسته
چرا .. ميشه .. در قسمت 3 بعدي اين نرم افزار بعد از طراحي و آوردن مثلا يه نماي 3 بعدي به روي كار با رفتن به قسمت Dashboard كه يه نوار ابزار در سمت راست هست يه قسمت داره كه كيفيت خط ها مشخص ميشه .. الان اسمش يادم نيست اما با حجم مكعبي شكل نمايش خطهارو نشون داده و.. كه وقتي بزنين حالت دست آزاد يا راندو به طرحتون ميده
اینی که گفتی کاملا مشخصه اگه اون نرم افزاری که گفتم رو ببینی میبینی منظور من از راندو یه راندوی حرفه ای کامل و رنگی که انواع قلم ها و ماژیک ها و غیره می تونی شبیه کتاب پلان گرافیک کار کنی.این نرم افزار کاملا تخصصی راندو هستش نه یه نرم افزار مثل cad یا sketch up

Arash_shah

عضو جدید
توی کد راندو نداریم دیگه یعنی داریم ولی کامل نیست برای کاملش می تونی از این نرم افزار کمک بگیری
autodesk impression

اگه میشه لطف کنید لینک دانلودشو بزارین، من یه نسخشو دانلود و نصب کردم اما موقع load شدن error میده

کدخدا

مدیر بازنشسته
اگه میشه لطف کنید لینک دانلودشو بزارین، من یه نسخشو دانلود و نصب کردم اما موقع load شدن error میده
از این کرک استفاده کن ببین درست می شه یا نه الان نسخه r2 اومده ولی من فقط r1 رو دارم اینم لینک کرکشه لینکه خودشو پیدا نکردم.:(

http://rapidshare.com/files/162365348/Crack.rar.html
;)

Arashj

عضو جدید
فيلم آموزش نصب فونت در اتوكد

فيلم آموزش نصب فونت در اتوكد

:gol::gol:با سلام وخسته نباشيد
سايت بسيار آموزنده و خوبي داريد و تا به حال خيلي از آن استفاده نموده ام.
در مورد فيلم آموزش نصب فونت در اتوكد لينك دانلود به صورتي است كه وقتي شروع به save كردن مطلب مي پردازد سرعت دانلود بسيار پايين مي آيد ( البته اين كار را با چند كامپيوتر مختلف انجام دادم و همه به همبن صورت بود) مثلاً سرعت 20 بايت در ثانيه(نه 20 كيلو بايت) مي خواستم ضمن تشكر اگر مي شود مشكل را مرتفع نمائيد.

Arash_shah

عضو جدید
من نتونستم مشکل نسخه r1 این نرم افزارو حل کنم ، اما نسخه r2 دانلود کردم و جواب داد.
واقعا نرم افزار عالیه. بازم از کدخدای عزیز بخاطر معرفیش تشکر می کنم. لینک دانلود نشخه r2 میزارم تا بقیه دوستان هم استفاده کنن
http://rapidshare.com/files/122644536/impresion2.part1.rar
http://rapidshare.com/files/122649446/impresion2.part2.rar
http://rapidshare.com/files/122654467/impresion2.part3.rar
http://rapidshare.com/files/122659661/impresion2.part4.rar
http://rapidshare.com/files/122664846/impresion2.part5.rar
http://rapidshare.com/files/122669998/impresion2.part6.rar
http://rapidshare.com/files/122671746/impresion2.part7.rar

sph1367

عضو جدید
سلام بچه ها.كسي اينجا با كد 2009 كار كرده.با دستور action چي كاركردين.كجاها مي تونم استفادش كنم مرسي

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.كسي اينجا با كد 2009 كار كرده.با دستور action چي كاركردين.كجاها مي تونم استفادش كنم مرسي
سلام.من ديدم اما كار نكردم
2009 يه كم ازيت مي كنه برنامه اش
اما مي دونم مثل اكشن فتوشاپ يه سري كاراي از پيش تعريف شده را با فشار 1 دكمه انجام مي ده و دستوري براي افزايش سرعت كار بر هستش
اميد وارم كمك كرده باشم
:D

آرتور وحید

عضو جدید
سلام ، به همه دوستان من تو اتوکد زیا وارد نیستم یه پلان دارم می کشم به مشکل خوردم چند تا سوال دارم هر کی جواب بده ممنون میشم .
1-خطوط آکسمو رفتم خطوط دیوارام که از روش رد میشه خطهای آکس دیده نمی شن
2- می خوام از یه خط افست بگیرم با یه لایه دیگه برای این کارم مشکل دارم