اموزش مربوط به:2D AUTOCAD

free4cad

عضو جدید
برای عکس گرفتن از پلان در کد 2بعدی و 3بعدی (بجز tools \ display image )چه راه هایی هست که کیفیت عکس بالا باشه ؟ مرسی

برای عکس گرفتن از پلان در کد 2بعدی و 3بعدی (بجز tools \ display image )چه راه هایی هست که کیفیت عکس بالا باشه ؟ مرسی

سلام .. بالا سمت راست كيبوردت print screen رو ميبيني .. اين ميتونه كمكت كنه .. بزن و در صفحه نرم افزار ويندوز يعني paint سيوش كن .. paste رو بزن .. .

از موضوعت كپي بگير به صورت معمولي و در صفحه word با زدن ctrl+v اضافش كن .. اين آخريه خيلي بهتره كاربردش اما وقتي كه اينطوري كردي بايد با ابزار corp اضافيه عكسو برداري كه كيفيتش بهتر بشه ...

free4cad

عضو جدید
به من بگو چگونه خط نقطه در cad2008را لود کنم;)

بيه نوار كركرهاي اون وسط هست اگه بازش كني گزينه آخر نوشته other
حالا وقتي زديش پنجره اي باز ميشه كه همه چي توش داره .. انتخاب كن و load رو بزن

امتياز يادت نره

free4cad

عضو جدید
نینو جان چرا از دستور list استفاده نمیکنی که اطلاعات spline تو ببینی اونجا طولشو هم نوشته

بچه ها اگه يه خط منحني با spline كشيده باشيم چطوري ميتونيم طولشو اندازه بگيريم؟؟؟؟؟؟؟( تا حالا بهش برنخورده بودم ) :(

maral خانوم اصلا نيازي به list نيست ... كافيه فرمان len رو تايپ و سپس خطو انتخاب و اينتر رو بزنه .. همين و ديگر هيچ

• Like
واکنش ها: nino

free4cad

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
من یه مشکلی دارم واقعا نمی دونم چه کارش بکنم دیگه هر کاری کردم درست نشد
اونم این مسئله فارسی هست تو کد
من چند تا فایل کد دارم که البته از کس دیگه گرفتم که همه نوشته های فارسی توشون مثه خط میخی میشه
یه سری فونت فارسی رو به همون طریقی که گفته شده بود تو پوشه های Font اتوکد و support ریختم حتی recover کردم فایلو درست نشد
می خواستم ببینیم چه راهس هست که اینا درست بشه؟
راهی هست که بفهمیم با چه فونتی نوشته شدن ؟

اگه کسی این سوال رو جواب میده
لطفا این سوال رو هم جواب بده که چرا تو کد فارسی که می نویسیم وقتی پرینت میگیریم چپ و راست میشه؟
به فونتش ربط داره؟ من فونت کاتر که ماله کد فارسی هست هم ریختم ولی بازم درست نشده.

مارال جون سوالت رو از دوستام می پرسم اگه کسی بلد بود میام اینجا بهت میگم.:gol:

سلام ... يك سري فونت وجود داره با پسوند shx كه در پوشه font در مسير نصب كد هست .. شما بايد اين فونتارو از اين آدرس بگيري .. زيپ فايلهارو باز كني و فونتهارو در اون پوشه بريزي تا كارت را بيفته ... فونتهاي ipt5 هم در آدرس وبلاگم كه پايين نوشته شده جاي امضاي شخصيم هست

http://anti-iaum.persiangig.ir/Software/SHX Font 1.rar
http://anti-iaum.persiangig.ir/Software/SHX Font 2.rar

براي نصب ipt5 اينو بزن و پيدا كن تو صفحه نظرم بده http://www.anti-iaum.blogfa.com

امتياز يادت نره ها

• Like
واکنش ها: nino

aair

عضو جدید
سلام دوستان
از دوستان کسی می تونه مشکل من را حل کنه؟
من یه سری نقشه دارم که همه با فونت شیراز هستش و میخواستم همه رو تبدیل کنم به true type. یه برنامه ای سازمان نقشه برداری خراسان داره که میفروشه 150 تومان. من خودم قبلا برنامه تبدیل naskh رو نوشتم .میخواستم ببینم برنامه آماده نیست که وقت نزارم روی این برنامه؟
کسی از دوستان لینک دانلود واسه ObjectARX for AutoCAD 2008 داره؟
مبدل فونت شیراز چی کسی از دوستان داره؟
خیلی ممنون

سـعید

مدیر بازنشسته
طریقه راندو کردن در محیط کد را توضیح دهید؟:smile:
دوست عزیز این امکان اتوکدی که من توضیح دادم طریقه اسکیس زدنه نه راندو کردن...اما باید به عرض شما برسانم که راندو در اتوکد به وسیله رنگ آمیزی با دستور های Hatch و Gradient انجام میشه...من دستور خاصی برای این کار به ذهنم نمیاد ...اگر کسی از دوستان میدونه توضیح بده....

hadi3884

عضو جدید
سیمبل سه بعدی برا اتوکد

سیمبل سه بعدی برا اتوکد

سیمبل سه بعدی برا اتوکد کسی داره

سـعید

مدیر بازنشسته
آموزش متحرک سازي در محيط اتوکد 2007.....

آموزش متحرک سازي در محيط اتوکد 2007.....

دوستان من سلام....
این دفعه هم یک آموزش دیگه رو براتون آماده کردم...امیدوارم که مفید باشه.....

پیوست ها

• Animation.pdf
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0

reza556182

عضو جدید
آموزش ترسیم یک موضوع سه بعدی و ویرایش

آموزش ترسیم یک موضوع سه بعدی و ویرایش

فایل ضمیمه، فصل 14 جزوه آموزش اتوکده که خودم چند سال قبل نوشتم و به کسانی که اتوکد تدریس می کردم، جزوه رو می دادم. البته به تازگی تصمیم گرفتم بر مبنای کد 2009 ویرایشش کنم.

پیوست ها

• Chapter 14.pdf
    406.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیز این امکان اتوکدی که من توضیح دادم طریقه اسکیس زدنه نه راندو کردن...اما باید به عرض شما برسانم که راندو در اتوکد به وسیله رنگ آمیزی با دستور های Hatch و Gradient انجام میشه...من دستور خاصی برای این کار به ذهنم نمیاد ...اگر کسی از دوستان میدونه توضیح بده....

سلام
اسکیس زدن با نرم افزارهای گرافیک و نقشه کشی توسط 2 نرم افزار امکان پذیره . 1- فتوشاپ در قسمت - sketch , و در نرم افزار آرشی کد ورژن 10 به بالا در قسمت رندرینگ - photo sketch ; که قدرت بسیار بالایی در تبدیل تصاویر گرافیک برداری به اسکیس با راندوی دستی داره . و همینطور با داشتن ***** های قوی انواع تصاویر رو برای مقایسه فراهم می کنه .

farda_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من فایل pdf رو دانلود می کنم ولی باز نمیشه!:(

reza556182

عضو جدید
سلام اقا رضا مثل اینکه هادی خان بی خیال شده میشه برا من بذاری سمپل هاتو . من یه سری مقطع پرسپکتیو زدم و به مبلمان و فیگور احتیاج دارم. ممنون میشم.
اینم آی دیم: chista233@yahoo.com
با سلام
سري اول: تعدادي فيگور

پیوست ها

• 3D humans.rar
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

aref-arch

عضو جدید
سلام
اين هم فونتها
سلام آقا رضا لطفم کردید فونت هارو گذاشتید ... ولی بازم من این مشکلو دارم ... یعنی هروقت بازش می کنم lotus normal رو که توی فونتهامم دارمش نمی شناسه و نوشته ها به صورت خط نمایش داده میشن.....
ببینید مثلا توی فایل شما بین معرفی و منطقه فقط خط درهم نشون می ده .... حالا نمی دونم اگه فونتو عوض کنید مشکل رفع میشه... به هر حال از لطفتون ممنونم..
یه سوال دیگه اونم اینه که فصلهای قبلی و بعدی آموزش شما رو از کجا می تونم تهیه کنم... مرسی :gol::gol::gol::gol:

reza556182

عضو جدید
سلام آقا رضا لطفم کردید فونت هارو گذاشتید ... ولی بازم من این مشکلو دارم ... یعنی هروقت بازش می کنم lotus normal رو که توی فونتهامم دارمش نمی شناسه و نوشته ها به صورت خط نمایش داده میشن.....
ببینید مثلا توی فایل شما بین معرفی و منطقه فقط خط درهم نشون می ده .... حالا نمی دونم اگه فونتو عوض کنید مشکل رفع میشه... به هر حال از لطفتون ممنونم..
یه سوال دیگه اونم اینه که فصلهای قبلی و بعدی آموزش شما رو از کجا می تونم تهیه کنم... مرسی :gol::gol::gol::gol:
با سلام
با توجه به استقبال دوستان عزيز انشاء الله در همين تايپيك به مرور كليه فصلها رو قرار مي دم اما به يه شرط. اونم اينكه فقط امتياز ندين اگه واقعا اشكال و ايرادي هست حتما بگين تا در ويرايش جديد بتونم اونا رو رفع كنم. ممنون از همه دوستان.