الگوریتم جستجوی گوگل حالا جملات را بهتر درک می‌کند

baharpelast98

عضو جدید
[h=1]الگوریتم جستجوی گوگل حالا جملات را بهتر درک می‌کند[/h]


الگوریتم جستجوی گوگل شاهد یکی از بزرگترین به‌روزرسانی های چند سال اخیر است که به درک بهتر معنی جملات منجر می شود.
هدف گوگل از این تغییرات درک بهتر منظور کاربر حین انجام جستجو است و در این راستا از تکنیک های شبکه سازی عصبی استفاده می کند. در این روش الگوریتم به جای درک معنی واژگان، منظور کاربر از جستجو را درک می کند. روش جدید فعلا تنها با زبان انگلیسی سازگاری دارد و از هر ۱۰ سوال یک مورد را بهتر درک می کند اما در آینده زبان های دیگری نیز به آن اضافه خواهند شد.
الگوریتم جستجوی گوگل بیشتر روی عبارت های طولانی متمرکز است و در واقع این روزها گوگل ترجیح می دهند کاربران به جای چند کلمه کلیدی پشت سرهم، یک جمله را جستجو کنند چرا که تفسیر و ارائه نتایج مرتبط با آن برای موتور جستجو آسانتر است.
این کمپانی برای نمایش کارایی الگوریتم جدید به جمله «آیا می توان با نسخه فرد دیگری دارو تهیه کرد» اشاره کرد که در سیستم قبلی به خوبی درک نمی شد اما الگوریتم جدید معنی «فرد دیگری» را به خوبی درک کرده و نتایج درست را بر اساس آن نمایش می دهد.گوگل برای درک بهتر جملات برای نخستین بار از جدیدترین واحدهای پردازش تنسور (TPU) در سیستم های مربوط به موتور جستجو استفاده کرده است. فناوری پشت صحنه نیز شبکه عصبی «BERT» نام دارد که با تکیه بر تکنیک های یادگیری ماشینی زبان طبیعی را پردازش کرده و منظور از جمله را با بررسی جایگاه کلمات و معنای آنها درک می کند.
این تغییر که از هفته جاری پیاده سازی شده، شاید ابتدایی به نظر برسد اما در دنیای جستجو تغییر ۱۰ درصد نتایج گوگل بسیار مهم است و احتمالا متخصصان سئو برای سردرآوردن از نحوه کارکرد آن تا مدتی شب ها خواب راحت نخواهد داشت.

[h=5]منبع:[/h]techcrunch
 
بالا