اعتقاد به خدا

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه خیلی از چیزها رو از خدا بگیری منم قبولش دارم. ولی اون خدای من با این خدا خیلی خیلی فرق داره. 180 درجه تفاوت داره. خدای من این خودکاریه که رو میزه. اون الکترون دور اون اتمه.
مهم نیست اسمش و چی می ذاری. مهم اینه که قبولش داری.

sadafff

عضو جدید
باهات موافقم و در ادامه ی حرفت میگم که یکی از پارادوکس های مذهبی بسیار بزرگی که در دین وجود داره و همه ازش میترسند و دلشون نمیخواد نزدیکش برند قضیه ی تصویر خدا هست.
و یکی دیگه هم اینکه خودت گفتی و باید گفت که اگر خدا بی نهایت هست پس باید بی نهایت دقیقت باشه و کوچکترین تبعیضی در هر کارش نشون میده که بینهایت وجود نداره و خود خدا هم یک چیز فوق العاده پیچیده هست و دارای بعدی فیزیکی باشه تا بتونه اشتباه کنه یا بی عدالتی به وجود بیاره. این حرف من نیست بحث فلسفی هست.
خلاصه که این خدا خیلی مشکل داره .

منم با نظرت موافقم
منم همیشه میگم اون خدایی که من قبول دارم این خدایی نیست که همه ازش حرف میزنن بلکه یک انرژی و نوره که من رو افریده و در وجود منه و هرچی ازش بخوام بهم میده و خدای هرکس همان طور است که راجع بهش فکر می کنه من یک جمله ای یک بار یه جا خوندم خیلی خوشم اومد نوشته بود خدای بعضی ها حتی نمیتونه یه سرما خوردگی رو خوب کنه اما خدای بعضی ها حتی سرطان رو هم خوب می کنه و این دقیقا یعنی باور شما از خدا چگونه است

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظرت موافقم
منم همیشه میگم اون خدایی که من قبول دارم این خدایی نیست که همه ازش حرف میزنن بلکه یک انرژی و نوره که من رو افریده و در وجود منه و هرچی ازش بخوام بهم میده و خدای هرکس همان طور است که راجع بهش فکر می کنه من یک جمله ای یک بار یه جا خوندم خیلی خوشم اومد نوشته بود خدای بعضی ها حتی نمیتونه یه سرما خوردگی رو خوب کنه اما خدای بعضی ها حتی سرطان رو هم خوب می کنه و این دقیقا یعنی باور شما از خدا چگونه است

درواقع عمده مطالب شما برمی گرده به قانون جذب. هرکس هر اعتقادی که داره، از اون طریق به خواسته هاش میرسه. چون به خودشون قبولونده و با همه وجودش باور داره که از این طریق می تونه به نتیجه برسه. ولی اونا فکر می کنن که مثلا به این خاطره که فلان بخشش رو انجام دادن. یا اینکه فلان ضریح دخیل بستن. درصورتیکه اعتقاد به اینکه فلان بخشش باعث میشه من به خواسته م برسم، اونها رو به مراد دلشون رسونده.

سمندون

عضو جدید
به نظر من اصلا مهم نیست ادم چه خدایی رو قبول داره
هر چیزی میتونه خدا باشه (امیدوارم منظورم رو بفهمین)مهم اینه ادم یه زندگی درست داشته باشه

waffen

اخراجی موقت
دقیقا و ما درون خدا زندگی میکنیم در واقع همه ما و همه اشیا جزئی از خدا هستند ;)

به نظر من خدا به صورت انرژی و نیروی برتر وجود داره .که همون انرژی که توی تموم کائنات وجود داره توسط کالبد انسان جذب میشه و انسان قادر به زندگی و حرکت میشه..
در واقع ما مثل گیرنده این امواج یا انرژی ها هستیم ..:smile:

توروخدا اگه مخالف این نظر هستید باشید ولی توهین نکنید
مرسی ;)

مهم نیست اسمش و چی می ذاری. مهم اینه که قبولش داری.

خوب من حرف های شما رو قبول دارم . ولی میگم اون خدای من هیچ کاری انجام نمیده. اصلا ممکنه الان نباشه. اصلا ممکنه بعد از به وجود اومدن دنیا از بین رفته باشه.
یعنی میگم که من معتقد به هیچ کدوم از اصولی که در قرآن برای توجیح وجود و مشخصات خدا به کار رفته نیستم.

waffen

اخراجی موقت
خوب حالا سوالی هست.
شما دوستانی که میگید برای مثال خدا انرژی هست و خدا میتونه هر چیزی باشه و از این نوع خداها.
آیا خدای شما قدرتی خواص داره ؟؟؟ آیا خدای شما شما رو به وجود آورده ؟؟؟ آیا وجود جهان همون کار خالق هست ؟؟؟

چون من میخوام خدای خودم رو مشخص کنم تا سوئ تفاهمی پیش نیاد.

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من حرف های شما رو قبول دارم . ولی میگم اون خدای من هیچ کاری انجام نمیده. اصلا ممکنه الان نباشه. اصلا ممکنه بعد از به وجود اومدن دنیا از بین رفته باشه.
یعنی میگم که من معتقد به هیچ کدوم از اصولی که در قرآن برای توجیح وجود و مشخصات خدا به کار رفته نیستم.
ما هم داریم همین و میگیم. منتها تو گیر دادی به خدای داخل قرآن.

raha 001

عضو جدید

waffen جان تو خودت خدا هستی البته باید خودتو قبول داشته باشی ;)

علمیش اینه که طبق قانون بقای انرژی انرژی از بین نمره فقط از حالتی به حالت دیگه در میاد..

پس خدا هیچ وقت از بین نمیره :)

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حالا سوالی هست.
شما دوستانی که میگید برای مثال خدا انرژی هست و خدا میتونه هر چیزی باشه و از این نوع خداها.
آیا خدای شما قدرتی خواص داره ؟؟؟ آیا خدای شما شما رو به وجود آورده ؟؟؟ آیا وجود جهان همون کار خالق هست ؟؟؟

من الان نمی تونم بهت جواب بدم. باید خوب در موردش فکر کنم که حق مطلب درست ادا بشه و مشکلی در اون وجود نداشته باشه.
البته لازم به ذکره که قدرتش باید خاص باشه نه خواص!!!! کشتی من و با این صواطت!!

raha 001

عضو جدید
بچه ها من یه سوال خیییییییییلیییییی مهم دارم البته شاید برای شما مهم نباشه !!

ما بد از مردن دوباره به این دنیا بر میگردیم ؟؟

میشه بیشتر توضیح بدید:)

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظرت موافقم
الله نور السموات و الارض
مسلما هر کس به اندازه ای که اعتقاد به چیزی داشته باشه از اون میتونه بهره مند بشه
خدای ما واحده ولی شناختامون واحد نیست
به قول فیلم مارمولک: راه های رسیدن به خدا به اندازه ی انسان های روی زمینه
خدای ما تواناست باورهامون ناتوانه

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز

شايد روحمون بر مي گرده!!!:cry:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز

اعتقاد من به بازگشت مجدد به این دنیاس. علت اینکه یه نفر در یه خانواده دزد به دنیا میاد و یه نفر در خانواده مومن و یه نفر هم در خانواده فقیر و یکی دیگه خانواده غنی چیه؟ این که بی عدالتی خدا رو نشون میده.
این شعر مولوی رو همه به یاد داریم.
[FONT=Tahoma, Verdana]ز جمادی مردم و نامی شدم وز نما مردم به حيوان سر زدم
مردم از حيوانی و آدم شدم پس چه ترسم کی ز مردن کم شدم
بار ديگر هم بميرم از بشر تا برآرم از ملايک بال و پر
بار ديگر از ملک پران شوم آنچه اندر وهم نايد آن شوم
پس عدم گردم عدم چون ارغنون گويدم انا اليه راجعون
[/FONT]
اینجا مولوی داره به تناسخ اشاره می کنه. زندگی از مرحله جمادی شروع میشه بعد حیوان و بعد انسان. انسان ها در ابتدا خام هستن و چیزی نمی دونن. کم کم با تکرار زندگی روح اونها تکامل پیدا می کنه. به خاطر همینه که بعضی افراد قدرت پذیرش اعتقادیشون بیشتره و بعضی کمتر. بعضی راحت تر درک می کنن و بعضی اصلا درک نمی کنن. یکی میشه فدایی رهبر و یکی میشه Waffen. (قصد جسارت ندارم. فقط منظورم به تفاوت عقیده این دو شخص هست) اونها اینقدر میان تو این دنیا تا به تکامل کامل برسن. بعد سفر روح به جهانهای دیگه شروع میشه. جهان اثیری و ... .

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته این مساله ای نیست که در قالب چند جمله بشه راجع بهش صحبت کرد. این نیاز به صحبتهای طولانی و رخ به رخ داره.

waffen

اخراجی موقت
بچه ها من میرم . بعد چند ساعت دیگه میام.
به بحث ادامه بدید. من خودم بعدا میام عقیده ی شخصیم رو میگم.
قربونتون. خیلی خوبه که بحث داره بدون توهین پیش میره. فقط جان من نزارید این دو آتیشه ها بیان تو.

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهشت و جهنم. واقعا بی معنیه. بهشت و جهنم و به راحتی میشه زیر سوال برد و میشه از اون استفاده کرد که نشون بدی خدا تبعیض میشه بین بندگانش. چون برای بعضی ها شرایط جهنمی بودن بیشتری فراهم میکنه و برای بعضی شرایط بهشتی بودن. درسته که خود آدم هم نقش داره ولی شرایط هم بی تاثیر نیست.
حرف جالبی بود میشه در مورد اینم صحبت کنیم

raha 001

عضو جدید
خوب حالا سوالی هست.

ما(انسان)(خدا) قدرتی فوق العاده داریم .این ما هستیم که با افکار و باورهامون داریم به تغییر دنیا دست میزنیم.ما هستیم که اراده کردیم این دنیا با این گستردگی به وجود بیاد .
اینارو از توی یه کتاب خوندم :)
خدا تو قلبتهwaffen دنبال چی میگردی؟؟

شايد روحمون بر مي گرده!!!:cry:

چرا ترسیدی؟؟!!:biggrin:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتقاد من به بازگشت مجدد به این دنیاس. علت اینکه یه نفر در یه خانواده دزد به دنیا میاد و یه نفر در خانواده مومن و یه نفر هم در خانواده فقیر و یکی دیگه خانواده غنی چیه؟ این که بی عدالتی خدا رو نشون میده.
[FONT=Tahoma, Verdana]ز جمادی مردم و نامی شدم وز نما مردم به حيوان سر زدم
مردم از حيوانی و آدم شدم پس چه ترسم کی ز مردن کم شدم
بار ديگر هم بميرم از بشر تا برآرم از ملايک بال و پر
بار ديگر از ملک پران شوم آنچه اندر وهم نايد آن شوم
پس عدم گردم عدم چون ارغنون گويدم انا اليه راجعون
[/FONT]
اینجا مولوی داره به تناسخ اشاره می کنه. زندگی از مرحله جمادی شروع میشه بعد حیوان و بعد انسان. انسان ها در ابتدا خام هستن و چیزی نمی دونن. کم کم با تکرار زندگی روح اونها تکامل پیدا می کنه. به خاطر همینه که بعضی افراد قدرت پذیرش اعتقادیشون بیشتره و بعضی کمتر. بعضی راحت تر درک می کنن و بعضی اصلا درک نمی کنن. یکی میشه فدایی رهبر و یکی میشه Waffen. (قصد جسارت ندارم. فقط منظورم به تفاوت عقیده این دو شخص هست) اونها اینقدر میان تو این دنیا تا به تکامل کامل برسن. بعد سفر روح به جهانهای دیگه شروع میشه. جهان اثیری و ... .

منم با شما موافقم
اين شرايط محيطي هست كه باعث شكل گيري نوع نگرش آدما به اطرافشون مي شه!!
حتي اگه دوقلوهاي همسان رو هم در نظر بگيريم كه تو محيط و خانواده هاي متفاوت رشد مي كنن از زمين تا اسمان با هم متفاوت خواهند بود!!
اميدوارم خدا تو اون دنيا اگه قراره بازخواستي صورت بگيره اين نكته رو هم در نظر بگيره!!!

سمندون

عضو جدید
[FONT=Tahoma, Verdana]ز جمادی مردم و نامی شدم وز نما مردم به حيوان سر زدم [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]مردم از حيوانی و آدم شدم پس چه ترسم کی ز مردن کم شدم [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]بار ديگر هم بميرم از بشر تا برآرم از ملايک بال و پر [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]بار ديگر از ملک پران شوم آنچه اندر وهم نايد آن شوم [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]پس عدم گردم عدم چون ارغنون گويدم انا اليه راجعون[/FONT]
استثنا فقط با این نظرت مخالفم
ولی فعلا دلیلی که بتونم باهاش به بحث ادامه بدم ندارم:gol:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من میرم . بعد چند ساعت دیگه میام.
به بحث ادامه بدید. من خودم بعدا میام عقیده ی شخصیم رو میگم.
قربونتون. خیلی خوبه که بحث داره بدون توهین پیش میره. فقط جان من نزارید این دو آتیشه ها بیان تو.

چرا باید توهین باشه. همه دارن خیلی راحت و خوب نظراتشون رو میگن. من که فکر می کنم اگر کسی هم اومد و بحث و به بیراهه کشید، بهتره بهش توجه نکنیم. بعد یکی دو پست خودش میره و دیگه پیداش نمیشه.

از نظر من این با قضیه تناسخ پاسخ داده میشه. البته یکی از معلم های دوران راهنمایی ما یادمه گفت که اگه کسی تو شرایط بد بتونه آدم بهتری باشه، مسلما ارزش بیشتری داره و می تونه تو درجه بالاتری از بهشت قرار بگیره. حرف ایشون درسته ولی منطقی نیست که خدا به این دلیل چنین تفاوتی رو در زندگی انسان ها ایجاد کنه. چون اگر کسی در خانواده منفی به دنیا بیاد و بعد جهنمی بشه، می تونه پیش خدا ادعا کنه که من اگه تو خانواده بهتری بودم کارم به اینجا کشیده نمیشد. من دلم نمی خواست درجه بالای بهشت باشم. همون درجه پایین هم کافیه. خوب به نظر شما خدا چه جوابی باید به این آدم بده؟

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
استثنا فقط با این نظرت مخالفم
ولی فعلا دلیلی که بتونم باهاش به بحث ادامه بدم ندارم:gol:
خیلی خوبه دوست من. شاید من در اشتباه باشم. اینجا برای همین موضوع در حال بحث کردن هستیم. خوشحال میشم نظرات خوب شما رو بشنوم.:gol:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
مانای عزیز. جایی خوندم که در مورد waffen اعتقادی داشتی. الان نظرت چیه راجع بهش؟ حالا می بینی دلیل به قول خودت توهین های ایشون چیه؟

raha 001

عضو جدید
[FONT=Tahoma, Verdana]ز جمادی مردم و نامی شدم وز نما مردم به حيوان سر زدم [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]مردم از حيوانی و آدم شدم پس چه ترسم کی ز مردن کم شدم [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]بار ديگر هم بميرم از بشر تا برآرم از ملايک بال و پر [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]بار ديگر از ملک پران شوم آنچه اندر وهم نايد آن شوم [/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana]پس عدم گردم عدم چون ارغنون گويدم انا اليه راجعون[/FONT]

مرسی :)

اگه الان ما این اعتقادو داشته باشیم که بعد مرگ دوباره به یه کالبد دیگه برمیگردیم میتونیم تعیین کنیم چه زمانی و تو کالبد چه شخصی بریم؟؟

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
ز نظر من این با قضیه تناسخ پاسخ داده میشه. البته یکی از معلم های دوران راهنمایی ما یادمه گفت که اگه کسی تو شرایط بد بتونه آدم بهتری باشه، مسلما ارزش بیشتری داره و می تونه تو درجه بالاتری از بهشت قرار بگیره. حرف ایشون درسته ولی منطقی نیست که خدا به این دلیل چنین تفاوتی رو در زندگی انسان ها ایجاد کنه. چون اگر کسی در خانواده منفی به دنیا بیاد و بعد جهنمی بشه، می تونه پیش خدا ادعا کنه که من اگه تو خانواده بهتری بودم کارم به اینجا کشیده نمیشد. من دلم نمی خواست درجه بالای بهشت باشم. همون درجه پایین هم کافیه. خوب به نظر شما خدا چه جوابی باید به این آدم بده؟

:que::que::que::que:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی :)

اگه الان ما این اعتقادو داشته باشیم که بعد مرگ دوباره به یه کالبد دیگه برمیگردیم میتونیم تعیین کنیم چه زمانی و تو کالبد چه شخصی بریم؟؟

زمانیکه می خوایم برگردیم، خودمون هستیم که کالبد خودمون و انتخاب می کنیم. اما فکر نمی کنم زمانش رو خودمون تعیین کنیم. در واقع پدر و مادرمون و خانواده مون و خودمون انتخاب می کنیم. کسانی رو انتخاب می کنیم که باهاشون ارتعاش معادلی داشته باشیم.

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
مانای عزیز. جایی خوندم که در مورد waffen اعتقادی داشتی. الان نظرت چیه راجع بهش؟ حالا می بینی دلیل به قول خودت توهین های ایشون چیه؟
دوست عزیز اعتقاد نداشتن به چیزی دلیلی برای توجیه توهین نیست
ممکنه اعتقاد من این نباشه ولی نباید توهین کنم
ببین اگه همه ی تاپیک ها اینجوری بدون توهین جلو بره شاید در آخر یه نتیجه ای بگیریم اگرم نتیجه ای گرفته نشه دلخوری پیش نمیاد ولی تو همه ی تاپیک ها داره فقط توهین میشه
ممکنه تو یه اعتقادی داشته باشی اعتقادت برای خودت محترمه پس ما اجازه نداریم اعتقادات همدیگرو زیر سوال ببریم فقط میتونیم بحث کنیم
ایشو.نم تو همه ی تاپیک ها به اعتقادات من توهین کرده بود برای همینم من همچین تاپیکی رو گذاشتم و اولشم اگه دیده باشید نوشتم سیاسیش نکنید
مشکل ما اینه که حتی آب و هوارو هم به سیاست ربط میدیم

raha 001

عضو جدید
زمانیکه می خوایم برگردیم، خودمون هستیم که کالبد خودمون و انتخاب می کنیم. اما فکر نمی کنم زمانش رو خودمون تعیین کنیم. در واقع پدر و مادرمون و خانواده مون و خودمون انتخاب می کنیم. کسانی رو انتخاب می کنیم که باهاشون ارتعاش معادلی داشته باشیم.

پس چرا بعضیا میرن توی خونواده های فقیر و بیچاره ؟؟!!!
اونجا کمتر میتونن به قول خودتون متعالی بشن>>

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اعتقاد نداشتن به چیزی دلیلی برای توجیه توهین نیست
ممکنه اعتقاد من این نباشه ولی نباید توهین کنم
ببین اگه همه ی تاپیک ها اینجوری بدون توهین جلو بره شاید در آخر یه نتیجه ای بگیریم اگرم نتیجه ای گرفته نشه دلخوری پیش نمیاد ولی تو همه ی تاپیک ها داره فقط توهین میشه
ممکنه تو یه اعتقادی داشته باشی اعتقادت برای خودت محترمه پس ما اجازه نداریم اعتقادات همدیگرو زیر سوال ببریم فقط میتونیم بحث کنیم
ایشو.نم تو همه ی تاپیک ها به اعتقادات من توهین کرده بود برای همینم من همچین تاپیکی رو گذاشتم و اولشم اگه دیده باشید نوشتم سیاسیش نکنید
مشکل ما اینه که حتی آب و هوارو هم به سیاست ربط میدیم

کاملا باهات موافقم دوست خوبم. توهین اصلا کار خوبی نیست. مخصوصا به اعتقادات دیگران. من کار waffen رو تائید نمی کنم. همیشه هم گفتم که در مورد اعتقادات توهین در کار نباشه. شما الان نوع گفتار و اعتقادات waffen رو دیدی. چرا به نظرت اینجا توهین نمی کنه ولی جای دیگه توهین می کنه.
موضوع اینه که قبلش کس دیگه ای اومده و هرچی دلش خواسته در قالب اسلام بار این بنده خدا یا شخص دیگه ای کرده. عکس العمل waffen هم میشه اینی که شما دیدی. ولی خوب با وجود احترامی که برای waffenعزیز قائلم، باز هم توهین ایشون و وارد نمی بینم و صحیح نمی دونم. چون زمانیکه من به اعتقاد آقا/خانم x توهین می کنم (درجواب توهینش به اعتقادات خودم) دارم به اعتقادات اشخاص دیگه ای هم توهین می کنم که این خوب نیست.
ولی منظور اصلی من از این سوال این بود که ببینم شما هم متوجه شدی که waffenآدم بدی نیست و در جای خودش خیلی خوب و منطقی صحبت می کنه؟