اعتراض به آزمون طراحی اسفند 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samar

عضو جدید
من خودم به همشون همون بیانیه ای که نوشته بودین رو فرستادم.اگه تعداد زیاد باشه شاید پوشش بدن..من مطمئنم تعدادمون زیاده ولی متاسفانه هماهنگ نیستیم.

من نامه ی اعتراضی رو به همه ی اون ایمیل ها که ماریانا گذاشته بود فرستادم...رفتم تو سایت ها و تو قسمت ایمیلشون فرستادم..اما تقریبا تمامشون fail شد! یاهو ایمیل fail شدنشون رو دونه دونه داره میفرسته

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
havaei@mrud.gov.ir ایمیل دکتر هوایی

daftar@inbr.ir
ایمیل مقررات ملی

02188646366
شماره فاکس مقررات ملی هست

و 02188646368 دکتر هوایی

02182244197 مهندس نورمحمدی

بچه ها اینا شماره ایمیل و فاکس دکتر هوایی و مقررات ملی هستن، نامه های اعتراضی رو به وفور ..... تاکید میکنم به وفور به این ایمیلها و فاکسها بفرستین

dar be dar

عضو جدید
میشه یک بار دیگه بیانیه رو بزارید تو سایت

من هنوز ثبت نام نکردم برای امتحان آذر

اگه ثبت نام کنیم بعد ییییهووو قبول بشیم با اعتراضات پولمونو پس میدن؟:cry:

با سلام و احترام
موضوع:اعتراض به نحوه برگزاری و اعلام نمرات ازمون معماری نظام مهندسی اسفند 91
اینجانبان شرکت کنندگان در آزمون فوق پس تحمل شرایط سخت و غیر حرفه این آزمون غیر استاندارد نسبت به برگزاری و اعلام نمرات مربوطه
اعتراض داریم.خواهشمندم در این خصوص پیگیریهای مستمر صورت گیرد تا دیگر شاهد چنین ظلمی به جامعه مهندسی کشور در این خصوص نباشیم.
ازمون فوق در سال 90 با یک سوال کاملا اشتباه برگزار شد که باعث شد زمان برگزاری ازمون از 8 ساعت طاقت فرسا به 11 ساعت تبدیل شود و حتی ابعاد نقشه پیش فرض اشتباه بوده و در تمامی استانها با لاک تصحیح شد.این در حالیست که در برخی استانها حتی میز مناسب در اختیار داوطلبان قرار ندارد و این خود گویای عدم بازدهی یک انسان میباشد.مستندات این ازمون موجود و قابل بررسی میباشد.
دراسفند ماه 91 ازمون بار دیگر برگزار شد و بر خلاف انتظارات جواب آزمون طراحی با تاخیر 3 ماه نسبت به گروههای دیگر با نمره هایی عجیب اعلام شد به گونه ای که تعداد کثیری از داوطلبان نمره 1 از 50 داده شد و به این معنی میباشد که داوطلب حتی یک مربع ساده ترسیم ننموده است در حالی که بسیاری از این عزیزان سالها در دفاتر مشغول به کار بوده و طراحی ان در سازمانهای مربوطه تایید میشود و این نمرات بسیار دور از ذهن میباشد.به این مهم نیز اشاره شود که پذیرفته شدگان در برخی از استانها از تعداد انگشتان یک دست کمتر بوده و شورای ازمون حتی حاضر به زیر نمودار بردن نمرات نیست.با توجه به تعداد نامه های اعتراض رسمی به صندوق پستی به شماره573-19935 مطعلق به سازمان مقررات ملی میتوان نارضایتی بیش از 90 درصدی داوطلبان را دید.اگر هدف پایین اوردن مهندسین طراح بوده چگونه است که در برخی از شهرها حتی یک دفتر طراحی معماری موجود نیست اما به تعداد خیابانها دفاتر مهندسی موجود میباشد که بدون در نظر گرفتن کوچکترین دید زیبا شناسی در حوزه طراحی دست به قلم برده و حاصل ان ساختمانهایی بدون هویت ایرانی و اسلامی و زیبایی شهریست.این نمرات در حالیست که در هیچ سایتی و نشریه ای تحت نظارت سازمان ظوابط مربوط به این امتحان چاپ نمیشود و ملاک تصحیح تا حد زیادی سلیقه اساتید محترم میباشد و حتی کتابهای مقررات ملی ساختمان که خود ملاک ازمون میباشند هر سال در دست تغییر میباشند و جای هیچ گونه اعتراضی برای داوطلب باقی نمیگذارد که این به دور از شان و منزلت جامعه جوان معماری کشور و در دراز مدت باعث دلسردی از مسولان محترم میشود.
آزمون طراحی معماری به گونه ای است که قابلیت های یک مهندس به درستی سنجیده نمیشود.در ضمن با تماس های مکرری که در این دو دوره اخیر آزمون برای اعتراض به دفتر مقررات ملی (جناب آقای دکتر هوایی ) و سازمان سنجش داشتیم ، هیچ کدام از دو ارگان مربوطه پاسخگوی اعتراضات ما نبوده و تقصیر را به گردن دیگری می انداختند.بی تردید با توجه به سطح پایین نمرات اعلام شده که مستندات ان از طریق سازمان مربوطه قابل پیگیری میباشد در درجه اول باز بینی مجدد آزمون وزیر نمودار بردن نمرات جهت احقاق حقوق از دست رفته اینجانبان و در درجه دوم تصحیح نحوه برگزاری ازمون فوق جهت اعتلای فرهنگ اصیل معماری کشور مورد نظر میباشد.
حال از جنابعالی به عنوان مقام بلند پایه اجرایی کشور با توجه به موارد مطروحه خواستار پیگیری این موضوع از مراجع ضیصلاح و اعلام نتیجه رسمی در سایت رسمی سازمان نظام مهندسی کل کشور میباشیم .پیشاپیش از بذل توجه جنابعالی کمال تشکر را داریم توفیق روزافزون شما را از درگاه ایزد منان خواستاریم
از طرف جامعه معماری و معماران باشگاه مهندسان ایران.
با تشکر و سپاس

dar be dar

عضو جدید

daftar@inbr.ir
ایمیل مقررات ملی

02188646366

و 02188646368 دکتر هوایی

بچه ها اینا شماره ایمیل و فاکس دکتر هوایی و مقررات ملی هستن، نامه های اعتراضی رو به وفور ..... تاکید میکنم به وفور به این ایمیلها و فاکسها بفرستین

مرررررررررررررررررررررررررسيييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي
واقعا ديگه هر كي كم لطفي كنه خيانت كرده
اين پست رو به همه سايتها بفرستيد كه 1000000000 نامه بشه
با صد تا امضا و هر چنتا نامه و ايميل
دم همه گرم

dar be dar

عضو جدید

daftar@inbr.ir
ایمیل مقررات ملی

02188646366

و 02188646368 دکتر هوایی

مرررررررررررررررررررررررر رسييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييي
واقعا ديگه هر كي كم لطفي كنه خيانت كرده
اين پست رو به همه سايتها بفرستيد كه 1000000000 نامه بشه
با صد تا امضا و هر چنتا نامه و ايميل
دم همه گرم

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و احترام
موضوع:اعتراض به نحوه برگزاری و اعلام نمرات ازمون معماری نظام مهندسی اسفند 91
اینجانبان شرکت کنندگان در آزمون فوق پس تحمل شرایط سخت و غیر حرفه این آزمون غیر استاندارد نسبت به برگزاری و اعلام نمرات مربوطه
اعتراض داریم.

نتايج آزمون ورود به حرفه مهندسان در بخش طراحي رشته معماری برگزارشده در اسفندماه 91 بعد از ارائه توجیهات مختلف توسط دفتر مقررات ملي ساختمان(از قبيل تعداد زياد داوطلبان، جابجایی در ساختمان مرکز آزمون به منظور حفاظت از برگههای آزمون­ داوطلبان رشته معماری در گرایش طراحی) بالاخره در روز 6 شهريور اعلام شد. اما نتايج اين آزمون حتی بیش از نتایج آزمون سال 90 و شهریور 91 همه داوطلبان را متعجب كرد
.

آمار بسيار پايين قبولي ( در برخی استان ها تعداد قبول شدگان از تعداد انگشتان یک دست هم کمتر است ). که تعدادی از مسئولین پایین آوردن ظرفیت قبولی به کمتر از 5 درصد را عنوان نموده اند که اگر این باشد پس قرار دادن حدنصاب منطقی نیست.حدنصاب یعنی اینکه تمامی کسانیکه بتوانند نمراتی بالاتر از سطح تعیین شده را کسب کنند قبول هستند و ربطی به ظرفیت ندارد و اگر اینچنین است که از هزاران داوطلبی که بعداز چند سال پس از فارغ التحصیلی اجازه شرکت در این آزمون را پیدا کرده اند، تنها درصد اندک و بسیار پایینی صلاحیت قبولی را دارند، پس به نوعی در حقیقت نظام آموزشی و سازمان نظام مهندسی دارای عملکرد بسیار ضعیف می باشد که مهندسینی که وارد بازارکار شده اند و بعضی از آنها خود دفاتر فنی و مهندسی دارند و نقشه های طراحی شده توسط آنها از فیلد کمیسیون نظام مهندسی و شهرداری عبور می کند ولی هیچ کدام صلاحیت طراحی و قبولی را ندارند.

نمره کسب شده عده كثيري از داوطلبان يك از پنجاه اعلام شده است
.

نمره داوطلبان کمی هم كه در اين آزمون قبول شدهاند اکثرا بيست و پنج از پنجاه بوده که حداقل نمره براي قبولي اعلام شده است
.

کاهش قابل توجه نمره اکتسابی داوطلبانی كه در آزمونهاي قبلي نيز شركت
كرده و از تسلط خوبی برخوردار بوده اند و تنها چهار نمره و یا کمتر حتی یک نمره اختلاف تا حدنصاب داشته اند.

وجود اخبار غيررسمي از دفتر مقررات ملي ساختمان مبني بر گمشدن پاسخنامههاي امتحاني طي جابجايي ساختمان دفتر مقررات ملي ساختمان

با برسی های انجام شده ، دیده شده که بعضی از کسانیکه نمره قبولی کسب نموده اند تقریبا هیچ کدام از ضوابط مندرج در منابع آزمون که از طرف مقررات ملی اعلام شده است را رعایت نکرده اند از قبیل ابعاد و مشخصات آسانسور که 160*160 در نظر گرفته اند و یا در نظر نگرفتن داکتهای تاسیساتی موتورخانه و .... و یا اتاقک آسانسور بالای خرپشته و یا ابعاد و مساحت استاندارد موتورخانه و اتاق تاسیسات و ....که این امر باعث ایجاد سوال در بین داوطلبان کرده است که چرا کسانی با این شرایط رسم آزمون و حتی با نکشیدن درز انقطاع که باعث تایید نشدن ساخت و پایان کار می شود قبول شده اند اما کسانیکه درصد بالایی از شرایط مندرج در مباحث مقررات ملی را رسم نموده اند رد شده اند ؟؟؟ قابل ذکر است که این دلیل با ذکر سند و معرفی شخص مورد نظر حضورا خدمت آقای نورمحمدی معرفی شده است و ایشان در جریان امر هستند

نحوه برگزاری و سوالات خود آزمون نیز ابهامات بسیاری در سال های اخیر داشته بعنوان نمونه می­توان به اشکال در مقیاس زمین در آزمون آذرماه سال 90 و شهریور 91 که در سرجلسه با لاک گیری توسط داوطلبا ن اصلاح شد و مدت زمان برگزاری ازمون از 8 ساعت طاقت فرسا به 11 ساعت تبدیل نمود، اشاره کرد و نمونه دیگر آزمون شهریور91 که نحوه سوال و خواسته های طراح در مورد تأمین پارکینگها منطقی نبود. همچنین محل برگزاری آزمون در سال های اخیر اکثرا در فضاهایی غیر از آتلیه بوده که حتی میز سالم هم نداشته بعنوان نمونه امسال دراستان بوشهر حوزه خانمها در کتابخانه فاقد میز طراحی و در خود تهران نیز بعضی حوزه ها در کلاس درس با میزهای معمولی بوده است که اعتراضات صورت گرفته چه در حین برگزاری آزمون و چه بعد از آن نتیجه­ای در بر نداشته است
.

با توجه به وجود ابهامات کلی در این آزمون اکتفا کردن به بررسی اعتراضات دواطلبان که بصورت شخصی و کتبا به سازمان سنجش ارسال نموده­ اند نمی تواند در برگیرنده بررسی جامع وضعیت موجود باشد و این موضوع می بایست با عزم جدی تر توسط مسئولان ذیربط در دفتر مقررات ملی ساختمان ، سازمان سنجش و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور پیگیری شود.
با توجه به امکان سلیقه ای برخورد کردن مصححین در بررسی پلان ها خواستاریم از مصححین دیگری در بررسی اعتراضات استفاده شود و برگه های آزمون بازبینی شوند ( هر چند که دادن نمره 1 از 50 به تعداد کثیری از داوطلبان که پلان، نما، برش و تمام موارد خواسته شده را هر چقدر هم ضعیف ترسیم نموده­ اند به شدت غیر منطقی است ونمی­تواند ناشی از برخورد سلیقه­ای باشد). همچنین پیشنهاد می­شود پس از بررسی جامع ابهامات و اعتراضات و اطلاع رسانی جامع توسط مسئولین ذیربط، با توجه به روند اتفاق افتاده در برگزاری ، تصحیح و اعلام نتایج آزمون با با زیر نمودار بردن نمره ها موافقت شود تا شاید با اقداماتی این چنینی ضمن باز گرداندن اعتماد به جامعه مهندسین معمار( که تعداد قابل توجهی از آنها هم اکنون نیز در بسیاری از دفاتر فنی و مهندسی مشغول بکار هستند و نقشه طراحی شده توسط ایشان در کمیسیون های نظام مهندسی و شهرداری بر طبق مقرارت ملی ساختمان و تمامی ضوابط فنی جاری تایید می­شود ) شاهد ارتقای جایگاه هویت ایرانی اسلامی و زیباشناختی در حوزه طراحی مجتمع های مسکونی و منظر شهری باشیم
با تشکر

بچه ها این متن رو بفرستید چون دلیل هم داریم براش من این متن رو به ایمیلها فرستادم شما هم بفرستید لطفا

اسمش رو هم نوشتم :
اعتراض آزمون طراحی اسفند 91 طراحی معماری با دلایل مستند

راستی بچه ها اسم و مشخصات خودتون فراموش نشه

آخرین ویرایش:

آگرین

عضو جدید
کاهش قابل توجه نمره اکتسابی داوطلبانی كه در آزمونهاي قبلي نيز شركت
كرده و از تسلط خوبی برخوردار بوده اند و تنها چهار نمره و یا کمتر حتی یک نمره اختلاف تا حدنصاب داشته اند.

وجود اخبار غيررسمي از دفتر مقررات ملي ساختمان مبني بر گمشدن پاسخنامههاي امتحاني طي جابجايي ساختمان دفتر مقررات ملي ساختمان
با برسی های انجام شده ، دیده شده که بعضی از کسانیکه نمره قبولی کسب نموده اند تقریبا هیچ کدام از ضوابط مندرج در منابع آزمون که از طرف مقررات ملی اعلام شده است را رعایت نکرده اند از قبیل ابعاد و مشخصات آسانسور که 160*160 در نظر گرفته اند و یا در نظر نگرفتن داکتهای تاسیساتی موتورخانه و .... و یا اتاقک آسانسور بالای خرپشته و یا ابعاد و مساحت استاندارد موتورخانه و اتاق تاسیسات و ....که این امر باعث ایجاد سوال در بین داوطلبان کرده است که چرا کسانی با این شرایط رسم آزمون و حتی با نکشیدن درز انقطاع که باعث تایید نشدن ساخت و پایان کار می شود قبول شده اند اما کسانیکه درصد بالایی از شرایط مندرج در مباحث مقررات ملی را رسم نموده اند رد شده اند ؟؟؟ قابل ذکر است که این دلیل با ذکر سند و معرفی شخص مورد نظر حضورا خدمت آقای نورمحمدی معرفی شده است و ایشان در جریان امر هستند

فقط میتونم بگم برای کسی که این متن رو نوشته متاسفم ... هم اخلاق حرفه ایی خودش رو زیر سوال برده هم اینکه به همکاراش و هم پیشه های خودش توهین کرده...اگر کسی اعتراض داره میتونه حق خودش رو بگیره ولی قرار نیست به کسی دیگه توهین کنه...لطفا با فونت کوچکتر مطالبتان رو ارسال کنید...
با توج به اینکه خودم نمره قبولی رو گرفتم ولی همش پی گیر اعتراض بچه های باشگاه بودم و برام مهم بود که جواب اعتراضات رو به صورت مثبت دریافت کنید ولی دیگه سعی میکنم برام مهم نباشه

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط میتونم بگم برای کسی که این متن رو نوشته متاسفم ... هم اخلاق حرفه ایی خودش رو زیر سوال برده هم اینکه به همکاراش و هم پیشه های خودش توهین کرده...اگر کسی اعتراض داره میتونه حق خودش رو بگیره ولی قرار نیست به کسی دیگه توهین کنه...لطفا با فونت کوچکتر مطالبتان رو ارسال کنید...
با توج به اینکه خودم نمره قبولی رو گرفتم ولی همش پی گیر اعتراض بچه های باشگاه بودم و برام مهم بود که جواب اعتراضات رو به صورت مثبت دریافت کنید ولی دیگه سعی میکنم برام مهم نباشه
[/RIGHT]

شما که از چیزی خبر ندارین لطفا قضاوت نکنین
دوست خود من این شرایط رو داره و کاملا با دلیل اینا رو نوشتم نه اینکه به کسی توهین بکنم و یا اخلاق حرفه ای خودم رو زیر سوال ببرم
من اصلا منظورم شما نبودین که به خودتون گرفتین .خیلیا نمره قبولیشون رو خودشون گرفتن خیلیا هم الکی پاس کردن و خودشون هم میدونن و میگن شانسی شد

قضاوت درباره دیگران وقتی از چیزی اطلاع ندارین اصلا کار درستی نیست دوست من

آگرین

عضو جدید
شما که از چیزی خبر ندارین لطفا قضاوت نکنین
دوست خود من این شرایط رو داره و کاملا با دلیل اینا رو نوشتم نه اینکه به کسی توهین بکنم و یا اخلاق حرفه ای خودم رو زیر سوال ببرم
من اصلا منظورم شما نبودین که به خودتون گرفتین .خیلیا نمره قبولیشون رو خودشون گرفتن خیلیا هم الکی پاس کردن و خودشون هم میدونن و میگن شانسی شد

قضاوت درباره دیگران وقتی از چیزی اطلاع ندارین اصلا کار درستی نیست دوست من
قضاوت من در مورد شما بعد از خودن این نامه است و قضاوت من به یه نفر و به شخص شماست ولی قضاوت شما بز میگرده به همه بچه های معماری فکر کنم کار شما نادرسته....ضمنا من هیچی رو به خودم نگرفتم ولی خنده داره ... ضمنا دوست شما هم احتمالا با شما صادق نبوده یا اینکه یه جایی از کارش قوی بوده ...حتما ایراد هم داشته ولی توی طرحش انقدر کار و نکته درست داشته که نمره قبولی رو گرفته یادتون باشه همه نمره رو به ابعاد اسانسور نمیدن...و اینو هم قبول دارم خیلی ها هم که قبول نشدن حقشون واقعا نمره قبولی بوده و من امیدوارم بتونن حقشون رو بگیرن ولی باید بدونیم چطور حقمون رو بگیریم

mohammad sadegh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیوان عدالت اداری حکم انفصال از خدمت صادر کرده است

دیوان عدالت اداری حکم انفصال از خدمت صادر کرده است

روایت‌ دوگانه از ماجرای ثبت‌نام یک دانشجوی دکتری/ حکم انفصال از خدمت رییس‌دانشگاه امیرکبیر اجرا می‌شود؟
دیوان عدالت اداری،‌ برای علیرضا رهایی،‌ رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر،‌ حکم انفصال از خدمت صادر کرده است. این حکم پس از شکایت یک دانشجو صادر شده. اما روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر روایت دیگری از این حکم دارد.
به گزارش نامه، سینا صفایی پذیرفته شده مقطع دکترای مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) از سال 1388 تاکنون به دلیل ممانعت علیرضا رهایی، رییس دانشگاه اجازه ثبت نام و حضور در کلاس درس دانشگاه را نداشته است.
او دراین باره به خبرآنلاین گفت: برای پیگیری این مسئله به دیوان عدالت اداری شکایت کرده ام و رییس دانشگاه طی حکم شماره 26/11/89-1558 شعبه دوم دیوان، محکوم به ثبت نام و پذیرش بنده می شود.
اما رییس دانشگاه امیرکبیر این حکم را اجرا نکرده است. صفایی دراین باره هم گفت: علیرغم پیگیری‌ها، آقای رهایی هیچگونی اقدامی برای اجرای حکم انجام نداده و به جای ثبت نام بنده در دوره دکتری، از تحویل مدرک های کارشناسی ارشد بنده جلوگیری کردند.
پس از این و با توجه به اعتراض صفایی به اجرا نشدن حکم، دیوان عدالت اداری طی دادنامه مورخ 9/5/1392 به شماره 9209970900200558 رای انفصال از خدمت رییس دانشگاه به مدت دو سال و جبران خسارت های صادر کرده است و این حکم در تاریخ 16/5/1392 به دانشگاه ابلاغ شده و از تاریخ 6/6/1392 قطعی شده است.
مطابق حکمی که دیوان عدالت اداری داده، رییس دانشگاه امیرکبیر مجوز ثبت نام در دوره دکتری داده، اما بدون داشتن استاد راهنما: "آقای علیرضا رهایی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر دستور ثبت نام داده و از طریق کمیسیون موارد خاص اقدام خواهد شد که در جهت رفع اتهام به طرح موضوع در کمیته موارد خاص اکتفا کرده و برای آقای سینا صفایی، مجوز ثبت نام بدون داشتن استاد راهنما صادر می کند که برای ادامه تحصیل نتیجه بخش نبوده است."
به دلیل همین نوع ثبت نام، دیوان عدالت حکم انفصال از خدمت رییس دانشگاه امیرکبیر را صادر می کند: "با توجه به اینکه دادنامه شماره ۸۹/۱۱/۲۶-۱۵۵۸ شعبه دوم دیوان دایر بر ثبت نام و پذیرش (ادامه تحصیل) آقای سینا صفایی در مقطع دکتری مدیریت ساخت در تاریخ ۸۹/۱۲/۹ ابلاغ گردیده است و آقای علریضا رهایی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با وجود اطلاع از حکم قضایی و مکاتبات متعدد اداری با گذشت بیش از دوسال از تاریخ ابلاغ حکم، با علم و آگاهی از آثار و تبعات قانونی ناشی از عدم ارای حکم، اقدام مثبتی نداشته است و معاذیر عنوان شده توسط وی مانع قانونی اجرای حکم محسوب نمی شود و دادرس محترم اجرای احکام حق تفسیر و تغییر رای را نداشته و تکلیفی به رفع معاذیر غیرموجه ندارد و دستور ثبت نام کافی به مقصود نبوده و با صدور حکم قضایی نظر کمیته مواد خاص جایگاهی نداشته و ثبت نام بدون استاد راهنما بر خلاف قوانین و مقررات آموزشی بوده و اعتبار ندارد، بلکه عملا با این کار اصل ادامه تحصیل و اجرای حکم دیوان را متوقف ساخته است و مشخص است رییس دانشگاه با شناخت کافی از سینا صفایی، تعمد بر عدم اجرای حکم دارد. بنابر این با احراز استنکاف به استناد ماده ۳۷ قانون دیوان عدالت اداری، حکم به ورود شکایت شاکی و انفصال موقت از خدمات دولتی به مدت دو سال و جبران خسارت وارده صادر می شود."

روایت دانشگاه امیرکبیر از ماجرا
اما درحالی که اعلام شده این حکم قطعی است، روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر روایتی از ماجرا ارائه کرده است. بختیاری مدیر روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر دراین باره به ایسنا گفته است: این دانشجو در زمان پذیرش غیرمتمرکز و به صورت آزمون دکتری داخلی در این دانشگاه قبول شده است، وی مرحله اول آزمون کتبی را پذیرفته شد و توصیه‌ای نیز از اساتید گرفت که اگر در مصاحبه پذیرفته شد، یکی از آنها را به عنوان استاد راهنمای خود معرفی کند.
به گفته بختیاری این دانشجو در مصاحبه علمی قبول نشده است: اما این دانشجو به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و توانست رای دیوان را مبنی بر دستور ثبت‌نام او در دانشگاه بگیرد. دانشگاه امیرکبیر با این وجود از ثبت‌نام او در دانشگاه بر اساس رای دیوان تمکین کرد، این دانشجو را در دانشگاه ثبت‌نام کردیم و برای او شماره دانشجویی نیز صادر شد، اما پذیرش دکتری به گونه‌ای است که استاد راهنما باید ظرفیت پذیرش دانشجو و موافقت 100 درصدی برای کار کردن با یک دانشجو را داشته باشد.
او گفت: بنابراین نیاز است که استاد راهنما به صورت رسمی اعلام کند که این دانشجو را می‌خواهد، اما در حال حاضر هیچ استادی یا حاضر نیست این دانشجو را قبول کند و یا ظرفیت پذیرش او را ندارد. از اختیارات رییس دانشگاه هم نیست که بتواند این دانشجو را به استادی تحمیل کند، بلکه دانشجو باید خودش با یک استاد راهنما به توافق رسیده و این موضوع را استاد راهنما باید کتبا اعلام کند.
بختیاری گفت: از طرف دیگر این دانشجو جزو سهمیه بورسیه‌های ما بوده و باید یک سازمان را برای پرداخت شهریه‌اش به دانشگاه پیدا و معرفی کند که این کار نیز انجام نشده است.
او همچنین گفت: در حال حاضر دیوان عدالت اداری رای به انفصال از خدمت دکتر رهایی داده است، اما دفتر حقوقی دانشگاه در حال حاضر نامه درخواست تجدیدنظر و توضیحات لازم در این باره را به دیوان عدالت اداری ارسال کرده است، ما انتظار داریم که جانب امانت‌داری انجام شود تا زمانی که رای به مرحله قطعی برسد.
به گزارش خبرآنلاین، البته پیش از این جعفر توفیقی،‌ سرپرست وزارت علوم گفته تصمیمی برای مدیریت دانشگاه امیرکبیر ندارد. او در پاسخ به این پرسش که شنیده‌ها شده شما بنا دارید آقای میلی‌منفرد که مجلس به وی برای وزارت علوم رای اعتماد نداد را به سمت ریاست دانشگاه امیرکبیر منصوب کنید، به فارس گفت: خیر ما در آن دانشگاه بنای جا به ‌جایی نداریم.

منبع: نامه نيوز

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام خدمت همه دوستان معماري
از چند وقت پيش از مشكل شما دوستان باخبر شدم و اين تايپيك رو هم تا حدودي دنبال كردم و تا حدودي هم مطلع هستم كه از اول تا حالا چندبار با هم قرار اعتراض ميذارين ولي ...
حقيقتش از اونجايي كه حل شدن مشكل شما دوستان براي من هم به دلايلي اهميت زيادي داره، گفتم اين خبر رو اينجا قرار بدم (كه فردي به ديوان عدالت اداري شكايت كرده و جواب گرفته) تا دوستان رو از اقدامات جدي باخبر كنم كه ممكنه حتما جواب بده.
اگه بتونين به ديوان عدالت اداري شكايت كنيد شايد به نتايجي برسيد. اما قبلش بايد خودتونو باور داشته باشيد و مطمئن باشيد كه حقي ازتون پايمال شده.
اما اينطور كه من از اين تايپيك فهميدم دوستان يا گردن هم ميندازن يا چيزاي ديگه كه اينجوري جوابي نميگيرين. اول از همه بايد با هم متحد باشين دوستان. يادتون باشه اگه بچه هاي عمران جايي زماني تونستن حق خودشون رو بگيرن اول از همه تصميم گرفتن كه با هم متحد باشن و واقعا تا آخرش با هم پيش برن. دوستان منظور از اتحاد اين نيست كه فقط اون چند نفري كه به مشكل خوردن با هم باشن، بلكه بايد تمام بچه هاي معماري از همديگه حمايت كنن حتي اونايي كه هنوز دانشجو هستن و امتحان نظام مهندسي ندادن چون بالاخره بعدا هم نوبت اونا ميرسه كه امتحان بدن و در واقع از الان راه رو براي خودشون هموارتر ميكنن. راستي هيچوقت براي گرفتن حقتون همديگه رو تخريب نكنيد بلكه براي همديگه حامياني باشيد براي رسيدن به هدف نهايي.
راستي ببخشيد كه سرتون رو درد آوردم.
اميدوارم موفق باشيد.

dar be dar

عضو جدید
فقط میتونم بگم برای کسی که این متن رو نوشته متاسفم ... هم اخلاق حرفه ایی خودش رو زیر سوال برده هم اینکه به همکاراش و هم پیشه های خودش توهین کرده...اگر کسی اعتراض داره میتونه حق خودش رو بگیره ولی قرار نیست به کسی دیگه توهین کنه...لطفا با فونت کوچکتر مطالبتان رو ارسال کنید... با توج به اینکه خودم نمره قبولی رو گرفتم ولی همش پی گیر اعتراض بچه های باشگاه بودم و برام مهم بود که جواب اعتراضات رو به صورت مثبت دریافت کنید ولی دیگه سعی میکنم برام مهم نباشه [/RIGHT]
بهتون سلام نمیکنم چون سلام کردن بلد نیستید از اینکه دیگه براتون مهم نیست خیلی خوشحالم.پس لطفا اگه مهم نیست هی پشت هم تاپیک نزارین اینکه قبول شدین تبریک میگم/اگه با کار خوب قبول شدین بازم تبریک میگم اما اگه تو قبولیها یکی باشه که از این همه ادم که رد شدن کارش ضعیفتره پس حق با ماست و تمام حرفای ما تایید میشه.در ضمن روی صحبت اصلان شما نیستی و اینکه با هر فونتی بخوایم مینویسیم/اگه مشکل داری به مدیر سایت بگو فونت بزرگ حذف کنه.این ظرفیت سایته.و ما برای گرفتن حق از این امکانات استفاده میکنیم در ضمن به عنوان تاپیک نگاه کنید گمانم متوجه شید که اصلا نباید وارد شید.یا حق

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا فقط یه موضوع رو دنبال نکنید، مهمترین مشکل مشکلیه که برای تکنولوژیا و این جریان کد مرتبط بوجود اومده
دومین مسئله آزمون طراحی 91
نظام مهندسی بخاطر پولای کلانی که تو سازمانش وارد و خارج میشه بیشتر سعی داره آدمای خودش بخورن از این پول تا مهندسای جدیدی که میخوان به این سفره بریز و بپاش بپیوندن، برا همینه سعی میکنن به هر بهونه ای اجازه ورود رو ندن
باید این ریخت و پاشا و این اضافه دریافتیای یه سری از اعضای نظام مهندسی تو سطح کشور دنبال بشه، یه سری از آقایون عضو نظام بیشتر از سقف قانونی خودشون دارن استفاده میکنن[/QUO

بعععععععععععععععععععععععععععععععععععله
واقعا برام جالبه بدونم چند نفر تو ایران تکنولوژی میخونن تا اونجا که میدونم کلا سالی 50 نفر ور میداره
الان بزززززززززززززززززززززرگترین مشکل اینه که چرا شما......؟اصلا کو اوردم به قران
15000تا ادم تو این امتحان طراحی سرگردانن و نمیدونن که چی بگن به کی بگن.این وقت شناسیا رو که میبینم میخوام دهنمو پاره کنم داداش

دوست عزیز
اول اینکه کوچیکتر بنویس، ما چشامون مثل شما ضعیف نیست، کوچیکم میتونیم بخونیم
دوم ار اینکه مثل اینکه شما خبر ندارید، 90% کارشناسی های ناپیوسته 5-6 سال اخیر همه تکنولوژی بودن
سوم از اینکه ما ایرانیا هممون همینطوریم، فقط وقتی اعتراض میکنیم که منفعت خودمون در خطر باشه، اونم اگر اعتراضی کنیم، بیشترمون اکثریت خاموشیم، من اینجا این موضوع رو اعلام کردم که بتونیم هم زمان کلیه حقوق از دست رفته رو بگیریم نه اینکه یه عده ای قبول نشدن با اعتراض قبول بشن و باز دوره های بعد همین آش باشه و همین کاسه
اگر قراره اعتراضی بشه باید به کل موضوع یعنی بی عدالتی ها و بی مسئولیتی هایی باشه که چند سال اخیر نظام مهندسی داشته نه یه امتحان طراحی یا دوتا، این نشون میده شماها به عنوان تحصیلکرده های مملکت کاری رو انجام میدید که عوام انجام میدن، بجای اینکه کل سیستم نظام مهندسی درست بشه که مثل یه درخت میمونه شما فقط به فکر اصلاح یه برگش هستید
چهارم سعی کن خودتو و دهنتو کنترل کنی که یه وقته پاره نشه
ممنون

mariiana

عضو جدید
من نامه ی اعتراضی رو به همه ی اون ایمیل ها که ماریانا گذاشته بود فرستادم...رفتم تو سایت ها و تو قسمت ایمیلشون فرستادم..اما تقریبا تمامشون fail شد! یاهو ایمیل fail شدنشون رو دونه دونه داره میفرسته
سلام دوست عزیز..ممنون از همکاریت.برای منم از دو سه تاش که ای میل بود فیلر نوتیسش اومد ولی بیشترش پیغام برای خود سایت بود نه از ای میل یاهو..بازم مرسی

mariiana

عضو جدید
دوستان خوهش می کنم مثل نی نی کوچولو ها اینجا با هم دعوا نکنین..شاید مجبور شیم برای اثبات اینکه تعداد معترضین زیاده از مطالب همین تاپیک استفاده کنیم و لینکش رو به مسوولا بفرستیم..خواهش میکنم آرامش خودتونو حفظ کنین و به این فک کنین که چطور بهتر می تونیم نتیجه بگیریم.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان معماري
از چند وقت پيش از مشكل شما دوستان باخبر شدم و اين تايپيك رو هم تا حدودي دنبال كردم و تا حدودي هم مطلع هستم كه از اول تا حالا چندبار با هم قرار اعتراض ميذارين ولي ...
حقيقتش از اونجايي كه حل شدن مشكل شما دوستان براي من هم به دلايلي اهميت زيادي داره، گفتم اين خبر رو اينجا قرار بدم (كه فردي به ديوان عدالت اداري شكايت كرده و جواب گرفته) تا دوستان رو از اقدامات جدي باخبر كنم كه ممكنه حتما جواب بده.
اگه بتونين به ديوان عدالت اداري شكايت كنيد شايد به نتايجي برسيد. اما قبلش بايد خودتونو باور داشته باشيد و مطمئن باشيد كه حقي ازتون پايمال شده.
اما اينطور كه من از اين تايپيك فهميدم دوستان يا گردن هم ميندازن يا چيزاي ديگه كه اينجوري جوابي نميگيرين. اول از همه بايد با هم متحد باشين دوستان. يادتون باشه اگه بچه هاي عمران جايي زماني تونستن حق خودشون رو بگيرن اول از همه تصميم گرفتن كه با هم متحد باشن و واقعا تا آخرش با هم پيش برن. دوستان منظور از اتحاد اين نيست كه فقط اون چند نفري كه به مشكل خوردن با هم باشن، بلكه بايد تمام بچه هاي معماري از همديگه حمايت كنن حتي اونايي كه هنوز دانشجو هستن و امتحان نظام مهندسي ندادن چون بالاخره بعدا هم نوبت اونا ميرسه كه امتحان بدن و در واقع از الان راه رو براي خودشون هموارتر ميكنن. راستي هيچوقت براي گرفتن حقتون همديگه رو تخريب نكنيد بلكه براي همديگه حامياني باشيد براي رسيدن به هدف نهايي.
راستي ببخشيد كه سرتون رو درد آوردم.
اميدوارم موفق باشيد.

سلام دوست عزیز
ممنونم که به تاپیک ما سر میزنین
صحبت شما کاملا درسته و باعث دلگرمی ما میشه
منم اطلاع دارم که به تازگی بچه های عمران به خاطر آزمون شهریور پارسال به دیوان عدالت اداری میخوان شکایت بکنن
فکر میکنم این آخرین تیر ماست که اگر جواب نگرفتیم ازش استفاده میکنیم

بازم ممنونم دوست عزیز

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز
اول اینکه کوچیکتر بنویس، ما چشامون مثل شما ضعیف نیست، کوچیکم میتونیم بخونیم
دوم ار اینکه مثل اینکه شما خبر ندارید، 90% کارشناسی های ناپیوسته 5-6 سال اخیر همه تکنولوژی بودن
سوم از اینکه ما ایرانیا هممون همینطوریم، فقط وقتی اعتراض میکنیم که منفعت خودمون در خطر باشه، اونم اگر اعتراضی کنیم، بیشترمون اکثریت خاموشیم، من اینجا این موضوع رو اعلام کردم که بتونیم هم زمان کلیه حقوق از دست رفته رو بگیریم نه اینکه یه عده ای قبول نشدن با اعتراض قبول بشن و باز دوره های بعد همین آش باشه و همین کاسه
اگر قراره اعتراضی بشه باید به کل موضوع یعنی بی عدالتی ها و بی مسئولیتی هایی باشه که چند سال اخیر نظام مهندسی داشته نه یه امتحان طراحی یا دوتا، این نشون میده شماها به عنوان تحصیلکرده های مملکت کاری رو انجام میدید که عوام انجام میدن، بجای اینکه کل سیستم نظام مهندسی درست بشه که مثل یه درخت میمونه شما فقط به فکر اصلاح یه برگش هستید
چهارم سعی کن خودتو و دهنتو کنترل کنی که یه وقته پاره نشه
ممنون

سلام دوست عزیز
ایشون منظوری نداشتن ، شما درست میگین ما بچه های معماری حتی اگر امتحان نداده باشیم باید پشت هم باشیم شما اینجا مارو یاری کنین و ما هم تو مسئله تکنولوژی ها و آزمونشون پشتتون باشیم
مشکل بچه های معماری مشکل همه ست
باید از ریشه اصلاح بشه چون همه رو داره اذیت میکنه و آزار میده

من توی پروفایل تعداد زیادی از بچه های باشگاه پیام گذاشتم تا ما رو یاری بکنن . این مشکل همه ست حتی اون کسی که قبول شده
انتقاد خوبه ازتون ممنونیم
آگرین عزیز هم منو به شدت نقد کردن در صورتیکه هنوز معتقدم ایشون منظور منو از این نوشته هنوز درک نکردن و اشتباه برداشت کردن و قضاوت میکنن
اما ما به حضور ایشون هم نیاز داریم حتی به عنوان یه مخالف ؛ چون با وجود مخالف و موافق ها در کنار همه که میشه رشد کرد و به هدف رسید

از همه دوستان میخوام ما رو یاری بکنن حتی اگر حس میکند ما داریم اشتباه میکنیم با پیام خصوصی بهمون گوشزد بکنین

ممنونم بچه ها

pishy

عضو جدید
وای بر ما که به جون هم افتادیم...دوستان خواهش می کنم خونسرد باشین...باید همه ی نیرومون رو واسه هدفمون بزاریم...خواهش می کنم ما باید در این زمان فقط به فکر دلگرمی دادن به هم باشیم...

آگرین

عضو جدید
بهتون سلام نمیکنم چون سلام کردن بلد نیستید از اینکه دیگه براتون مهم نیست خیلی خوشحالم.پس لطفا اگه مهم نیست هی پشت هم تاپیک نزارین اینکه قبول شدین تبریک میگم/اگه با کار خوب قبول شدین بازم تبریک میگم اما اگه تو قبولیها یکی باشه که از این همه ادم که رد شدن کارش ضعیفتره پس حق با ماست و تمام حرفای ما تایید میشه.در ضمن روی صحبت اصلان شما نیستی و اینکه با هر فونتی بخوایم مینویسیم/اگه مشکل داری به مدیر سایت بگو فونت بزرگ حذف کنه.این ظرفیت سایته.و ما برای گرفتن حق از این امکانات استفاده میکنیم در ضمن به عنوان تاپیک نگاه کنید گمانم متوجه شید که اصلا نباید وارد شید.یا حق
سلام دوست عزیز ..ببخشیدددددد
میدونم روی صحبت نامه با من نیست...ضمنا روی صحبت من هم با شما نبود.... هر عضوی از این باشگاه حق داره هر تایپکی رو بخواد بخونه ولی نباید فونت اون باعث بشه دیگران بسختی بتونن متن رو بخوننن و این خودش باعث میشه هر کسی رغبت به خوندن متن نداشته باشه...ضمنا بهتره یه نگاهی هم به تاریخ عضویت خودتون بندازین ...
امیدوارررررم موفق باشین...

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وای بر ما که به جون هم افتادیم...دوستان خواهش می کنم خونسرد باشین...باید همه ی نیرومون رو واسه هدفمون بزاریم...خواهش می کنم ما باید در این زمان فقط به فکر دلگرمی دادن به هم باشیم...

خوبی دوست من؟
چه خبرا؟ چیکار کردین شما؟
بذارین موضوع تاپیک دوباره به حالت عادی برگرده

با همه احترامی که برای همه دوستان قائلم حتی مخالفین و منتقدین ؛ از همه خواهش میکنم جو رو متشنج نکنن ..... اگر به پستهای همدیگه جواب ندین هیچ اتفاقی نمی افته ها ..... بیاین صبر رو تمرین بکنیم
ممنونم

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها فکر میکنین قدم بعدی چیه؟
چه کارایی تا حالا انجام شده ؟ تا کجا پیش رفتیم؟
امروز چه اتفاقی افتاد؟

لطفا اینجا اعلام کنین چی شده تا حالا!!

dar be dar

عضو جدید
بچه ها فکر میکنین قدم بعدی چیه؟
چه کارایی تا حالا انجام شده ؟ تا کجا پیش رفتیم؟
امروز چه اتفاقی افتاد؟

لطفا اینجا اعلام کنین چی شده تا حالا!!

سلام دوستان
مثل اینکه امروزم با همه زحمتی که دوستمون یونیک کشید توسط بچههای ایسنا با اینکه دکتر هوایی گفت مصاحبه میکنه اما اینکارو نکرد
حالا برنامه اینه که خبر گزار ایسنا که پیگیر جریانه گفت اگه دفعه دیگه حاضر نشه تو یه مطلب تو سایتشون اعلام میکنن که ایشون در باره این موضوع حاضر یه مصاحبه نیستن.
این خودش یه قدم به جلو
منم دارم مستنداتی از زیر سوال بردن مباحث ساختمانی که دایم همدیگرو رد میکنن تهیه میکنم
لطفا اگه کسی از استانش فایل رسمی داره برام بفرسته که استناد کنم

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مثل اینکه امروزم با همه زحمتی که دوستمون یونیک کشید توسط بچههای ایسنا با اینکه دکتر هوایی گفت مصاحبه میکنه اما اینکارو نکرد
حالا برنامه اینه که خبر گزار ایسنا که پیگیر جریانه گفت اگه دفعه دیگه حاضر نشه تو یه مطلب تو سایتشون اعلام میکنن که ایشون در باره این موضوع حاضر یه مصاحبه نیستن.
این خودش یه قدم به جلو
منم دارم مستنداتی از زیر سوال بردن مباحث ساختمانی که دایم همدیگرو رد میکنن تهیه میکنم
لطفا اگه کسی از استانش فایل رسمی داره برام بفرسته که استناد کنم

به فایلهای استانی و قوانین معماری استانها اصلا نمیتونم تکیه بکنیم اصلا اسمی از اونا نیارین چون هفته قبل که پیش نورمحمدی بودم گفتن فقط کتابها و مباحث مقررات ملی معیاره نه استانی و شهری!
اگر اونا رو بیاریم برضد خودمون میشه

توی مباحث مقررات ملی اگر بتونیم تضادی پیدا بکنیم خوبه وگرنه اگر توی مباحث مقررات ملی با ضوابط معلولین و یا آتش نشانی تضادی باشه معیار مقررات ملیه خودشون هم توی سایتشون اعلام کردن ! باید خیلی سنجیده توی این موضوع پیش بریم
ممنونم دوست عزیز

dar be dar

عضو جدید
از وزیرای مرتبط کسی هست که مدرکش معماری باشه؟
از نماینده های مجلس چی؟
هر کیو میشناسین که معماری باشه با ذکر پستش لطفا اعلام کنید.ممنونم

m_uniquee

عضو جدید
دوستای خوبم بچه های معماری که جمعه امتحان اسکیس ارشد دارید آزمون همه تهران هست بیاید هماهنگ شیم بریم باشگاه خبرنگاران جوان مصاحبه کنیم لطفا اعلام کنید چند نفر میتونن بیان؟؟؟

pishy

عضو جدید
دوست عزیزم فکر خوبیه بیاین همه ی انرژیمون رو روی این موضوع بزاریم...لطفا بچه ها واسه اعلام آمادگی بیاین...

dar be dar

عضو جدید
دوستای خوبم بچه های معماری که جمعه امتحان اسکیس ارشد دارید آزمون همه تهران هست بیاید هماهنگ شیم بریم باشگاه خبرنگاران جوان مصاحبه کنیم لطفا اعلام کنید چند نفر میتونن بیان؟؟؟

بچه ها این که دیگه تا تهران رفتن داره
خواهشا این مشکلو با یونیک هماهنگ شید و کمکش کنید
اونایی که کمک میکنن لطفا اعلام امادگی کنن
واسه ازمون که میرید.اینم مشکل هممون هست.ممنونم از کمک همتون

وضعیت
موضوع بسته شده است.