اطلاعات عمومی رشته مون

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
بچه ها قراره در این تاپیک در مورد اطلاعات عمومی رشته ی فناوری اطلاعات صحبت کنیم
نمی دونم شما در چه سطحی هستید ولی من که در مورد اطلاعات عمومی رشته مون خیلی ضعیف ام بنظرم کمی در مورد این هم بحث کنیم بد نباشد

مثلا می تونید در مورد افراد موفق رشتمون حرف بزنید و یا اتفاق های جدیدی که در کشورمون رخ می دهد ویا...

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
برای نمونه مستر جونز فردی است که در زمینه ی تجارت الکترونیکی حرف اول رو توی دنیا می زنه:eek::eek:

و اینکه اعلام شده که بزودی اپراتور نسل سوم مخابرات راه اندازی می شود که اون موقع می تونیم در حین صحبت کردن با گوشی مون تصویر همدیگر رو نیز ببینیم (video call)

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای نمونه مستر جونز فردی است که در زمینه ی تجارت الکترونیکی حرف اول رو توی دنیا می زنه:eek::eek:

و اینکه اعلام شده که بزودی اپراتور نسل سوم مخابرات راه اندازی می شود که اون موقع می تونیم در حین صحبت کردن با گوشی مون تصویر همدیگر رو نیز ببینیم (video call)
در مورد اولی چیزی نشنیدم ولی موضوع دومی رو منم شنیدم اگه اشتباه نکنم وب نسل 3 بود . آخه ترمی که من مدار منطقی داشتم ، استادمون یه چیزایی در مورد این گفت . خیلی جالب میشه ولی اگه یکی ناخداگاه (مزاحم ) نصف شب زنگ بزنه چی :smile:

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد اولی چیزی نشنیدم ولی موضوع دومی رو منم شنیدم اگه اشتباه نکنم وب نسل 3 بود . آخه ترمی که من مدار منطقی داشتم ، استادمون یه چیزایی در مورد این گفت . خیلی جالب میشه ولی اگه یکی ناخداگاه (مزاحم ) نصف شب زنگ بزنه چی :smile:

:smile: اگر دوست داشته باشی تصویرت را نشان می دهی

dzzv_13

مدیر تالار
برای نمونه مستر جونز فردی است که در زمینه ی تجارت الکترونیکی حرف اول رو توی دنیا می زنه:eek::eek:[/QUOTE

سلام

اسمشو نشنيدم:eek:

بيزحمت بيشتر در موردش توضيح ميدي؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز
فعلا اطلاعات دقیقی ازش ندارم ولی بزودی اپشنش رو برات گیر میارم

بله همین طور که یکی از دوستانمان گفتن می تونی عکست رو بگذاری
در ضمن بگذارید یک مطلب در مورد وب نسل سوم براتون بگم . قضیه بر می گردد به مزایده ی وایمکس که در سال قبل صورت گرفت و 4 شرکت برندگان آن شدن در واقع وایمکس همون اینترنت وایرلسی است و تنها مزیتی که داره این است که در حین حرکت هم می تونی از اینترنت سرعت بالایی استفاده کنی که بخاطر این طرح ( مخابرات نسل سوم )مزیت اصلی وایمکس در ایران انجام نمی شود به عبارتی تنها مزیت وایمکس رو از اون گرفتن
امیدواریم رقبای وایمکس متحرک که همون اپراتور نسل سوم مخابرات است بتونه بخوبی جواب گو باشد

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من فکر میکنم اینجا یه اشتباهی پیش اومده...
یا من اشتباه میکنم یا شما:تکنولوژی ارتباطات موبایل ربطی به وب نداره.اون چیزی که الان نسل سومش اومده همون تکنولوژیه هست نه وب.
وب که همون چیزیه که ما داریم ازش استفاده میکنیم(با تکنولوژی اتصال اینترنت).

این مطلب طولانی تر بود،یه روز تاخیر خورد یادم رفت بقیه اش!

dzzv_13

مدیر تالار
من فکر میکنم اینجا یه اشتباهی پیش اومده...
یا من اشتباه میکنم یا شما:تکنولوژی ارتباطات موبایل ربطی به وب نداره.اون چیزی که الان نسل سومش اومده همون تکنولوژیه هست نه وب.
وب که همون چیزیه که ما داریم ازش استفاده میکنیم(با تکنولوژی اتصال اینترنت).

این مطلب طولانی تر بود،یه روز تاخیر خورد یادم رفت بقیه اش!
سلام
راستش رو بخواهی هم درست میگی هم اشتباه می کنی
از این لحاظ راست می گی که ارتباطات موبایل ربطی به وب ندارن ولی از این جهت اشتباه می کنی که همه این ها از یک تکنولوژی استفاده می کنند یعنی شما وقتی به اینترنت وصل می شوید دارید از طریق تکنولوژی تلفن ها استفاده می کنید و همه اطلاعات رد وبدل در مخابرات هست یعنی در واقع مخابرات خط می دهد و اگر خط ندهد شما چطور به سرور ها می خواهی وصل شوی
(نظرتون چیه؟)

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ببینید ما به چند طریق دستگاه(کامپیوتر-موبایل-PDA-تبلت یا هرچی) خودمون رو به اینترنت وصل میکنم.این هم بستگی به امکانات اون دستگاه داره.
مثلا شما وقتی موبایلت ساده است از طریق تکنولوژی هایی مثل GPRS به اینترنت وصل میشی.کامپیوتر خونه رو با مودم(Dial-up یا ADSL) به اینترنت وصل میکنی.لپتاپ،موبایل پیشرفته، PDA و تبلت(و امثالهم) رو با وایرلس(Wi-Fi یا WiMax) به اینترنت وصل میکنی.
اگه دقت کرده باشی همه اینا بازهم اینترنت هست نه وب! یعنی مثلا با موبایلم وصل میشم و از مسنجرش استفاده میکنم.یا با کامپیوتر وصل میشم و از یه نرم افزار که نیاز به اینترنت داره استفاده میکنم بدون نیاز به وب.
ببینید وقتی به اینترنت وصل میشیم یه جوری وصل میشیم دیگه! یا از طریق یه ISP معمولی(مثل همینا که کارت میدن و اینا) یا از طریق ارائه دهنده اینترنت وایرلس(مثلا وایمکس ایرانسل) یا اپراتور(فکر کنم اسم درستش Carrier باشه) موبایل.
بزارید یه کم سطح مثالو بیاریم پایین(جسارت نشه،چون توانایی جا انداختن مطلبو ندارم مجبورم): میخوایم از یه شهر بریم یه شهر دیگه.یا با هواپیما میریم،یا زمینی میریم(اتوبوس یا سواری) یا دریایی.ولی به هر حال توی شبکه حمل و نقل کشوری هستیم.