اطلاعات در مورد سرد خانه صنعتي وكمپرسورها

LED

عضو جدید
سلام
لطفا اگر كسي اطلاعاتي در مورد مطالب زير داره من رو راهنمايي و كمك كنه

اگه يك سرد خانه صنعتي براي ((شير -بستني- گوشت-و....))احداث كنيم نياز به چه نوع موتور-كمپرسور-ژنراتور و سنسور هاي حرارتي داريم.

نقشه مدار فرمان وقدرتش چه جور است.

نحوي محاسبه كابل - فيوز -كنتاكتور - بي متال چطوري است آيا جدول يا كتاب و منبع موجود هست كه بتوان مقدار هاي ((كابل - بي متال - كنتاكتور - فيوز )) را از روي مقدار جريان وتوان موتور بدست آورد.

اگر كمپرسور خراب شد تعمير وتنظيم آن چطوري است.

لطفا اگر كسي اطلاعات دقيقي دراين زمينه دارد ((حتي اگر كم باشد)) در اينجا قرار دهد .

با تشكر فراوان از لطف شما (( LED ))

rashidishahram

مشاور صنعت برق
یک سر به http://www.petroparda.com/fa/training.html بزن
ضمنا در مورد فیوز و بی متال و ... بزودی مطالبی قرار داده در تاپیک بالا گذاشته می شود. ولی اگه کارت فوریه برای هر کیلووات سه فاز 2 امپر در نظر بگیر و برای سایز بی متال تقریبا معادل همان امپر بدست آمده بی متال انتخاب کن و سایز فیوز را اگر تندکار انتخاب می کنی برای موتور 2.5 برابر جریان نامی که بالا حساب کردی و برای بار غیر موتوری مانند روشنایی یا تابلو یک رنج بالاتر از جریان نامی انتخاب کن. کنتاکتور هم بر حسب کیلووات معادل کیلووات موتور در نظر بگیر ولی بدلیل ضرایب اصلاحی یک رنج بالاتر بهتر است در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با همان لینک بالا تماس بگیر یا همینجا دقیقتر مطرح کن.

rashidishahram

مشاور صنعت برق
معرفی کتاب جهت مدارات فرمان

معرفی کتاب جهت مدارات فرمان

نام: مدارهای الکتریکی و طرز کار آنهانوشته: او. کراسکه، ها. ناگل ترجمه: ویگن سام کیان انتشارات پرتو نگارISBN946-90532-8-X

• Like
واکنش ها: LED

hamid_e

عضو جدید
سلام
اولا باید گفت که محاسبه در مورد چگونگی انتخاب کمپرسور و سایر وسایل راحت نیست . ولی در مورد موارد برقی بهتر این است که بعد از انتخاب نوع و مدل کمپرسور از روی اطلاعات پلاک آن اقدام نمایید.
در حال حاضر کمپرسورهای D.W.M کوپلند و بیتزر نوع مرغوب هستند .که میتوانید در مورد مشخصات انها به کاتالوگ ها مراجعه کنید .
اما مدار برقی و فرمان زیاد سخت نیست و شرکتهای سازنده فقط مدار را پیچیده کرده اند.
اگر اطلاعات وسیع تری نیاز داری بگو .
من در مورد سردخانه کار کرده ام.

amir smaeli

عضو جدید
براي انتخاب كمپرسور -كندانسر- اواپراتور-شير انبساط بايد ابتدا مقدر اتلاف حرارتي واحد را به دست بياويد بعد به وسيله اتلاف حرارتي به ترتيب سراغ انتخاب كمپرسور -اواپراتور-كندانسرو شير انبساط و ديگر اجزا رفت
amir.smaeili@yahoo.com

tmeysam92

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام پيشنهاد ميكنم كتاب سيستم هاي تبريد دوسات را بخواني. من رشتم مكانيك .اين ترم سردخانه دارم .فكر ميكنم اين كتاب تو زمينه ي انتخاب كمپرسور و اواپراتور كمكت بكنه

بالا