اسلام و مسلمان، پوست و مرد و زنی که باهم میروند دریا را باید بکند؟

علی قوامی

عضو جدید
براى اینکه اسلام جلوى شهوات را مى‏ گیرد؛ اسلام نمی گذارد كه لخت بروند توی اين درياها شنا كنند.

پوستشان را می كَند!

با زنها لخت بروند آنجا، و بعد زنها لخت بيايند توی شهرها! مثل كارهايی كه در زمان طاغوت می شد. همچو كاری اگر بشود، پوستشان را مردم می كَنند.

مسلمانندمردم. نمی گذارند زنها و مردها با هم داخل هم بشوند و توی دريا بريزند و به جان هم بيفتند. "تمدن"
اينها اين است! اينها از تمدن اين را می خواهند. اينها از آزادی اين رامی خواهند! آزادی غربی می خواهند. و آن اين است زن و مرد با هم لخت بشوند و بروندتوی دريا [يا] بروند توی-نمی دانم-جاهای ديگر شنا كنند! اين تمدنی است كه آقايان می خواهند!

منبع و توضیحات بیشتر: روح الله خمینی- صحیفه نور-جلد هشتم صفحه 339

================

به نظر دوستان اسلام و مسلمانان باید در همه قسمت های دریا حاضر باشن و پوست بکنند؟

اگر بخشی از دریا برای کسانیکه اینطوری دوست دارند شنا کنند باشه و بخشی هم برای کسانیکه شنای اسلامی و جدا دوست دارن باشه، از نظر دین اسلام چه مشکلی پیش میاد؟
(فقط دریا نه سطح شهر)

دوستدار شما

عضو جدید
براى اینکه اسلام جلوى شهوات را مى‏ گیرد؛ اسلام نمی گذارد كه لخت بروند توی اين درياها شنا كنند.

پوستشان را می كَند!

با زنها لخت بروند آنجا، و بعد زنها لخت بيايند توی شهرها! مثل كارهايی كه در زمان طاغوت می شد. همچو كاری اگر بشود، پوستشان را مردم می كَنند.

مسلمانندمردم. نمی گذارند زنها و مردها با هم داخل هم بشوند و توی دريا بريزند و به جان هم بيفتند. "تمدن"
اينها اين است! اينها از تمدن اين را می خواهند. اينها از آزادی اين رامی خواهند! آزادی غربی می خواهند. و آن اين است زن و مرد با هم لخت بشوند و بروندتوی دريا [يا] بروند توی-نمی دانم-جاهای ديگر شنا كنند! اين تمدنی است كه آقايان می خواهند!

منبع و توضیحات بیشتر: روح الله خمینی- صحیفه نور-جلد هشتم صفحه 339

================

به نظر دوستان اسلام و مسلمانان باید در همه قسمت های دریا حاضر باشن و پوست بکنند؟

اگر بخشی از دریا برای کسانیکه اینطوری دوست دارند شنا کنند باشه و بخشی هم برای کسانیکه شنای اسلامی و جدا دوست دارن باشه، از نظر دین اسلام چه مشکلی پیش میاد؟
(فقط دریا نه سطح شهر)

سلام علی آقا. امیدوارم این پیام رو نوشته باشید تا اگه کسی جوابی داره خدمتتون ارائه کنه نه این که فقط خواسته باشید یه چیزی بنویسید و برید.
یک نکته اساسی که وجود داره این که ما باید اول تکلیف خودمون رو تو این دنیا روشن کنیم. محدوده اختیار ما آدمها کجاست؟ آیا حق داریم هر طور خواستیم زندگی کنیم یا نه؟ تا چه مقدار ما حق داریم دنبال دوست داشتنی هامون بریم؟ کجاها باید به خواسته هامون نه بگیم؟ حتما تا حالا به این موضوع فکر کردید. دوست دارم اگه زحمتی نیست بگی بالاخره با این سوال به چه نتیجه ای رسیدی اونوقت می تونیم بحث رو با هم ادامه بدیم. :gol:دوستدار شما دوستدار شماست.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
فكر نميكردم شناي مختلط براي بعضيها اينقدر فرحبخش باشه كه بخواهند دربارش تاپيك بزنند!!!!!:razz:
اولا صحيفه نور كتاب سخنان امام هستش نه رساله توضيح المسائل
ثانيا اگر به لحن توجه كنيد غيرت ديني مردم رو ميخواسته نشان بده
ثالثا شما تنها يك دليل منطقي و عقلي براي تفاوت بين شناي مختلط و غير مختلط بياوريد كه آدم به خاطر اون دوست داره شايدم نياز داره كه مختلط شنا كنه البته دليلي غير از شهوت
اگه شما تونستي چنين دليل حياتبخشي بياري بهت حق ميدم شناي مختلط رو دوست داشته باشي
پ.ن:خواهشا حرف از آزادي نزن چون رسيدن به حداعلاي اين نوع آزادي شايد غيرممكن باشه چون تو جنگل هم چنين اتفاقي رخ نميده!!

علی قوامی

عضو جدید
محدوده اختیار ما آدمها کجاست؟ آیا حق داریم هر طور خواستیم زندگی کنیم یا نه؟ تا چه مقدار ما حق داریم دنبال دوست داشتنی هامون بریم؟ کجاها باید به خواسته هامون نه بگیم؟ حتما تا حالا به این موضوع فکر کردید. دوست دارم اگه زحمتی نیست بگی بالاخره با این سوال به چه نتیجه ای رسیدی اونوقت می تونیم بحث رو با هم ادامه بدیم. http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifدوستدار شما دوستدار شماست.

فكر نميكردم شناي مختلط براي بعضيها اينقدر فرحبخش باشه كه بخواهند دربارش تاپيك بزنند!!!!!:razz:
ثالثا شما تنها يك دليل منطقي و عقلي براي تفاوت بين شناي مختلط و غير مختلط بياوريد كه آدم به خاطر اون دوست داره شايدم نياز داره كه مختلط شنا كنه البته دليلي غير از شهوت
اگه شما تونستي چنين دليل حياتبخشي بياري بهت حق ميدم شناي مختلط رو دوست داشته باشي
پ.ن:خواهشا حرف از آزادي نزن چون رسيدن به حداعلاي اين نوع آزادي شايد غيرممكن باشه چون تو جنگل هم چنين اتفاقي رخ نميده!!

سخن آقای خمینی نظر اسلامی هست که ایشون تبلیغ میکردن، کاری به توضیح المسائل بودن یا نبودنش نداریم.
غیرت دینی مردم رو با پوست کندن نشان میدن؟

در ضمن اینها شعار نیستش، به اندازه کافی اونزمان با تیغ موکت بری دخترهایی که حجاب نداشتند رو خط خطی کردن چه برسه به لب دریا !!!

در دانشگاه وقتی میگن مختلط باشه بهتره، هدف شهوترانیه؟
به شنا با دیدی غیر شهوت نمیشه نگاه کرد؟ آزادی فردی فرقش با آزادی اجتماعی چیه؟ تا کجا میشه دخالت کرد؟

من اگر به شما کاری نداشتم و بر فرض با دختر و همسرم بخوام توی دریایی شنا کنم، محدوده اختیار من حقوق شمارو نقض میکنه؟ مسلمان بره در قسمت اسلامی شنا کنه چی میشه؟

چرا مسلمان دوست داره همه جلوش کرنش کنند، اما خودش به خواسته خصوصی مردم حتی به خیال خودش باطل، احترام نذاره؟ مگه کسی اونارو مجبور کرده همه جا باشند؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سخن آقای خمینی نظر اسلامی هست که ایشون تبلیغ میکردن، کاری به توضیح المسائل بودن یا نبودنش نداریم.
غیرت دینی مردم رو با پوست کندن نشان میدن؟

در ضمن اینها شعار نیستش، به اندازه کافی اونزمان با تیغ موکت بری دخترهایی که حجاب نداشتند رو خط خطی کردن چه برسه به لب دریا !!!

در دانشگاه وقتی میگن مختلط باشه بهتره، هدف شهوترانیه؟
به شنا با دیدی غیر شهوت نمیشه نگاه کرد؟ آزادی فردی فرقش با آزادی اجتماعی چیه؟ تا کجا میشه دخالت کرد؟

من اگر به شما کاری نداشتم و بر فرض با دختر و همسرم بخوام توی دریایی شنا کنم، محدوده اختیار من حقوق شمارو نقض میکنه؟ مسلمان بره در قسمت اسلامی شنا کنه چی میشه؟

چرا مسلمان دوست داره همه جلوش کرنش کنند، اما خودش به خواسته خصوصی مردم حتی به خیال خودش باطل، احترام نذاره؟ مگه کسی اونارو مجبور کرده همه جا باشند؟
بله اينها شعار نيستش منم شنيدم دختران رو اونزمان تو قفس سيمرغ دوسر مي انداختند البته فقط شنيدم!!
شما خودت ميدوني چي ميخواي بگي؟!! مختلط بودن در دانشگاه رو با دريا مقايسه ميكني!!!!!!!!!!
مگه كسي گفت شنا شهوت داره؟!! علاقه بيشتر به شناي مختلط نسبت به شناي غيرمختلط خود گوياي همه چيزه
هميشه هم خوشم مياد چندتا استثنا رو ميخوايد به كل تعميم بديد.طرف ميخواد با دختر و همسرش شنا كنه پس بايد شنا آزاد باشه اونوقت همه جمعيتي كه مياند تو آب دختر و پدر و زن و شوهر هستند!!
حتي همين استثا هم هيچ دليل منطقي پشتش نيست!!
والا ما اين همه اي كه شما ميگين رو نديديم!!خواسته خصوصي هم تا جايي خصوصيه كه تو مكان خصوصي باشه پس ربطش به مكان عمومي نديد و بازم فكر كنيد خصوصي باقي مونده.
فعلا كه قانون مملكت اينه ولي اگه شما ميبيني به دليل عدم وجود شناي مختلط يكي از نيازهاي اصليت تامين نميشه كشور دوست و همسايه تركيه آماده پذيراييست!!:دي
نميدونم چرا هميشه شماها از اونطرف بوم ميفتين ميگين ملت لخت هم باشند ربطي به كسي نداره تحريك هم نبايند بشند.جالب هم اينه بيشتر مردها مدافع اين نظريه هستند!!

آخرین ویرایش:

دوستدار شما

عضو جدید
علی آقا بالاخره جواب سوال منو ندادی؟ محدوده آزادی افراد تا کجاست؟ ظاهرا نظر شما اینه که تا وقتی مزاحم دیگران نباشیم آزادیم هر کاری بکنیم. به نظر شما اگه ما کاری بکنیم که جلوی رشد خودمون و دیگران رو میگیره باز هم آزادیم؟ عدم ایجاد مزاحمت برای دیگران نمی تون معیار مناسبی برای تشخیص درستی یک کار باشه مثلا خود کشی کاریه که همه اونو اشتباه می دونن هر چند مزاحمتی برای دیکران نداشته باشه. به نظر من کاری که به سعادت خودمون یا دیگران لطمه بزنه درست نیست نظر شما چیه؟ :gol:

KOOROSH-A

عضو جدید

خوب جناب لیونل مسی حالا شما یک دلیل منطقی و عقلی بیارید که نباید مختلط شنا کرد استاد! البته دلیلی غیر از شهوت! بعدش این نظرات شخصیه اقای خمینیه،
چه ربطی به غیرت بقیه مردم داره؟ میشه ربطش رو بگی؟ و از کجا و چطور از لحنش اینرو متوجه شدی؟

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال من اینه حالا که دیگه توی ایران همه جا مثل توالت عمومی‌ مرد و زن از هم جدا شدن، چرا آمار جرم و جنایت و همینطور تجاوز به زنان در ایران خیلی‌ بیشتر از اونی هست که مثلا در هلند وجود داره ؟

KOOROSH-A

عضو جدید
محدوده آزادی افراد تا کجاست؟ ظاهرا نظر شما اینه که تا وقتی مزاحم دیگران نباشیم آزادیم هر کاری بکنیم.

اونهایی که با آزادی دیگران مشکل دارن باید برن مشکلشون رو حل کنن ! چون بیمارن و از آزادی دیگران سو استفاده میکنن! نه اینکه آزادی دیگران رو محدود بکنیم! اصلا به قول شما تا وقتی آزادی دیگران برای کسی مزاحمتی نداشته باشه، من و شما چکاره ایم که برای آزادی دیگران محدودیت قائل بشیم؟!

آخرین ویرایش:

علی قوامی

عضو جدید
علی آقا بالاخره جواب سوال منو ندادی؟ محدوده آزادی افراد تا کجاست؟ ظاهرا نظر شما اینه که تا وقتی مزاحم دیگران نباشیم آزادیم هر کاری بکنیم. به نظر شما اگه ما کاری بکنیم که جلوی رشد خودمون و دیگران رو میگیره باز هم آزادیم؟ عدم ایجاد مزاحمت برای دیگران نمی تون معیار مناسبی برای تشخیص درستی یک کار باشه مثلا خود کشی کاریه که همه اونو اشتباه می دونن هر چند مزاحمتی برای دیکران نداشته باشه. به نظر من کاری که به سعادت خودمون یا دیگران لطمه بزنه درست نیست نظر شما چیه؟ :gol:

باید بررسی کرد لطمه و آسیب رو چه کسی تعیین میکنه.
خیلی از پزشکان در مضرات روزه و نیاشامیدن آب در گرما مطلب نوشتن، اما جواب مسلمون چیه؟
اینکه توی عبادتم آزادم، حریم شخصیمه دوست دارم نخورم، کسی دوست داره بخوره.

خودکشی یک افراطه اما در سطح پایین ترش یعنی اتانازی به نظر من مقبول هست که کسیکه داره زجر میکشه رو با اختیار خودش بکشیم.
ولایت پذیری هم میتونه یک آسیب باشه چون چشم و گوش ولایتمدار رو میبنده و سبب میشه خیلی جنایات هم در راه مولایش بکنه چون مطیعه.

پس میبینی هرکس فکر میکنه باور خودش منطقی و اخلاقیه.
شنا هم در صورتیکه یک عده توجیه باشن به افرادی که آستانه تحریکشون در حد دیدن یک مو هست، مربوط نیست.

vatanparast

عضو جدید
من مدارکی قرار داده بودم تو این تایپیک از تفکر این آدم و تناقض گویی ها ، منبعش هم مشخص بود کتاب کوثر که بنیاد نشر و حفظ آثار چاپ کرده ، اما مثل اینکه پته آقایونو رو آب میریخت حذف شد ، جالبه اخطار هم دادن برای نداشتن منبع ، در حالی که من حیات این فرد رو درک کردم حالا هر آدم بچه سالی برای ما نظریه پردازی میکنه

vatanparast

عضو جدید

البته جایی که طالبانیسم جریان داره بحث برای شما راحت خواهد بود ، لازمه بدونی صحبت این نیست که شنا مختلط یا غیر مختلط بشه ، مسئله اینه این آقا با چه مجوزی حرف از پوست کندن میده ، بهتره خاطرات خلخالی رو بخونی بعد از خودت میپرسی یک معتاد به چه جرمی باید کشته بشه ، یک جوان 16 ساله خام چرا باید بخاطر داشتن یک نشریه کشته بشه ، پسر خوب یکم مطالعه کن بعد یقه جر بده ، امیدوارم طعم ساندیس رو نچشیده باشی و با یک انسان تحصیل کرده طرف باشم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خوب جناب لیونل مسی حالا شما یک دلیل منطقی و عقلی بیارید که نباید مختلط شنا کرد استاد! البته دلیلی غیر از شهوت! بعدش این نظرات شخصیه اقای خمینیه،
چه ربطی به غیرت بقیه مردم داره؟ میشه ربطش رو بگی؟ و از کجا و چطور از لحنش اینرو متوجه شدی؟
بنده ميگم دليلي غير از شهوت بيارين چون نظرم اينه كه شهوت عامل اين قضيست بعد شما ميگين براي مختلط شنا نكردن غير از شهوت دليل بيارم؟!!!! يك بار متن خودت رو بخون تا ببيني چه منطق شگرفي داري!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سوال من اینه حالا که دیگه توی ایران همه جا مثل توالت عمومی‌ مرد و زن از هم جدا شدن، چرا آمار جرم و جنایت و همینطور تجاوز به زنان در ایران خیلی‌ بیشتر از اونی هست که مثلا در هلند وجود داره ؟
بهت حق ميدم چون كانادا هستي و نميدوني تو ايران چه خبره.عزاداري مختلط نديده بوديم كه ديديم!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
حالا همه چی تو ایران حل شده فقط شنا مختلط مونده؟؟؟:surprised:
از كسي كه پاي پست شما تشكر زده و از اتفاق استارتر تاپيكه بپرسيد البته ساده لوحانست كه فكر كنيم هدف ايشون صرفا آزاد شدن شناي مختلط باشه بلكه قضيه شنا مصداقيست براي عبور از مرزهاي...!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من مدارکی قرار داده بودم تو این تایپیک از تفکر این آدم و تناقض گویی ها ، منبعش هم مشخص بود کتاب کوثر که بنیاد نشر و حفظ آثار چاپ کرده ، اما مثل اینکه پته آقایونو رو آب میریخت حذف شد ، جالبه اخطار هم دادن برای نداشتن منبع ، در حالی که من حیات این فرد رو درک کردم حالا هر آدم بچه سالی برای ما نظریه پردازی میکنه
بله سند تمام حرفهاي منم كتاب بحار الانوار ولي خب زحمت پيدا كردن دقيقش به عهده خودتون اونم از ميان 110 جلد كتاب!!!!!
يادم نمياد نظريه اي داده باشم فقط گفتم منبع اون جملات كجاست بعدش جنابعالي منبع جملات ديگه اي رو اونم به صورت سربسته به بنده داديد.
بحث در اين مورد در دفتر تالار لطفا:گل

JavadMessi

مدیر بازنشسته
البته جایی که طالبانیسم جریان داره بحث برای شما راحت خواهد بود ، لازمه بدونی صحبت این نیست که شنا مختلط یا غیر مختلط بشه ، مسئله اینه این آقا با چه مجوزی حرف از پوست کندن میده ، بهتره خاطرات خلخالی رو بخونی بعد از خودت میپرسی یک معتاد به چه جرمی باید کشته بشه ، یک جوان 16 ساله خام چرا باید بخاطر داشتن یک نشریه کشته بشه ، پسر خوب یکم مطالعه کن بعد یقه جر بده ، امیدوارم طعم ساندیس رو نچشیده باشی و با یک انسان تحصیل کرده طرف باشم
اينجا نه بحث خلخاليه نه بحث سياسي نه بحث سانديس!!!
از دوستان دليل خواسته شد چرا اينقدر علاقه وافر به شناي مختلط دارند جوابي داده نشد البته جوابي براي فرار داده شد و اون اينكه چرا امام خميني فتواي پوست كندن داده و اين همه ملت رو به خاطر شناي مختلط پوست كندند!!

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظر جناب مسی موافقم اینجا ایران و هر کشوری قوانین خاص خودش و داره

انگار بعضی از دوستان اینجا رو با غرب اشتباه گرفتن

شماها دانشگاه و با شنا مقایسه میکنید اون هم مختلط:surprised:

غیرت هم یعنی تعطیل ؟؟:mad:

Sina.Taheri

عضو جدید
منم با نظر جناب مسی موافقم اینجا ایران و هر کشوری قوانین خاص خودش و داره

انگار بعضی از دوستان اینجا رو با غرب اشتباه گرفتن
شماها دانشگاه و با شنا مقایسه میکنید اون هم مختلط:surprised:

غیرت هم یعنی تعطیل ؟؟:mad:

غیرت رو تعریف میکنی و محدوده غیرت رو؟
طالبان هم میگه زنم اگه صورتش معلوم شه بی غیرتیه.
پس باید بره زیر لحاف.

اما شیعه فعلا به چادر چاقچول سیاه رسیده و کمترش رو گذاشته به حساب بی غیرتی.
قرار نیست هر زنی رو در هر جایی دیدی که حجاب طبق باورهای اجدادتون رو نداره، فکر سکــس به مغزت بیاد وگرنه بدجوری بیماری جنسی گریبانتون رو گرفته.

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیرت رو تعریف میکنی و محدوده غیرت رو؟
طالبان هم میگه زنم اگه صورتش معلوم شه بی غیرتیه.
پس باید بره زیر لحاف.

اما شیعه فعلا به چادر چاقچول سیاه رسیده و کمترش رو گذاشته به حساب بی غیرتی.
قرار نیست هر زنی رو در هر جایی دیدی که حجاب طبق باورهای اجدادتون رو نداره، فکر سکــس به مغزت بیاد وگرنه بدجوری بیماری جنسی گریبانتون رو گرفته.

غیرت به معنی این نیست که ناموسم چادر سرش کنه و حتی صورتش هم معلوم نباشه

چیزی که معقول باشه به هر حال هر مردی در قبال ناموس خودش غیرت داره

منظورم از صحبت جناب قوامی برای مختلط بودن شنا در ایران این بود

مسلما تو شنا هر کی میخواد تو شنا به راحت باشه

اسلام هیچ چیزی رو بی دلیل منع نکرده !!!

چون یه دین متعادل از نظر من

چادر هم که ریشه عربی داره

و زنان و دختران ایرانی اصیل در زمانهای کهن اگه تاریخ و مطالعه کرده باشین چادری نبودن

اما چادر یه حجاب کامل چون حداقلش طرف رو از خطرات محفوظ نگه میداره

باز این دلیل نمیشه که هر کی چادری باشه یعنی

خطری نداره اما نسبت به اونایی که بی چادری هستن که خیلی کمتر

به نظر من دختری که پوشش درست داشته باشه تو مکان های فرهنگی و عمومی مشکلی نداره

اما تو شنا یه ازادی بیشتری هست که اون محدوده ی حجاب تقریبا کم رنگ تر میشه

نمیخوام بحث و کشش بدم اما در مورد نظر جناب قوامی یکم به حرفشون بیشتر فک کنن

دانشگاه کجا ، شنا کجا؟

دانشگاه یه مکان علمی و فرهنگی و چون حضور در جامعه هست پوشش کاملا مشخصه

اما شنا بیشتر جنبه ی تفریحی داره و پوشش مکان تفریحی بدون محدوده هست

vatanparast

عضو جدید
بله سند تمام حرفهاي منم كتاب بحار الانوار ولي خب زحمت پيدا كردن دقيقش به عهده خودتون اونم از ميان 110 جلد كتاب!!!!!
يادم نمياد نظريه اي داده باشم فقط گفتم منبع اون جملات كجاست بعدش جنابعالي منبع جملات ديگه اي رو اونم به صورت سربسته به بنده داديد.
بحث در اين مورد در دفتر تالار لطفا:گل

بحارالانوار، کتابی که سراسر شک و شبهه توشه ، البته قبلا هم گفتم رو چرتکه نمیشه ویندوز نصب کرد دل انگیز ، هر وقت سنت اونقد شد که بشه باهات حرف زد در خدمتم ، فعلا شما به درسو مشقات برس تا بعد .

vatanparast

عضو جدید
ما با این آقای مسی خان یه بحثی داشتیم ، ایشون فرمودن فضای اونجا مناسب نیس بیا اینجا بحث میکنیم ، دل انگیز بحث بحثه زمان و مکان نداره ، چیزی که واضحه اینه که بحثه شنا کردن نیس ، بحث اینه که بر پایه کدام مبنای عقلی دم از پوست کندن میزنن ، شما اون موقع هنوز نبودی فرزندم ، دخترای مردم رو میگرفتن پاهاشون رو میکردن تو کیسه پر از سوسک که باحجابشون کنن ، پونز میزدن به پیشونی دختر مردم ندیدی ولی فیلمش رو ببین ، اون موقع که ما پولامون رو جمع میکردیم برای کمک به جبهه ها تو کجا بودی ؟ اصلا بودی ؟ برو بیشتر بخون بعد بیا اینجا بحث کن ، شنای مختلطم ول کن چون خودم مخالف صددر صدم فقط بهم بگو با کدوم مجوزی این فرد همچین حرفی زده؟

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
از كسي كه پاي پست شما تشكر زده و از اتفاق استارتر تاپيكه بپرسيد البته ساده لوحانست كه فكر كنيم هدف ايشون صرفا آزاد شدن شناي مختلط باشه بلكه قضيه شنا مصداقيست براي عبور از مرزهاي...!!

هیچ کس موافق نیست ولی من یه چیز دیگه گفتم ...این خانه مشکلاتش بیشتر ازینه که بخوایم به شنای مختلط فک کنیم..کی گفته نیست ؟؟اونی که بخواد شناهم میره ..

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ما با این آقای مسی خان یه بحثی داشتیم ، ایشون فرمودن فضای اونجا مناسب نیس بیا اینجا بحث میکنیم ، دل انگیز بحث بحثه زمان و مکان نداره ، چیزی که واضحه اینه که بحثه شنا کردن نیس ، بحث اینه که بر پایه کدام مبنای عقلی دم از پوست کندن میزنن ، شما اون موقع هنوز نبودی فرزندم ، دخترای مردم رو میگرفتن پاهاشون رو میکردن تو کیسه پر از سوسک که باحجابشون کنن ، پونز میزدن به پیشونی دختر مردم ندیدی ولی فیلمش رو ببین ، اون موقع که ما پولامون رو جمع میکردیم برای کمک به جبهه ها تو کجا بودی ؟ اصلا بودی ؟ برو بیشتر بخون بعد بیا اینجا بحث کن ، شنای مختلطم ول کن چون خودم مخالف صددر صدم فقط بهم بگو با کدوم مجوزی این فرد همچین حرفی زده؟
شما جناب پاتريوت هستي؟!!
خب بنده بحثم با جناب قوامي سر شناي مختلط بود اينكه امام چي گفته بحثم نبود گرچه امام خميني معصوم نبوده و عصبانيت و اشتباه هم داشته ولي اين جمله ايشون مطمئنا حكم پيشگيري محسوب ميشه چون اگر كسي عاقل باشه با وجود چنين حرفي ولو از روي عصبانيت بوده باشه ديگه دست به اين كار نميزنه مگر اينكه دليل منطقي داشته باشه وبگه من حتما بايد مختلط شنا كنم كه ما هم دنبال همين دليل بوديم!
سوسك و پونز و جبهه هم مورد بحث ما نبود:gol:

vatanparast

عضو جدید
شما جناب پاتريوت هستي؟!!
خب بنده بحثم با جناب قوامي سر شناي مختلط بود اينكه امام چي گفته بحثم نبود گرچه امام خميني معصوم نبوده و عصبانيت و اشتباه هم داشته ولي اين جمله ايشون مطمئنا حكم پيشگيري محسوب ميشه چون اگر كسي عاقل باشه با وجود چنين حرفي ولو از روي عصبانيت بوده باشه ديگه دست به اين كار نميزنه مگر اينكه دليل منطقي داشته باشه وبگه من حتما بايد مختلط شنا كنم كه ما هم دنبال همين دليل بوديم!
سوسك و پونز و جبهه هم مورد بحث ما نبود:gol:

استدلال بسیار منطقی بود منکه کاملا قانع شدم، معنی پیشگیری رو هم فهمیدیم البته از امثال شما جز این هم انتظاری نیست ، حالا ربطشو فهمیدی؟ربطش اینه که هر وقت به سن قانونی رسیدی بیا بحث کن شاید یه دلیل منطقی بتونی بیاری

JavadMessi

مدیر بازنشسته
استدلال بسیار منطقی بود منکه کاملا قانع شدم، معنی پیشگیری رو هم فهمیدیم البته از امثال شما جز این هم انتظاری نیست ، حالا ربطشو فهمیدی؟ربطش اینه که هر وقت به سن قانونی رسیدی بیا بحث کن شاید یه دلیل منطقی بتونی بیاری
چشم گرچه بحث بنده از اول هم سر حرف امام نبود و اين دوستمون بودند كه با پيش كشيدنش از جواب طفره رفتند:gol:

vatanparast

عضو جدید
چشم گرچه بحث بنده از اول هم سر حرف امام نبود و اين دوستمون بودند كه با پيش كشيدنش از جواب طفره رفتند:gol:

ولی حرف من سر حرف امامتونه ، چون برای رد کردن شنای مختلط دلایل زیاده ولی من دنبال یک دلیل منطقی برای همچین افاضاتی هستم

بالا