اسكيس - مشاوره

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما چند نوع تناسب داریم
1.1
1.4
1.6
1.7

رادیکال ۳ یعنی‌ ۱.۷ برابر ضلع کوچیک....و همینطور تناسب ۱.۱ برابر ضلع کوچیک....تناسب طلایی که تو جهان مطرحه یکیش ۱.۶ برابر یکی‌ دیگش ۱.۴ برابر یعنی‌ رادیکال ۲....
اول یه مربع می‌سازی با ضلع کوچیک ... قطرشو رسم میکنی‌... بعد از رأس به اندازه اون قطر کمان میزنی‌....این می‌شه رادیکال ۲ برابر... حالا اگه بخوای تناسب رادیکال ۳ برابرو اجرا کنی‌ مستطیل که از قبلی‌ به دست میاد قطرشو رسم میکنی‌ و از رأسش دوباره کمان میزنی مستطیلی که به دست میاد می‌شه تناسب ایرانی.

آخرین ویرایش:

m_architect

عضو جدید
خوب منم اومدم... تا حالا خودم داشتم كار مي كردم ولي اين به بعد بهتون مي پيوندم ..!!! راستي من معماري شدم 400 و منظر 120. به نظرتون اسكيس چند بايد بزنم واسه دانشگاههاي تهران؟
اينم چنتا كار از خودم لطفا نظر بدين ....afa.jpgsd.jpg

emdadi20

عضو جدید
سلام بچه ها من در معماری 1633 شدم به نظرتون چقدر اسکیس لازمه تا شبانه قبول شم..البته دانشگاهشم خیلی مهم نیست یا غیر انتفایی سوره....چقدر اسکیس باید بزنم؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من در معماری 1633 شدم به نظرتون چقدر اسکیس لازمه تا شبانه قبول شم..البته دانشگاهشم خیلی مهم نیست یا غیر انتفایی سوره....چقدر اسکیس باید بزنم؟؟؟؟
امسال چیزی معلوم نیست
به نمره اسکیس فکر نکن
تمام تلاشتو بکن و نمره و قبولی رو بذار دست لطف خدا و سرنوشتی که داری
تو به 70-75 فکر کن
هر چند که با 55-65 میتونی به راحتی حتی روزانه شهرستانا قبول شی

abdolahi1

عضو جدید
ميشه در مورد فرم تاييديه رتبه اول دوره كارشناسي كه تو دفترچه انتخاب رشته بود توضيح بدين،كسي هست كه از اين سهميه استفاده كرده باشه؟شامل پيام نور هم ميشه؟رتبه اول تو كل كشور يا فقط دانشگاه شهر محل تحصيل؟بعد هم كفته منحصرا ازطريق پرتال اينترنتي به اين سازمان اعلام شود منظور سازمان سنجشه؟دانشگاه ما از اين موضوع خبر ندارن

اگه اطلاعات بيشتري دارين لطفا راهنمايي كنيد

aziarchitect

عضو جدید
کسی نمونه اسکیس ارشد سالهای قبل رو داره؟.......میخام بدونم کلا کارهای بچهها در چه حد بوده و درصد اسکیسشون چقدر بوده؟؟؟؟؟؟
من خیلی دنبالش گشتم ولی چیز زیادی پیدا نکردم!!!

سلام بچه ها
من یه سری عکس از اسکیس هایی که توکنکور بچه ها تحویل دادن رو با امتیازایی که اخذ کردن داشتم
نمیدونستم باید کدوم پست بذارم
اگه جاشواشتباه گذاشتم معذرت میخوام از همه
IMG_2504.jpgاقامتگاه ورستوران بین راهی نائین امتیاز65%

IMG_2505.jpg واحدکپی وتکثیرداخل محوطه دانشگاه تهران

aziarchitect

عضو جدید
کسی نمونه اسکیس ارشد سالهای قبل رو داره؟.......میخام بدونم کلا کارهای بچهها در چه حد بوده و درصد اسکیسشون چقدر بوده؟؟؟؟؟؟
من خیلی دنبالش گشتم ولی چیز زیادی پیدا نکردم!!!

IMG_2509.jpg کلبه ی جنگلبان جنگل نور امتیاز:70%

IMG_2510.jpg مرکز پست محله ای امتیاز:80%

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام دوستان .چندتا سوال داشتم هر كي مي دونه محبت كنه جواب بده
تو شيت هاي اسكيس معماري بايد ديتيل هاي اجرايي كارمون مثل سازه سقف يا كف يا ديتيل هاي متناسب طرحمون رو هم بذاريم يا لازم نيست؟؟؟؟؟؟؟؟
يه سوال ديگه الان كه داريم اسكيس موضوعي كار مي كنيم كدوم كتاب هاي صديق يا طايفه واسه موپوعي خوبه؟
واينكه اگه مثلا داريم چاي بازار تو شمال طراحي مي كنيم .ديتيل كف يا سقفشو با معماري سنتي شمال بكشيم يا ديتيل هاي اجراي ساختمان سازي امروزي؟
ممنون!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان .چندتا سوال داشتم هر كي مي دونه محبت كنه جواب بده
تو شيت هاي اسكيس معماري بايد ديتيل هاي اجرايي كارمون مثل سازه سقف يا كف يا ديتيل هاي متناسب طرحمون رو هم بذاريم يا لازم نيست؟؟؟؟؟؟؟؟
يه سوال ديگه الان كه داريم اسكيس موضوعي كار مي كنيم كدوم كتاب هاي صديق يا طايفه واسه موپوعي خوبه؟
واينكه اگه مثلا داريم چاي بازار تو شمال طراحي مي كنيم .ديتيل كف يا سقفشو با معماري سنتي شمال بكشيم يا ديتيل هاي اجراي ساختمان سازي امروزي؟
ممنون!

سلام
تو شیت اگر دیتیل اجرایی نشون بدیم بهتره و مسلما نمره بهتری میگیره کار، اما نه به اون دقت و با جزئیات، مگر اینکه خود سوال بخواد مثلا دیتیل کف یا سقف یا جایی رو نشون بدیم
در مورد دیتیل اجرایی لازم نیست دیتیل اجرائی جزئیات مثل رسم فنی و دیتیل اجرایی تو کتابا داشته باشه، فقط کافیه نشون بده شما از چه سیستم سازه ای و چرا و چطور و کجاها اسنفاده کردین؟
مثلا لازم نیست خرپا یا سازه فضایی رو کامل و با جزئیات بکشید، فقط باید طوری به صورت شماتیک بکشید که مصحح بدونه خرپا یا سازه فضایی اه اون قسمت
در مورد اسکیس موضوعی هم کتاب خاصی نیست و هر کتابی یه نمونه شیت از یه موضوعی رو گذاشته

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اگر این ترکیب رو خودتون بهش فکر کرده باشید و کشیده باشید، نه از روی شیت دیگه ای روند طراحیتون خوبه
در مورد خطتون و اسکیس درخت و متریال هم باید بگم خوبه و نیاز به تمرین بیشتر ندارین
خط لرزونتون بعضی جاها دیگه خیلی لرزون شده و رعشه گرفته به قولی، اما بیشتر جاهاش خطتون خوب و معقوله
شما تمرین کمی لازم دارید و به اصطلاح خودم "ترشی نخورید یه چیزی می شید"

m_architect

عضو جدید
اگر این ترکیب رو خودتون بهش فکر کرده باشید و کشیده باشید، نه از روی شیت دیگه ای روند طراحیتون خوبه
در مورد خطتون و اسکیس درخت و متریال هم باید بگم خوبه و نیاز به تمرین بیشتر ندارین
خط لرزونتون بعضی جاها دیگه خیلی لرزون شده و رعشه گرفته به قولی، اما بیشتر جاهاش خطتون خوب و معقوله
شما تمرین کمی لازم دارید و به اصطلاح خودم "ترشی نخورید یه چیزی می شید"

خدا رو شكر كي يكي نظ داد. ممنونم. اره تركيب فرم از خودمه و كپي نسيت. اول مدادي مي كشم و بعد با روان نويس خط ها رو قطعي مي كنم. و ديتيل اضافه مي كنم. منم اميدوارم يه چيزي بشم!!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خدا رو شكر كي يكي نظ داد. ممنونم. اره تركيب فرم از خودمه و كپي نسيت. اول مدادي مي كشم و بعد با روان نويس خط ها رو قطعي مي كنم. و ديتيل اضافه مي كنم. منم اميدوارم يه چيزي بشم!!!
رو سایه و یکمی هم راندو در حد لکه گذاری کار کن
فیگورم تو کارات یادت نره، فیگور با تناسب و مقیاس و به جا
موفق باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان يه سوال دارم
تو كتابا معمولااموزش برشش يا نمونوه هاي مختلفي از برش هست
من چند نمونه نما با جزئيات لازم دارم
ميشه بگيد ازچه كتابي ميتونم كمك بگيرم؟؟
خيلي فوريه ها

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
يه سوال ديگه اينكه من پلان كه ميكشم خيلي خوب نميتونم پرداختش كنم به زبون خودمون خوشگلش كنم
كتاب طايفه خوبه اما به نظرم پلاناي رويايي زده
يني عمدي يا پارك گذاشته يا درياچه اختصاصي داره
پلاناش خوانا نيس
معلوم نيس پله هاش كجا ميرن كجا ميان
من خيلي ز پلاناش راضي نيستم
تكليف چيه؟
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟؟

بعد اينكه كسي نمونه پلان از ايستگاه اتش نشاني داره؟؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان يه سوال دارم
تو كتابا معمولااموزش برشش يا نمونوه هاي مختلفي از برش هست
من چند نمونه نما با جزئيات لازم دارم
ميشه بگيد ازچه كتابي ميتونم كمك بگيرم؟؟
خيلي فوريه ها

این کتابو بخون

دید معماری: راهبردی به حل مسائل طراحی معماری
پدیدآورنده: برنت برولین، محمد احمدی نژاد (مترجم)
ناشر: خاک - 25 دی، 1386
قیمت پشت جلد: 28000 ریال

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوعات اسکیس ایوان خانه معمار ( برنامه فیزیکی + سایت )

پیوست ها

• mozoo-eskis.rar
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
این موضوعات ورکشاپ سال قبل بود موضوعهای اسکیس امسالشم داری؟

نه فقط پارسال رو دارم. واسه امسالو اگه گیر آوردم میذارم

قيمت:گران تومان

قیمتش خوبه که!

این برای کل یک ماهه؟ یا برای چند روزشه؟

واسه دوره ی قبله. کلاسی که پارسال برگزار شده.

واتو واتو

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه برای اسکیس معماری داخلی چه کتابی آدمو راه میندازه ؟لطفا سریع جواب بدید

بالا