استفاده پیشرفته از کیبورد وموس رایانه

akm

عضو
بیشتر کاربران کامپیوتر روزانه کاربردهای مختلفی از موس و کیبورد سیستم خود میکنند و عده از کاربران عادت به استفاده از short cut نرم افزارهای مختلف و کاربردی دارند
در این مطلب به استفاده حرفه ای و ترفندهای استفاده از این وسایل جانبی سیستم میپردازیم.

انتخاب متن با استفاده از کلید Shift


معمولا برای انتخاب یک متن با استفاده از ماوس از ابتدا تا انتهای متن را درگ می کنیم اما با استفاده از کلید Shift فقط ابتدای متن را انتخاب کنید و بر روی انتهای متن کلیک کنید. با انجام این کار بدون درگ کردن ماوس بروی کل متن آن را انتخاب می کنید​
انتخاب چندین قسمت از یک متن
فکر نمی کنم استفاده از این ترفند چندان رایج باشد. شما می توانید با پایین نگه داشتن کلید Ctrl چندین قسمت از یک متن را انتخاب کنید. البته این ترفند فقط در اسناد آفیس قابل استفاده می باشد.انتخاب متن به صورت عمودی
آیا تا به حال متنی را به صورت عمودی انتخاب و کپی کرده اید؟ شما می توانید با پایین نگه داشتن کلید Alt و انتخاب متن با استفاده از ماوس، متن خود را به صورت عمودی Select کنید. توجه داشته باشید که این ترفند نیز فقط در اسناد آفیس قابل استفاده می باشد

برای خواندن ادامه مطلب به www.ict-qom.blogfa.com مراجعه نمایید
 
آخرین ویرایش:

l-mohajeri

عضو جدید
ترفند ‏های جالبی برای خاموش کردن کامپیوتر با استفاده از کیبورد
در این ترفند روش های بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ،Hibernate ،Logoff ،Restart ،Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذکر است که کمتر کسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت کار با کامپیوتر را بیشتر کنید.بدین منظور:

برای Shutdown کردن:
برای Shutdown نمودن سیستم با کیبورد، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start حرف U انگلیسی را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم خاموش میشود.

برای Restart کردن:
برای Restart نمودن سیستم با کیبورد، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس R را با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Restart میشود.

برای Standby کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس S را با اندکی مکث میزنیم، خواهید دید که سیستم Standby میشود.

برای Hibernate کردن:
برای Hibernate نمودن سیستم با کیبورد، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس H را با اندکی مکث میزنیم، خواهید دید که سیستم Hibernate میشود.

برای Loggoff کردن:
برای Loggoff نمودن سیستم با کیبورد، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلید L را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Logoff میشود.

برای Switch User کردن:
برای Switch User نمودن سیستم با کیبورد، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای L و سپس S را با اندکی مکث میزنیم، خواهید دید که سیستم Switch User میشود.
 
بالا