استفاده از پروانه نظارت و تجربيات مهندسان

memar_sh

عضو جدید
من یه سال در مشهد حق امضا گرفتم برای همکاری خیلی زنگ میزن که عضو دفتر بشم ولی یه جلسه توجیهی گذاشتن اینقدر ترسوندن که امضا نکنین که من هم ازخیرش گذشتم حالا نمیدونم چطور شما پیگیرید ونمیسرین با این همه مسولیت

m444

عضو جدید
دوستان یه سوال حیاتی دارم : واسه ارتقاء پروانه از 3 به 2 بغیر از اون کلاسهای آموزشی و دوره هایی که خود نظام برگزار میکنه،، موقع صدور پروانه مسکن و شهرسازی چه مدارک دیگه ای رو بررسی میکنه مثلا قبولی پایه 3 تو آزمونو که 4 ساله پیش بوده روهم چک میکنه یا فقط به گرفتن نمرات از آزمون های کلاسهای ارتقاء پایه و حضور در همایش ها بسنده میکنه؟ خیلی مهمه هرکی در جریانه لطفا نظر بده. ممنون.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
من یه سال در مشهد حق امضا گرفتم برای همکاری خیلی زنگ میزن که عضو دفتر بشم ولی یه جلسه توجیهی گذاشتن اینقدر ترسوندن که امضا نکنین که من هم ازخیرش گذشتم حالا نمیدونم چطور شما پیگیرید ونمیسرین با این همه مسولیت
سلام
نظام مهندسی تهران یک سری کلاس نحوه نظارت و گزارش نویسی گذاشته. منم اول یک کم میترسیدم.. ولی الان فهمیدم نظارت خیلی کار آسونیه... الکی بزرگش میکنن :D

دوستان یه سوال حیاتی دارم : واسه ارتقاء پروانه از 3 به 2 بغیر از اون کلاسهای آموزشی و دوره هایی که خود نظام برگزار میکنه،، موقع صدور پروانه مسکن و شهرسازی چه مدارک دیگه ای رو بررسی میکنه مثلا قبولی پایه 3 تو آزمونو که 4 ساله پیش بوده روهم چک میکنه یا فقط به گرفتن نمرات از آزمون های کلاسهای ارتقاء پایه و حضور در همایش ها بسنده میکنه؟ خیلی مهمه هرکی در جریانه لطفا نظر بده. ممنون.

سلام
مدارک تمدید پروانه تو سایت نظام مهندسی هست... دو قطعه عکس و اصل مدرک تحصیلی، کلاسهایی که رفتید، مفاساحساب مالیات، و 6000 تومن پول.. اصولا نباید چک کنن شما 4 سال پیش چی کار کردین؟ حالا مگه اتفاقی افتاده 4 سال پیش؟؟؟

nader eng

عضو جدید
نظام مهندسی تهران یک سری کلاس نحوه نظارت و گزارش نویسی گذاشته. منم اول یک کم میترسیدم.. ولی الان فهمیدم نظارت خیلی کار آسونیه... الکی بزرگش میکنن

خدا خیرت بده خیالم راحت شد. چون من از نظارت خیلی وحشت دارم.
حالا این کلاسها کافی هست؟آدمو توجیح می کنه؟وااین که با این کلاسها که شما می گید ما میتونیم با خیال راحت بریم نظارت؟
ممنون

آخرین ویرایش:

yalda65

عضو جدید
اگر تهران هستید که کاری نیست و به معمارها ارجاع نمیدن. فعلا میریم فقط سر کلاس یکم اوقات فراغتمون پر میشه

yalda65

عضو جدید
ممنون.
نیازی نیست حتما تو اون شهر (جزو استان خودم) ملکی چیزی به نام خودمون داشته باشیم؟
در استان تهران که من دنبالش رفتم 2 ماه پیش و نشد. شهرستان های اسلامشهر، چهاردانگه، رباط کریم و شهرقدس رفتم. اونها هم هر کدوم سیستم ارجاع کار جداگانه دارن و تاکید هم دارن که آدرس پشت پروانه باید همون شهر باشه. ضمنا اونها هم کار به معمارها نمیدن. اگر شهرهای دیگه استان تهران خبری داشتید به من بگید ممنون میشم.

yalda65

عضو جدید
کرج ظاهرا سیستم سه ناظره(ناظر عمومی، برق، مکانیک) است؟درسته؟ یعنی احتمالا باید به صورت مساوی به عمرانیها و معمارها کار بدن؟
یه زحمتی داشتم براتون.میشه از نظام مهندسیتون بپرسید که اگه کسی سایر شهرهای استان البرز باشه بهش کار نظارت تو کرج ارجاع میدن؟ آخه ما توی یکی از شهرهای استان خونه داریم میخوام بدونم اگه عضویتم رو انتقال بدم البرز کار نظارت بهم ارجاع میشه یا نه

Arch-Azadeh

کرج ظاهرا سیستم سه ناظره(ناظر عمومی، برق، مکانیک) است؟درسته؟ یعنی احتمالا باید به صورت مساوی به عمرانیها و معمارها کار بدن؟
یه زحمتی داشتم براتون.میشه از نظام مهندسیتون بپرسید که اگه کسی سایر شهرهای استان البرز باشه بهش کار نظارت تو کرج ارجاع میدن؟ آخه ما توی یکی از شهرهای استان خونه داریم میخوام بدونم اگه عضویتم رو انتقال بدم البرز کار نظارت بهم ارجاع میشه یا نه

سلام تو جلسه ای که هفته پیش کمیسیون نظارتی بانوان نظام مهندسی استان تهران داشت (شرکت کنید تو این کمیسیون ها کلی اطلاعات خوب و به درد بخور توش میگن)، گفتن باید همه برای سال جدید میرفتن تو سامانه سایت ثبت نام میکردن. یعنی اگه شما پارسال ثبت نام کردی تو سامانه فایده نداره باید امسال هم ثبت نام میکردید. و اینکه الان دارن کار نظارت به اونهایی که تیر ثبت نام میکردن میدن و داره میاد جلوتر تا برسه به بقیه
این ماه یک سری کارهایی کردن که معمارها بیشتر کار بگیرن و الان صدای عمرانی ها در اومده :D... (البته دقیقا توضیح داد که تغییرات سامانه ارجاع کار چه جوری بوده) و دارن تلاششون را میکنن که سیستم 4 ناظره را به 1000 متر برسونن که اون جوری به تعداد افراد بیشتری کار میدن

در کل هم بیشتر تشویق میکرد که برین پروانه هاتون را حقوقی کنید... :surprised:

archiman84

عضو جدید
سلام تو جلسه ای که هفته پیش کمیسیون نظارتی بانوان نظام مهندسی استان تهران داشت (شرکت کنید تو این کمیسیون ها کلی اطلاعات خوب و به درد بخور توش میگن)، گفتن باید همه برای سال جدید میرفتن تو سامانه سایت ثبت نام میکردن. یعنی اگه شما پارسال ثبت نام کردی تو سامانه فایده نداره باید امسال هم ثبت نام میکردید. و اینکه الان دارن کار نظارت به اونهایی که تیر ثبت نام میکردن میدن و داره میاد جلوتر تا برسه به بقیه
این ماه یک سری کارهایی کردن که معمارها بیشتر کار بگیرن و الان صدای عمرانی ها در اومده :D... (البته دقیقا توضیح داد که تغییرات سامانه ارجاع کار چه جوری بوده) و دارن تلاششون را میکنن که سیستم 4 ناظره را به 1000 متر برسونن که اون جوری به تعداد افراد بیشتری کار میدن

شما مطمئنید؟ والا من اردیبهشت ثبت نام کردم ولی هنوز خبری نشده!

mdt001

عضو جدید

سلام. دوست من منظورشون از اینکه پروانه رو حقوقی کنیم چیه دقیقا؟

yalda65

عضو جدید

ممنون آزاده جان.من فروردین امسال ثبت نام کردم و هنوز کاری ندادن. بالای 1500 مترمربع هم که الان هست عملا به پایه سه کار نمیرسه.چون بالای 1500 متر قطعا گروه الف و ب نیست. اون 1000 مترمربع هم از خرداد به ما قول دادن و گفتن سه ماه دیگه اجرایی میشه و هنوز هم خبری نیست. من هم دو دفعه حضوری رفتم بخش ارجاع کار و دفعه دوم حتی نامه کتبی براشون نوشتم. این کارهایی هم که میگید این ماه انجام دادن نمیدونم دقیقا چی بوده! امیدوارم به هر حال کاری انجام بدن اما به اعتقاد منی که الان 9 ماه هست داره فقط وعده های تو خالی میشنوه ما سرکاریم اونهم بدجور. در مورد جلسات هم قطعا حضور در جلسات موثر هست اما متاسفانه برای من اس ام اس هاش نمیاد. اگه شما مطلع شدید ممنون میشم در باشگاه اطلاع بدید. متاسفانه ما معمارها خیلی دیگه ساکت هستیم! الان اگه وضعیت عمرانی ها اینطور شده بود زمین و آسمون رو به هم دوخته بودن.

yalda65

عضو جدید
سلام. دوست من منظورشون از اینکه پروانه رو حقوقی کنیم چیه دقیقا؟
یعنی اینکه میرید یکی از شرکت ها و پروانه تون رو به مبلغ 2.5 تا 3.5 میلیون بسته به صلاحیتتون میفروشید.البته شما که البرز هستید ظاهرا قیمتش تا 6 میلیون هست. باز بیشتر بپرسید

Arch-Azadeh

شما مطمئنید؟ والا من اردیبهشت ثبت نام کردم ولی هنوز خبری نشده!

دقيقا گفتن تا تير همه را ارجاع داديم ... فكر كنم نظام مهندسي دوشنبه ها از 8-2 ..بريد سوال بپرسيد جواب ميدن

ممنون آزاده جان.من فروردین امسال ثبت نام کردم و هنوز کاری ندادن. بالای 1500 مترمربع هم که الان هست عملا به پایه سه کار نمیرسه.چون بالای 1500 متر قطعا گروه الف و ب نیست. اون 1000 مترمربع هم از خرداد به ما قول دادن و گفتن سه ماه دیگه اجرایی میشه و هنوز هم خبری نیست. من هم دو دفعه حضوری رفتم بخش ارجاع کار و دفعه دوم حتی نامه کتبی براشون نوشتم. این کارهایی هم که میگید این ماه انجام دادن نمیدونم دقیقا چی بوده! امیدوارم به هر حال کاری انجام بدن اما به اعتقاد منی که الان 9 ماه هست داره فقط وعده های تو خالی میشنوه ما سرکاریم اونهم بدجور. در مورد جلسات هم قطعا حضور در جلسات موثر هست اما متاسفانه برای من اس ام اس هاش نمیاد. اگه شما مطلع شدید ممنون میشم در باشگاه اطلاع بدید. متاسفانه ما معمارها خیلی دیگه ساکت هستیم! الان اگه وضعیت عمرانی ها اینطور شده بود زمین و آسمون رو به هم دوخته بودن.

تا زير 600 متر حتما به پايه 3 معماري نظارت ميدن... بين 600- 1500 متر به ناظر پايه 3 عمران

تمام كارهاي 4 ناظره بالاي 1500 متر معمارش به معماران حقيقي ميدن كه تو سايت ثبت نام كردن و عمرانش را به شركت هاي حقوقي.

شما سايت نظام مهندسي را بايد هر روز چك كنيد. نظام مهندسي هميشه شاكي هستند كه معمارها چرا شركت نمي كنند تو همايش ها.مثلا همايش نظام مهندسي و معماري تو يك سالن خيلي بزرگ گرفته بودن و شايد 50 نفر هم نيومده بودن!!! ثبت نامش هم تو سايت بود از چند هفته قبل. الان كميسيون ها و كارگروه هاي معماري خيلي فعال شدن و واقعا دارن كارهاي خيلي خوبي ميكنند. خصوصا بخش آموزشش كه واقعا فعاله.

براي اس ام اس هم ببينيد كه حتما اس ام اس هاي تبليغاتي فعال باشه براي شما، اگه فعال نباشه پيغامهاي نظام هم نمياد!!!

من هم اگر خبري شد، حتما اينجا مينويسم.

shab khanoom

عضو جدید
دقيقا گفتن تا تير همه را ارجاع داديم ... فكر كنم نظام مهندسي دوشنبه ها از 8-2 ..بريد سوال بپرسيد جواب ميدن

تا زير 600 متر حتما به پايه 3 معماري نظارت ميدن... بين 600- 1500 متر به ناظر پايه 3 عمران

تمام كارهاي 4 ناظره بالاي 1500 متر معمارش به معماران حقيقي ميدن كه تو سايت ثبت نام كردن و عمرانش را به شركت هاي حقوقي.

شما سايت نظام مهندسي را بايد هر روز چك كنيد. نظام مهندسي هميشه شاكي هستند كه معمارها چرا شركت نمي كنند تو همايش ها.مثلا همايش نظام مهندسي و معماري تو يك سالن خيلي بزرگ گرفته بودن و شايد 50 نفر هم نيومده بودن!!! ثبت نامش هم تو سايت بود از چند هفته قبل. الان كميسيون ها و كارگروه هاي معماري خيلي فعال شدن و واقعا دارن كارهاي خيلي خوبي ميكنند. خصوصا بخش آموزشش كه واقعا فعاله.

براي اس ام اس هم ببينيد كه حتما اس ام اس هاي تبليغاتي فعال باشه براي شما، اگه فعال نباشه پيغامهاي نظام هم نمياد!!!

آزاده جان همایش ها رو کدوم قسمت سایت میتونیم ازش مطلع بشیم؟ چون من هرچی می گردم اخبار همایش هایی که قبلا برگزار شده رو می بینم و اطلاعیه های مربوط به همایش هایی که بعدا قراره برگزار بشه نمی تونم پیدا کنم

yalda65

عضو جدید

خوش خبر باشید! واقعا خیلی خوبه اگه اینطور باشه. چون طبق آماری که میدادن ظاهرا 30% ساختمونها در تهران زیر 500 مترمربع زیربنا دارند.
همایش هم موافقم که بچه ها خیلی کم میان. و اتفاقا خیلی هم ساکت هستن بچه های معماری. یک همایش مالیات بود بهار امسال(که از همه رشته ها بودن) همه اعتراض میکردند و نهایتا هم در موراد زیادی جواب گرفتن. اما یک همایش ارجاع کار نظارت بچه های معماری چند وقت بعدش بود که از دیوار صدا در اومد از شرکت کنندگان صدایی در نیومد!بچه های معماری هم باید فعال باشن.کاش از طریق همین باشگاه حدالقل اطلاع رسانی کنیم تا بچه ها بیشتر بیان. من که خودم چند ماهی درگیر کاری بودم و کمتر جلساتو اومدم اما باز هم مجددا حتما میخوام در جلسات بیام.

yalda65

عضو جدید
آزاده جان همایش ها رو کدوم قسمت سایت میتونیم ازش مطلع بشیم؟ چون من هرچی می گردم اخبار همایش هایی که قبلا برگزار شده رو می بینم و اطلاعیه های مربوط به همایش هایی که بعدا قراره برگزار بشه نمی تونم پیدا کنم
توی همون صفحه اصلی اطلاعیه میدن. قسمت اخبار و اطلاعیه ها
البته بعضی چیزها مثل جلسات ماهیانه کمیسیون بانوان و یا جلسات آموزش نظارتی که قبلا کمیسیون بانوان میگذاشت به صورت عمومی اطلاع رسانی نمیشد و اعضایی که حضور فعال در جلسات داشتن فقط اس ام اس میدادن.

yalda65

عضو جدید
من تماس گرفتم با نظام مهندسی. این زیر 600 مترمربع که به مهندسین معماری ارجاع میدن و باعث اعتراض گسترده مهندسین عمران شده، برای ساختمان های گروه الف هست! یعنی ساختمان های تا 2 سقف که همان طور که میدونید در تهران بسیار بسیار کم هست. 1000 متر هم گفت فعلا معلوم نیست کی عملی شه. نتیجه گیری اینکه همون که آزاده جان می گفت که گفتن برید حقوقی کنید بهترین گزینه است!!

SOMAYEH2014

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه اگه من بخوام سهمیه 92 پروانه نظارتمو حقوقی کنم باید یکسال پروانم بمونه اون شرکت یا تا پایان 92 میمونه ؟

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه اگه من بخوام سهمیه 92 پروانه نظارتمو حقوقی کنم باید یکسال پروانم بمونه اون شرکت یا تا پایان 92 میمونه ؟

سلام دوست خوبم
یک سال باید پروانتون دستشون میمونه تازه اگه به صورت هیئت مدیره قرارداد ببندی که از یک سال هم بیشتر میشه در کل با بدبختی باید ازشون بگیری واگه به صورت شاغل قرارداد ببندی اگه مثلا خرداد امسال باشه خرداد سال دیگه آزاد میکنن پروانتونو....

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز از طرف نظام مهندسی برای من اسمس اومده بود که مجمع عمومی سازمان فلان ساعت تشکیل میشه.کسی میدونه این مجمع عمومی چی هست و شرکت توش لازمه یا نه؟ من همون ساعت کلاس داشتم و نتونستم برم.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز از طرف نظام مهندسی برای من اسمس اومده بود که مجمع عمومی سازمان فلان ساعت تشکیل میشه.کسی میدونه این مجمع عمومی چی هست و شرکت توش لازمه یا نه؟ من همون ساعت کلاس داشتم و نتونستم برم.
سلام
مجمع عمومی متشکل از کلیه ی اعضای نظام مهندسی هست که در سال از طرف نظام مهندسی هر استان برای مهندسانشون جلسه برگزار میکنن که هر مهندس میتونه اونجا نظراتشو و انتقاداتشو بیان کنه.
شرکت کردن تو این جلسات خیلی خوبه چون میشه در مورد خیلی چیزها از جمله مصوبات و قانون ها با خبر شد.

Arch-Azadeh

سلام
فقط تا پایان سال 92 میتونن از پروانتون استفاده کنن و اگر بخواید که پروانتون را آزاد کنن باید اوایل سال بعد بگید بهشون چون روندش یک مقدار طول میکشه تا حدود مرداد یا شهریور پروانتون آزاد میشه.
من خودم دی پارسال پروانه ام را گذاشتم و تیر امسال تمدید کردم... سهمیه تا آخر سالی هست که قرار داد دارید

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال:
آیا تعداد و متراژ کار نظارتمون به سال بعد منتقل میشه؟یا اینکه تا اردیبهشت سال بعد اعتبار داره و بعد اگر پر نشه میسوزه؟

بالا