استفاده از خمیر مرغ مجاز شد!/واکنش سازمان استاندارد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
رییس سازمان دامپزشکی اعلام کرد: در پی جلسه مشترک با سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد مشترکا به این تفاهم رسیدیم که استفاده از خمیرمرغ مانعی ندارد و مجاز است.تاریخ انتشار:
۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۱​
-
16 December 2014​
رییس سازمان دامپزشکی اعلام کرد: در پی جلسه مشترک با سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد مشترکا به این تفاهم رسیدیم که استفاده از خمیرمرغ مانعی ندارد و مجاز است.

به گزارش ایسنا مهدی خلج گفت: در جلسه مشترک چهارشنبه 12 آذرماه با حضور روسای سازمان‌های غذا و دارو و استاندارد برگزار شد، پس از ارائه توضیحات از سوی سازمان دامپزشکی مبنی بر معرفی چگونگی تولید خمیرمرغ در خطوط مجاز تولید به این نتیجه رسیدیم که اگر خمیرمرغ در این بستر بهداشتی و نظارتی تولید می‌شود، دارای هیچ مشکلی نیست.

او گفت: براساس این جلسه مشترک و تفاهم‌های صورت گرفته تولید و استفاده از خمیرمرغ هیچ مشکلی ندارد و سازمان دامپزشکی از محصولی که با شرایط بهداشتی مناسب و عمر ماندگاری استاندارد تولید می‌شود، حمایت می‌کند.

رییس سازمان دامپزشکی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا شما نیز مانند دیگر روسای سازمان‌های نظارتی معتقد به اصلاح شیوه و فرآیند تولید خمیرمرغ هستید؟ گفت: سازمان دامپزشکی از محصول استانداردی که دائما بر روند تولید آن نظارت دارد حمایت می‌کند، اما وقتی حرف از اصلاح فرآیند و شیوه تولید می‌زنیم باید ابتدا منظور خود را به صورت مصداقی بیان کنیم و از طرح مباحث کلی خودداری کنیم، چرا که باید شناخت کافی از جنبه‌های تولید در صنایع مختلف طیور و ساختار تولید خمیرمرغ و غیره داشته باشیم و براساس دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسان بین‌المللی در جهان به اظهارنظر بپردازیم.

خلج گفت: در جلسه مشترک که با سازمان غذا و دارو و استاندارد همه ابعاد تولید خمیرمرغ در واحد‌های دارای مجوز و تحت نظارت سازمان دامپزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا این نتیجه حاصل شد که تولید خمیرمرغ در بستر بهداشتی مورد نظر هیچ ‌مشکلی ندارد.
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=3]سازمان استاندارد: خمیر مرغ ممنوع است / الف[/h]
در پی انتشار خبری با عنوان "در پی تفاهم سه سازمان، استفاده از خمیر مرغ مجاز شد" به نقل از رییس سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر بلا مانع بودن استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی، سازمان ملی استاندارد اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش«خبرگزاری دانشجو» در پی انتشار خبری با عنوان "در پی تفاهم سه سازمان ، استفاده از خمیر مرغ مجاز شد" به نقل از رییس سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر بلامانع بودن استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی ، دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران اعلام می دارد:

تاکنون هیچگونه تفاهم نامه ای مبنی بر بلامانع بودن استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی از قبیل سوسیس، کالباس و همبرگر بین این سازمان با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی کشور منعقد و امضاء نشده است و کماکان از نظر سازمان ملی استاندارد ایران ، استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی به دلیل مخاطرات بهداشتی و موضوع حلیت ممنوع است.

همچنین براساس اظهارات اخیر رییس سازمان ملی استاندارد ایران خمیر مرغ تولیدی در کشور با کیفیت فعلی، در صورت انطباق با مقررات ملی فقط می تواند در تولید خوراک دام مورد استفاده قرار گیرد و مصرف انسانی ندارد.
 
بالا