از همه دوستان تقاضا دارم نظراتشون رو بگن..لطفا شرکت کنین

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیف وقتم کمه و نمیتونم نظرات دوستان رو بخونم من خودم سر این سوال اولت کلی با استادم بحث کردم یه دلیل قانع کننده گفت با یه آیه از قرآن که الان یادم نیست اون آیه ............کلن منظورش این بود که این طور اتفاقات واسه یه نفر بر اثر تقصیرات و کم کاری والدین و اتفاقاتی از این قبیل هست . هیچ ربطی به خدا نداره شما حساب کن اون حکمتی که در آفرینشش هست این نیست که بخواهد واسه یه نفر تو این دنیا یه دنیای وحشتناکی بسازه در ضمن هستن خیلیا با اون وضعیت های سخت و نفس گیر که از من و شما هم موفق تر هستند اینو نمیشه درکش کرد باید حسش بکنی بعد ببینی یه نفر که تو اون شرایطه به همچین توانایی میتونه برسه که اونجاس که میبینه در هر شرایطی خدا کمکش میکنه ولی اصلا و ابدا خدا نمیخواسته اون اینجوری باشه این بر اثر ندانم کاری و یا تقصیر یک سری افراد هست ............ سوال دوم هرکس به همون اندازه که تلاش که میتونه موفق بشه این که یه نفر همیشه راحتی بخواهد که نمیشه بابا یه تکونی حرکتی ......میگه از تو حرکت از خدا برکت ...................................................سوال سوم یه مطلبی تویکی از سایت های اجتماعی خوندم که میگفت یه دختر نشسته تو خونه هی میگه چرا کسی نمیاد منو بگیره ....خوب پاشه بره بیرون خودشو ثابت کنه نمیتنه این کارو بکنه مخ پسر همسایه رو که میتونه بزنه

به جز مورد 3 با بقیه حرفات موافقم
مرسی دوست عزیز
مورد 3 خیلی دلایل داره که نمیشه....یه گشتی تو جامعه اطراف بزنیم و پای صحبت اینها بشینیم میفهمیم....
دختر تحصیل کرده با روابط اجتماعی بالا...خیلیم خانوم....اما مجرد...
مخ زدن که درست نیس!!!

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
اتفاقا عذابه...این که میگی استعداد...
اطلاع دارم یه بچه متولد شده که اتفاقا دختر هم هست...اما به طرز خیلی بدی صورتش بده...
ینی نمیدونم چطور مشکلی داره دقیقا اما اگه بگم وحشتناکه دروغ نگفتم...حتی خیلی کم بینا هم شده به خاطر وجود این مشکلاته رو صورتش...
همین یه بچه رو هم این پدر و مادر دارن....خیلی هم آدمایه خوبین...(کسایی که میگن عذاب برای چدر و مادر...)
استعداد خیلی خوبی داره این بچه خیلی باهوشه ...2 سالش که بود اعداد رو از حفظ میگفت...مطمئنم که استعدا خیلی خوبی تو یه زمینه ای داره...
اما من میگم این استعداد به چه بهایی؟ بهایی از دست دادن صورتش؟
چرا؟

نه این حرف که عذابه کااااااملا اشتباهه ......
اصلا اینطوری نیست......
شاید لطف خدا به اون خانواده باشه.....
شاید مسیر رشدی که خدا میخواد ما ادما طی کنیم
اون پدر و مادر با داشتن این فرزند بتونن طی کنن.....
ما باید به هدف زندگی نگاه کنیم....
شاید خدا دوسشون داره که این بچه رو بهشوون داده.....
خدا به ما همچین حقی نداده که اگه به یکی یه نعمتیو نداده ما بگیم چه گناهی کرده که خدا بهش نداده این نعمتو؟
یا خدا خواسته عذابش کنه.....

آخرین ویرایش:

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم ما با خدا معامله نمیکنیم که میگی به بهای از دست دادن صورتش
خدا اگه چیزیو به ما نداده خودش نخواسته ما ک از خودمون چیزی نداریم.... داریم؟؟؟

من که از معامله حرفی نزدم!
خب چرا خدا نخواسته؟
مگه خون بقیه که سالمن از اون بچه رنگین تره؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حیف وقتم کمه و نمیتونم نظرات دوستان رو بخونم من خودم سر این سوال اولت کلی با استادم بحث کردم یه دلیل قانع کننده گفت با یه آیه از قرآن که الان یادم نیست اون آیه ............کلن منظورش این بود که این طور اتفاقات واسه یه نفر بر اثر تقصیرات و کم کاری والدین و اتفاقاتی از این قبیل هست . هیچ ربطی به خدا نداره شما حساب کن اون حکمتی که در آفرینشش هست این نیست که بخواهد واسه یه نفر تو این دنیا یه دنیای وحشتناکی بسازه در ضمن هستن خیلیا با اون وضعیت های سخت و نفس گیر که از من و شما هم موفق تر هستند اینو نمیشه درکش کرد باید حسش بکنی بعد ببینی یه نفر که تو اون شرایطه به همچین توانایی میتونه برسه که اونجاس که میبینه در هر شرایطی خدا کمکش میکنه ولی اصلا و ابدا خدا نمیخواسته اون اینجوری باشه این بر اثر ندانم کاری و یا تقصیر یک سری افراد هست ............ سوال دوم هرکس به همون اندازه که تلاش که میتونه موفق بشه این که یه نفر همیشه راحتی بخواهد که نمیشه بابا یه تکونی حرکتی ......میگه از تو حرکت از خدا برکت ...................................................سوال سوم یه مطلبی تویکی از سایت های اجتماعی خوندم که میگفت یه دختر نشسته تو خونه هی میگه چرا کسی نمیاد منو بگیره ....خوب پاشه بره بیرون خودشو ثابت کنه نمیتنه این کارو بکنه مخ پسر همسایه رو که میتونه بزنه
البته این آخریه رو به شوخی گفتم .......این آخریه برا اینه که در این شرایط بد اقتصادی کسی نمیتونه و به خودش اجازه نمیده که پا پیش بزاره........مگر اینکه 2 طرف بر اساس سنت اسلامی واقعا از ساده زیستی شروع کنن و نخوان که همه چی آماده باشه ........توقعات کم میتونه واقعا راهگشا باشه ولی کو گوش شنوا

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه این حرف که عذابه کااااااملا اشتباهه ......
اصلا اینطوری نیست......
شاید لطف خدا به اون خانواده باشه.....
شاید مسیر رشدی که خدا میخواد ما ادما طی کنیم
اون پدر و مادر با داشتن این فرزند بتونن طی کنن.....
ما باید به هدف زندگی نگاه کنیم....
شاید خدا دوسشون داره که این بچه رو بهشوون داده.....

اون پدر و مادر طفلک که همش غصه میخورن...بدتر از اون فرزند عزیزشون...
من واقعا قانع نشدم!!!

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که از معامله حرفی نزدم!
خب چرا خدا نخواسته؟
مگه خون بقیه که سالمن از اون بچه رنگین تره؟
مگه خون اونی ک پولدار تره از بقیه رنگین تره؟؟؟نه
قرار نیست همه ی آدما خوشگل باشن همه سالم باشن یا همه پولدار
شرایط آدما با هم متفاوته
هر کی درجه ی ایمانشو تو شرایط خودش نشون میده

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون پدر و مادر طفلک که همش غصه میخورن...بدتر از اون فرزند عزیزشون...
من واقعا قانع نشدم!!!
مجبورم کردی بمونم .............بحث سر عذاب کشیدن نیست که بحث سر اینه که زندگی جاریست ......آقا تو زندگیتو بکن ایمانتم مستحکم بکن اگه به خدا اعتقاد داشته باشی به صورت منفی به بحث نگا نمیکنی (منظورم همون بچه است) در هر شرایطی میشه محدودیت رو به فرصت تبدیل کرد

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه خون اونی ک پولدار تره از بقیه رنگین تره؟؟؟نه
قرار نیست همه ی آدما خوشگل باشن همه سالم باشن یا همه پولدار
شرایط آدما با هم متفاوته
هر کی درجه ی ایمانشو تو شرایط خودش نشون میده

درسته که شرایط آدما متفاوته...اما نمیشه از آدمی که خیلی مشکلاته سنگینی داره انتظار داشت مقاوم باشه!
ما همه انسانیم...انسان تا یه حدی تحمل داره...
مثلا فرض کن کسی یه همچین مشکلاتی داره...و بعد از یه مدتی واقعا از تحملش خارج میشه...ناخواسته به سمت چیزی میره که نباید بره....
و بعد به قولی این دنیاش که اینطوری عذاب کشید.....حالا از تحملش رد شده یه کاری هم کرده...باز میگن جهنم و عذاب میشه!
خوب اینجوری که هر 2تا دنیاش به واسظه همین مشکل بد شده....!

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجبورم کردی بمونم .............بحث سر عذاب کشیدن نیست که بحث سر اینه که زندگی جاریست ......آقا تو زندگیتو بکن ایمانتم مستحکم بکن اگه به خدا اعتقاد داشته باشی به صورت منفی به بحث نگا نمیکنی (منظورم همون بچه است) در هر شرایطی میشه محدودیت رو به فرصت تبدیل کرد

خب چطوری این محدودیتارو برداشت؟چطوری فرصت ایجاد کرد؟
وقتی که از هر دری وارد شی اون در بسته باشه تکلیف چیه؟
بازم صبر؟!....نمیشه که....

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته که شرایط آدما متفاوته...اما نمیشه از آدمی که خیلی مشکلاته سنگینی داره انتظار داشت مقاوم باشه!
مثلا فرض کن کسی یه همچین مشکلاتی داره...و بعد از یه مدتی واقعا از تحملش خارج میشه...ناخواسته به سمت چیزی میره که نباید بره....
و بعد به قولی این دنیاش که اینطوری عذاب کشید.....حالا از تحملش رد شده یه کاری هم کرده...باز میگن جهنم و عذاب میشه!
یه چیزی میگم ولی نمیدونم بتونی درکش کنی یا نه
خدا اون بچه رو بیشتر از من و تو دوست داشته
و مطمئن باش اگه بتونه تحمل کنه خیلیییییییییییی امتیازش تو اون دنیا از من و تویی که سالمیم بالاتره

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما دارین بدترین شرایط رو تداعی میکنی در حالی که باز هم تو اون شرایط بودن و تصمیم گرفتن کار هر کسی نیست سخته چون زندگی زیباست نمیشه ازش دلکند حتی در شرایط سخت

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزی میگم ولی نمیدونم بتونی درکش کنی یا نه
خدا اون بچه رو بیشتر از من و تو دوست داشته
و مطمئن باش اگه بتونه تحمل کنه خیلیییییییییییی امتیازش تو اون دنیا از من و تویی که سالمیم بالاتره

قبول دارم...حالا اگه نتونست تحمل کنه چی؟
پیش میاد دیگه...آدمه....
بعدشم باید یه راهی باشه که بتونه زندگی کنه و موفق باشه...و بتونه حداقل درونه خودشو آروم کنه....
ولی متاسفانه.....

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب چطوری این محدودیتارو برداشت؟چطوری فرصت ایجاد کرد؟
وقتی که از هر دری وارد شی اون در بسته باشه تکلیف چیه؟
بازم صبر؟!....نمیشه که....
کی گفته بسته است.......شما یه مثال زدید من هم یه مثال میزنم من یکیو میشناسم چشاش نمیبینه ولی آهنگ میزنه در حد موزارت ........در بسته نیست تلاشت پایینه من مطمئنم با همت زیاد میشه هر مشکلی در حد دلخواهت حل کنی ..........تازه صبر که دیگه تو قرآن هم اومده من که اسمم مسلمانه و اعتقاد دارم به این چیزا چرا باید همچین حرفی بزنم .......صبر هم راهگشاست ولی اون ایمانه که میتونه این صبر رو در پی داشته باشه

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دارین بدترین شرایط رو تداعی میکنی در حالی که باز هم تو اون شرایط بودن و تصمیم گرفتن کار هر کسی نیست سخته چون زندگی زیباست نمیشه ازش دلکند حتی در شرایط سخت

آره دیگه دارم از بدترین شرایط حرف میزنم....
اون دختری که مجرده....وقتی به یه برهه از سنی میزسه که باید ازدواج کنه!...باید!
اما شرایط پیش نمیاد... خب این دختر ناخودآگاه به سمته گناه کشیده میشه....
تازه اگه خیلی خوشبینانه بگیم...واقعا تاثیر روحی و روانیش روش خیلی بده....

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته بسته است.......شما یه مثال زدید من هم یه مثال میزنم من یکیو میشناسم چشاش نمیبینه ولی آهنگ میزنه در حد موزارت ........در بسته نیست تلاشت پایینه من مطمئنم با همت زیاد میشه هر مشکلی در حد دلخواهت حل کنی ..........تازه صبر که دیگه تو قرآن هم اومده من که اسمم مسلمانه و اعتقاد دارم به این چیزا چرا باید همچین حرفی بزنم .......صبر هم راهگشاست ولی اون ایمانه که میتونه این صبر رو در پی داشته باشه

این مواردی که من دیدم که حتی خرج عمل فرزندشون رو هم ندارن....باباهه که هم آدم زحمت کش....ولی....
راجبه کسایی که فقیرن....کو این مملکت که شغل درست و درمونی داشته باشه؟!
اون دختر و پسر مجرد هم فرض کن نمیتونن صبر کنن....مثلا بخاطر نیاز ذاتی و غریزی که دارن...نیازه دیگه...مشکل پیش میاره...

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از دعوتتون....

من یه جا شنیدم نمیدونم تا چه حد درسته وقتی مردم اخر الزمان گناه میکنن.....
خدا به وسیله ی بیماری های لا علاج عذابشون میکنه.......
این جوریام نیس که یه نوزاد معلول همه زندگیش عذابه....
خیلیاشون یه استعدادهایی از خودشون بروز دادن که هزار تا ادم سالمم نتونستن انجام بدن.....
از انجایی که خدا عادله مطمانن اگه یه کسیو ناقص افریده یه استعدادهای دیگه ای بهش داده که به بقیه نداده.....

مگه سهمیه حکومتیه که بدن به خانواده های معظم Xو Y ؟
نه به نظر من استعداد انیشتن با شما ومن و.. یکی بود ! اونچه بین ما فاصله میندازه توانایی استفادمونه از استعداد
شما یه آدم معمولی رو ببین که دست بر قضا تو سن 30 سالگی کور میشه ! تا قبلش عین بقیه بوده ولی از اون موقع به بعد حس شنواییش به طرز عجیبی دقیق میشه ! چون تمرکز رو صدا بالا برده اونم خوش نه اینکه بگی سیستم بدنش اینجوری آفریده شده وگرنه همون شرایط یکی هست کلا از زندگی میره بیرون
یا یکی که کر میشه به طرز شگرفی لب خونی میکنه ! و..............

ایران کشش این همه بچه رو نداره؟
درسته
ولی الان همون ایران داره تبلیغ میکنه که بچه دار بشین نسلمون داره رو به پیری میره
همون بچه هایی که نمیدونستن چه خاکی تو سرشون کنن الان اومدن شدن دانشمندای این مملکت
پس چین چه غلطی میکنه؟؟؟

داره ؟

چرا سطحی نگاه میکنی ! کی میگه؟ من میگم؟ نه اون حضراتی میگن چون پس فردا کی میخاد بره لبنان و... یا از دیوار سفارت بکشه بالا! وگرنه مطمئن باش اگر قصد ساختن این مملکت بود تا حالا عملی شده بود
کدوم دانشمند ؟

تو اصن چی میگی؟ چین چیه؟ حالت خوبه؟ من دارم برنامه کشور و دولت و... رو برای مردمش میگم ! چین خوب معلومه از فرصت استفاده کرده که حالا داره آمریکا رو له میکنه دیگه ! نه مرگ بر آمریکا گفته نه .......... با درایت و سیاست درستش داره آمریکا رو خورد میکنه

ما داریم تو مملکتی زندگی میکنیم که .........................

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره دیگه دارم از بدترین شرایط حرف میزنم....
اون دختری که مجرده....وقتی به یه برهه از سنی میزسه که باید ازدواج کنه!...باید!
اما شرایط پیش نمیاد... خب این دختر ناخودآگاه به سمته گناه کشیده میشه....
تازه اگه خیلی خوشبینانه بگیم...واقعا تاثیر روحی و روانیش روش خیلی بده....
عجب .....خوب ازدواج کنه دیگه مگه خدا گفته شما ازدواج نکن .....نه اینجوری نیست شرایط ساخته خود ماست این مائیم که توانشو نداریم درضمن اون ایمانی که من میگمو فراموش نکن......این ایمان میتونه یکیو ببره اون بالا بالا ها یکیم کافر باشه پولم داشته باشه حتی ازدواج هم کرده باشه ولی هنوز که هنوزه نفهمیده باشه چیکاره اس تو این دنیا چرا اومده و چی میخواد .......به نظر من اونی که سختی بکشه قدر تک تک لحظه های زندگیشو میفهمه ........

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این مواردی که من دیدم که حتی خرج عمل فرزندشون رو هم ندارن....باباهه که هم آدم زحمت کش....ولی....
راجبه کسایی که فقیرن....کو این مملکت که شغل درست و درمونی داشته باشه؟!
اون دختر و پسر مجرد هم فرض کن نمیتونن صبر کنن....مثلا بخاطر نیاز ذاتی و غریزی که دارن...نیازه دیگه...مشکل پیش میاره...
آره خوب این حرفت درست ......شما یه بار ربط میدی به مملکت یه بار به خدا تکلیفت رو مشخص کن .......نیاز که خوب حل میشه چرا نشه این حیا و عفت یک شخصه که خودشو بتونه حفظ کنه این زمانی ارزشمنده که به صورت اعتقادان انجام بشه در ضمن این غریزه ای که شما میگی یه نیاز آنی هست نمیشه دلیل بزرگی دونستش

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب .....خوب ازدواج کنه دیگه مگه خدا گفته شما ازدواج نکن .....نه اینجوری نیست شرایط ساخته خود ماست این مائیم که توانشو نداریم درضمن اون ایمانی که من میگمو فراموش نکن......این ایمان میتونه یکیو ببره اون بالا بالا ها یکیم کافر باشه پولم داشته باشه حتی ازدواج هم کرده باشه ولی هنوز که هنوزه نفهمیده باشه چیکاره اس تو این دنیا چرا اومده و چی میخواد .......به نظر من اونی که سختی بکشه قدر تک تک لحظه های زندگیشو میفهمه ........

مرسی دوسته عزیز از صحبتات...
ذهن آشفته مارو آروم کرد تقریبا!
دلم میخواد کمکی باشم برا اینجور افراد که تعدادشون هم کم نیس.....
واقعا تو برخورد باهاشون میمونم که چی جواب دل درد دیدشون رو بدم.....:(

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خوب این حرفت درست ......شما یه بار ربط میدی به مملکت یه بار به خدا تکلیفت رو مشخص کن .......نیاز که خوب حل میشه چرا نشه این حیا و عفت یک شخصه که خودشو بتونه حفظ کنه این زمانی ارزشمنده که به صورت اعتقادان انجام بشه در ضمن این غریزه ای که شما میگی یه نیاز لنی هست نمیشه دلیل بزرگی دونستش

نه دیگه اون یه تیکه رو گفتم مملکت!!!
بعدشم من که کلا نمیخوام بگه همه مشکلات گردنه خدا!!!
یه سریاشونو واقعا قبول دارم این که خود ما آدما مسببشونیم و همچنین شرایط جامعه...
اما بعضیا هم دسته هیشکی نیس....قبول داری؟
اون مسئله رو هم مثال زدم دیگه.....نگفتم همش اونه....

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست‌ها رو به سرعت خوندم ولی اکثراً یه حرف رو میزنند یا اینکه به ظاهر قضیه و چند تا مثالی که زدید گیر دادند.
سوالی که شما گفتید منم قبلاً نصفه نیمه دنبالش رفتم و خیلی کلی‌تر از استناد به چندتا مثال هست و تحت عنوان "مسأله‌ی شر" وجود خدا رو زیر سوال برده. حداقل وجود خدایی که خیلی‌ها به عنوان دانا یا خیر مطلق بهش اعتقاد دارند. از اونجایی که بیشتر خدای مسلمانان رو زیر سوال برده (چون بیشتر این مسلمانان هستند که به خدا صفت‌های مطلق دادند) برای همین اغلب فیلسوفای مسلمان خواستند به این مشکل جواب بدند.
مشکلی که علمای بزرگ هنوز تا اونجایی که من اطلاع دارم نتونستند خوب پاسخ بدند (و یا در مقابل جوابشون جوابی داده شده) رو فکر نمیکنم بتونید از این فروم جوابش رو پیدا کنید و خودتون رو بیشتر سردرگم میکنید. به نظرم اول کلمه به کلمه‌ی این صفحه‌ی ویکیپدیا رو بخونیدو مطلبش عمیق هست ولی چون خلاصه گفته باید خیلی به دقت بخونید. اگه زبانتون خوبه که انگلیسیش رو بخونید. بعد میتونید به منابعی که پانویس کرده مراجعه کنید (شاید از نت هم بتونید دانلود کنید) ببینید میتونید قانع بشید یا خیر.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه دیگه اون یه تیکه رو گفتم مملکت!!!
بعدشم من که کلا نمیخوام بگه همه مشکلات گردنه خدا!!!
یه سریاشونو واقعا قبول دارم این که خود ما آدما مسببشونیم و همچنین شرایط جامعه...
اما بعضیا هم دسته هیشکی نیس....قبول داری؟
اون مسئله رو هم مثال زدم دیگه.....نگفتم همش اونه....
ببین من کنکور دارم ولی چون دیدم خیلی ذهنت آشفته است خواستم یه سری چیزارو بگم ....من نه خیلی مومنم نه از این آدمای افراطی ولی مسلمونم چون رفتم پیش فهمیدم چیه شما یا هر کس دیگه ای یا خود اون فرد مبتلا به اون بیماری یا خود من یه روزی درک میکنیم که یه چیزایی دست خودمون نیست ولی میتونیم تغییرش بدیم میدونید حضرت علی میگه من برم بشینم زیر دیوارکج دیوار بریزه بگم من مقصر نبودم این تقدیر بود مصلما تقدیر این نیست چون من به شخصه اشتباه فکر میکردم ............من با اینکه وقت کمی گذاشتم تو این راه چون درگیر درس و دانشگاه و....بودم ولی در حد توانم تونستم به یه چیزائی پی ببرم تا جایی که حتی استغفرالله به وجود خدا شک کردم همین موجب شد خدا چند جا خودشو نشونم داد دیدم ای دل غافل من چی فکر میکردم قضیه چی بود ..... ببینید قرار نیست شما یا من کسیو آروم کنیم این یه چیزه طبیعیه که یکی که تو اون شرایطه ناراحت باشه ولی به این هم فکر بکنید که وعده های خدا دروغ نیست .......من معذرت میخوام که هی مخاطبم شمایی ولی در کل منظورم میتونه یه شخص x باشه چون میخوام مطلبو برسونم ........

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
همانطور که پیشبینی میکردم تاپیک از موضوع خودش کاملاً خارج شده و کار به ازدواج و لبنان و انرژی هسته‌ای کشیده.

دوستان، دوستمون یه سوال پرسیده و براش مثال زده. سوال هم اینه که نمیشه هم خدا وجود داشته باشه و هم شر. به این لینک و منابعش مراجعه کنید.
http://fa.wikipedia.org/wiki/مسئله_شر

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز

مگه سهمیه حکومتیه که بدن به خانواده های معظم Xو Y ؟
نه به نظر من استعداد انیشتن با شما ومن و.. یکی بود ! اونچه بین ما فاصله میندازه توانایی استفادمونه از استعداد
شما یه آدم معمولی رو ببین که دست بر قضا تو سن 30 سالگی کور میشه ! تا قبلش عین بقیه بوده ولی از اون موقع به بعد حس شنواییش به طرز عجیبی دقیق میشه ! چون تمرکز رو صدا بالا برده اونم خوش نه اینکه بگی سیستم بدنش اینجوری آفریده شده وگرنه همون شرایط یکی هست کلا از زندگی میره بیرون
یا یکی که کر میشه به طرز شگرفی لب خونی میکنه ! و..............

داره ؟

چرا سطحی نگاه میکنی ! کی میگه؟ من میگم؟ نه اون حضراتی میگن چون پس فردا کی میخاد بره لبنان و... یا از دیوار سفارت بکشه بالا! وگرنه مطمئن باش اگر قصد ساختن این مملکت بود تا حالا عملی شده بود
کدوم دانشمند ؟

تو اصن چی میگی؟ چین چیه؟ حالت خوبه؟ من دارم برنامه کشور و دولت و... رو برای مردمش میگم ! چین خوب معلومه از فرصت استفاده کرده که حالا داره آمریکا رو له میکنه دیگه ! نه مرگ بر آمریکا گفته نه .......... با درایت و سیاست درستش داره آمریکا رو خورد میکنه

ما داریم تو مملکتی زندگی میکنیم که .........................

با حرفاتون موافقم....اما همه چیزها گردنه مملکت نیس....
(هرچند که ف الواقع تو جامعه همینطور شده!!)...
اما من اینجا از مشکلاته مملکتی نگفتم...اونا به کنار....
دنبال اینم که چرا گاهی اتفاقاتی میوفته که خارج اط حیطه انسانیه؟ و اینکه چطور کمک کرد که روال عادیه زندگی رو برگردوند براشون.....

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با حرفاتون موافقم....اما همه چیزها گردنه مملکت نیس....
(هرچند که ف الواقع تو جامعه همینطور شده!!)...
اما من اینجا از مشکلاته مملکتی نگفتم...اونا به کنار....
دنبال اینم که چرا گاهی اتفاقاتی میوفته که خارج اط حیطه انسانیه؟ و اینکه چطور کمک کرد که روال عادیه زندگی رو برگردوند براشون.....

نه خیر اتفاقا ریشش به مشکلات مملکته و فقز فرهنگ و.. یه عالم دلیل دیگه.. هست - همه چیزو شما میخای بندازی گردن خدا ؟ نه من فقط جایی میگم چرا خدا که تلاشمو کردم و نشد .......

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پست‌ها رو به سرعت خوندم ولی اکثراً یه حرف رو میزنند یا اینکه به ظاهر قضیه و چند تا مثالی که زدید گیر دادند.
سوالی که شما گفتید منم قبلاً نصفه نیمه دنبالش رفتم و خیلی کلی‌تر از استناد به چندتا مثال هست و تحت عنوان "مسأله‌ی شر" وجود خدا رو زیر سوال برده. حداقل وجود خدایی که خیلی‌ها به عنوان دانا یا خیر مطلق بهش اعتقاد دارند. از اونجایی که بیشتر خدای مسلمانان رو زیر سوال برده (چون بیشتر این مسلمانان هستند که به خدا صفت‌های مطلق دادند) برای همین اغلب فیلسوفای مسلمان خواستند به این مشکل جواب بدند.
مشکلی که علمای بزرگ هنوز تا اونجایی که من اطلاع دارم نتونستند خوب پاسخ بدند (و یا در مقابل جوابشون جوابی داده شده) رو فکر نمیکنم بتونید از این فروم جوابش رو پیدا کنید و خودتون رو بیشتر سردرگم میکنید. به نظرم اول کلمه به کلمه‌ی این صفحه‌ی ویکیپدیا رو بخونیدو مطلبش عمیق هست ولی چون خلاصه گفته باید خیلی به دقت بخونید. اگه زبانتون خوبه که انگلیسیش رو بخونید. بعد میتونید به منابعی که پانویس کرده مراجعه کنید (شاید از نت هم بتونید دانلود کنید) ببینید میتونید قانع بشید یا خیر.
دوست عزیز من دقیقا دارم تو گفته هام اثبات وجود خدا رو میگم اصلن اونجا که گفتم با استادم بحث داشتیم در مورد اثبات وجود خدا در کتاب اندیشه اسلامی 1 بود .....ولی اینکه بگیم به جواب نرسیدن درست نیست باید بگیم خدا واجب الوجوده و چیزی که واجب الوجوده نیاز به آفریننده نداره پس خدا قادر مطلقه .....و چون قادر مطلقه پس هیچ چیزی از توانش خارج نیست ......این رو باید با برهان خلف بری دنبالش که بتونی اثبات کنی....

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین من کنکور دارم ولی چون دیدم خیلی ذهنت آشفته است خواستم یه سری چیزارو بگم ....من نه خیلی مومنم نه از این آدمای افراطی ولی مسلمونم چون رفتم پیش فهمیدم چیه شما یا هر کس دیگه ای یا خود اون فرد مبتلا به اون بیماری یا خود من یه روزی درک میکنیم که یه چیزایی دست خودمون نیست ولی میتونیم تغییرش بدیم میدونید حضرت علی میگه من برم بشینم زیر دیوارکج دیوار بریزه بگم من مقصر نبودم این تقدیر بود مصلما تقدیر این نیست چون من به شخصه اشتباه فکر میکردم ............من با اینکه وقت کمی گذاشتم تو این راه چون درگیر درس و دانشگاه و....بودم ولی در حد توانم تونستم به یه چیزائی پی ببرم تا جایی که حتی استغفرالله به وجود خدا شک کردم همین موجب شد خدا چند جا خودشو نشونم داد دیدم ای دل غافل من چی فکر میکردم قضیه چی بود ..... ببینید قرار نیست شما یا من کسیو آروم کنیم این یه چیزه طبیعیه که یکی که تو اون شرایطه ناراحت باشه ولی به این هم فکر بکنید که وعده های خدا دروغ نیست .......من معذرت میخوام که هی مخاطبم شمایی ولی در کل منظورم میتونه یه شخص x باشه چون میخوام مطلبو برسونم ........

همانطور که پیشبینی میکردم تاپیک از موضوع خودش کاملاً خارج شده و کار به ازدواج و لبنان و انرژی هسته‌ای کشیده.

دوستان، دوستمون یه سوال پرسیده و براش مثال زده. سوال هم اینه که نمیشه هم خدا وجود داشته باشه و هم شر. به این لینک و منابعش مراجعه کنید.
http://fa.wikipedia.org/wiki/مسئله_شر

بهنام جان دقیقا مشکله منو فهمید....مرسی دوسته عزیز...اما دوست دارم جوابای خودتون رو هم بدونم ممنون میشم...
آقا پویان ممنون از وقتی که میگذارید....
اما نمیدونم چطور جوابه این سوالاتمو پیدا کنم....این که میگن تقدیر یا امتحان یا حکمت....منو واقعا قانع نمیکنه...
به وجود خدا شک ندارم....اما یجورایی ته دلم میگم این شرایط عدالت نیست....نمیدونم چرا اینطوریه...و چیش عدالته....
یکی سالم یکی مریض
یکی فقییر یکی غنی
یک ازدواج میکنه...اون یکی یا نمیکنه یا خیلی دیر...
و اینکه چرا شرایط برای این آدما از اول تا آخر یکسانه....
هیشکی جوابه اینو نداد.... چرا یکی که مریض به دنیا میاد...با زجر زندگی میکنه....با همون بیماری هم از دنیا میره....چه خیری از این دنیا بهش رسید؟!.....

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خیر اتفاقا ریشش به مشکلات مملکته و فقز فرهنگ و.. یه عالم دلیل دیگه.. هست - همه چیزو شما میخای بندازی گردن خدا ؟ نه من فقط جایی میگم چرا خدا که تلاشمو کردم و نشد .......
من همه چیزو گردن خدا ننداختم!
گفتم بعضی چیزا از حیطه آدم خارجه.....چرا؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهنام جان دقیقا مشکله منو فهمید....مرسی دوسته عزیز...اما دوست دارم جوابای خودتون رو هم بدونم ممنون میشم...
آقا پویان ممنون از وقتی که میگذارید....
اما نمیدونم چطور جوابه این سوالتمو پیدا کنم....این که میگن تقدیر یا امتحان یا حکمت....منو واقعا قانع نمیکنه...
به وجود خدا شک ندارم....اما یجورایی ته دلم میگم این شرایط عدالت نیست....نمیدونم چرا اینطوریه...و چیش عدالته....
یکی سالم یکی مریض
یکی فقییر یکی غنی
یک ازدواج میکنه...اون یکی یا نمیکنه یا خیلی دیر...
و اینکه چرا شرایط برای این آدما از اول تا آخر یکسانه....
هیشکی جوابه اینو نداد.... چرا یکی که مریض به دنیا میاد...با زجر زندگی میکنه....با همون بیماری هم از دنیا میره....چه خیری از این دنیا بهش رسید؟!.....
حق یک بار نفس کشیدن تو این دنیا چیزه خیلی بزرگی و لیاقت میخاد به نظر من ......اونی که مریض میاد رو اول بحث گفتم خدا کاره ای نیست به خاطر رعایت نکردن یکسری اصوله ......در ضمن عدالت خدا سر جاشه بگیم اونی که کم بینا نابینا یا کره چی خوب اگه معتقد به بهشت و جهنم باشیم میشه گفت که اونجا بهش حقش داده میشه ........شرایط ساخته خود ماست خواهر من چرا میخوای بگی یکی که بد رانندگی میکنه یا قوانین رو رعایت نمیکنه یه بلایی سرش میاد بگیم شرایط بدی براش رقم خورد نه خودش خودشو اینطوری کرد .......در ضمن گفتم که به فقر و قناعت نیست به زندگی کردن یکی در عین تنگدستی بهتر از یه پولدار که شب وروزش با بدبختی و حرص خوردن به حفظ پولش و نفهمیدن زندگیش میگذره زندگی میکنه .........مریضی رو هم تو این دنیا مبتلا میشیم این میگه رعایت اصول......عدالت رو باید بشینی واسه خودت خوب تعریفش کنی

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم آخرین پست من تو این بخش ایشالا بعد کنکور قسمت بشه باز هم از این بحثا راه بندازیم شما هم برو کتاب اندیشه اسلامیو وردار محکم بخون تقریبا به خیل سوالاتت جواب میده;):gol::gol::gol::gol:

بالا