از سیاست خسته شدم...

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
چرا همش باید همدیگرو با جناح سیاسی بسنجیم؟
چرا باید با معیار یک جناح سیاسی همدیگرو مورد قضاوت قرار بدیم؟

آخه تا کی باید به خاطر سیاست با همدیگه بجنگیم؟

اَه....

توی هر زمینه ای که میخایم صحبت کنیم، اول نگاه میکنیم ببینیم طرفمون طرفدار کدوم جناح سیاسیه...
خسته شدم دیگه!

بحث دینی میکنیم، میچسبوننش به سیاست.
بحث علمی میکنیم، میچسبوننش به سیاست.
حرف خنده دار میزنیم، میچسبوننش به سیاست.
میخای بری مسجد نماز بخونی ، میگن فلانی چرا میره فلان مسجد؟!
پشت یه نفر به خاطر فقط اینکه قرائتش صحیح نیست ، نمیخای نماز بخونی ، برچسب ضد ولی فقیه میزنن بهت.
با یه روحانی میخای راه بری تو کوچه، میچسبوننت به بیت رهبری.

بابا من انسانم. دوست دارم با هرکی خواستم قدم بزنم.
میخام با کراوات زده قدم بزنم. بگم بخندم.
دوست دارم با روحانی برم مسجد.
دوست دارم هرجا خواستم نماز بخونم.
دوست دارم هرجا خواستم برم.
دوست دارم با بد حجاب ازدواج کنم.
اصلا به کسی چه؟!

جناحها دارن همدیگرو تیکه پار میکنن اونوقت ما باید به خاطرشون بجنگیم..
اونا به قدرت میرسن، ما باید خوشحالی کنیم.

به قول شهید احمدی روشن:
نه اصلاح طلب، نه اصول گرا به فکر کشور نیستن . همه به فکر خودشونن. همه!!!

اصلا به ما چه که فلان اقا رییس جمهور هست یا نه!
تا کی باید سنگ بقیه رو به سینه بزنیم؟!

وقتی هم نگاه میکنی میبینی هرکی اومده یه گندی زده و رفته.

به طرف سلام میکنی اول نگاه میکنه ببینه خودی هستیم یا نه.
اختلاس توی همه دوره ها بوده.
فتنه توی همه دوره ها بوده.
فقر توی همه دوره ها بوده.

یه بارم شده عینکمون رو عوض کنیم. به دید یک انسان به همدیگه نگاه کنیم.
اگه طرف دزدیده! خورده! بگیم طرف غلط کرد. چرا میچسبونیم به بقیه افراد.

بابا بخدا منو شما انسانیم.
نباید سنگ یه مشت مدیر بیلیاقت رو که فقط به فکر خودشون هستن رو به سینه بزنیم.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمانی این اتفاق میفته که یه گروه سیاسی بخواد سبک تفکر سیاسی خودش و بدنبالش سبک تفکر اجتماعی-اقتصادی-فرهنگی بگیر برو تا آخرِ خودشو به بقیه ی سبک ها تحمیل کنه... طبیعتا بقیه مخالفت می کنن و دعوا بالا می گیره... اگه رقابت فقط یه رقابت سیاسی عادلانه و متکی به انتخاب مردم باشه این شرایط بوجود نمیاد...
.
.
ویرایش زدم که بگم ما هم خسته شدیم... فرسوده شدیم...
ادامه نمی دم :|

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه منم داره پیش میاد....

یه چیز بی ربط ولی با ربط بگم »
من زمانیکه آزمایشگاه مقاومت مصالح داشتم،با پدیده "خستگی" و "کشش" که کار می کردم،احساس کردم چقدر شبیه آدم رفتار می کنن!
یه فولاد به قطر 1سانتی متر (که از استخوان آدم قوی تره) به یه دستگاه متصلش میکنن که از بالا و پائین میکِشَتِش.
فولاد اوایل خیلی آروم در حد چند نانومتر کش میاد ولی خیلی مقاومه،یهو فولاد وارد فاز پلاستیک میشه یهو شروع میکنه به شکل غیر عادی کش اومدن تا 1سانتی متر کش میاد حتی با چشم هم میشه دید!! تاااا زمانیکه صدای بلند...

TAHhhh!!!! میاد!!

یه صدای وحشتناک بلندی از شکستگی فولاد میشنویم.
فولاد،یکی از قوی ترین آلیاژ ها، گسیخته میشه....

همین،توی انسان ها هم هستش،بزور شما رو میخوان از دو طرف بکشن،تا آخر بطور کامل سیستم گسیخته میشه.ایران هم داره همین روند رو طی میکنه.بحث نژاد و دین و دشمن و اینا نیست،این گسیختگی از دورن پیش میاد.از درون.

دوست داشتم در مورد خستگی هم بگم که عین ماها عمل میکنه...یه روند فشار و کشش روزمرگی و همین استهلاک قوی ترین آلیاژ ها رو از هم میشکنه. ولی خب فکر می کنید من دیوونه شدم :D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه منم داره پیش میاد....

یه چیز بی ربط ولی با ربط بگم »
من زمانیکه آزمایشگاه مقاومت مصالح داشتم،با پدیده "خستگی" و "کشش" که کار می کردم،احساس کردم چقدر شبیه آدم رفتار می کنن!
یه فولاد به قطر 1سانتی متر (که از استخوان آدم قوی تره) به یه دستگاه متصلش میکنن که از بالا و پائین میکِشَتِش.
فولاد اوایل خیلی آروم در حد چند نانومتر کش میاد ولی خیلی مقاومه،یهو فولاد وارد فاز پلاستیک میشه یهو شروع میکنه به شکل غیر عادی کش اومدن تا 1سانتی متر کش میاد حتی با چشم هم میشه دید!! تاااا زمانیکه صدای بلند...

TAHhhh!!!! میاد!!

یه صدای وحشتناک بلندی از شکستگی فولاد میشنویم.
فولاد،یکی از قوی ترین آلیاژ ها، گسیخته میشه....

همین،توی انسان ها هم هستش،بزور شما رو میخوان از دو طرف بکشن،تا آخر بطور کامل سیستم گسیخته میشه.ایران هم داره همین روند رو طی میکنه.بحث نژاد و دین و دشمن و اینا نیست،این گسیختگی از دورن پیش میاد.از درون.
دقیقا همینطوره... یه جور استهلاک، فرسودگی که شاید درحالت عادی انکارش کنن همه، ولی تو جاهای بحرانی یهو خودشو نشون می ده... اینکه اخلاق و فرهنگ و غیره وغیره تو درونی ترین لایه های جامعه هم بشدت فرسوده شده بخاطر فشاری که از بیرون بهش میاد

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به این میگن حرف حق مرسی استارتر

والا ما که طرفدار هیچکی نیستیم ولی این حرفتو باید به اونایی بگید که کورکورانه از نظام جناب اقای < نژاد > دفاع میکنن یا برعکس

نمیدانم به چی میخان برسن نون شو یکی دیگه میخوره نه ما... بهرحال مرسی از حضورت :gol:

پ.ن : وجدانا دو خط نوشتم نیاید مارو محاصره کنید حوصله ندارم

شاد باشید

آخرین ویرایش: