ادامه تحصیل در آلمان

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببینم کی جرات داره با یورویی 4750 بیاد آلمان
تا اطلاع بعدی هم سوال نکنید
یورو بالا چ معنی داره سوال کنید
با این وضعیت تا چند وقت دیگه میام پیشتونننننننننننن

من همه کارای آلمانمو (مونیخ) انجام دادم با کلی اومد و رفت به سفارت بالاخره پذیرشمو گرفتم همه مدارکمو تهیه و ترجمه کردم کلا همه چی تایید شد و اقامتمم گرفتم بخش اعظمی از دارایمو تو این راه صرف کردم مدرک زبان نداشتم که اونم قرار بود 7 ماهه خودمو آماده کنمو امتحان بدم و مدرک زبانمو بگیرم اما یک هفته قبل رفتن ... افسوس ولی دلیلی که به خاطرش از خیرش گذشتم برام خیلی ارزش داشت و داره..

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در صمن این قضیه واسه ادامه تحصیل نبود فقط برای گذروندن یه دوره آموزشی بود که اگه میشد تحول عظیمی تو زندگیم ایجاد میکرد

power mec

عضو جدید
من همه کارای آلمانمو (مونیخ) انجام دادم با کلی اومد و رفت به سفارت بالاخره پذیرشمو گرفتم همه مدارکمو تهیه و ترجمه کردم کلا همه چی تایید شد و اقامتمم گرفتم بخش اعظمی از دارایمو تو این راه صرف کردم مدرک زبان نداشتم که اونم قرار بود 7 ماهه خودمو آماده کنمو امتحان بدم و مدرک زبانمو بگیرم اما یک هفته قبل رفتن ... افسوس ولی دلیلی که به خاطرش از خیرش گذشتم برام خیلی ارزش داشت و داره..

سلام
ممکنه از کارایی که برای پذیرش انجام دادید بیشتر توضیح بدید
چه قدر از داراییتون را صرف کرید و به چه منظور (منظورم ارزش ریالی )
از کی شروع کردید و کی به نتیجه رسیدید
مدرکتون چیه

aylin.s

عضو جدید
سلام اقاتورج.
من دانشجوی مکانیک امیرکبیرم.معدلمم 17 ست.ولی هیچ مقاله یا کار جانبی ای ندارم.میخواستم ببینم برای ارشد میتونم فاند بگیرم از یکی از دانشگاهای المان؟
با تشکر

anishtain4

عضو جدید
سلام اقاتورج.
من دانشجوی مکانیک امیرکبیرم.معدلمم 17 ست.ولی هیچ مقاله یا کار جانبی ای ندارم.میخواستم ببینم برای ارشد میتونم فاند بگیرم از یکی از دانشگاهای المان؟
با تشکر

کلن شانس اینکه برای ارشد از اروپا پذیرش بگیری خیلی کمه، ربطی هم به شرایطت نداره،‌ سیاستاشون اینطوریه.
ولی سوییس رو چک کن، چندتا از هم دانشگاهیامون از اونجا برای ارشد بورس گرفتن.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلن شانس اینکه برای ارشد از اروپا پذیرش بگیری خیلی کمه، ربطی هم به شرایطت نداره،‌ سیاستاشون اینطوریه.
ولی سوییس رو چک کن، چندتا از هم دانشگاهیامون از اونجا برای ارشد بورس گرفتن.

تو تهران نشستی فتوا می دی اونم بدون شک رفیق...

• Like
واکنش ها: elaa

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقاتورج.
با تشکر
برای کارشناسی ارشد مقاله داشتن ملاک گرفتن پذیرش نیست
داشتن مدرک کارشناسی تنها کافیه
خیلیم راحت می تونی پذیرش بگیری
توی المان بر عکس ایران رفتن تو دانشگاه اسونه ازش بیرون امدن سخته
برای همین گفتن از مونیخ پذیرش گرفتن هیچ افتخاری نداره چون اما اگر می تونی دو ساله ارشد فارغ اتحصیل شد

M.ARIABOY

عضو جدید
به به آقا تورج گل،بالاخره برگشتی
من چندماهیه منتظر برگشت شماهستم
آقا تورج من اگه بخوام تو آلمان گرایش مکانیکمو عوض کنم خیلی پیش بهم میخوره؟
من دارم تو زمینه رشته خودم رو یه مقاله کار میکنم،حالا این مقاله اگه چاپ شه ،تاثیری تو پذیرش داره؟؟
بلد بودن نرم افزاریی مثل اتوکد ،کتیا ،آباکوس ،پروتئوس چی؟
من تو زمینه رباتیک هم فعالیت میکنم،دبیر انجمن رباتیک دانشگامونم هستم، یه مقداریم دوره های فنی حرفه ای تراشکاری و cnc رفتم

آخرین ویرایش:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رشته ها در آلمان ب دو صورت هستند یک سری رشته ها صندلی محدود دارند یک سری نه
اون رشته هایی ک صندلی محدود دارند ممکنه یک سری فیلتر هایی مخصوص ب خودشون رو داشته باشند ک شاید این چیز هایی ک شما هم بیان کردی اونجا امتیاز ب شمار بیاد
مثلا من شخصا برای دو دانشگاه اقدام کردم یکیشو وزارت علوم هم قبول نداشت دانشگاه 270 المان بود یکیشم 24 آلمان بود اون 270 رشته اش 11 نفر رو بیشتر نمی خواست و با معیار های خودشون منو رد کردند و اون 24 بهم پذیرش داد.
نمیشه ی قانون کلی داد اما مطمئن اینه ک برای گرفتن ارشد باید کارشناسی یا ارشد داشته باشی و معدلتم دیگه زیر 14 نباشه اگه از دانشگه خوب می خواهی پذیرش بگیری
بوده ادم از ی شهر کوچیک با معدل 13 هم پذیرش گرفته.

elaa

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم قبول شدن در دانشگاه های خوب ایران برای ارشد امتیازی محسوب میشه ؟ برای تحصیل در مقطع ارشد در آلمان

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام!
چطوری؟ ممنون برگشتی؟
چند تا سوال!
1- Ranking دانشگاه آلمان و تو رشته مهندسی از کجا می شه گیر آورد؟
2- کلا رشته مورد نظرمو چجوری می تونم بین این دانشگاه ها پیدا کنم؟
3- آیا تحصیل به زبان آلمانی مجانی در میاد؟
4- سایتی می شناسی که دوره آموزش آنلاین آلمانی داشته باشه و خیلی گرون نباشه و روشش خوب باشه؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام!
چطوری؟ ممنون برگشتی؟
چند تا سوال!
1- Ranking دانشگاه آلمان و تو رشته مهندسی از کجا می شه گیر آورد؟
2- کلا رشته مورد نظرمو چجوری می تونم بین این دانشگاه ها پیدا کنم؟
3- آیا تحصیل به زبان آلمانی مجانی در میاد؟
4- سایتی می شناسی که دوره آموزش آنلاین آلمانی داشته باشه و خیلی گرون نباشه و روشش خوب باشه؟

توی این سایت رشته هایی ک ب ماشینن باو (مکانیک) مربوط میشه رو برات گذاشتم می تونی مثلا روی خود ماشنن باو کلید کنی بعد لیست تمام دانشگاهی ها میاد بر اساس اسم بعد روی هر کدوم ک کلید کنی مشخصات میاد ک چند ترمه و هزینه دانشگاه چقدره هر جاشم متوجه نشدی ی کپی پست بکن توی گوگل ترجمه بعد میاد دستت.
در مورد رتبه سایت مرجعی وجود نداره و خیلی از دانشگاه های خوب هم ممکنه توی اون رتبه بندی شرکت نکنند و مهمتر اینکه باید معلوم بشه اون رتبه بندی بر اساس چی بوده. اما همون ساده بگردی ی چیز هایی دستت میاد، اما منبع معتبری رو نمیشناسم ک بخواهم با یقین بهت بگم.
سوال اخرم رو ن نشنیدم.

mrfeeling.nothin

عضو جدید
ادامه تحصیل در آلمان

تورج جان سلام،
من محسنم 23 سالمه. لیسانس مکانیک سیالات از تهران جنوب دارم.معدلم 13. مدرک B1 ZD رو گرفتم دارم الان دارم B2.1 تو گوته می خونم، قبل اینکه برم B2 Testdaf لازم دارم. مدارکم آمادن. تو این هفته می خوام مدارکم رو بفرستم، می خواستم اگه امکانش هست به من چند دانشگاه خوب تو شهرهای بزرگ آلمان معرفی کنی. خودت در حال حاضر تو کدوم دانشگاهی؟ بعد برای master به نظر تو چه گرایشی بخونم؟
یه سوال دیگه، چون مشکل سربازی دارم دانشنامه با ریز نمرات اصلی رو به من نمیدن، من چجوری به دانشگاه مورد نظر در آلمان بگم که در صورت گرفتن پذیرش، وزارت علوم دانشنامه ام رو آزاد می کنه؟ و آیا به من در آلمان از ابتدا در مقطع ارشد اجازه ی تحصیل می دن یا باید برم اول دوباره لیسانس بخونم؟ چون شنیدم اولش یه تعداد واحد رو معادل سازی می کنند و باید دوباره تعدادی واحد رو دوباره تحت عنوان bachelor بگذرونی!
auf Ihre baldige Antwort würde ich mich sehr freuen
mit freundlichen Grüßen
Mohsen

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تورج جان سلام،
من محسنم 23 سالمه. لیسانس مکانیک سیالات از تهران جنوب دارم.معدلم 13. مدرک B1 ZD رو گرفتم دارم الان دارم B2.1 تو گوته می خونم، قبل اینکه برم B2 Testdaf لازم دارم. مدارکم آمادن. تو این هفته می خوام مدارکم رو بفرستم، می خواستم اگه امکانش هست به من چند دانشگاه خوب تو شهرهای بزرگ آلمان معرفی کنی. خودت در حال حاضر تو کدوم دانشگاهی؟ بعد برای master به نظر تو چه گرایشی بخونم؟
یه سوال دیگه، چون مشکل سربازی دارم دانشنامه با ریز نمرات اصلی رو به من نمیدن، من چجوری به دانشگاه مورد نظر در آلمان بگم که در صورت گرفتن پذیرش، وزارت علوم دانشنامه ام رو آزاد می کنه؟ و آیا به من در آلمان از ابتدا در مقطع ارشد اجازه ی تحصیل می دن یا باید برم اول دوباره لیسانس بخونم؟ چون شنیدم اولش یه تعداد واحد رو معادل سازی می کنند و باید دوباره تعدادی واحد رو دوباره تحت عنوان bachelor بگذرونی!
auf Ihre baldige Antwort würde ich mich sehr freuen
mit freundlichen Grüßen
Mohsen

سلام
اون قسمت مدارکم اماده است رو متوجه نشدم اینجوری ک من متوجه شدم شما هیچ مدرکی اماده نداره
دانشگاه خوب همشون خوبه اما اینجا ایران نیست ک رفتن تو دانشگاه افتخار باشه، اینجا بیرون امدن افتخار چون واسه رفتن کنکوری وجود نداره
برای همین هر جا بری خوبه اما جایی برو ک بتونی بیایی بیرون.
در واقع خلاصه بگم دنبال دانشگاه خوب و دهن پر کن نباش دنبال دانشگاه مناسب باش ک از پسش بر بیایی.
مورد دوم با وضعیت معدلی ک داری و اینکه اصل مدارکت اماده نیست ک حتی ترجمه بشه این کارت رو برای دانشگاه های بزرگ یک مقدار البته یک مقدار سخت می کنه
در واقعه اگر دانشگاهی ک انتخاب می کنی محدویدت صندلی داشته باشه معدلت اون صندلی رو ازت می گیره برای همین با این معدل روی دانشگاه هایی سرمایه گذاری کن ک بهت هم پذیرش بدن با توجه ب اینکه اصل مدرک هم نداری
پس دو تا قضیه شد تا اینجا اول دانشگاهی انتخاب کن ک ازش بیرون بتونی بیایی دوم دانشگاهیی ک بهت پذیرش بده و محدویت صندلی نداشته باشه

این ها رو کنار هم بگذاری می بینی ک انتخاب مناسب با شهر کوچیکتر ک ساده تر پذیرش میده
می تونی شانست رو برای چند دانشگاه بزرگ هم امتحان کنی اما تمرکزت رو بگذار برای دانشگاه کوچیک
اینکه بگن از اول می خونی رو من نشنیدم من خودم دو تا دانشگاه عوض کردم ک مهم نیست چیا بوده اما همچین داستانی نداشتم.
در خصوص اصل مدارکت می تونی با دانشگاه مکاتبه کنی و مشکلت رو توضیح بدی قائدتا با ریز نمرات معمولی بهت یه پذیرش مشروط بدن تا بتونی مدارکت رو آزاد بکنی.
در خصوص چ گرایشی بخونی...پیتزا ک نمی خواهی بخوری باید بشینی توی سایت هاشون واحد های درسی هاشونو بخونی ببینی مثلا رشته هوا فضا دانشگاه الف چیه از پسش بر میایی یا نه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوم اینکه هر دانشگاهی هم یک درس های خاص خودش با روش خودش ارائه میده
من خودم مکانیک عمومی می خونم و خودم رو در گیر گرایش نکردم اعتقاد دارم بعدا برای دکترا یا کار دست ادم باز تره اما وقتی خودرو خوندی دیگه تو همون شاخه می تونی حرف بزنی ن تو رشته مثلا هوا فضا تنها البته نظر شخصی بود.

mrfeeling.nothin

عضو جدید
سلام
اون قسمت مدارکم اماده است رو متوجه نشدم اینجوری ک من متوجه شدم شما هیچ مدرکی اماده نداره
دانشگاه خوب همشون خوبه اما اینجا ایران نیست ک رفتن تو دانشگاه افتخار باشه، اینجا بیرون امدن افتخار چون واسه رفتن کنکوری وجود نداره
برای همین هر جا بری خوبه اما جایی برو ک بتونی بیایی بیرون.
در واقع خلاصه بگم دنبال دانشگاه خوب و دهن پر کن نباش دنبال دانشگاه مناسب باش ک از پسش بر بیایی.
مورد دوم با وضعیت معدلی ک داری و اینکه اصل مدارکت اماده نیست ک حتی ترجمه بشه این کارت رو برای دانشگاه های بزرگ یک مقدار البته یک مقدار سخت می کنه
در واقعه اگر دانشگاهی ک انتخاب می کنی محدویدت صندلی داشته باشه معدلت اون صندلی رو ازت می گیره برای همین با این معدل روی دانشگاه هایی سرمایه گذاری کن ک بهت هم پذیرش بدن با توجه ب اینکه اصل مدرک هم نداری
پس دو تا قضیه شد تا اینجا اول دانشگاهی انتخاب کن ک ازش بیرون بتونی بیایی دوم دانشگاهیی ک بهت پذیرش بده و محدویت صندلی نداشته باشه

این ها رو کنار هم بگذاری می بینی ک انتخاب مناسب با شهر کوچیکتر ک ساده تر پذیرش میده
می تونی شانست رو برای چند دانشگاه بزرگ هم امتحان کنی اما تمرکزت رو بگذار برای دانشگاه کوچیک
اینکه بگن از اول می خونی رو من نشنیدم من خودم دو تا دانشگاه عوض کردم ک مهم نیست چیا بوده اما همچین داستانی نداشتم.
در خصوص اصل مدارکت می تونی با دانشگاه مکاتبه کنی و مشکلت رو توضیح بدی قائدتا با ریز نمرات معمولی بهت یه پذیرش مشروط بدن تا بتونی مدارکت رو آزاد بکنی.
در خصوص چ گرایشی بخونی...پیتزا ک نمی خواهی بخوری باید بشینی توی سایت هاشون واحد های درسی هاشونو بخونی ببینی مثلا رشته هوا فضا دانشگاه الف چیه از پسش بر میایی یا نه

تورج مرسی از جوابت،
راجع به وضعیت مدارکم تو نامه ی motivation برای دانشگاه توضیح دادم خوبه؟ ضمنا معدل من تو 3 ترم آخر که 60 واحد پاس کردم و همش واحدهای تخصصی بود نزدیک 15 است. آیا معدل کل مهمه یا معدل واحدهای تخصصی؟
و راجع به گرایش مثلا تو دانشگاه TU Dortmund این گریشها بود:

• Maschinentechnik
  • Produktionstechnik
  • Materialflusstechnik
  • Werkstofftechnik/Werkstoffprüfung
  • Technische Betriebsführung
  • Modellierung und Simulation in der Mechanik
  • IT in Produktion und Logistik
اطلاعاتی راجع به این گرایشها داری که تو انتخابم کمکم کنه؟

و در آخر می خوام بگم که من الان سر یه چند راهه بزرگم و شدیدا سردرگمم که چیکار کنم، از یکطرف بخاطر معدلم حس میکنم که اطلاعاتم کافی نیست تا برای master اپلای کنم و از طرفی اصلا به رشته ام علاقه ای ندارم و تو سرمه که یا از bachelor یا master یه رشته ی دیگه رو شروع کنم. اینه که نظر یکی مثل تو خیلی میتونه کمکم کنه. با تشکر از محبتت

sufii

عضو جدید
سلام دوست عزیز و ممنون به خاطر این وقتی که برای کارگشایی بچه ها گذاشتی.
من لیسانس فلسفه دارم و معدلم هم خوبه اما می خوام از کارشناسی شروع کنم. مهندسی و پزشکی همه جای دنیا یه چیزه فقط سطح علمیش فرق داره اما فلسفه ای که ما اینجا خوندیم و چیزی که اونجا کار میشه دوتا چیزه متفاوته. واسه همین من ریسکش رو خیلی بالا میدونم که بیام اونجا بشینم سر کلاس فلسفه. یه درس مفهومی اونم به زبان آلمانی.
استرس اصلیم مسئله ی مالیه. یعنی من که تا دکترا 5 6 سال قراره اونجا باشم با ویزای دانشجویی تکلیفم چیه. ببین میدونم که تو خوشبینی و پر انرژی ولی قبول کن با این قیمت کنونی ارز اگه بچه مایه دار نباشی پشت آدم میلرزه همینجوری صرفا با امید پاشه بیاد.
من سوال اولم اینه که قضیه ی این محدودیت 90 روز کار در سال چیه؟ این محدودیت واسه کار بیرون از دانشگاهه و تو دانشگاه میشه کل سال هفته ای 20 ساعت رو کار کرد؟ در این صورت این 20 ساعت (در ماه 400 یورو) کفاف یه زندگی درویشی رو میده؟! چون من شنیدم حداقل 600 یورو در ماه خرج میشه. این تفاوت 200 یورو یعنی خانواده ی کارمند من باید ماهی به پول ما حدود 1 ملیون رو واسه من تامین کنه که خب سنگینه و من دلم راضی نیست با این وضعیت دشوار اینجا همچین خرجی رو رو دستشون بزارم.
سوال دومم اینه که من اینجا B2 رو بگیرم باید باز اونجا یه سال زبان بخونم؟ و تو اون یک سال میشه کار کرد؟
خیلی ها میگن نمیشه صرفا رو کار دانشجویی حساب کرد و ممکنه این کار اصلا جور نشه یا همیشگی نباشه. (اینم بگم که من هرکاری حاضرم بکنم و دنبال کار شیک نیستم.)
لطفا این مسئله ی مالی رو بیشتر توضیح بده.
پاسخی که شما میدی رو تصمیم و آینده ی خیلی ها تاثیر مستقیم داره.
ممنون از توجه و اهمیتت.

آخرین ویرایش:

taraneh_m

عضو جدید
کسی درباره راه و روش صحیح اقدام برای ادامه تحصیل در خارج به خصوص آلمان راهنمایی خواست حتما بگه در حد توان تلاش می کنم بتونم پاسخو باشم;)

درود بر تو تورج
قبل از هرچیز سپاس بابت راهنمایی ها و پاسخ های از سر لطفت.

25 ساله هستم.فوق دیپلم کامپیوتر از مرکز آموزش عالی اصفهان( 4 سال پیش با معدل17.63)...
به زبان انگلیسی مسلط هستم و از کانون ملی زبان ایران مدرک دارم... ضمن اینکه یادگیری زبان آلمانی را هم شروع کردم.
میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه آلمانی زبان در رشته های فیزیوتراپی یا علوم پزشکی (یا حتی پذیرش از کالج (با توجه به اینکه رشته دیپلمم متفاوت است و باید از صفر شروع کنم)) چقدر است.
یادآوری میکنم که دیپلم هنرستان هستم( با معدل 18).. ودر صورت نیاز برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی میتوانم اقدام کنم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز و ممنون به خاطر این وقتی که برای کارگشایی بچه ها گذاشتی.
من لیسانس فلسفه دارم و معدلم هم خوبه اما می خوام از کارشناسی شروع کنم. مهندسی و پزشکی همه جای دنیا یه چیزه فقط سطح علمیش فرق داره اما فلسفه ای که ما اینجا خوندیم و چیزی که اونجا کار میشه دوتا چیزه متفاوته. واسه همین من ریسکش رو خیلی بالا میدونم که بیام اونجا بشینم سر کلاس فلسفه. یه درس مفهومی اونم به زبان آلمانی.
استرس اصلیم مسئله ی مالیه. یعنی من که تا دکترا 5 6 سال قراره اونجا باشم با ویزای دانشجویی تکلیفم چیه. ببین میدونم که تو خوشبینی و پر انرژی ولی قبول کن با این قیمت کنونی ارز اگه بچه مایه دار نباشی پشت آدم میلرزه همینجوری صرفا با امید پاشه بیاد.
من سوال اولم اینه که قضیه ی این محدودیت 90 روز کار در سال چیه؟ این محدودیت واسه کار بیرون از دانشگاهه و تو دانشگاه میشه کل سال هفته ای 20 ساعت رو کار کرد؟ در این صورت این 20 ساعت (در ماه 400 یورو) کفاف یه زندگی درویشی رو میده؟! چون من شنیدم حداقل 600 یورو در ماه خرج میشه. این تفاوت 200 یورو یعنی خانواده ی کارمند من باید ماهی به پول ما حدود 1 ملیون رو واسه من تامین کنه که خب سنگینه و من دلم راضی نیست با این وضعیت دشوار اینجا همچین خرجی رو رو دستشون بزارم.
سوال دومم اینه که من اینجا B2 رو بگیرم باید باز اونجا یه سال زبان بخونم؟ و تو اون یک سال میشه کار کرد؟
خیلی ها میگن نمیشه صرفا رو کار دانشجویی حساب کرد و ممکنه این کار اصلا جور نشه یا همیشگی نباشه. (اینم بگم که من هرکاری حاضرم بکنم و دنبال کار شیک نیستم.)
لطفا این مسئله ی مالی رو بیشتر توضیح بده.
پاسخی که شما میدی رو تصمیم و آینده ی خیلی ها تاثیر مستقیم داره.
ممنون از توجه و اهمیتت.
سلام
شما ک فلسفه خوندی باید بهتر بدونی ک دنیا انقدر ساده هم نیست ک ب زبون بگی تا دکترا 4 یا 5 سالی مونده
وقتی بخواهی خارج درس بخونی اگر پولدار نباشی مثل پرنده ای می مونی ک از لونه پریده و حالا این خودتی و خودت تا اول از همه خودتو باید بتونی زنده نگه داری بعد باید بتونی پرواز کردنت رو بهتر بکنی تا بالا تر بری و بعد کم کم برای خودت یک سرپناه هم پیدا بکنی.
خودت باید کار کنی خودت باید درس بخونی و خودت باید پیشرفت بکنی بعلاوه تمامی مسئولیت های دیگری ک داری
خیلی از ما ها نمی دونیم مسئولیت چیه چون جامعه یادمون نداده یا محصلیم یا دانشجو کارم ک می کنیم خونه بابا هستیم زنم ک می گیریم زنمونم میاریم همونجا(با فرض بچه کارمند بودن)
اینجا این خبرا نیست
پس اگر پولداری ک هیچ اگر نه اول بشین فکر کن ک بزرگترین مسئولیتت اینکه خودتو بتونی زنده نگه داری
ببین فردا از خونه پدرت بری بیرون می تونی دو ماه زنده بمونی اینجا حالا بجای دو ماه بقول خودت 4 سال رو حساب
تنها فرقش اینکه اینجا تلاشی ک می کنی نتیجه اش رو هم می بینی اما نتیجه مال کسیکه تلاش می کنه این خیلی مهمه
اجازه کار برای هر ایالت متفاوته قانون کلی نیست
400 یورو بسه ب کرایه خونه داره و نوع زندگی کردن خودت
خونه هم باید بلد باشی تا بتونی جای خب و ارزون پیدا بکنی من خودم وقتی امدم بخاطر عدم تجربه و ماهای اول 270 یورو میدادم الان ت ی جای خیلی بهتر دارم 160 یورو میدهم.
سوال سومت هم بسه ب ایالت داره مثلا برلین اجازه کار برای دانش اموز زبان است اما همون 90 روزه اما توی ایالات ک من هستم اجازه کار نیست ولی وقتی دانشجو شدی 270 روز پاره وقت میشه کار کرد.
مهم تر اینکه وقتی زبانت خوب نباشه کار هم خبری نیست در واقع سال اول فقط روی زبان باید تمرکز کنی البته بسته ب استعداد هر کسی هم داره
در اخرم پاسخ من با توجه ب شرایط و تجربه شخص من ممکنه هم خونه من المان رو جور دیگه تعریف کنه چون موتور 1100 سی سی زیر پاشه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر تو تورج
قبل از هرچیز سپاس بابت راهنمایی ها و پاسخ های از سر لطفت.

25 ساله هستم.فوق دیپلم کامپیوتر از مرکز آموزش عالی اصفهان( 4 سال پیش با معدل17.63)...
به زبان انگلیسی مسلط هستم و از کانون ملی زبان ایران مدرک دارم... ضمن اینکه یادگیری زبان آلمانی را هم شروع کردم.
میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه آلمانی زبان در رشته های فیزیوتراپی یا علوم پزشکی (یا حتی پذیرش از کالج (با توجه به اینکه رشته دیپلمم متفاوت است و باید از صفر شروع کنم)) چقدر است.
یادآوری میکنم که دیپلم هنرستان هستم( با معدل 18).. ودر صورت نیاز برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی میتوانم اقدام کنم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
دورود بر تو ترانه خط تیره ام
پاسخ داده شده

airin2012

عضو جدید
کسی درباره راه و روش صحیح اقدام برای ادامه تحصیل در خارج به خصوص آلمان راهنمایی خواست حتما بگه در حد توان تلاش می کنم بتونم پاسخو باشم;)
salam man daneshjooye DVM hastam.shoma email darin? ke man behetoon email bezanam rajebe tahsil dar alman azatoon soal dashtam .email man:evelin_v2012@yahoo.com

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .خیلی ممنون از راهنمایی های کاملتون
من میخوام بدونم کسی که یکسال از فارغ التحصیلی اش گذشته باشه گرفتن پذیرش براش سخت میشه آیا؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام .خیلی ممنون از راهنمایی های کاملتون
من میخوام بدونم کسی که یکسال از فارغ التحصیلی اش گذشته باشه گرفتن پذیرش براش سخت میشه آیا؟

یکسال فکر نکنم مشکلی باشه، بر حسب تجربه من چندین سال هم دیدم اما کار می کرده
این فاصله رو سفارت ایراد می گیره ن دانشگاه الزاما

samanohet

عضو جدید
واقعا چه تایپیک مفیدی
سلام
و تشکر از تورج خان
دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مکانیک ساخت و تولید هستم .معدل بالای 15 موسسات غیرانتفاعی
برای زبان هم اقدام کردم و دارم میخونم و قصد دارم بعد از اتمام دوره کارشناسی و گرفتن مدرک زبان ، خدمت برم و برای ارشد خارج شم
اول بگید اصن با رشته ساخت و تولید میشه اومد یا نه؟؟؟ چون چند جا گفتن اصن همچین رشته ای فقط ایران موجوده :D
2 . یکی از پاسخ هاتون اشاره کرده بودید که یکی از دوستان اول واسه دانشگاه اقدام کنه بعد خدمت ، اما کامل متوجه نشدم و نفهمیدم دقیقا چی بود دلیلش
حالا با این شرایط لطفا راهنماییم کنید
و اینکه مشکل اون 8000 یورو رو ندارم
ممنون

arash_arn

عضو جدید
سلام،
من در آلمان تحصیل نمیکنم و معذرت می‌خوام از دوستان که شاید اطلاعاتم ناقص باشه در این زمینه، ولی‌ به نظرم این سوال عمومی‌ بودش...رشته ساخت و تولید همه جا هستش و نگران نباشید.
برای گرفتن معافیت تحصیلی‌ نیاز به نامه پذیرش از یکی‌ از دانشگاه‌های مورد تائید وزارت علوم هست. پس باید اول پذیرش گرفت و بعدش نامرو برد وزارت علوم که تائید کنن و بفرستنتون نظام وظیفه.
واقعا چه تایپیک مفیدی
سلام
و تشکر از تورج خان
دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مکانیک ساخت و تولید هستم .معدل بالای 15 موسسات غیرانتفاعی
برای زبان هم اقدام کردم و دارم میخونم و قصد دارم بعد از اتمام دوره کارشناسی و گرفتن مدرک زبان ، خدمت برم و برای ارشد خارج شم
اول بگید اصن با رشته ساخت و تولید میشه اومد یا نه؟؟؟ چون چند جا گفتن اصن همچین رشته ای فقط ایران موجوده :D
2 . یکی از پاسخ هاتون اشاره کرده بودید که یکی از دوستان اول واسه دانشگاه اقدام کنه بعد خدمت ، اما کامل متوجه نشدم و نفهمیدم دقیقا چی بود دلیلش
حالا با این شرایط لطفا راهنماییم کنید
و اینکه مشکل اون 8000 یورو رو ندارم
ممنون

samanohet

عضو جدید
نه سوالمو خوب متوجه نشدید ، اگر کل مطالبو دنبال کرده باشید تو یکی از سوالا آقا تورج به یکی از دوستان که قصد رفتن به خدمت داشتن گقتن شما اول دانشگاتو برو خدمتو بعدش میری
حالا من دلیلشو نفهمیدم ، من میخوام کارشناسیمو بگیرم مدرک زبان هم داشته باشم ، خدمت برم
بعد از خدمت برای ارشد خارج شم
حالا میخواستم ببینم کدوم شرایطش بهتره و یه توضیح کوتاه و کامل در مورد شرایط هر کدومش بدن . و بقیه سوالام :smile:
بازم ممنون

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
ساخت و تولید گرایش رشته مکانیک در اصل ب رشته شما می گن مکانیک المانیش میشه ماشیننبا...با در المانی یعنی ساخت
نظر شخصی من اینکه اگر پذیرش دادنی باشه و ویزا ضادر کردنی و این وضع نا بسامان وضعیت ارز و مشکلات تحریم ها. در اولین فرصت اگر شدنی باشه بهتر ک ادم شانسشو امتحان کنه چون هر چی فاصله بین اتمام تحصیل تا گرفتن پذیرش بیشتر بشه گرفتن مخصوصا ویزا سخت تره میشه.
البته اگر در هنگام خدمت بتونی زبان بخونی مینویسی داشتی زبان می خوندی و دیگه فرقی نمی کنه.
اما صادقانه بگم هر چ زودتر ب بهشت برسی کمتر ضرر کردی.
موفق باشی

samanohet

عضو جدید
یعنی میگین الان گرفتن ویزا و پذیرش خیلی مشکل شده ؟؟؟
و یه سوال دیگه ، خدمت رفته باشی یا نرفته باشی اونجا خیلی فرق می کنه ؟؟ مزیتی داره ؟؟