اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟

sina_eng.m

عضو جدید
آیا ازدواج دختر و پسر با اختلاف سنی 1سال( دختر بزرگتر از پسر) مشکلی بوجود میاد؟

ماتینا

کاربر بیش فعال
آیا ازدواج دختر و پسر با اختلاف سنی 1سال( دختر بزرگتر از پسر) مشکلی بوجود میاد؟
من نظر خودم رو دارم میدم شاید نظرها متفاوت باشه
به نظر من مرد باید از دختر خانم بزرگتر باشه و تو زندگی مشکلی براشون پیش نیاد

sina_eng.m

عضو جدید

علت این دلیلتون رو میشه عرض کنید؟در واقع میخوام بدونم چرا یه دختر دووس داره که این شکلی باشه!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
علت این دلیلتون رو میشه عرض کنید؟در واقع میخوام بدونم چرا یه دختر دووس داره که این شکلی باشه!
چون دختره و عقل نداره . حتی اگرم شده پا میذاره رو علاقه ی درونیش و به این رسوم بها میده . بهونه های پزشکی مزخرف هم میاره در حالی که هزار مثال نقض براشون وجود داره .

ماتینا

کاربر بیش فعال
دوست عزیز به این خاطر گفتم که اگر مرد از خانومش بزرگتر باشه درک بهتری از زندگی داره و در تمامی مراحل زندگی پشتیبان همسرش هست .و...........

raha**

عضو جدید
آخه کدوم منطق؟ کجای این امر از نظره منطقی و ... مشکل داره.اگه داره با دلیل عرض بفرمایید

دوست عزیز دخترها زودتر به بلوغ فکری میرسن ودر کل به نسبت سنشون بیشتر میفهمن... البته میگن تا 30 سالگی بهتره خانوم کوچکتر باشه دگه بعدش زیاد مهم نیست ...موارد استثنا هست.... عشق هم که دگه جای خود دارد..امیدوارم از حرفام برداشت دیگه ای نکنید ...دکتر فرهنگ در این مورد کلی توضیح داده میتونید dvdهاشو بگیرید

آخرین ویرایش:

sina_eng.m

عضو جدید
دوست عزیز به این خاطر گفتم که اگر مرد از خانومش بزرگتر باشه درک بهتری از زندگی داره و در تمامی مراحل زندگی پشتیبان همسرش هست .و...........

آخه کم یا زیاد بودن سن به درک آدما کمکی نمیکنه.اونم تازه 1-2 سال.خیلی وقتا میبینی یه بچه 10 ساله درکش از یه آدم 20 ساله بیشتره پس موضوع سن صرفا به درک و پشتیبانی زندگی کمکی نمیکنه

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بخاطر ضعفی هست که تو وجود دخترا بوجود آوردن . چه بسا که دخترا خیلی قوی تر از پسرا هستن . خونواده ها دخترا از بچگی جوری بار میارن که دقیقا باید در آینده در انتظار یه پشت و پناهی به نام مرد باشن و همیشه نقطه تکیه آخر خودشونو اون مرذ ببینن ولی هیچ قانونی مبنی بر این نیست . مگه دختر چشونه که باید این حرفو بزنن که ما باید در کنار یه مرد که بزرگتر از خودمون باشه احساس آرامش کنیم ؟ کی گفته اختلاف سن نشانه ی پناه دادنه ؟ کی گفته زن باید حتما به مرد تکیه گفته ؟ کی گفته مرد زمانی می تونی زنش رو درک کنه که ازش بزرگتر باشه ؟ اینا همش به خاطر اینه که دخترا ضعیف پرورده شده اند . یعنی هوواره به نیرویی بالاتر از خودشون محتاجن که در زمان ازدواج با اختلاف سن این نیرو رو توجیه می کننن .
شمایی که می گی اختلاف سنی مرد و تکامل عقل مرد بزرگتر با زن کوچکتر از خودش برابری می کنه، کی می تونه ادعا کنه سن بیشتر دلیل به عقل بیشتره ؟ کی می تونه ثابت کنه مردونگی و زندگی چرخوندن به ریش و سیبیل و صدای کلفت و سن بیشتر برای تحکم بیشتر به دختراست ؟ یعنی واقعا با این نظرتون ، عجز و درموندگی درونی دخترا رو برای ادامه ی زندگیشون در کنار یه مرد نمی بینید؟ ! متاسفم واقعا ...

ماتینا

کاربر بیش فعال
دوست عزیز دخترها زودتر به بلوغ فکری میرسن ودر کل به نسبت سنشون بیشتر میفهمن... البته میگن تا 30 سالگی بهتره خانوم کوچکتر باشه دگه بعدش زیاد مهم نیست ...موارد استثنا هست.... عشق هم که دگه جای خود دارد..امیدوارم از حرفام برداشت دیگه ای نکنید ...دکتر فرهنگ در این مورد کلی توضیح داده میتونید dvdهاشو بگیرید
دوست عزیز در انتهای صحبتی که قبل گفتم میتونی حرف این دوستمون رو اضافه کنی

sina_eng.m

عضو جدید
دوست عزیز در انتهای صحبتی که قبل گفتم میتونی حرف این دوستمون رو اضافه کنی

آخه بحثی که من الان میکنم بحثیه که واقعا بهش مبتلا شدم و کاملا با حرفای شما متفاوته.چه بسا دختر خانمی که الان از بنده 1سال بزرگتره طرز فکرشون از من 4-5 سالی کوچیکتره.پس این بلوغ فکری که میگین کجاست؟ این نمونه وو مثال نه 10ها نمونه دیگه که دورو برمونه.میخام بدونم دلیل اصلی این طرز فکر چیه که ما مردارو اینقد آزار میده با تفکر به نسبت اشتباه شما خانما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه بحثی که من الان میکنم بحثیه که واقعا بهش مبتلا شدم و کاملا با حرفای شما متفاوته.چه بسا دختر خانمی که الان از بنده 1سال بزرگتره طرز فکرشون از من 4-5 سالی کوچیکتره.پس این بلوغ فکری که میگین کجاست؟ این نمونه وو مثال نه 10ها نمونه دیگه که دورو برمونه.میخام بدونم دلیل اصلی این طرز فکر چیه که ما مردارو اینقد آزار میده با تفکر به نسبت اشتباه شما خانما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه واقعا به این موضوع ایمان داری که از لحاظ فکری از تو پایین تره و میتونی تکیه گاه خوبی براش باشی پس حتما ازدواج کن

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستش به نظر منم اختلاف سنی زیاد نمی تونه معیار مناسبی باشه مثلا من زوجی رو میشناسم که خانم 7 سال از آقا بزرگتره و الان 4-5 سالی هست با هم زندگی میکنن و یه بچه هم دارن و اتفاقا زندگیشون خیلی هم خوبه!کلا بستگی به خود طرفین داره...اپسرا و دخترایی هستن که واقعا بزرگتر از سنشون رفتار میکنن و برعکس....هیچ وقت نمیشه گفت صرف این که پسر از دختر بزرگتر باشه پس دوام زندگی تضمین شده س!

raha**

عضو جدید
ببخشید این یه چیز کلی هست
این طرز فکر ما نیست میتونید برید با یک روانشناس مشورت کنید البته اگه نگید واسه دیوونه هاست آخه اینم طرز فکر خیلی هاست
حالا اگه من وشما 1000تا مثال هم بیاریم بازم دلیل نمیشه که خانم از اقا کوچکتر باشه وهیشکی هم نمیتونه جلوی شما رو بگیره که با یه خانمی که ازشما بزرگتره ازدواج نکنیدمگه خودتون.

voorojak_love2

عضو جدید
چون دختره و عقل نداره . حتی اگرم شده پا میذاره رو علاقه ی درونیش و به این رسوم بها میده . بهونه های پزشکی مزخرف هم میاره در حالی که هزار مثال نقض براشون وجود داره .
اتفاقا بر عکس این موضوع تو علم ثابت شده.
عقل پسرا دیر تر از دخترا رشد میکنه.البته نمیخوام توهین کنما

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا بر عکس این موضوع تو علم ثابت شده.
عقل پسرا دیر تر از دخترا رشد میکنه.البته نمیخوام توهین کنما
درسته همینطوره و رشد فیزیکی زودتری داره ولی آیا عاقل بودن تنها به رشد سریعتر سلول های مغزه یا به آموزه هایی که به اون مغز نفوذ می کنه؟

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آموزه های که میگین چی هستن؟
تمام اون چیزایی رو که شما به عنوان یه دختر از خودتون می شناسید و سراغ دارید . تمام اون چیزی که به شما دخترا اجازه میده با پسری تا ده سال بزرگتر از خودتون ازدواج کنین ولی نمیذاره با پسری یه سال کوچکتر از خودتون ازدواج کنید . تمام اون چیزایی که شما همیشه آرزوی داشتنش رو دارید ولی فقط در حرف، یعنی برابری حقوق زندگی با جنس مرد ولی خودتون با دست خودتون وقت ازدواج که میرسه همه ی اون آرزو رو نقش برآب می کنید .

raha**

عضو جدید
تمام اون چیزایی رو که شما به عنوان یه دختر از خودتون می شناسید و سراغ دارید . تمام اون چیزی که به شما دخترا اجازه میده با پسری تا ده سال بزرگتر از خودتون ازدواج کنین ولی نمیذاره با پسری یه سال کوچکتر از خودتون ازدواج کنید . تمام اون چیزایی که شما همیشه آرزوی داشتنش رو دارید ولی فقط در حرف، یعنی برابری حقوق زندگی با جنس مرد ولی خودتون با دست خودتون وقت ازدواج که میرسه همه ی اون آرزو رو نقش برآب می کنید .
من نگفتم 10 سال
خو داداش من وقتی یه پسری یه سال کوچکتر باشه خانم باید هی تر و خشکش کنه یعنی اقا طرز فکر و رفتارش با خانوم نمی خونه ...بابا تو مردی باید قویتر باشی تا خانومت بهت تکیه کنه نه اینکه هی بخاد درس یادت بده ...یا ازت سیر شه..

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم 10 سال
خو داداش من وقتی یه پسری یه سال کوچکتر باشه خانم باید هی تر و خشکش کنه یعنی اقا طرز فکر و رفتارش با خانوم نمی خونه ...بابا تو مردی باید قویتر باشی تا خانومت بهت تکیه کنه نه اینکه هی بخاد درس یادت بده ...یا ازت سیر شه..
مطمئن باشید دختر کوچکتر از شوهر، بیشتر از دیگر هم نوعانش ، محکوم به تر و خشک کردن شوهرش هست .
قوی بودن در سن بالاتر یا جثه بزرگتر نیست . در رشد فیزیکی سریعتر مغز نیست . در پیدا کردن رسم زندگی و کنار اومدن با دنیا و مشکلات اونه . مرد بودن به ریش و سبیل و صدای کلفت تر برای تحکم بیشتر همسر نیست . کسی که حرف شما رو تکرار می کنه ، یعنی تا به الان از سختی زندگی و پیروزی در برابر اون هیچ تجربه ای کسب نکرده . پس حالا آیا ازدواج شما با پسری که یک سال کوچکتر از شماست و این تجربه رو کسب کرده ، ناموفق خواهد بود ؟ ....

raha**

عضو جدید
مطمئن باشید دختر کوچکتر از شوهر، بیشتر از دیگر هم نوعانش ، محکوم به تر و خشک کردن شوهرش هست .
قوی بودن در سن بالاتر یا جثه بزرگتر نیست . در رشد فیزیکی سریعتر مغز نیست . در پیدا کردن رسم زندگی و کنار اومدن با دنیا و مشکلات اونه . مرد بودن به ریش و سبیل و صدای کلفت تر برای تحکم بیشتر همسر نیست . کسی که حرف شما رو تکرار می کنه ، یعنی تا به الان از سختی زندگی و پیروزی در برابر اون هیچ تجربه ای کسب نکرده . پس حالا آیا ازدواج شما با پسری که یک سال کوچکتر از شماست و این تجربه رو کسب کرده ، ناموفق خواهد بود ؟ ....
من نگفنم 100درصد ازدواج اینجوری ناموفقه ...بعدشم بحث روی پیداکردن راه ورسم نیست اگه اینجوریه دختر اگه 100سال بزرگتر باشه که بهتره نه؟
بینید این تفاوت سنی هست تا حرف همدیگه رو بهتر بفهمنن

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفنم 100درصد ازدواج اینجوری ناموفقه ...بعدشم بحث روی پیداکردن راه ورسم نیست اگه اینجوریه دختر اگه 100سال بزرگتر باشه که بهتره نه؟
بینید این تفاوت سنی هست تا حرف همدیگه رو بهتر بفهمنن
برای هیچکدوم از طرفین اختلاف سنی زیاد مناسب نیست .
فهم حرف توسط هردو طرف، وابسته به عقل اونهاست . چه بسا ما بچه ای عاقل و با مطالعه صحبت کنیم و لذت همصحبتی با اون رو با هیچ کس دیگه ای عوض نکنیم . چه بسا بسیار مواقعی که ماها در صحبت کردن با پدرها و مادرها پدربزرگها و مادربزرگها به خاطر اختلاف سطح فکری، دچار عصبانیت میشیم . پس هیچ اختلاف سنی ، توجیه کننده مناسبی برای درک حرف مقابل نیست . توانایی های انسانها رو باید در ابعاد دیگه ای جستجو کرد .

Art_1

عضو جدید
سلام به نظره من گاهی اوقات سن برای افراد یک عدده, بعضی ها جوری بززرگ میشن و بار میان که ممکنه از یه فرده همسنه خودشون چندین سال پخته تر باشن و این کاملا بستگی به فرد داره ,ولی مشکلاته اختلاف سنی کم و یا حتی دختر بزرگتر در سنین پاییین خیلی بیشتر نشون می ده به خاطره خام بودنه افراد ,ولی اگه در سنین بالای 29 و 30 باشه به نظر در 1 سال تفاوتی نمیشه احساس کرد, شوهر خاله ی من 2 سال از خالم بزرگتره ولی ازدواجه خیلی خوبی دارن البته در سنه بالا ازدواج کردن

raha**

عضو جدید
برای هیچکدوم از طرفین اختلاف سنی زیاد مناسب نیست .
فهم حرف توسط هردو طرف، وابسته به عقل اونهاست . چه بسا ما بچه ای عاقل و با مطالعه صحبت کنیم و لذت همصحبتی با اون رو با هیچ کس دیگه ای عوض نکنیم . چه بسا بسیار مواقعی که ماها در صحبت کردن با پدرها و مادرها پدربزرگها و مادربزرگها به خاطر اختلاف سطح فکری، دچار عصبانیت میشیم . پس هیچ اختلاف سنی ، توجیه کننده مناسبی برای درک حرف مقابل نیست . توانایی های انسانها رو باید در ابعاد دیگه ای جستجو کرد .
لذت صحبت با بچه ی عاقل با زندگی کردن با اون متفاوته...زندگی که همش لذت نیست...
خو منم میگم توانایی هاشون متفاوته نگرش شون متفاوته
فک کنم شما داررین خیلی رویایی فک میکنید

raha**

عضو جدید
سلام به نظره من گاهی اوقات سن برای افراد یک عدده, بعضی ها جوری بززرگ میشن و بار میان که ممکنه از یه فرده همسنه خودشون چندین سال پخته تر باشن و این کاملا بستگی به فرد داره ,ولی مشکلاته اختلاف سنی کم و یا حتی دختر بزرگتر در سنین پاییین خیلی بیشتر نشون می ده به خاطره خام بودنه افراد ,ولی اگه در سنین بالای 29 و 30 باشه به نظر در 1 سال تفاوتی نمیشه احساس کرد, شوهر خاله ی من 2 سال از خالم بزرگتره ولی ازدواجه خیلی خوبی دارن البته در سنه بالا ازدواج کردن
موافقم بشدت