اثبات آفتاب!

AmiR_112

عضو جدید
احسان قائم‌مقامي و شايسته قادرپور خيلي تلاش كردند تا به ما ثابت كنند زوج بسيار خوشبختي هستند و زندگي ايده‌آلي دارند. اين دو شطرنج‌باز كه عضو تيم ملي ايران هستند، طوري در مورد زندگي مشتركشان صحبت كردند تا قانع شويم كه هيچ اختلافي با هم ندارند. خودشان مي‌گويند كه در قبال مشكلات با يكديگر صحبت مي‌كنند و با همفكري بهترين راه‌حل ممكن را پيدا مي‌كنند. البته بايد قبول كنيم كه آنها فرصت چنداني هم براي دعوا كردن با هم ندارند، چرا كه بيشتر وقت‌شان در اردوهاي تيم ملي براي حضور در مسابقات مختلف مي‌گذرد.
آشپزي‌اش خوب است
احسان قائم‌مقامي: زندگي بسيار خوبي دارم. اين كه هر دو نفر ما يعني من و همسرم شطرنج‌باز هستيم، به ما كمك مي‌كند تا يكديگر را بهتر درك كنيم، چون شطرنج رشته خاص و وقت‌گيري است و درك شرايط توسط طرف مقابل سخت است و شايد براي بقيه غيرممكن باشد. شطرنج يك رشته وقت‌گير و ديربازده است و يك شطرنج‌باز حرفه‌اي براي حضور در ميادين بزرگ و بين‌المللي، نياز به مراقبت‌هاي ويژه‌اي دارد تا موفق شود و به همراهي فردي احتياج دارد كه خوب او را درك‌ و مسير حركتش را آسان كند. حضور يك شطرنج‌باز حرفه‌اي در زندگي مشترك با توجه به درك بسيار خوبش، در مسير پيشرفت من تاثير زيادي داشته است و خوشحالم كه چنين انتخاب خوب و شايسته‌اي داشته‌ام.
هيچ وقت با هم دعوا نمي‌كنيم، اصلا چنين اتفاقي نمي‌افتد. دعوا يك واژه عجيب، بي‌رحمانه و غريب است و وقتي مي‌شود مشكلات و اختلاف‌نظرها را با صحبت كردن حل كرد، چرا بايد با راه‌هاي ديگر مثل دعوا كردن مسائل را حل كنيم.
آشپزي همسرم خيلي خوب است و پيش همه تعريف آشپزي او را مي‌كنم.
با هم شطرنج‌بازي مي‌كنيم اما نه به صورت رقابتي بلكه بعضي از تمرينات ما مشترك است. ما با هم رقيب نيستيم كه بگويم بازي كداميك بهتر است اما تمرينات ما مشترك است و سعي مي‌كنيم با انجام بازي‌هاي تمريني و تفريحي به هم كمك كنيم، ولي اين بازي‌ها معيار مسابقه نيست.
كسي در خانه حرف آخر را نمي‌زند، اصلا اين معني و مفهومي ندارد چون بيشتر اوقات با هم مشورت مي‌كنيم. هر دو‌ ما بعد از ازدواج در شطرنج پيشرفت بيشتري كرديم و موفق‌تر بوديم و رو به جلو حركت كرديم. اين ازدواج تاثير منفي در كار ما نداشت و جريان زندگي‌مان بهتر هدايت شد.
صبر، آرامش و خونسردي‌اش عالي است. نكته مهم در رفتارش اين است كه بدون توجه به محيط اطرافش زندگي مي‌كند و هميشه از قضاوت در مورد ديگران دوري مي‌كند.
زن‌ذليل نيستم و زن‌ذليل اصلا واژه درستي نيست و تحليل بسيار غلطي از يك زندگي مشترك است، چون هيچ‌كسي نبايد اينقدر به طرف مقابلش احاطه داشته باشد كه او را به ذلالت بكشاند!
آشپزي‌ام خوب نيست!
قادرپور: بخش مهمي از زندگي ما با شطرنج مي‌گذرد. شطرنج واقعا وقت‌گير است و بيشتر زمان ما براي آمادگي در مسابقات مختلف مي‌گذرد و به هم كمك مي‌كنيم تا آمادگي بيشتري براي حضور در رقابت‌ها داشته باشيم. به هر حال هر‌‌ دو‌ ما در سطح حرفه‌اي شطرنج بازي مي‌كنيم و اين مساله باعث شده تا درك خوبي از موقعيت يكديگر پيدا كرده و زندگي بسيار خوبي در كنار يكديگر داشته باشيم.
زندگي مشترك تمام آدم‌ها مشكل دارد و هميشه نمي‌شود گفت آن چيزي كه مي‌خواهي، اتفاق مي‌افتد. ما همواره سعي مي‌كنيم تا خوب فكر كنيم و بهترين راه‌حل را براي مشكلات‌مان پيدا كنيم. هميشه با هم روي مشكلات تمركز مي‌كنيم و با يكديگر صحبت مي‌كنيم تا بهترين راه را انتخاب كنيم.
هيچ وقت با هم دعوا نمي‌كنيم. اصلا چنين اتفاقي برايمان نيفتاده، يعني تا الان پيش نيامده كه با هم دعوا كنيم چون راه‌هاي خيلي بهتري براي حل مشكلات به صورت مسالمت‌آميز وجود دارد.
احسان خصلت بدي ندارد. من واقعا وقتي در مورد شخصيت او فكر مي‌كنم، خصلت‌هاي مثبت زيادي دارد، اما مهم‌ترين مساله اراده بسيار قوي احسان است كه مرا تحت تاثير خودش قرار مي‌دهد. او هميشه صداقت دارد و به خاطر خوش آمدن من يا شخص ديگري حرفي نمي‌زند. احسان به همه احترام مي‌گذارد حتي به كوچك‌تر از خودش. همواره به سوال‌هاي بچه‌هاي كوچك جواب مي‌دهد حتي اگر خودش وقت كمي داشته باشد، اما به خاطر احترام به آنها، وقت مي‌گذارد و جوابشان را كامل مي‌دهد.
او هيچ وقت اهل حاشيه نبوده، البته خيلي‌ها خواسته‌اند او را به حاشيه ببرند، اما وارد اين مسائل نشده و هميشه به هدف اصلي‌اش فكر مي‌كند و روي آن تمركز دارد. چون وقت زيادي ندارم، زياد آشپزي نمي‌كنم، اما غذاهايي كه درست كرده‌ام، بد نبوده اما احسان زيادي از دستپخت من تعريف كرده است.
البته هر وقت غذا درست مي‌كنم، مي‌گويد دستپختم عالي است اما اينقدرها هم كه مي‌گويد آشپزي‌ام تعريفي نيست.
بحث هميشگي خواهرشوهر و مادرشوهر در فرهنگ ايرانيان خيلي رواج دارد و هميشه مشكلاتي بين عروس خانواده با خواهر و مادرشوهر وجود دارد.
احسان تك‌فرزند خانواده است و من هم مادرشوهرم را دوست دارم، مي‌توانم بگويم كه ما يك زندگي كاملا ايده‌آل داريم.