آی تی یا آی سی تی یا نرمافزار کامپیوتر یا ...

boy67

عضو جدید
سلام دوستان
من در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد امسال کمک میخام
علاقه من کلا به اینه که میخام مثلا در مورد همه چیز بدونم مثلا این بلوتوث موبایل ها چه جوریه ...
چه جور میشه در یک چیز بسیار کوچیک مثل فلش مموری اطلاعات جمع میشه ..
ماهواره های چه جور تصویر دریافت میکنن ...
حال میده که امنیت سایت و شبکه یه شرکت رو در دستان خودت باشی ...
مثل این میمونه که مردن یا نمردن کسی دست تو باشه...
چه جوری یه ماهواره میفرستن بالا که از آن سوی کهکشان برای ما اطلاعات در مورد هر چیزی که بخای بفرسته ...
می خام در این دنیای دیجیتال جدید زندگی و پیشرفت کنم
این کنترل تلویزیون چه جور کانال رو عوض میکنه ...
و علاقه بسیار شدید هم به کامپیوتر هم دارم ...
:dبچه بودم اگه بابام واسم یه ماشین یا یه چیز که باهاش بازی میکنن برام میخرید تا اینکه به دستم میرسید 2 ثانیه بازش میکردم ببینم توش چیه چه طور درستش کردن و .... بعدا خرابش میکردم:redface:
کلا علاقه من در مورد اطلاعات هست
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin: خنده داره ولی میخام یه دستگاهی داشته باشم که به هر چیزی که نردیک بشه که توش داده و اطلاعات باشه رو کش بره لذت داره هاااا ( تو این حرف من حرفاااااااااااا هستا اگه درست رشتم رو انتخاب کنم به سمت این هدف میرم.....)
IT و ICT چه فرقی با هم دارن کدومش خوبه و آینده داره کدوم شرکت های دولتی فارغ التحصیلان این رشته رو استخدام میکنن
(نرم افزار کامپیوتر آیا در ایران آینده و درآمد خوب داره یا نه)

samira5

عضو جدید
آتی خیلی متنوع تر از نرم افزاره و هم جدیدتر از اون خیلی از دروس اضافی تو رشته نرم افزار برای آتی حذف شده
به نظرمن بهترین گزینه آی تیه آینده شغلی خوب شما الان هرشرکتی رو نگاه کنی به آی تی نیاز داره
اما درمورد فرق آتی و آی سی تی
فرق زیادی باهم ندارن آی سی تی رشته ای بین برق و کامپیوتر ه وبیشتر به مخابرات نزدیک میشه و از درس های برق
بیشتر میخوانند این رشته در اروپا بیشتر تدریس میشه و به تازه گی وارد ایران شده اما اتی بیشتر تو آمریکا
تدریس میشه

R o o z b e h

عضو جدید
سلام
یه سوال از دوستانی دارم که رشته اونها IT هست
یکی از دوستانم IT قبول شده الان هم دو ترم گذرونده(پیام نور) ظاهرا میتونن بعداز سه، چهار ترم تغییر رشته بدن من هم بهش گفتم بیاد نرم افزار چون رشته جدیدی هست فکر نکنم بازار کار مناسبتری نسبت به نرم افزار داشته باشه!
خواستم ببینم نظر شما چیه؟اصلا کسی که این رشته رو میخونه جایگاهش تو یه شرکت کجاست؟بازم مثله مهندسین نرم افزار میره پشت کامپیوتر میشینه یا....؟

shadow.127

عضو جدید
آي تي يا كامپيوتر؟

آي تي يا كامپيوتر؟

سلام
ميخواستم بدونم بين اي تي و كامپيو تر(نرم افزار)كدوم پر كاربردتره و اينده ي شغلي بهتري داره؟ من خيلي به برنامه نويسي علاقه ندارم ولي از هوش مصنوعي خوشم او مده و به كاراي پژوهشي خيلي علاقه دارم.
به نظر شما رشته ي اي تي برا من بهتره يا كا مپيو تر؟و هوش مصنو عي جز درساي هر دو رشته هست يا نه؟

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من فارغ التحصیل رشته ICT گرایش مخابرات سیار هستم
ICT تلفیقی از مخابرات،کامپیوتر و الکترونیکه
در واقع تو از هر چیزی سر در میاری
واحدهای زیادی از نرم افزار،سخت افزار،شبکه، یا حتی ماهواره و مغناطیس پاس میکنی
بازار کارش خیلی خوبه اما رشته ی آسونی نیست
اگه پشتکار خوندن درسای نامربوط و سخت را داری بیا تو این رشته
در کل رشته ی قشنگیه

بالا