آیا همه چیز را باید با همسرتان در میان بگذارید؟

comudf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آیا همه چیز را باید با همسرتان در میان بگذارید؟​
سونیــــا و همـسرش طـی 10 ســـــالی کــه از ازدواجشان
می گذرد مسائل بسیاری را با هم سهیم شده اند: تـغییر
شغل،ساختن خانه،بیماری مادرش،بزرگ کردن دخترشان،
و...اما اخیراً مسئله ای پیش آمد که سونیا حاضر به سهیم
کـردن شـوهرش در آن نشده است. ایمیل شوهرش از کـار
افتاده بود و می خواست که از ایـــمیل او استفاده کند. بعد
از اینکه شوهرش وارد سیستم شد،از او رمز عبور ایمیلش
را خـواست امـا سونیا گفت کـه بـاید خودش آن را وارد کند.
شوهرش فکر میکرد که شوخی می کند و دوباره تقاضایش
را مطرح کرد. امـــا سونیا لام تـــــا کــــــام حرف نزد. و وقتی
مـی خواست رمـز عبور را وارد کند شوهرش را مـجبور کـرد
جای دیگری را نگاه کند.​

سونیا درمورد احساس شوهرش در آن لحظه میگوید، "او گیج و بسیار عصبانی بود. من برایش توضیح دادم که چیزی در ایمیلم وجود ندارد که باعث ناراحتی او شود اما فکر هم نمی کنم که چون متاهل هستم باید خصوصی ترین مسائلم را هم با او درمیان بگذارم."​
دو نفر یکی میشوند...من به ما تبدیل می شود و دو طرف همه چیزشان را با هم شریک می شوند. این یك ایده آل در ازدواج رمانتیک است. اما بعد از حرف زدن با زنانی مثل سونیا حیرت می کنم: آیا این کار واقع بینانه است؟ آیا حتی برای ما خوشایند است؟​
یك روانشناس، می گوید، "توازن و تعادل بین جدایی و پیوستگی یکی از مهمترین مسائل در ازدواج است. همه ی زوج ها تلاش می کنند راهکاری را پیش گیرند که هر دو طرف با آن راحت باشند. گاهی اوقات یک زوج دوست دارد در رابطه پیوستگی بیشتری داشته باشد، درحالیکه زوج دیگر ممکن است جدایی بیشتر طلب کند."​
اکثر دوستانم در عقیده ی خود راسخند که زن و شوهر باید در همه چیز باهم شریک باشند. اما وقتی کمی فکر میکنند، می بینند که خیلی وقت ها بعضی مسائل را از همسرشان پنهان می کنندâ€"مثل کیفیت رابطه ی جنسیشان با یکدیگر یا چیزهایی درمورد خانواده ی همسرشان. یکی از همسایگانم روزی به من گفت، "من همه چیز را به شوهرم می گویم." اما کمی از گفتن این ادعا نگذشته بود که حرفش را پس گرفت، "نمی دانم، شاید همه چیز نه..." لحظه ای صبر کرد و بعد گفته اش را اینطور تکمیل کرد، "باشه باشه قبول می کنم، همه چیز را نمی گویم، فقط چیزهایی را که فکر میکنم لازم است بداند با او درمیان می گذارم

dreng

عضو جدید
شک مثل جرقه میمونه، تو انبار سوخت، قبل از اینکه بفهمیم و چیزی حس کنیم کامل نابود میکنه،همه چیزو