آموزش SQL Server 2008 (بررسی سوالات و اشکالات مربوطه)

parham200

عضو جدید
سلام
ممنون از آموزش های ارزنده تون!
همچنان منتظر آموزش های بعدی تون هستیم
یه سوال اینکه :چطوری میتونیم از طریق سی شارپ به t-sql و همچنین store procedure هایی که داخل sql مینویسیم ،دسترسی داشته باشیم و از اونا استفاده کنیم؟؟؟؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
خسته نباشید
من یه مشکل خیلی جدی در اتصال vs2010 به sql server management 2008 دارم که یه error خیلی عجیب میده که خیلی فوریه و واقعا نمیدونم چه کار کنم.:confused::confused::mad:
تصویر error رو براتون قرار میدم.مشاهده پیوست 88745

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

به نظر میرسه مربوط به اختلاف نسخه های SQL Server باشه :gol:

negin17h

مدیر تالار
سلام
ممنون از آموزش های ارزنده تون!
همچنان منتظر آموزش های بعدی تون هستیم
یه سوال اینکه :چطوری میتونیم از طریق سی شارپ به t-sql و همچنین store procedure هایی که داخل sql مینویسیم ،دسترسی داشته باشیم و از اونا استفاده کنیم؟؟؟؟

دوست عزیز در تالار سی شارپ، نمونه کدهاش هست :gol:

dorfam

عضو جدید
سلام عیدتون مبارک
من نرم افزار sql server2008 رو میخوام میتونید کمکم کنید؟

elahe_tanhaa

عضو جدید
سلام
من ی مشکلی دارم روی سیستم sql2008 نصب کردم حالا چندتا فایل exe دارم که میخوام اجرا کنم اجرا نمیشه و این صفحه باز میشه کسی میتونه کمکم کنه.قبلا که نصب بود این مشکلو نداشتم!
untitled.jpg

مرسی

negin17h

مدیر تالار
سلام
من ی مشکلی دارم روی سیستم sql2008 نصب کردم حالا چندتا فایل exe دارم که میخوام اجرا کنم اجرا نمیشه و این صفحه باز میشه کسی میتونه کمکم کنه.قبلا که نصب بود این مشکلو نداشتم!
مشاهده پیوست 92081

مرسی

شما ويژوال استودیو هم نصب کردی یا خیر؟ ببین تا قبل از نصب SQL SERVER و ويژوال، چون نرم افزاری نیست که بتونه دیباگ کنه شما پیغام دیگری میگرفتید. این موضوع کاری به نصب SQL SERVER نداره. فایل های اجرایی شما چه هست؟

elahe_tanhaa

عضو جدید
شما ويژوال استودیو هم نصب کردی یا خیر؟ ببین تا قبل از نصب SQL SERVER و ويژوال، چون نرم افزاری نیست که بتونه دیباگ کنه شما پیغام دیگری میگرفتید. این موضوع کاری به نصب SQL SERVER نداره. فایل های اجرایی شما چه هست؟

سلام مرسی از پاسختون.
ویژوال هم نصبه!
نه منظورم اینه که قبلا هم ویژوال و sql نصب بود و برنامه ها بدون هیچ پیغامی اجرا میشدن اما بعد از اینکه ی بار هردو رو remove کردم و دوباره نصبیدم اینجوری شد.
فایلهای اجرایی باید با بانک sql رابطه برقرار کنن...

mah.s

عضو جدید
سلام روی سیستمم ویندوز 7(home) نصبه .می خواستم بپرسم چه نسخه ای از sql2008 یا 2012 سازگار با این ویندوزه و بدون مشکل نصب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

آخرین ویرایش:

گل شقایق

عضو جدید
سوال درباره ی sqlserver

سوال درباره ی sqlserver

سلام من یه اطلاعاتی دربقاره ی sqlserver میخواستم.تمرین بایگاه دادمونه.ممنون میشم بتونید کمکم کنید

negin17h

مدیر تالار
سلام مرسی از پاسختون.
ویژوال هم نصبه!
نه منظورم اینه که قبلا هم ویژوال و sql نصب بود و برنامه ها بدون هیچ پیغامی اجرا میشدن اما بعد از اینکه ی بار هردو رو remove کردم و دوباره نصبیدم اینجوری شد.
فایلهای اجرایی باید با بانک sql رابطه برقرار کنن...

زمانی که این دو رو حذف می کنید باید مطمئن شید که همه اجزاشون حذف شده که بسیار هم زیاد هستند. اول از حذف هر چیز مرتبط مطوئن شید و پس از ریست امتحان کنید :gol:

سلام روی سیستمم ویندوز 7(home) نصبه .می خواستم بپرسم چه نسخه ای از sql2008 یا 2012 سازگار با این ویندوزه و بدون مشکل نصب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

سلام
هم SQL 2008 و هم 2012 بدون هیچ مشکلی نصب میشن. من نسخه Enterprise رو دارم البته برای 2012 باید SP1 رو روی سون نصب کرده باشید :gol: البته من روی سون های Professional و Premium دارم. Home نداشتم.

ali_mja

عضو جدید
مشکل در وصل شدن به سرور مجازی

مشکل در وصل شدن به سرور مجازی

سلام
من قبلا روی دستگاهم SQL server 2008نصب بود و برای وارد شدن به سرور مجازی از (.) قطه استفاده میکردم
ولی از وقتی که پچ visual studio رو نصب کردم دیگه متصل نمیشه .
اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون می شوم

parsigirl.1366

عضو جدید
سلام
من می خوام SQL server 2008 رو به صورت پیشرفته یاد بگیرم. هر کتابی که در این زمینه می خوام از این سایت دانلود کنم اصلا دانلود نمیشه. اگه یه کتاب خوب به من معرفی کنید خیلی ممنون میشم.کتابی که با مطالعه خودم بتونم مهارتی در این زمینه کسب کنم.البته خواهشن به زبان اصلی نباشه. با تشکر...

negin17h

مدیر تالار
سلام
من می خوام SQL server 2008 رو به صورت پیشرفته یاد بگیرم. هر کتابی که در این زمینه می خوام از این سایت دانلود کنم اصلا دانلود نمیشه. اگه یه کتاب خوب به من معرفی کنید خیلی ممنون میشم.کتابی که با مطالعه خودم بتونم مهارتی در این زمینه کسب کنم.البته خواهشن به زبان اصلی نباشه. با تشکر...

سلام
کتاب هایی که گذاشته بودیم :D همه زبان اصلی بودند و کتاب فارسی خوب کم پیدا میشه. فیلم های آموزشی هم همگی زبان اصلی هستند. اگر می خواهید چیزی را کامل یاد بگیرید سراغ کتب لاتین و آموزش های خارجی آن بروید که کامل تر هستند :gol:

sanaz5

عضو جدید
1.jpgسلام من وقتی میخوام فایلمو تو بانک اسکیوال اتچ کنم این ارورو بهم میده چه کار کنم حتی ویندوزمو عوض کردم و دوباره نصب کردم

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 100567سلام من وقتی میخوام فایلمو تو بانک اسکیوال اتچ کنم این ارورو بهم میده چه کار کنم حتی ویندوزمو عوض کردم و دوباره نصب کردم

سلام

تصویری که گذاشتین اصلا واضح نیست!یا ارور رو بنویسید و یا تصویر رو یه جا آپلود کنید و بذارین اینجا...

dorfam

عضو جدید
رفع اشکال

رفع اشکال

لوکال هاست مای اس کیوالوکه باز میکنم خیلیبه هم ریخته و ناخواناست

negin17h

مدیر تالار
لوکال هاست مای اس کیوالوکه باز میکنم خیلیبه هم ریخته و ناخواناست

دوست عزیز این تاپیک مربوز به سئوالات و مشکلات SQL Server هست نه MySql. در تالار خودش مطرح کنید. با تشکر :gol:

farzad178

عضو جدید
با سلام من به sql نیاز دارم که در قسمتfeatureشامل 3گزینه ی زیر باشد
Instance feature
1-Database engine service
2- Sql server replication
Shared feature
3- Management tools basic

negin17h

مدیر تالار

ADF1

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان
من از sql چیزی نمیدانم کسی از دوستان پیدا میشه یه برنامه کوچیک که تحت شبکه باشه و بتونه یک و دو سه و چهار تا فایل متنی که مرتبا محتوای آن تغییر میکنن رو بگیریه و بصورت روان روی ال سی دی نشون بده ( دریک تا چهار تا سطر که قابل انتخاب باشه و بشه رنگ و سرعت پیمایش رو تغییر داد ) مثل برنامه شبکه خبر که اخبار بالا و پایین رو روان نشون میده البته هر سطری عنوان داشته باشه که روی ال سی دی ثابت بمونه ممنون میشم اگه کمکم کنید

negin17h

مدیر تالار
با سلام خدمت تمامی دوستان
من از sql چیزی نمیدانم کسی از دوستان پیدا میشه یه برنامه کوچیک که تحت شبکه باشه و بتونه یک و دو سه و چهار تا فایل متنی که مرتبا محتوای آن تغییر میکنن رو بگیریه و بصورت روان روی ال سی دی نشون بده ( دریک تا چهار تا سطر که قابل انتخاب باشه و بشه رنگ و سرعت پیمایش رو تغییر داد ) مثل برنامه شبکه خبر که اخبار بالا و پایین رو روان نشون میده البته هر سطری عنوان داشته باشه که روی ال سی دی ثابت بمونه ممنون میشم اگه کمکم کنید

دوست عزیز این موضوع شما کاری با SQL نداره. شما باید فایل ها را در زبانی خاص بخونید و از طریق پورت سریال یا پارالل و به فرمت مورد نظر روی LCD ارسال کنید. لطفاً سئوال را در تالار مربوط به خودش بپرسید و پیگیری کنید :gol:

denotation

عضو جدید
در مورد خطاهای موجود در SQL LOG سوال داشتم.

error 9100 severity 23 state 2

error 28005 severity 16 state 2

چطور میشه غهمید این خطاها از کدام Database صادر شده اند و راه رفع آنها چیست؟

Iman_k26

عضو جدید
سلام
من وقتی میخوام یه New Database بسازم این ارور رو میده اگه میشه راهنمایی کنید....

Untitled.jpg

negin17h

مدیر تالار
در مورد خطاهای موجود در SQL LOG سوال داشتم.

error 9100 severity 23 state 2

error 28005 severity 16 state 2

چطور میشه غهمید این خطاها از کدام Database صادر شده اند و راه رفع آنها چیست؟

در لینکی از مایکروسافت یه سری توضیحات داده شده و راه حل آن، من تاحالا باهاش برخورد نداشتم که بدونم رفع میشه یا نه اما شاید کمکی کنه :
http://support.microsoft.com/kb/923247

• Like
واکنش ها: rzha

clupcd

عضو جدید
سلام من وقتی مخوام ستون جدیدی به جدولم اضافه کنم گاهی با این ارور مواجه میشم و باید جدول رو پاک کرده از اول دیزاین کنم
کمک کنید...
ممنون
http://p30up.ir/up/1mgxnziqkcuvslobrsd.png

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    13 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sayeh24

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواستم بدونم که میشه رو یه سیستم هم SQL 2005 نصب باشه و هم SQL 2008 ?????!

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
اساتید پاسخ........
به قسمت Options بروید و گزینه ی designer رو انتخاب کنید و تیک prevent saving changes ... رو بردارید .