آمـــوزش زبـــان عمومـی و تخصصی کارشناسی ارشد معماری

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها همگی خسته نباشید و امیدوارم درساتونو خوب پیش ببرین
یه سئوال:
منبع یا مرجعی هست که نمونه درک مطلب آزمونای سالهای گذشته رو همراه بامعنی و جواب داشته باشه؟؟؟؟؟؟

سلام به نظر من بهترین گزینه سوالات سال قبل هست که توی جواب ها هم معنی کردن هم یک توضیحی داده شده من مال چندین انتشاراتی را دیده بودم خوب بوده ،می تونید از سوالات کنکور فقط قسمت درک مطلب هاش بخونید

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به نظر من بهترین گزینه سوالات سال قبل هست که توی جواب ها هم معنی کردن هم یک توضیحی داده شده من مال چندین انتشاراتی را دیده بودم خوب بوده ،می تونید از سوالات کنکور فقط قسمت درک مطلب هاش بخونید
یه نفر که زبانش خیلی عالیه بهم گفتش این آزمونایی که دانشگاه تهران سالی چنبار برا آزمون دکترا برگزار میکنه (UTEPT) همون تیمی هستن که آزمون ارشدو طرح میکنن
http://ut.ac.ir/fa/news/1/bodyView/617/سومین.آزمون.زبان.عمومی.دانشگاه.تهران.(UTEPT).html
میگفتش سوالاش برا دانلود هس ولی من پیدا نکردم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نفر که زبانش خیلی عالیه بهم گفتش این آزمونایی که دانشگاه تهران سالی چنبار برا آزمون دکترا برگزار میکنه (UTEPT) همون تیمی هستن که آزمون ارشدو طرح میکنن
http://ut.ac.ir/fa/news/1/bodyView/617/%D8%B3%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86.%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86.%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86.%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C.%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87.%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86.%28UTEPT%29.html
میگفتش سوالاش برا دانلود هس ولی من پیدا نکردم
زبان کلا منبع مشخصی نداره و در واقع کلماتی که استفاده میکنند به صورت مرجع هستند حالا از 504 گرفته تا 110 کلمه وتافل وغیره واین آزمونی که گفتیند خیلی خوبه اگر بشه دانلودهاش رو پیدا کرد ومیشه پیداش کرد چون نمونه سوالات خوبیه واسه ارشد.مرسی از راهنماییتون

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان کلا منبع مشخصی نداره و در واقع کلماتی که استفاده میکنند به صورت مرجع هستند حالا از 504 گرفته تا 110 کلمه وتافل وغیره واین آزمونی که گفتیند خیلی خوبه اگر بشه دانلودهاش رو پیدا کرد ومیشه پیداش کرد چون نمونه سوالات خوبیه واسه ارشد.مرسی از راهنماییتون
دانشکدش پل گیشاس یه روز وقت کنم میرم از دانشجوهای زبان میپرسم ببینم میشه گیرشون آورد

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوست من منم همین قصد رو دارم
منتهی دنبال یه منبعی میگردم که سئوالات سالای قبل رو آکادمکیک تشریح کرده باشه
مثلا من زبان راهیان ارشد رو دارم که تا سال 90 هستش حالا نمیدونم کنکاش یا انتشارات دیگه اصلا همچین چیزی داره

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا من زبان راهیان ارشد رو دارم که تا سال 90 هستش حالا نمیدونم کنکاش یا انتشارات دیگه اصلا همچین چیزی داره

من مجموعه سوالات از سال 81تا92مدرسان شریف را دارم والا من که همین طور سر سری نگاه کردم جواب ها را خوب گفته بود ،ولی به نظرم به غیر سوالات مجموعه ای کتاب مهرداد امیری خوبه هم ،البته کتاب امیری را یکی از بچه ها ی ارشدمون که سال 90رتبه اورده بود بهمون توصیه کرد

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب های مرکز معماری ومدرسان شریف تو مورد زبان خیلی خوب هستند و کاملا شرح دادن ونمونه سوالات زیادی هم دارند

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کتاب های مرکز معماری ومدرسان شریف تو مورد زبان خیلی خوب هستند و کاملا شرح دادن ونمونه سوالات زیادی هم دارند

کتاب زبان مرکزمعماری که من دارم چاپ 91 تست. جالب نبود زیاد سوالاش کمه . و یه سوالهاش که گرامر بود اصلا گزینه نداشت.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم دوست عزیز این چه حرفیه . میگم شما نمیدونی که بقیه کتاب تستهای مرکز معماری هم همینجوریه یا نه ؟ یا اینکه اونا خوبن
کتاب درک عمومی معماریش هم فقط سوالات سال گذشته است فقط سوالات تالیفی نداره اونم

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز راهم افتاد گیشا رفتم دانشکده زبان های خارجی (جریمه پارک ممنوع هم شدم:cry:) اونجا دانشجوهاش نبودن از دو تا خانومی تو گروه پرسیدم گفتن اول مهر بیا قابل گیر آوردنه سوالا. گفتن حتی بچه های زبان می دونن کدوم استاداشون تاثیرگذارترن;)

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.4shared.com/zip/EeD8ghB4/Ielts_TestBuilder.html
این یه سری از سوالات آیلس است که در کنارش یه سری فایل صوتی هم داره البته این به معنای این نیست که حتما بخونید کلا میتونه واسه اطلاعات عمومی هم خوب باشه;) راستی از خود سایت نتونستم بزارم مجبور شدم تو فرشیر آپلود کنم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من یکم استرس اعلام نتایج دارم ایشالا بیاد تا منم بقیه جزوات رو بزارم اما دوستان دیگه لطف کنند زحمت بکشند جای من ممنونشون میشم واسه دوستان. فقط واسم دعا کنید قبول شم نمیدونم اسکیس خوب دادم یا نه رتبه تئوریم هم زیاد واسه خودم جالب نبود اما نمیدونم چرا امید دارم هرکسی حتی اگه یک درصد جزوات من باعث خوشحالیش شده وبه دردش خورده واسم دعا کنه از ته قلب که حداقل یه دانشگاه شبانه یا غیر انتفاعی خوب قبول شم. مرسی دوستان التماس دعا

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
گرامر - درس یازدهم و دوازدهم

گرامر - درس یازدهم و دوازدهم

می خواستم پست بالا رو ویرایش کنم دیدم نوشته شده منتقل میشه دیگه این پست رو دادم!:w05:
اینم از درس 11 و 12 گرامر
این کتابی که داشتم نکات گرامریش تموم شد از هفته ی دیگه یک کتاب دیگه رو می زارم
امیدوارم تا اینجا که گذاشتم براتون مقید بوده باشه:D
سوالی هم راجع به نکات داشتین میتونین بپرسین
موفق باشید;)
به امید قبولی هممون (البته با این سیستم گزینششون ترس ورم داشت!):crying2:

مشاهده پیوست Lesson11&12.doc

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
می خواستم پست بالا رو ویرایش کنم دیدم نوشته شده منتقل میشه دیگه این پست رو دادم!:w05:
اینم از درس 11 و 12 گرامر
این کتابی که داشتم نکات گرامریش تموم شد از هفته ی دیگه یک کتاب دیگه رو می زارم
امیدوارم تا اینجا که گذاشتم براتون مقید بوده باشه:D
سوالی هم راجع به نکات داشتین میتونین بپرسین
موفق باشید;)
به امید قبولی هممون (البته با این سیستم گزینششون ترس ورم داشت!):crying2:

مشاهده پیوست 167810

اسم کتابتون چیه
؟

archi&tini

عضو جدید
سلام دوستان...منم می خوام شروع کنم به خوندن برای ارشد...فقط تمام این صفحات رو که نگاه کردم دیدم خیلی همه چیز قاطی شده.... بهتر نیست که تاپیک جدید زده بشه تا سوالات مربوط به این بخش رو اونجا بپرسیم و فقط اینجا فایل ها رو دسته بندی کنیم و بذاریم ؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...منم می خوام شروع کنم به خوندن برای ارشد...فقط تمام این صفحات رو که نگاه کردم دیدم خیلی همه چیز قاطی شده.... بهتر نیست که تاپیک جدید زده بشه تا سوالات مربوط به این بخش رو اونجا بپرسیم و فقط اینجا فایل ها رو دسته بندی کنیم و بذاریم ؟

دوست عزیز براتون ارزوی موفقیت میکنم امیدوارم که جاییکه میخوای قبول شید ،نگران نباش یکم که بگذره فک می کنم این جا هم بیشتر جنبه اموزشی به خودش بگیره اخه تازه نتایج زدن و ایام نزدیک به نتایج بوده ،کم کم بچه ها میان به سمت کتابها مث قبل و جنبه اموزشی کار دوباره بالا میره

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام دوست عزیز. شما هر مطلبی رو بخوایند پیدا کنید به پست اول مراجعه کنید اونجا هر چند روز آپدیت میکنیم مطالب رو نیازی نیست همه پست ها رو بخونید تو پست اول دسته بندی میشه دوست گرامی. این چند روز هم بنا به دلایل اعلام نتایج درگیر بودیم دوباره راه میفته و پست های آموزشی این یک هفته هم دوست گرامیمون همراهی به زودی آپدیت میکنند

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم
این تاپیک همونطور که از اسمش پیداست اموزشیه ینی فایلا و اموزشای مربوط به زبان گذاشته میشه و همونطور که مهندس کوروش فرمودن پست اول اپدیت و تفکیک بندی میشه هر موردی که لازم داشته باشی میتونی استفاده کنی

برای سوالات و رفع اشکال مربوط به زبان ، نحوه ی خوندن ،چگونگی تست زدن ،سوال از گرامر و درک مطلب و لغت ، طرز کار با نرم افزار ها و ... هم تاپیکش جداست

[h=1]تاپیک: رفع اشکال زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری[/h]
که میتونید استفاده کنید، فکر میکنم زیاد سخت نباشه:)

camelia ka

عضو جدید
اقا کورش اگه میشه پاسخنامه همه تستایی که زحمت کشیدین گذاشتین رو بذارید واگه تستای تافلو1100 که سخت ترن هم دارید باپاسخنامه بذارید که بینهایت ممنون میشم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا کورش اگه میشه پاسخنامه همه تستایی که زحمت کشیدین گذاشتین رو بذارید واگه تستای تافلو1100 که سخت ترن هم دارید باپاسخنامه بذارید که بینهایت ممنون میشم
حتما دوست عزیز به زودی فقط یکم درگیر هستم چشم :gol:

آخرین ویرایش:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
کلمات مخالف هم (که معمولا برای صفات شخصیتی استفاده می شن) :

منفی
منفی
مثبت
مثبت
قانع
unambitious
بلندپرواز
ambitious
کمک نمی کند
uncooperative
همکاری کننده
cooperative
بدون قوه تصور
unimaginative
خلاق
creative
تنبل
lazy
سخت کوش
hardworking
دودل, غیر منطقی
indecisive
مستقل
independent
خودخواه
conceited
فروتن
modest
غیر دوستانه
unfriendly
دوستانه
outgoing, friendly
بی تاب, بی حوصله
impatient
صبور
patient
وظیفه نشناس
unreliable, irresponsible
مسئولیت پذیر
reliable, responsible
متزلزل
insecure
اعتماد به نفس
self-confident
دروغگو
insincere
راستگو
honest, sincere

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونه درک مطلب خود را افزایش دهیم؟
یکی از مهمترین مهارتهای یادگیری، درک مطلب می‌‌باشد. هر چه ادراک و دریافت بهتر باشد، یادگیری و یادآوری مطالب نیز آسان تر می‌‌شود. برای درک بهتر باید هدف و انگیزه داشت. به خاطر داشته باشید که مطالعه بدون هدف و پیش زمینه همچون گردابی است که فرد را در خود گرفتار می‌‌کند.

هدف مطالعه ارتباط دادن مطالب جدید با مطالبی است که از قبل می‌‌دانید، اگر راجع به موضوع پیش زمینه ای نداشته باشید و بخواهید آن را در ذهن خود جای دهید، مثل این است که بخواهید آب را در دستان خود نگه دارید. می‌‌بینید که این کار غیر ممکن است و به زودی مطالب از ذهن شما خارج می‌‌شود.
به عنوان مثال سعی کنید این اعداد را بخوانید و بخاطر بسپارید:
خواندن و حفظ کردنش سخت است نه؟ ۴ ۲ ۳ ۶ ۱ ۵ ۷
این یکی آسان تر است، بخاطر اینکه کوتاهتر شده است. ۴ ۲ ۳ ۶ – ۱ ۵ ۷
و این یکی از همه آسان تر است، چون به ترتیب اعداد نوشته شده و به خاطر پیش زمینه ای که دارید به راحتی آن را حفظ می‌‌کنید. ۷ ۶ ۵ ۴ – ۳ ۲ ۱
اگر ورزش را دوست داشته باشید، چون پیش زمینه ای برای خواندن، فهمیدن و به خاطر سپردن مطالب ورزشی در ذهن خود دارید، خواندن مطالب ورزشی برای شما بسیار آسان تر می‌‌شود.
تقویت مهارت مطالعه و درک مطلب
برای درک مطلب نیاز به انگیزه، تمرکز، پیش زمینه و روش مطالعه صحیح دارید.
در اینجا توصیه هایی برای تقویت این مهارت ذکر می‌‌کنیم که شما را در درک بهتر و سریع تر مطالب فارسی و انگلیسی یاری خواهد کرد:
۱- اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید.
با خواندن کتاب، روزنامه و مجله اطلاعات عمومی خود را گسترش دهید و به رویدادهای اطراف خود علاقه نشان دهید
.
۲- با ساختار پاراگراف آشنا شوید.
معمولا هر پاراگراف با مقدمه ای شروع شده و با نتیجه ای پایان می‌‌یابد. اغلب اولین جمله به توصیف کلی مطالب می‌‌پردازد و زمینه را برای توضیح بیشتر فراهم می‌‌کند. پس به جملات اول هر پاراگراف بیشتر توجه کنید تا بتوانید موضوع بحث را بهتر تشخیص دهید. همچنین به دنبال نشانه ها، کلمات و عباراتی باشید که نشان دهنده تغییر موضوع مورد بحث می‌‌باشند.
۳- حدس بزنید و پیش بینی کنید.
یک خواننده باهوش و زرنگ همیشه سعی می‌‌کند تا نظرات نویسنده، سؤالها و موضوعهای بعدی را حدس بزند. این کار باعث کنجکاوی و افزایش دقت خواننده می‌‌شود.
۴- به شیوه تنظیم مطالب توجه کنید.
آیا مطالب بر اساس ترتیب زمانی نوشته شده اند و یا بر اساس درجه اهمیت؟ ترتیب مطالب بر اساس کاربرد آنهاست و یا بر اساس دشواری آنها؟ این کار به تنظیم مطالب در ذهن کمک می‌‌کند.
۵- در خود انگیزه و علاقه ایجاد کنید.
پیش از آنکه مطلبی درس داده شود، نگاهی گذرا به آن بیندازید. سؤالاتی در مورد آن از خود بپرسید و با هم کلاسی‌ها در مورد آن صحبت کنید. هر چه انگیزه و علاقه شما بیشتر باشد، درک شما نیز بهتر خواهد شد
۶- به نکاتی که به فهم مطلب کمک می‌‌کند توجه کنید.
به عکس ها، نمودارها، جدول‌ها و سرفصل‌ها توجه کنید. اولین و آخرین پاراگراف هر بخش را بخوانید.
۷- مطالب را خلاصه نویسی و دوره کنید.
یک بار خواندن کتاب هیچ گاه کافی نیست. برای فهم عمیق تر باید زیر مطالب مهم را خط بکشید، خلاصه کنید و دوره نمایید
۸- از تکنیکی منظم و منسجم استفاده کنید.
هنگام مطالعه از یک روش منظم استفاده کنید تا به آن روش مسلط شوید. یکی از بهترین روشها، شامل مراحل پیش خوانی، پرسش، خواندن، بازگویی و تعریف و دوره مطالب می‌‌باشد
۹- با تمرکز و توجه کامل مطالعه کنید.
یک خواننده خوب همیشه با تمرکز و توجه کامل مطالعه می‌‌کند و هیچ مطلبی را نخوانده باقی نمی گذارد. پس تا موضوعی را کاملا نفهمیده اید، به سراغ موضوع بعدی نروید.

بالا