*** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....***

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
تاپیک خوبی می تونه باشه . منتهی باید یه نفر روش نظارت داشته باشه .
اما پیشنهاد می کنم این موج جدید (!) یادگیری زبان های برنامه نویسی که استارت خورده تو بخش پیش بره و ببینیم به کجا میرسه بعد این جور بحثا مطرح بشه.
فکر می کنید به کجا میرسه :w20::w20::w20::w20:
موج قدیمی به کجا رسید؟؟:)w20::w20:)
یعنی باشگاه اینقد سوت و کوره که وقتی 2تا تاپیک یادگیری میاد فکر میکنید موج اومده:w02::w21:
اگه اعتراض دارید برم تعطیلشون کنم :w25::w25::w25::w25::w25:

general2010

عضو جدید
چند هفته ای هست که بحث یادگیری چند زبان در این تالار گرم گرفته!!! چند تاپیک هم ایجاد شده!! تیم راه انداختن و....
می شه بپرسم چرا این کار را می کنید!؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چند هفته ای هست که بحث یادگیری چند زبان در این تالار گرم گرفته!!! چند تاپیک هم ایجاد شده!! تیم راه انداختن و....
شما هم پیوستی به جمع معترضین :w00::w00:
از اسپم زدن خسته شدیم رفتیم سراغ یادگیری :w24::w24:
اگه بحث و کار عملی مخالف قوانین تالاره و باید فقط اسپم بزنید بگید برم کرکره ها رو بکشم پایین :w02::w02:
آخه من به همه ی قوانین تالار آشنایی ندارم :w02::w02:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار

ای بابا ژنرال جون :surprised: بحث علمی میزاریم میگی چرا؟ اسپم میکنن میگی چرا؟ :surprised: :eek: :cry:

general2010

عضو جدید
نه علی جون!!! یادگیری خیلی خوبه ولی روشی که شما پیشه گرفتید به نظر من کاملا اشتباهه!!
من که با شروع خواندن بصورت گروهی کاملا مخالفم یکی از علتاش هم کندی در یادگیریه!
مثلا الان که حدود یک ماه از شروع تاپیک می گذره شرکت کنندگان چقدر یادگرفتن؟ به نظر من اگر کسی واقعا می خواست زبان سی شارپ را یاد بگیره باید تا الان به مباحثی همچون بانک اطلاعاتی می رسید! نه اینکه هنوز که هنوزه دست رو دست می زارن و منتظرن کسی بیاد یادشون بده!
بهترین کار اینه که بشینید و خودتون بخونید و فقط سعی کنید اطلاعاتتون را به اشتراک بزارید و اگر هم تونستید خوب زبانی را یاد بگیرید بشینید و بصورت تیمی برنامه بنویسید!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خواست یه حرفی بزنه که نگن فعال نیس خودش هم نفهمید چی گفت:w25::w25::w25::w25::w11:
ای بابا ژنرال جون :surprised: بحث علمی میزاریم میگی چرا؟ اسپم میکنن میگی چرا؟ :surprised: :eek: :cry:
:w11::w11::w11::w11:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نه علی جون!!! یادگیری خیلی خوبه ولی روشی که شما پیشه گرفتید به نظر من کاملا اشتباهه!!
مثلا الان که حدود یک ماه از شروع تاپیک می گذره شرکت کنندگان چقدر یادگرفتن؟ به نظر من اگر کسی واقعا می خواست زبان سی شارپ را یاد بگیره باید تا الان به مباحثی همچون بانک اطلاعاتی می رسید! نه اینکه هنوز که هنوزه دست رو دست می زارن و منتظرن کسی بیاد یادشون بده!
بهترین کار اینه که بشینید و خودتون بخونید و فقط سعی کنید اطلاعاتتون را به اشتراک بزارید و اگر هم تونستید خوب زبانی را یاد بگیرید بشینید و بصورت تیمی برنامه بنویسید!
اصلا" من قهرم :razz::razz::razz::razz::razz:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اگه روزنامه خوندن باشه یا رمان باشه آره میرسه به بانک اطلاعاتی :surprised::surprised:
ولی اگه بخاد از صفره صفر شروع کنه چی؟؟ کسی که نتونه کوچکترین برنامه رو بنویسه چی :w00::w00::w00:

general2010

عضو جدید
خواست یه حرفی بزنه که نگن فعال نیس خودش هم نفهمید چی گفت:w25::w25::w25::w25::w11:

اصلا" من قهرم :razz::razz::razz::razz::razz:

جانم! اگر می بینی من چیزی می گم چون دوست دارم شما پیشرفت کنید نه اینکه فقط خودتون را مشغول کنید بعد بگید ما خواستیم ولی نشد!!!! (اگر هم اولش نگفتم می خواستم خودتون تجربه کنید و میزان پیشرفت خودتون را ببینید)
من این دورانی که شما می خواید پشت سر بزارید را پشت سر گذاشتم! توی یادگیری هم با چندتا از دوستانم می نشستیم و کد می نوشتیم نه اینکه یه کتاب بگیریم و بشینیم با هم بخونیم!! (من با چنین خوندنی اصلا موافق نیستم) .
مثلا برای سی شارپ، فکر نکنید با خوندن این چند تا کتاب (هاشمیان/جعفرنژاد/دیتل) یه برنامه نویس می شید!! بلکه تازه می رید تو گروه مبتدی ها!!! مباحث زیادی توی دنیای سی شارپ هست که توی هیچکدامشون نیست و باید بخونید همچون linq و چندین روش دیگه که هی داره بشون اضافه می شه!!
بزارید یه مثال ساده دیگه بزنم : مثلا ما تویه کتاب جعفرنژاد خوندیم که باید با چنین روشی کانکشن ساخت و به دیتابیس وصل شد بعدش که یادش گرفتیم و توی برنامه هامون ازش استفاده کردیم فهمیدیم یه روش بهتری و اصولی تر هست که تویه اون کتاب نبود! یا اینکه اصلا توی این کتاب های چیزی درباره معماری های چند لایه گفته نشده! درباره امنیت خیلی کم گفته شده! و هزار و یه چیز دیگه
از حرفایی که گفتم امیدوارم ناراحت نشده باشید من برای خودتون می گم بشینید و شدیدا بخونید (اگر دوست دارید یاد بگیرید) و اطلاعات خودتون را به اشتراک بزارید.

negin17h

مدیر تالار
من با حرف دوستمون ژنرال هم موافقم هم مخالف.
گروهی خوندن سرعت را پايين میاره اما اگه تیم خوبی باشن، نتیجه بهتری حاصل میشه تا فردی خوندن. در مورد سرعت بچه ها هم حق با ایشونه، سرعت یادگیری زبان بسیار پايين هست و البته باید در نظر گرفت که اینجا کلاس درس نیست که بچه ها دور هم باشن و راحت بحث کنند و پا کامپيوتر امتحان کنند. مگه اینکه یه کلاس مجازی درست حسابی راه بندازیم.
در ضمن ژنرال این بحث یادگیری دیر شروع شد (متاسفانه) و البته باید خوشحال بود که بچه ها خواستن ادامش بدن و باید در نظر داشت که الان فصل درس و دانشگاه هست. من که تابستون هم پروژه و درس داشتم و اواخر شهریور کلاس ها شروع شد و کلی کار سرم ریخته. پس خیلی خرده نگیرید به بچه ها :gol:

negin17h

مدیر تالار
جانم! اگر می بینی من چیزی می گم چون دوست دارم شما پیشرفت کنید نه اینکه فقط خودتون را مشغول کنید بعد بگید ما خواستیم ولی نشد!!!! (اگر هم اولش نگفتم می خواستم خودتون تجربه کنید و میزان پیشرفت خودتون را ببینید)
من این دورانی که شما می خواید پشت سر بزارید را پشت سر گذاشتم! توی یادگیری هم با چندتا از دوستانم می نشستیم و کد می نوشتیم نه اینکه یه کتاب بگیریم و بشینیم با هم بخونیم!! (من با چنین خوندنی اصلا موافق نیستم) .
مثلا برای سی شارپ، فکر نکنید با خوندن این چند تا کتاب (هاشمیان/جعفرنژاد/دیتل) یه برنامه نویس می شید!! بلکه تازه می رید تو گروه مبتدی ها!!! مباحث زیادی توی دنیای سی شارپ هست که توی هیچکدامشون نیست و باید بخونید همچون linq و چندین روش دیگه که هی داره بشون اضافه می شه!!
بزارید یه مثال ساده دیگه بزنم : مثلا ما تویه کتاب جعفرنژاد خوندیم که باید با چنین روشی کانکشن ساخت و به دیتابیس وصل شد بعدش که یادش گرفتیم و توی برنامه هامون ازش استفاده کردیم فهمیدیم یه روش بهتری و اصولی تر هست که تویه اون کتاب نبود! یا اینکه اصلا توی این کتاب های چیزی درباره معماری های چند لایه گفته نشده! درباره امنیت خیلی کم گفته شده! و هزار و یه چیز دیگه
از حرفایی که گفتم امیدوارم ناراحت نشده باشید من برای خودتون می گم بشینید و شدیدا بخونید (اگر دوست دارید یاد بگیرید) و اطلاعات خودتون را به اشتراک بزارید.

مطمئناً میدونیم که نیت شما خیره و به فکر دوستات هستی و کاملاً باهات موافقم. سی شارپ و هر زبان دیگر اینقدر جزئیات داره و کار میبره که نگو. هنوز که هنوزه من چيزهای جديدی پيدا میکنم و به قول شما هر روز هم یه چیز جدیدی میاد و اگر آدم نتونه سرعت بگيره، حتماً عقب میفته :gol:

ssamarian

عضو جدید
سلام
من حدودا چند روزیه که بصورت پوسته تو این تالار های گفتگو میچرخم. تلاش های خوبی انجام شده اما هنوز جا برای پیشرفت وجود داره!!:w00:
من میتونم تو گروه کامپیوتر شرکت داشته باشم و با این مبحث که یه خورده بیشتر به مسائل تخصصی پرداخته بشه موافقم.

بهتره کسایی که به برنامه نویسی علاقه دارن سطح بندی بشن و چندین گتاپیک ایجاد بشه!!
ضمنا اینکه بخوایم همه با هم حرکت کنن اصلا روش درستی نیست و ضمنا تلارهای گفتگو هم جای مناسبی برای این کارا نیست.
کسانی که میخوان شروع کنن و برنامه بنویسن همین و بس!! بعد کسی مشکل داشت مطرح میکنه!
ممکنه اولش سخت باشه ولی به تدریج راه میفتین مطمئنم!
کسایی هم که سطحشون بالاتره میتون در باره ی مسائل پیشرفته تر شبیه معماری چند لایه و مباحث شی گرایی و ... بحث و تبادل اطلاعات کنن!
پس اول سطحتون رو مشخص کنین! و بعد شروع کنید!

آخرین ویرایش:

general2010

عضو جدید
اگه روزنامه خوندن باشه یا رمان باشه آره میرسه به بانک اطلاعاتی :surprised::surprised:
ولی اگه بخاد از صفره صفر شروع کنه چی؟؟ کسی که نتونه کوچکترین برنامه رو بنویسه چی :w00::w00::w00:

بله!!! باید دانشجوی کامیپوتر یه کتاب برنامه نویسی را مثل یه رمان بخونه!! (به همون اندازه براش شیرین باشه!!) بخصوص اونایی که نرم افزار هستند!!
من خیلی ها را دیدم که گرایش نرم افزاراند و هیچی هم از برنامه نویسی بلد نیستند و برای یاد گیری هم تلاش انچنانی نمی کنند (منظورم با بچه های تالار نیست/دور و وریام را می گم!) ولی نمی دونم اصلا برای چی به این رشته اومدن!!
اگر چنین کسایی باشند یه توصیه جدی بشون می کنم (یه روزی به این نتیجه می رسید!) اگر نتونید انقدر وقت بزارید (مثلا حتی شده روزی 8-9 ساعت) و برنامه نویسی یادبگیرید بهتره از همین الان برید دنبال یه کاره دیگه! خیلی از این افراد آخرش یا توی کار بازار می زنند یا اینکه می رن و اپراتور یه شرکت می شند بعد می گن کار متناسب با رشته ما نیست!
به قول یه استادمون اگر برنامه نویس درست حسابی پیدا کردید بیارید من بش بهترین کار را می دم!!!

بهتره به جای لج و لجبازی با هم!! بشینید و درباره میزان اطلاعاتتون فکر کنید (من همیشه این کار را می کنم و افسوس می خورم!!) و ببینید علم برنامه نویسی به کجا رسیده بعد بیاید و باهم بحث می کنیم!

ssamarian

عضو جدید
من خیلی ها را دیدم که گرایش نرم افزاراند و هیچی هم از برنامه نویسی بلد نیستند و برای یاد گیری هم تلاش انچنانی نمی کنند (منظورم با بچه های تالار نیست/دور و وریام را می گم!) ولی نمی دونم اصلا برای چی به این رشته اومدن!!
اگر چنین کسایی باشند یه توصیه جدی بشون می کنم (یه روزی به این نتیجه می رسید!) اگر نتونید انقدر وقت بزارید (مثلا حتی شده روزی 8-9 ساعت) و برنامه نویسی یادبگیرید بهتره از همین الان برید دنبال یه کاره دیگه! خیلی از این افراد آخرش یا توی کار بازار می زنند یا اینکه می رن و اپراتور یه شرکت می شند بعد می گن کار متناسب با رشته ما نیست!
به قول یه استادمون اگر برنامه نویس درست حسابی پیدا کردید بیارید من بش بهترین کار را می دم!!!
جانا سخن از زبان ما می گویی...:w24:

Sharif_

مدیر بازنشسته
گل مریم جان سلام خوبی؟
یه لحظه در یه مورد به من کمک کن
حالا یه کاری میکنم ببینم باشگاه ارور میده یا نه

Sharif_

مدیر بازنشسته
باشگاه رو بگردید
ببینید متونید تاپیک ها رو باز کنید یا طول میکشه
یا ایرور میده
بزن اون پست اماده بودنت رو:D

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشگاه رو بگردید
ببینید متونید تاپیک ها رو باز کنید یا طول میکشه
یا ایرور میده
بزن اون پست اماده بودنت رو:D
باشه تازه یه سری زدم مشکلی نبود ولی بازم سر می زنم اقا منظورتون رو از پست آماده بودن رو متوجه نمی شم:cry:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتیجه؟
باشگاه سرعتش پایین اومد
یا مثل قبل بود؟

خوبه، برای من خوبه سرعت پایین نیومده چند بار امتحان کردم بهتر بچه های دیگه هم امتحان کنند البته شاید به نوع اتصال از خونه و محل کار هم ربط داشته باشه.