آدم‌های سمی را بشناسيد

love.1982

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدم‌هاي سمي نه تنها بسياري از ما را محاصره كرده‌اند، بلكه آنقدر قدرتمند و تاثيرگذار هستند كه تنها با يك تماس تلفني يا چند ساعت معاشرت، مي‌توانند افكارمان را به هم بريزند.
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران؛ شايد خودتان هم ندانيد كه قدرت خارق‌العاده آدم‌هاي سمي بوده كه حال‌تان را زير و رو كرده و ممکن است اين افراد ذهن شما را به شكلي شست و شو داده باشند كه دليلي براي شك كردن به حرف‌هاي‌شان پيدا نكنيد. آدم‌هاي سمي نه تنها بسياري از ما را محاصره كرده‌اند، بلكه آنقدر قدرتمند و تاثيرگذار هستند كه تنها با يك تماس تلفني يا چند ساعت معاشرت، مي‌توانند افكارمان را به هم بريزند.

اگر تا امروز چيزي از اين آدم‌ها نمي‌دانستيد و به‌خاطر نداشتن همين شناخت اجازه مي‌داديد كه روي‌تان تاثير بگذارند، از راهنمايي‌هاي ما استفاده كنيد. ما اين افراد را به شما معرفي مي‌كنيم و راه‌هاي بيرون كردن آنها از ذهن و زندگي‌تان را به شما آموزش مي‌دهيم.

آدم های سمی‌ این ویژگی‌ها را دارند:


همیشه شاکی است
آنها هميشه دليلي براي ناليدن دارند. از گراني گرفته تا گرم شدن هوا يا صداي بنايي همسايه، همه موارد مي‌توانند روز اين آدم‌ها را خراب كنند و به سدي براي شادي‌هاي‌شان تبديل شوند. آدم‌های سمي نه‌تنها اين دليل‌ها را با خود از يك گفت‌وگو به گفت‌وگوي ديگر مي‌برند، بلكه براي شريك كردن شما در حرف‌ها و افكارشان هم تلاش مي‌كنند و به دنبال جلب تاييد و همراهي شما هستند.


دست از گله برنمی‌دارد
آدم‌هاي سمي هيچ مرزي براي بروز افكارشان ندارند. براي آنها مهم نيست كه شما دوست صميمي‌شان هستيد يا فردي كه در صف نانوايي مي‌بينند. آنها به اندازه كافي افكار مسموم در ذهن‌شان دارند كه در هر زمان و مكاني توانايي بروز آنها را داشته باشند.


حرف توی گوشش نمی‌رود
اين افراد به نصيحت مقاوم هستند. يعني اگر يك روز تمام هم براي تغيير افكارشان با آنها صحبت كنيد مدام با عبارت‌هاي «نه! آخه. . . » «ولي. . . » و. . . بحث را ادامه مي‌دهند و به شما مي‌گويند كه تغييري در افكارشان صورت نگرفته.


خودش را قربانی می‌داند
اين آدم‌ها معتقــدند تلخي‌هايي كه در سال‌هاي زندگي‌شان به آنها تحميل شده، باعث سمي شدن‌شان شده؛ اما اگر به افكار و رفتارهاي‌شان توجه كنيد، مي‌بينيد كه قابليت تفسير منفي هر رويداد ساده‌اي كه ديگران به راحتي از كنارش مي‌گذرند را دارند.


آرزوهایش ناکام مانده
آدم‌هاي سمي يك كوله‌بار آرزوي ناكام دارند. آنها هميشه شكست‌هاي‌شان را دليل سمي شدن‌شان معرفي مي‌كنند اما اگر تك‌تك آرزوهاي كوله‌بارشان برآورده شود، باز هم دليلي ديگر براي منفي بافي را جايگزين آن آرزوها مي‌كنند. آنها فقط به دنبال بهانه‌اي براي شكايت مي‌گردند، نه يك دليل واقعي.


با خوش‌بین‌ها نمی‌نشیند
سمي‌ها از خوش‌بين‌ها بيزارند. آنها عاشق اين هستند كه يكي مثل خودشان در مقابل‌شان بنشيند و پا به پايشان منفي‌بافي كند. آنها مثل آهن‌ربا آدم‌هاي شكست‌خورده و سمي را به خود جذب مي‌كنند و از اينكه تنها فرد ناكام جهان نباشند، لذت مي‌برند. سمي‌ها هميشه دوستان نزديك و وفاداري براي هم هستند.


از شکست استقبال می‌کند
در زندگي سمي‌ها براي شكست‌هاي تازه باز است. آنها هميشه در پوشش «من نفهميدم» خودشان را به راهي وارد مي‌كنند كه به آنها براي ناليدن و منفي‌بافي فرصت تازه‌اي بدهد. آنها هميشه راه‌هاي سخت را براي رسيدن به هدف انتخاب مي‌كنند تا دليل بهتري براي توجيح ناكامي‌ها داشته باشند.


مدعي‌العموم است
اگر سمی‌ها در موردي خودشان صاحب رنج و شوربختي نباشند، به‌خاطر رنج ديگران از همه چيز شكايت مي‌كنند و به جاي اينكه سهم آدم‌ها در ناكامي‌هاي‌شان را در نظر بگيرند، زمين و زمان را متهم مي‌كنند. آنها گاهي لباس سوپرمن را هم به تن مي‌كنند و خود را به عنوان ناجي كساني كه در رنج هستند، معرفي مي‌كنند.


همه را متهم می‌کند
در شرايطي ساختارها و ديگران را دليل ناكامي‌هاي خود مي‌دانند كه تلاشي براي بهبود وضع جهان به‌ خرج نمي‌دهند. آنها درحالي به‌خاطر كثيفي خيابان‌ها شهرداري و مردم را متهم مي‌كنند كه خودشان به راحتي قوطي نوشابه‌شان را در جوي آب پرت مي‌كند.زبانش تلخ است؟
آنها عاشق اين هستند كه ايرادهاي ديگران را به رخشان بكشند تا از اين طريق ايرادها و ناكامي‌هاي خود را بپوشانند. حتی در بسياري موارد از شكست‌هاي ديگران دلشاد مي‌شوند.


شادی را بلد نیست؟
لحظات شاد هم براي آنها خالي از منفي‌بافي نيست. درست در لحظه‌اي كه همه در عروسي به‌خاطر ورود عروس و داماد ذوق‌زده مي‌شوند، اين افراد مي‌توانند به خط نازك بالاي چشم عروس خورده بگيرند.


سم‌زدايي از زندگي‌
پيش‌نياز سم‌زدايي از زندگی اینست که تا حد ممكن، سراغ آدم‌هاي سمي نرويد


گوش‌هایش نمی‌شنود؟
اين افراد هيچ وقت وارد مكالمه دو طرفه با كسي نمي‌شوند، بلكه تنها مي‌خواهند ديگران آنها را بشنوند وقتي به حرف‌هاي‌شان پاسخي مي‌دهيد، به شما ثابت می‌كنند اصلا حرف‌تان را نشنيده‌اند يا محتوايش را درك نكرده‌اند.


بی‌اعتماد است؟
سمی‌ها به همه بي‌اعتمادند. آنها توهم توطئه دارند و فكر مي‌كنند هر حرف ساده‌اي كه از زبان ديگران خارج مي‌شود، آنها را نشانه مي‌گيرد. به همين دليل هميشه در ذهن‌شان به دنبال جوابي دندان‌شكن مي‌گردند و هيچ وقت آرام نمي‌گيرند.


ريشه‌يابي نكنيد
قطعا همه آدم‌ها سمي به دنيا نمي‌آيند و به‌خاطر اتفاقاتي كه در سال‌هاي زندگي‌شان تجربه مي‌كنند و البته استعداد ذاتي كه باعث مي‌شود به آن اتفاقات اجازه ويران كردن زندگي و شخصيت‌شان را بدهند، سمي مي‌شوند. شما مي‌توانيد با چنين پيش‌فرضي، به جاي اينكه مهر منفي‌باف و سمي را روي اين افراد بچسبانيد، به دنبال ريشه منفي‌باف شدن‌شان بگرديد. اما چه فايده‌اي دارد؟


خودتان را درگیر نکنید
حالا كه بحث محافظت از خودتان به ميان آمده، باید بدانید که شما مددكار اجتماعي نيستيد و اينكه آنها چطور به اين روز افتاده‌اند هم به شما ربطي ندارد.


مراقب خودتان باشید
در مواجهه با اين آدم‌ها كه افكارشان به‌شدت مسري و تاثيرگذار است، تنها يك راه پيش روي شماست: «كلاه خودتان را بچسبيد!» و به فکر نجات آنها نباشید.


دور و برشان نپلکید
زیاد به آنها نزدیک نشوید. باور کنید وقتی با آنها طرف هستید صمیمیت چاره کارتان نیست و نمی‌توانید با نزدیک‌تر شدن به آنها رابطه‌تان را بهتر کنید.


سمي‌ها را دور بزنيد
اولين اصلي كه بايد به عنوان پيش‌نياز سم‌زدايي از زندگي‌تان به آن پايبند باشيد، اين است كه تا حد ممكن، سراغ آدم‌هاي سمي نرويد. اگر در صف عابربانك، يك شهروند بدخلق كه از زمين و زمان گله دارد كنارتان ايستاده، بهتر است چند قدمي از او فاصله بگيريد و اگر در ‌مهماني چنين فردي كنارتان است، مي‌توانيد صندلي ديگري را براي نشستن انتخاب كنيد. يادتان نرود كه افكار سمي واگيردار هستند و هرقدر هم كه از خودتان مطمئن باشيد، نمي‌توانيد در مقابل نفوذ آنها به ذهن و زندگي‌تان بايستيد. پس دست پيش را بگيريد و قبل از آنكه مسموم شويد، از اين آدم‌ها فاصله بگيريد.


سیب سبز
 

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون، خیلی خوب بود:gol:
همچین آدم سمی ای رو قبلا باهاش برخورد کردم، واقعا غیر قابل تحمل هستن
شاید اوایل فکر کنی می تونی باهاشون حرف بزنی و عقیدشون رو کمی تغییر بدی ولی در نهایت می بینی که انرژی خودت داره تحلیل میره و هیچی هم عوض نمیشه و باز به همون حرفای تکراری و فرو رفتن در نقش یه قربانی ادامه میده و بیشتر وقتا هم خودت در نهایت متهم میشی !
من که رابطمو با این آدم قطع کردم شما هم اگه همچین آدمی دور و برتونه رابطرو قطع کنید، از بودن با همچین آدمایی فقط اعصابتون خورد میشه
:gol:
 

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
آسیب های انرژی منفی

آسیب های انرژی منفی

تحقيقات در مهندسی بيوشيمی نشان می دهد که مغز انسان ماده ای ترشح می کند به نام اندروفين(مورفين طبيعی بدن). کسانی که بر ذهن آن ها تفکرات منفی حاکم است اندرروفينی که از مغزشان ترشح می شود بيماری زاست و کسانی که ذهن مثبت دارند اندروفين ان ها شفا بخش است: ماده ای با دو خاصيت. قانون دوبری می گويد :" هر ذره ای با خود انرژی به همراه دارد". هاله های انرژی با فرکانس مغز و تفکر انسان مرتبط هستند. ما می توانيم هاله های انرژی خود را با متمرکز شدن بر روی شخصی يا محلی هدايت کنيم فقط کافی است به آن فکر کنيم فقط کافی است به ان شخص فکر کنيم بلافاصله هاله های انرژی ما با سرعت نور به سوی آن شخص فرستاده می شود. هاله های انرژی قابل بارور شدن است؛ اگر تفکر انسان منفی باشد هاله منفی و اگر مثبت باشد هاله مثبت. به اين ترتيب که انديشه های مثبت، مهراميز، خيرخواهانه، سرشار از توانمندی، هوش و خلاقيت بر هاله اثر مثبت دارد و سطح انرژی های آن را بالا می برد و از نظر کمی می تواند هاله انسان را بزرگتر نمايد. برعکس انديشه های منفی، بدبينی ها، خود خواهی ها، احساس تنفر از خود يا ديگران ، حسادت، خشم و هر گونه انديشه بد بر هاله اثر تخريبی می گذارد و سطح انرژی ها به شدت کاهش می دهد و انرزی زيادی از انسان می گيرد.


وقتی در مکانی احساس بدی می کنيد بدين معناست که ان محل از انرژی های منفی اشباع شده است و يا وقتی فردی اين تأثير را بر شما می گذارد يعنی او حامل انرژی منفی است. جالب است اين انرژی حتی هنگام فکر کردن به کسی، حرف زدن ، گوش کردن و.... چه به صورت مثبت و چه به صورت منتقل می شود. انجام اعمالی مانند مديتيشن، عبادت و تمرين تفکر مثبت، حضور در طبيعت و دوستی با آن، از عوامل مهم و تأثيرگذار در سطح انرژی هاله می باشد.


احتمال دارد شما در طول زندگی هاله نورانی خود را آلوده کرده باشيد. هرگونه اضطراب، دلهره، ترس و حتی دروغگويی، غيبت کردن، بدبينی، آبروی ديگران را بردن و کليه مسايلی از اين قبيل منجر به آلودگی و تجمع انرزی های تخريب گر در هاله شما می شوند. اين انرژی منفی آن قدر در هاله شما نفوذ می کند تا در جسم اثر خود را به صورت بيماری نشان دهد. به خاطر داشته باشيد که انرژی منفی منشاء بيماری های روحی، روانی و جسمی انسان است و به مرور زمان رد پای خود را بر چهره و بدن ما به جا می گذارد. پس اگر دائمأ مريض می شويد به پاک سازی هاله و دوری از آلوده کننده های هاله تان فکر کنيد.
بد نيست به اين نکته توجه داشته باشيد افرادی هستند که به صورت ناخودآگاه از انرژی ديگران تغذيه می کنند. معمولا آنان افرادی هستند که ما اصلا به ان ها شک نداريم. يکی از راه های کسب انرژی از شما اين است که اين افراد ممکن است نزد شما بيايند و برای شما درددل کنند و بگويند چه ادم بدبخت و فلک زده ای هستند و...هرچه شما راه چاره نشان می دهيد گوش نمی دهند، چون نمی خواهند تغييری در وضعيت شان به وجود بيايد؛ چرا که تنها راهی است که می توانند انرژی بگيرند. ان ها با اين کار در حال گرفتن انرژی از شما هستند در حالی که شما دلتان به حالشان سوخته است. پس اگر به جای گفتگوی منطقی دو طرفه، وارد گفت و شنودی شديد که درها بر روی هر راه حلی می بندد، بدانيد داريد انرژی از دست می دهيد.


راه ديگر انرژی گرفتن از شما تحقير کردنتان است. بعضی مردم سعی می کنند به هر حيله ای متوسل شوند و تحقيرتان کنند تا انرژی تان را بگيرند. نام ديگر اينکار دگرآزاری يا ساديسم است. شخص ساديستيک با تحقير ديگران احساس خود برتربينی کرده و انرژی ديگران از آن خود می کند. تحقير کردن می تواند نسبت به پوشش ظاهر، جسم، جنسيت، رفتار، گفتار و...باشد. خوار و خفيف کردن ويا انتقاد، تحت هر نامی که صورت گيرد، در واقع تحقير است و انرزی را به سمت تحقيرکننده می کشاند.
در نظر داشته باشيد اکثر اين افراد از کاری که انجام می دهند کاملا بی اطلاع هستند شما پس از مدتی معاشرت با آنان احساس می کنيد بی انرژی و بی حوصله شده ايد در حالی که ان ها سرحال آمده اند. معمولا پس مدتی مراوده و همنشينی با اين قبيل افراد به طور ناخودآگاه فرد دوست دارد اين رابطه را قطع کند و از رابطه با اين گونه افراد، بدون ابراز دليل خاصی تفره می رود.


اگر واقعا با اين افراد دوست و يا نزديک هستيد می توانيد موضوع را با آن ها در ميان بگذاريد و به آن ها کمک کنيد. چون اين افراد با اين کار رابطه اجتماعی خودشان را با دوستان و اطرافيانشان تخريب می کنند. در صورتی هم که اين افراد در زندگی تان اهميتی ندارند بهتر است از او دئوری کنيد.
به هر حال انجام دادن تمريناتی هم چون عبادت، تفکر مثبت، حضور در طبيعت می تواند به افزايش سطح انرژی ها کمک کند و حالت های منفی فرد را از بين ببرد.
منبع: مجله دانش يوگا
 

Similar threads

بالا