آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

only-f

عضو جدید
سلام
ازهمه دوستان خواهش می کنم که کوتاه نیایم
بابا حقمونه
منم به شبکه خبرزنگ زدم به همه سایتهاهم ایمیل ولی بازم کمه
یه دست دو دست صدا نداره

shahram226

عضو جدید
با سلام
عزیزان معمار نمی خواین کاری کنیم همینطور آروم بشینیم تا حقمون ضایع بشه
به خدا اگه الان عمرانی ها بودن همه دنیارو باخبر می کردن وازحقشون دفاع می کردن
ما معمارا فقط دنبال کلاسیم اقا بسه پرستیژ همتی ..............

اتفاقا ما معمارها تو این زمینه از همه جلوتریم!
باقی رشته ها هنوز تو خوابن ...
ولی خب موافقم که باید هنوز بیشتر کار کرد فایده نداره باید همه دست به کار بشیم!

این قانون شامل حال کارشناسی های ناپیوسته عمران و تمام رشته های مهندسی دیگه (که در زیر گروه نظام مهندسی هستن مثل : مکانیک و ...) هم میشه ...
لطفا اگر دوستانی در رشته های دیگه هم دارید اونا رو هم با خبر کنید

azi jabbari

عضو جدید
اتفاقا ما معمارها تو این زمینه از همه جلوتریم!
باقی رشته ها هنوز تو خوابن ...
ولی خب موافقم که باید هنوز بیشتر کار کرد فایده نداره باید همه دست به کار بشیم!

این قانون شامل حال کارشناسی های ناپیوسته عمران و تمام رشته های مهندسی دیگه (که در زیر گروه نظام مهندسی هستن مثل : مکانیک و ...) هم میشه ...
لطفا اگر دوستانی در رشته های دیگه هم دارید اونا رو هم با خبر کنید

سلام دوست من.معمارها همیشه اتحادشان زبانزد بوده.خود من هم طراحی و نظارت قبول شدم.این مطلب رو به تمام بچه های معمار می گم که :برای 30 تیر ماه یک قرار بگذاریم در تهران و همه به دوستان اطلاع رسانی کنید ،اگه همه موافقت کردید یک تحصن اساسی و عظیم از تمام شهرستانها جلوی
نظام مهندسی تهران و سازمان مسکن داشته باشیم یا هر جا که موافقت کردید داشته باشیم.فقط نظراتتون رو
هر چه سریعتر بنویسید .هر چه جنبش عظیم تر باشه زودتر جواب می گیریم.ساعت و مکان به اتفاق همه و نظر همه تعیین می شه.

archi_arch

مدیر بازنشسته
وای نه ما 30 تیر تحویل پروژه داریم :((( :دی
کاش بذارید واسه مرداد که تقریبا اکثریت بچه ها پروژه هارو تحویل دادن :w05:
دفعه پیشم 7(تیر) امتحان داشتم نتونستم برم :(

MEHDI.880

عضو جدید
سلام

بچه ها من متن دوستمونو یکم تر و تمیزش کردم به دوستام تو شهر های مختلف دادم که امضا جمع کنن

ایمیلتون رو بدین که میل کنم.فقط بی زحمت از دانشجوهای کاردانی به کارشناسیم می تونیم امضا بگیریما

تا 3 شنبه باید تحویل بدبم

زود تر بی زحمت

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام

بچه ها من متن دوستمونو یکم تر و تمیزش کردم به دوستام تو شهر های مختلف دادم که امضا جمع کنن

ایمیلتون رو بدین که میل کنم.فقط بی زحمت از دانشجوهای کاردانی به کارشناسیم می تونیم امضا بگیریما

تا 3 شنبه باید تحویل بدبم

زود تر بی زحمت
مرسی عزیز
ولی اگه همینجا متن رو بذاری فکر میکنم بهتر باشه
منظورتو از اینکه گفتی "از دانشجوهای کاردانی به کارشناسی هم امضا بگیریم" نفهمیدم. خب همه همینیم دیگه کیا منظورته؟!

feri.lynn

عضو جدید
1 میتینگی چیزی بزارید باید همه متحد بشیم و اعتراض خودمونو به گوش جهانیان برسونیم .............. عجله کنیددددددددددددددددددددددددددد تا بدبخت نشدیم !!!!!!!!!

azi jabbari

عضو جدید
وای نه ما 30 تیر تحویل پروژه داریم :((( :دی
کاش بذارید واسه مرداد که تقریبا اکثریت بچه ها پروژه هارو تحویل دادن :w05:
دفعه پیشم 7(تیر) امتحان داشتم نتونستم برم :(

با خیال راحت امتحاناتتون رو بدین.هر زمان بعد از 30 تیر امادگی داشتید اعلام کنید.فقط عجله کنید. به تمام بچه های دانشگاه تاریخ رو اعلام کنید.و بعد با ما هماهنگ کنید.ما می خواهیم تعداد زیاد باشه.منتظر امادگی شما هستیم.ما 50 نفریم............همه اماده دفاع....بچه ها یکم مرداد چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟/شنبه اول هفته همه استراحت کردن.

راستی بچه ها چطوره بریم نظام بگیم پول ازمون طراحی رو بر گردونن؟؟؟؟فکر کنید اگه 1000 نفر بشیم.40 میلیون
باید بدن........

archi_arch

مدیر بازنشسته
با خیال راحت امتحاناتتون رو بدین.هر زمان بعد از 30 تیر امادگی داشتید اعلام کنید.فقط عجله کنید. به تمام بچه های دانشگاه تاریخ رو اعلام کنید.و بعد با ما هماهنگ کنید.ما می خواهیم تعداد زیاد باشه.منتظر امادگی شما هستیم.ما 50 نفریم............همه اماده دفاع....بچه ها یکم مرداد چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟/شنبه اول هفته همه استراحت کردن.

راستی بچه ها چطوره بریم نظام بگیم پول ازمون طراحی رو بر گردونن؟؟؟؟فکر کنید اگه 1000 نفر بشیم.40 میلیون
باید بدن........
من فکر میکنم مرداد ماه اکثرا ازاد باشن
حداقل تو دانشگاه ما که اکثر پروژه ها تا 30 تیر تحویلش تموم شده
بعد 30 ام من مشکلی ندارم هرزمان بگید هستم
تو گروه فیسبوکم یه event میشه زد و به همه اطلاع داد

kourosh2

عضو جدید
سلام
منتظر تاريخ هستيم ها ؟زودتر بگين تا به همكلاسي هام خبر بدم معماري بدون پروانه طراحي يعني هيچ !!! يعني از نظر نظام مهندسي كشور صلاحيت معمار بودن را نداريم !!!‌ انهايي هم كه دلشون رو خوش كردن به نظارت بايد بگم عمراني ها در اين قسمت جلوتر هستند و اصولا فعاليت معماران در اين قسمت كمه پس نبايد از حقمون كوتاه بيايم من 27 تحويل طرح 2 دارم بعدش ازادم تا بريم حساب ابن .... رو برسيم .

آخرین ویرایش:

rushin

عضو جدید
سلام بچه ها
من امشب رفتم واسه ثبت نام آزمون (تستی عمومی) توی مراحل ثبت نام یه جا این مطلب رو نوشته بود :
با توجه به مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها، ضروری است متقاضیان آزمون که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته می باشند، جهت اطمینان از امکان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی مراتب را از اداره کل مسکن و شهرسازی استان محل عضویت خود قبل از ثبت نام استعلام نمایند
کسی میدونه منظورشون چی بوده ؟
این که گفته ناپیوسته ها جهت اطمینان از امکان اخذ پروانه اشتغال باید برن از مسکن و شهرسازی استعلام کنند یعنی اینکه بعضی از ناپیوسته ها می تونند بعضی دیگه نمی توننند ؟
آیا کسی رفته مسکن وشهرسازی استانش بپرسه؟
کسی آزمون طراحی رو ثبت نام کرده؟

گيسو

عضو جدید
اگر دكترا هم بگيريم نميتونيم طراحي كنيم اين يعني نهايت نامردي يعني چهار سال در س خوندن همش كشكه

آخرین ویرایش:

گيسو

عضو جدید
[FONT=&quot]http://www.www.www.iran-eng.ir/111اول مر[/FONT][FONT=&quot]داد 10صبح تجمع رو به رويوزارت علوم[/FONT][FONT=&quot] تحقيقات هركي نياد به ضرر خودشه به دوستاتون هم خبر بديد ما 20 نفر هستيم اگه شما هم بيايد حتما موفق ميشيم [/FONT] حضرت علی می گه:
حق گرفتنیه نه دادنی!خداوکیلی هرکی دست رو دست بذاره و اعتراض نکنه بی غیرته
file:///C:/DOCUME%7E1/DEAR-U%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg
نشاني: شهرک قدس- ميدان صنعت- بلوار خوردين- خ هرمزان- نبش پيروزان غربي

آخرین ویرایش:

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
من امشب رفتم واسه ثبت نام آزمون (تستی عمومی) توی مراحل ثبت نام یه جا این مطلب رو نوشته بود :
با توجه به مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها، ضروری است متقاضیان آزمون که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته می باشند، جهت اطمینان از امکان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی مراتب را از اداره کل مسکن و شهرسازی استان محل عضویت خود قبل از ثبت نام استعلام نمایند
این که گفته ناپیوسته ها جهت اطمینان از امکان اخذ پروانه اشتغال باید برن از مسکن و شهرسازی استعلام کنند یعنی اینکه بعضی از ناپیوسته ها می تونند بعضی دیگه نمی توننند ؟
فکر میکنم بیشتر منظور این بوده که معلوم نیست بتونید مدرک بگیرید یا نه! برید مطمئن شید بعد بیاید!!
اونجوری بود مینوشت خودش

archi_arch

مدیر بازنشسته
[FONT=&quot]http://www.www.www.iran-eng.ir/111اول مر[/FONT][FONT=&quot]داد 10صبح تجمع رو به رويوزارت علوم[/FONT][FONT=&quot] تحقيقات هركي نياد به ضرر خودشه به دوستاتون هم خبر بديد ما 20 نفر هستيم اگه شما هم بيايد حتما موفق ميشيم [/FONT] حضرت علی می گه:
حق گرفتنیه نه دادنی!خداوکیلی هرکی دست رو دست بذاره و اعتراض نکنه بی غیرته
file:///C:/DOCUME%7E1/DEAR-U%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg
نشاني: شهرک قدس- ميدان صنعت- بلوار خوردين- خ هرمزان- نبش پيروزان غربي
لطفا تو گروه فیسبوک هم اطلاع رسانی کنید و event تشکیل بدید تا به اطلاع همه برسه

azi jabbari

عضو جدید
باید روز یکم مرداد تکلیف رو مشخص کنید.همه با هم.....اگه جواب نگرفتید(ترک تحصیل)فقط و فقط ترک تحصیل کنید........بیش از این هزینه /وقت /عمر/رو هدر ندید.معمارها تعطیل کنند کی فلج می شه ما یا اونها...؟؟؟؟؟؟؟؟//

قرار ما یکم مرداد برای گرفتن حق دانشجویان ناپیوسته معماری و کسانی که تو این ازمونها (طراحی)قبول شدن و کسانی که پروانه طراحی شون باطل شده....
یک صدا میگید(ترک تحصیل می کنید).واقعا درس خوندن چه فایدهای داره..اگه تا دکترا هم درس بخونید.باز هم نمی تونید
طراحی کنید.

artman

کاربر فعال
همکاران گرامی سلام :
من فکر کنم بهتره که تو ازمون شهریور شرکت نکنیم این هم یه راه اعتراضه.
فکرشو بکنین اگه همه نیان که چند هزار نفر میشه نظام مهندسی هم از نظر مالی وهم از نظر اعتبار به هم میریزه.
البته این یه نظره شاید هم درست نباشه ولی اگه این امتحان رو بدیم برای اونا مساله منتفی میشه چون به خیال خودشون همه کوتاه اومدن.

pritzker

عضو جدید
کارشناسی نا پیوسته و کارشناسی ارشد

کارشناسی نا پیوسته و کارشناسی ارشد

یکی از دوستانم دچار همین مشکل کارشناسان ناپیوسته شده. اما کارشناس ارشد هستش. بهش گفتن که ریز نمرات ارشدش رو که بیاره میتونه پروانه طراحی بگیره. کسایی که همین شرایط رو دارند پیگیری کنند شاید شامل اونها هم شد. موفق باشید.

afshin 1357

کاربر بیش فعال
یکی از دوستانم دچار همین مشکل کارشناسان ناپیوسته شده. اما کارشناس ارشد هستش. بهش گفتن که ریز نمرات ارشدش رو که بیاره میتونه پروانه طراحی بگیره. کسایی که همین شرایط رو دارند پیگیری کنند شاید شامل اونها هم شد. موفق باشید.

سلام - بعيد مي دونيم بخواهند سليقه اي عمل كنند.
اين ماجرا تا چند ماه آينده تموم ميشه

azi jabbari

عضو جدید

صحت نداره .من کارشناسی ارشد دارم.وقتتون رو صرف اگر و اماها نکنید.این مشکل باید از ریشه درست بشه.
اونهایی که نمی تونند ادامه تحصیل بدن تو مقطع بالاتر چه گناهی کردن.

روز یکم مرداد تحصن کنید دو روز سه روز یک هفته می شینیم تا جواب بگیریم.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
توی مراحل ثبت نام یه جا این مطلب رو نوشته بود :
سلام
همش سرکاریه !!! امن رفتم مسکن و شهرسازی ولی گفتن اگر مدرکتون علمی کاربردی باشه ، خود سایت ثبت نام وقتی نوع مدرک رو وارد کنید ، اگر مجاز نباشید ثبت نام نمیکنه
سایت میگه از مسکن و شهرسازی بپرسین ، مسکن و شهرسازی میگه از سایت!:confused:
فعلا هم سایت ثبت نام باز نمیشه

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
جواب اعتراضات به کجا رسید ؟ در چه سایتی جواب اعتراضات رو گذاشتن؟
سایت INBR که چیزی نبود .....

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام
همش سرکاریه !!! امن رفتم مسکن و شهرسازی ولی گفتن اگر مدرکتون علمی کاربردی باشه ، خود سایت ثبت نام وقتی نوع مدرک رو وارد کنید ، اگر مجاز نباشید ثبت نام نمیکنه
سایت میگه از مسکن و شهرسازی بپرسین ، مسکن و شهرسازی میگه از سایت!:confused:
فعلا هم سایت ثبت نام باز نمیشه

سلام- شما ثبت نام بكن، نهايتش اگه قبول شديم، تا زمان رفع اين مشكل، امتياز قبولي معتبر خواهد بود
انشاا...

MEHDI.880

عضو جدید
مرسی عزیز
ولی اگه همینجا متن رو بذاری فکر میکنم بهتر باشه
منظورتو از اینکه گفتی "از دانشجوهای کاردانی به کارشناسی هم امضا بگیریم" نفهمیدم. خب همه همینیم دیگه کیا منظورته؟!

سلام

آخه ما که درسمون تموم شده و الان بعد از 3 سال انتظار می خواستیم امتحان بدیم و دوستام که بنده های خدا پروانه دارن منظورم بود.حواسم نبود که بچه های دانشجوی کاردانی به کارشناسیم تو باشگاه هستن.ببخشید

به منم که رفتم وزارت خونه گفتن ارشدت تموم شد ریز نمراتتو بیار که مشکلت حل بشه ولی من به این بی عدالتی اعتراض دارم

اومدیم یکی نتونست به خاطر مشکلات ادامه تحصیل بده.اونوقت تکلیف اون بنده خدا چی میشه؟

قرارمون رو بذاریم واسه 1 مرداد دم در وزارت علوم

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام- شما ثبت نام بكن، نهايتش اگه قبول شديم، تا زمان رفع اين مشكل، امتياز قبولي معتبر خواهد بود
انشاا...

مرسی آقای مهندس از راهنماییتون، من فعلا مجاز به ثبت نام آزمون طراحی نیستم ، 3سال از مدرکم نگذشته ، اما با نظرتون موافقم ، برای اون هایی که میتونن شرکت کنند و برای دنبال کردن اعتراضات فکر خوبیه

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان لطفا اول مردادو فراموش نکنید

به نظر من که بچه های شهرستانهای مختلفم باید یه اقدام مشابهو سامان بدن، تا به نتیجه مطلوب برسیم

golden_architect

عضو جدید
دو راه بن بست براي معماران خانم!

دو راه بن بست براي معماران خانم!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

برخي دانشجويان مدعي هستند بر اساس مصوبه وزارت مسکن از اين پس فارغ التحصيلان مهندسي تکنولوژي معماري و علمي کاربردي معماري ديگر حق طراحي ندارند.

با توجه به اين که پروانه نظارت تنها به فارغ التحصيلان پسر داده مي‌شود با اين تصميم وزارت مسکن، دختران از داشتن هرگونه پروانه محروم بوده و بدون دليل خاصي در حال تحصيل هستند!

کدخدا

مدیر بازنشسته
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

برخي دانشجويان مدعي هستند بر اساس مصوبه وزارت مسکن از اين پس فارغ التحصيلان مهندسي تکنولوژي معماري و علمي کاربردي معماري ديگر حق طراحي ندارند.

با توجه به اين که پروانه نظارت تنها به فارغ التحصيلان پسر داده مي‌شود با اين تصميم وزارت مسکن، دختران از داشتن هرگونه پروانه محروم بوده و بدون دليل خاصي در حال تحصيل هستند!
این دیگه از کجا اومده؟
چنین چیزی تا امروز ک نبوده.

afshin 1357

کاربر بیش فعال
این دیگه از کجا اومده؟
چنین چیزی تا امروز ک نبوده.

بصورت قانوني نيست و لي سازمان نظام مهندسي و مسكن هر استان اگر صلاح بدونند مي توانند چنين كاري بكنند.
چند مورد مشابه مثال مي زنم :
1- حذف نظارت معماري زير 300 متريا سه سقف(يعني همون نظارت پايه 3)
2- در صورت پر شدن ظرفيت امضا مهندس معمار بجاي باز شدن ظرفيت جديد، حق امضاء به مهندس عمران داده مي شود.
3- تعرفه مصوب مي تواند تا 30 درصد كاهش يابد
و غيره كه در هراستان متفاوت مي باشد.

ضمنا اميد لازمه ي زندگيه ، جماعت معمار

بالا