پیش به سوی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

eli-77

عضو جدید
چه خبر بچه ها خوب می خونید؟؟
من این هفته خیلی بد درس خوندم .
یه خبر اینکه سازمان سنجش آزمون آزمایشی رایگان گذاشته
http://92.242.195.129/Placementarshad92/
من چون از اول تابستون دارم می خونم ثبت نام کردم گفتم تا آزمونای پارسه شروع بشه یه آزمونی داده باشم.

hoseng

کاربر بیش فعال
من چون از اول تابستون دارم می خونم ثبت نام کردم گفتم تا آزمونای پارسه شروع بشه یه آزمونی داده باشم.
دستت درد نکنه
منم زیاد راضی نیستم از درس خوندنم متاسفانه

sanaaaz

عضو جدید

سلام منم تازه وارد هستم تو این ماه رمضونی هممون تنبل شدیم ولی نباید فرصت هارو از دست بدیم زود دیر میشه ها... مرسی از خبرت ولی من شنیدم سوالاته سنجشو یه سری دانشجو ها طرح میکنن البته چیزی که رایگانه تکلیفش معلومه ... حالا چرا بارسه نوشتی دوستم ثبت نام کرده بود راضی نبود میگفت آزموناش سوالاته سالای قبله همش تکراریه جامعه آماری خوبی هم نداره حالا ایشالا که بهتر شده باشه.

eli-77

عضو جدید
من که آخر نفهمیدم چی خوبه چی بده ولی همه پارسه رو بیشتر پیشنهاد میدن.
خودمم کتاب آمار و سیستم عاملش رو خوندم خیلی راضی بودم.
ولی برنامش هم خوبه...یکی از دوستام هم بود که پاسال کنکور داد رتبشم حدود 90 شد اصلا رشته لیسانسشم کامپیوتر نبود. همین پارسه رو میداد تازه یه چیز دیگه هم اینکه از آبان هم شروع کرد به خوندن.
دیگه منم همون پارسه رو میدم.

hoseng

کاربر بیش فعال
بچه ها به طور کل بحث Hashing از ساختمان داده برای کنکور مهمه؟

طیبه

عضو جدید
سلام بچه ها
زبان چی بخونیم چه جوری بخونیم؟ میشه کتاب خوب معرفی کنید.:que:

hoseng

کاربر بیش فعال
بله مهمه
پارسال هم سوال اومده بود ازش
ینی تا حالا چند بار سوال اومده ازین مبحث
یه سری بحثاش سنگینه باید برم ببینم چی سوال اومده، مرسی ممنون

سلام بچه ها
من خودم 504 میخونم بعد تست های کتاب زبان تخصصیه راهیان ارشد رو میزنم اما اگه فکر میکنی کمه میتونی کتاب زبان عمومیه انتشارات نصیر رو هم بگیری

haghighi_mahmood

عضو جدید
سلام. من شروع کردم. مدرسان شریف ثبت نام کردم. تا الان که خوندم از کتابهاش راضی هستم
از دروس مشترک شروع کردم چون ضرایب بیشتری داره

زبان هم 504 میخونم اما با جعبه لایتنر. خیلی جواب میده. من تقریبا همه درسهارا با جعبه لایتنر میخونم

آخرین ویرایش:

yasi70

عضو جدید
سلام بچه ها
زبان چی بخونیم چه جوری بخونیم؟ میشه کتاب خوب معرفی کنید.

سلام
دوستان پیشنهادای خوبی دارن ولی حقیتا 504 دارای لغات قدیمی تره و کمتر مورد استفاده قرار میگیره و
سلف به خاطر اینکه از اول همه با این لغات پیش رفتن همیشه بهترین پیشنهاد میشه ولی
با شرایط حال لغاتessential words for the toefl خیلی مورد استفاده هستن
البته این دیگه نظر شخصی نیست منبع گفته هام بخواین میتونم براتون پیدا کنم
موفق باشی

سلام. من شروع کردم. مدرسان شریف ثبت نام کردم. تا الان که خوندم از کتابهاش راضی هستم
از دروس مشترک شروع کردم چون ضرایب بیشتری داره

زبان هم 504 میخونم اما با جعبه لایتنر. خیلی جواب میده. من تقریبا همه درسهارا با جعبه لایتنر میخونم

دوست عزیز من خودم آشنایی با کتابای مدرسان شریف ندارم ولی سال پیش یکی از دوستان نزدیکم با کتابا و آزمونای این موسسه پیش میرفت
رتبه های سر آزمونش همیشه تک رقمی بود در حالی که رتبه کنکورش خیلی جالب نشد
نمیخوام روحیت خراب شه ولی الان که اول راهی فقط به کتابای این موسسه بسنده نکن
و بهت تبریک میگم روش بسیار مناسبی برا خوندن دروس داری
موفق باشی

hoseng

کاربر بیش فعال
من تقریبا همه درسهارا با جعبه لایتنر میخونم

سلام، همه درسا رو؟؟؟ حتی تخصصیا؟

سلام
دوستان پیشنهادای خوبی دارن ولی حقیتا 504 دارای لغات قدیمی تره و کمتر مورد استفاده قرار میگیره و
سلف به خاطر اینکه از اول همه با این لغات پیش رفتن همیشه بهترین پیشنهاد میشه ولی
با شرایط حال لغاتessential words for the toefl خیلی مورد استفاده هستن

دوست عزیز لغات که قدیمی نمیشن اینا 504 تا کلمه ان که توی خیلی از جمله ها ازشون استفاده میشه
در حقیقت بهتر اینه که بگیم برای قسمت Vocabulary و Passage هیچ منبع کاملی وجود نداره و بهترین تمرین حل تست های سالهای پیشه

haghighi_mahmood

عضو جدید
سلام، همه درسا رو؟؟؟ حتی تخصصیا؟
آره، به جز ریاضیات لایتنر توی همه درسا جواب میده
یکی از دوستای خودم که پارسال توی رشته مهندسی شیمی امتحان داد توی یک گرایش رتبش شد 23 و توی یک گرایش دیگه رتبش شد 73
یکی از علت های موفقیتش استفاده از جعبه لایتنر بود. فقط باید یک سری شرایط داشته باشی:
1- اعتماد به نفس بالا و روحیه خوب
2- خستگی ناپذیری
3- توانایی طراحی سوال (چون فیش ها باید طوری طراحی شوند که قابلیت سوال و جواب داشته باشه)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

haghighi_mahmood

عضو جدید
دوست عزیز لغات که قدیمی نمیشن اینا 504 تا کلمه ان که توی خیلی از جمله ها ازشون استفاده میشه
در حقیقت بهتر اینه که بگیم برای قسمت Vocabulary و Passage هیچ منبع کاملی وجود نداره و بهترین تمرین حل تست های سالهای پیشه
هیچ منبعی کامل نیست اما ما که قرار نیست زبان توی کنکور 100% بزنیم!
همین که به یک سطحی از آمادگی برسیم کفایت میکنه. به نظر من 504 برای این منظور کتاب بدی نیست. شاید تنها عیبی که 504 داره گستردگی و زیاد بودنشه و خوندنش آدمو خسته میکنه
اونایی که دنبال کتاب خلاصه تر هستند، کتاب زبان راهیان ارشد را بخونند. کتاب خوبیه

haghighi_mahmood

عضو جدید
دوست عزیز من خودم آشنایی با کتابای مدرسان شریف ندارم ولی سال پیش یکی از دوستان نزدیکم با کتابا و آزمونای این موسسه پیش میرفت
رتبه های سر آزمونش همیشه تک رقمی بود در حالی که رتبه کنکورش خیلی جالب نشد
نمیخوام روحیت خراب شه ولی الان که اول راهی فقط به کتابای این موسسه بسنده نکن
و بهت تبریک میگم روش بسیار مناسبی برا خوندن دروس داری
موفق باشی
من شخصا از هیچ موسسه ای طرفداری نمیکنم و به هیچ کدومش اعتقاد ندارم و به خاطر شرایط شهرمون که هیچ موسسه ای جز مدرسان نداشت، توی اون ثبت نام کردم. اما یک چیزیو خوب میدونم که مدرسان شریف یا پارسه یا هر جای دیگه برای ما کاری نمیکنه. ما خودمون هستیم که باید تلاش کنیم. استفاده از کتاب و آزمون فقط برای آمادگی بیشتره و ما باید در مباحثی که مشکل داریم به کتب مرجع مراجعه کنیم.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

برای درس هوش من از کتاب پوران میخونم تا قبل منطقها خیلی خوب بودو خوب فهمیدم..ولی این فصل منطق گزاره ای و منطق مرتبه اول رو نمیتونم تستاشو بزنم..
گفتم از رو کتاب اصلی میخونم..فعلا هم از همون شرو کردم!!ولی می خاستم بدونم کتابی رو نمیدونین ک این فصل منطقها رو خوب توضیح داده باشه؟؟؟

soheila01

عضو جدید
سلام

برای درس هوش من از کتاب پوران میخونم تا قبل منطقها خیلی خوب بودو خوب فهمیدم..ولی این فصل منطق گزاره ای و منطق مرتبه اول رو نمیتونم تستاشو بزنم..
گفتم از رو کتاب اصلی میخونم..فعلا هم از همون شرو کردم!!ولی می خاستم بدونم کتابی رو نمیدونین ک این فصل منطقها رو خوب توضیح داده باشه؟؟؟
منم برای بار اول که کنکور دادم و هوش رو از کتاب پوران خوندم و تونستم بالای 30 بزنم در حالی که دانشگاه چیزی به ما یاد نداده بودن.ولی الان دارم یه فایل صوتی گوش میدم که از کتاب راسل هست فعلا اسمشو نمیدونم رفتم خونه حتما میگم!
موفق باشید

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم برای بار اول که کنکور دادم و هوش رو از کتاب پوران خوندم و تونستم بالای 30 بزنم در حالی که دانشگاه چیزی به ما یاد نداده بودن.ولی الان دارم یه فایل صوتی گوش میدم که از کتاب راسل هست فعلا اسمشو نمیدونم رفتم خونه حتما میگم!
موفق باشید
من مشکلی با پوران ندارم راضیم ازش !
ولی این چند فصل اخری رو نمیتونم تستاشو بزنم دنبال ی چیز بهترم!!

طیبه

عضو جدید
من شخصا از هیچ موسسه ای طرفداری نمیکنم و به هیچ کدومش اعتقاد ندارم و به خاطر شرایط شهرمون که هیچ موسسه ای جز مدرسان نداشت، توی اون ثبت نام کردم. اما یک چیزیو خوب میدونم که مدرسان شریف یا پارسه یا هر جای دیگه برای ما کاری نمیکنه. ما خودمون هستیم که باید تلاش کنیم. استفاده از کتاب و آزمون فقط برای آمادگی بیشتره و ما باید در مباحثی که مشکل داریم به کتب مرجع مراجعه کنیم.

آفرین

گل گفتی.;)

sanaaaz

عضو جدید
سلام بچه ها

من دارم زبان مدرسان میخونم گرامر کامل بخون رو لغت وقته بیشتری بزار ولی برای درک مطلب نیازی نیست خیلی وقت بزاری پیشننهادم بهت فقط کتابه مدرسانه امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم .

hoseng

کاربر بیش فعال
آره، به جز ریاضیات لایتنر توی همه درسا جواب میده
یکی از دوستای خودم که پارسال توی رشته مهندسی شیمی امتحان داد توی یک گرایش رتبش شد 23 و توی یک گرایش دیگه رتبش شد 73
یکی از علت های موفقیتش استفاده از جعبه لایتنر بود. فقط باید یک سری شرایط داشته باشی:
1- اعتماد به نفس بالا و روحیه خوب
2- خستگی ناپذیری
3- توانایی طراحی سوال (چون فیش ها باید طوری طراحی شوند که قابلیت سوال و جواب داشته باشه)

من که موافق نیستم با این روش برای دروس تخصصی. جعبه لایتنر فلسفش اینه که بتونی یه چیز رو حفظ کنی و از حافظه کوتا مدت بفرستی به حافظه بلند مدت. نه تنها دروس تخصصی با حفظ شدن هیچ فایده ای ندارن بلکه این روش خیلی هم وقت گیره
ممنون از جوابتون

هیچ منبعی کامل نیست اما ما که قرار نیست زبان توی کنکور 100% بزنیم!
همین که به یک سطحی از آمادگی برسیم کفایت میکنه. به نظر من 504 برای این منظور کتاب بدی نیست. شاید تنها عیبی که 504 داره گستردگی و زیاد بودنشه و خوندنش آدمو خسته میکنه
اونایی که دنبال کتاب خلاصه تر هستند، کتاب زبان راهیان ارشد را بخونند. کتاب خوبیه
چرا قرار نیست 100 بزنیم ؟؟
کتاب راهیان ارشد که من دارم فقط تسته، 504 فقط لغته ولی کسی که میخواد گرامر بخونه باید بره سراغ زبان عمومی

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه هیشکی این 5تا سوال گرامر رو ک راحت میشه با خوندن زد رو نمیزن!!5تا هم 5تاست!:D

بچه ها من شدیدا با درس سیستم عامل به مشکل برخورد امروز فصل 2رو از پارسه تموم کردم بعد 40صفحه خوندنو وقت گذاشتن اومدم تست بزنم نشد!اصلا از خود کتاب نبود!!!!!!!

مثلا این سیستم ها اشتراک زمانی خود پارسه حرفی از قحطی وگرسنگی نزده یا از الگوریتم RRچیزی نگفته اون وقت تو تستا اوورده شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!جا خوردم!:cry:درصورتی من ازهمه پرسیدم گفتم سیستم عامل پارسه کامله!!!!!!!!!

هیشکی از رو پارسه سیستم رو میخونه میخام ببینم همین مشکل رو داره؟؟

hoseng

کاربر بیش فعال
خوب شد خودت گفتی!خدا خیرت بده مهندس!
25 تا سوال vocabulary را ول کردی چسبیدی به 5 تا سوال گرامر؟؟؟!!!

به نظرت کسی که درصدش تو یه درس بالتره موفق تره یا کسی که ترازش بالاتره؟
والا این 5 تا میشه 15 درصد 30 درصد Vocabulary و بقیش درک مطلب
شاید اگه شما 5تا تست گرامر بزنی به اندازه 10تا تست لغت تراز داشته باشه
من که نظر شما رو ندارم

آخه هیشکی این 5تا سوال گرامر رو ک راحت میشه با خوندن زد رو نمیزن!!5تا هم 5تاست!:D

بچه ها من شدیدا با درس سیستم عامل به مشکل برخورد امروز فصل 2رو از پارسه تموم کردم بعد 40صفحه خوندنو وقت گذاشتن اومدم تست بزنم نشد!اصلا از خود کتاب نبود!!!!!!!

مثلا این سیستم ها اشتراک زمانی خود پارسه حرفی از قحطی وگرسنگی نزده یا از الگوریتم RRچیزی نگفته اون وقت تو تستا اوورده شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!جا خوردم!:cry:درصورتی من ازهمه پرسیدم گفتم سیستم عامل پارسه کامله!!!!!!!!!

من نفهمیدم الان با من موافقی یا مخالف :biggrin:

لازم به ذکره من سیستم عامل رو گذاشتم کنار;)

haghighi_mahmood

عضو جدید
به نظرت کسی که درصدش تو یه درس بالتره موفق تره یا کسی که ترازش بالاتره؟
والا این 5 تا میشه 15 درصد 30 درصد Vocabulary و بقیش درک مطلب
شاید اگه شما 5تا تست گرامر بزنی به اندازه 10تا تست لغت تراز داشته باشه
من که نظر شما رو ندارم
لازم به ذکره من سیستم عامل رو گذاشتم کنار;)
هر جور راحتی!:razz:

haghighi_mahmood

عضو جدید

راست میگه دوستمون. شما موافق بودی یا مخالف؟!:surprised:

من خودم مدرسان میخونم. خوبه
پوران هم بد نیست. البته خودم دارم ولی هنوز وقت نکردم بخونمش!:w10:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا