مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انشالله روزی برسه که یاد بگیریم که کیفیت حرف اول را می زنه نه کمیت .. نمونه عینی این قضیه پروفسور دی کی چینگ و نویسنده بی نظیر کتاب مفاهیم پایه ... ولی این پروفسور مملکت متاسفانه کتاب های با اشکالات بسیار چاپ می کنه و هیچ اعتراض صورت نمی گیره ... من خودم کم دیدم کسی کتاب ایشون را جز برای کنکور بخونه ... الان هم قیمت کتاب های ایشون نجومی شده ... یک نکته مهم در سایت دانشگاه تهران جزئیات ارتقا دهنده 22 هزار تومنه ولی ما قبل کنکور 25 هزار تومان گرفتیم ... واقعا این 3 هزار تومان دلیلش چیه .. ولی از این قیمت ها بگذریم . این بزرگوار از حد عبور کردند . یک سوال بزرگ همیشه ذهن من را مشغول کرده چرا کتاب های ایشون ویرایش نمی شه .. چرا کتاب ها مطالبشون با هم در تناقض هستند ... همین مسئله تناقض بارها در کنکور اومده و نمونه عینیش 2 سوال فن کنکور 92 بود که در یک کتاب یکی از گزینه درست می شه و در کتاب دیگه گزینه دیگه درست می شه ... ;)
پرفسور با هر کتابی که چاپ میکنه واقعا توهین میشه به شعور جامعه علمی
آدم یه مقاله میخواد بنویسه یه سال طول میکشه نمیدونم این آقا با این حجم کار و تدریس و اینا چه جوری سالی 5-6 کتاب چاپ میکنه
زحمتی که دانشجوهاش میکشن و به اسم ایشون تموم میشه حداقل بگه کیا کمکش کردن
بعد دم از قانون کپی رایت میزنیم و این مسائل
درسته کتاباش از حق نگذریم خیلی میتونه کمک کنه به یه معمار ولی مث اینکه قسم خورده رکورد بزنه تو زمینه چاپ
ربطی به این تاپیک نداره این بحث من فقط یه درد دل سادست با همقطاران خودم که حرف همو خوب میفهمیم

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا تو کنکور اومده؟

معماری دیجیتال سال 90 اومد و یک ماه قبل از کنکور 91.... و همون سال یه دونه اومد... کتاب خیلی مهمیه ولی در کل شاید 50 صفحه مهم داشته باشه... کتاب خودم که دستم رسید صفحه های مهمشو بهتون می گم....;) سال 92 برای معماری نیومده ولی برای تکنولوژی سوالات خوبی ازش میاد ... خوندنش واجبه...

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرفسور با هر کتابی که چاپ میکنه واقعا توهین میشه به شعور جامعه علمی
آدم یه مقاله میخواد بنویسه یه سال طول میکشه نمیدونم این آقا با این حجم کار و تدریس و اینا چه جوری سالی 5-6 کتاب چاپ میکنه
زحمتی که دانشجوهاش میکشن و به اسم ایشون تموم میشه حداقل بگه کیا کمکش کردن
بعد دم از قانون کپی رایت میزنیم و این مسائل
درسته کتاباش از حق نگذریم خیلی میتونه کمک کنه به یه معمار ولی مث اینکه قسم خورده رکورد بزنه تو زمینه چاپ
ربطی به این تاپیک نداره این بحث من فقط یه درد دل سادست با همقطاران خودم که حرف همو خوب میفهمیم
با این فکرا و حرفا فقط اعصاب خودتونو بهم میریزین عزیزانم. فعلا شرایط همینه دیگه . ایشالله بریم دانشگاه خودمون شرایطو عوض کنیم. تو یه پست دیگه نوشتم همه کتاباش بد نیس فقط ایکاش اینا رو برا سواد خودمون میخوندیم نه کنکور.

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
همگي خسته نباشيد دوستان......امروز با انتشارات مركز معماري تماس گرفتم گفتن كتاب ايستايي و فن ساختمان جناب اقاي فاطمي چاپ شده و ظرف چند روزه آينده تو مراكز فروش پخش ميشه.....به نظرم تو معماري واسه مرور بعد خوندن كتابهاي پايه گزينه خيلي خوبيه.....;)

دوستاني هم كه پرسيده بودن آيا بايد همه كتابهاي دكتر خونده بشه؟به نظرم كتابهاي پايه كه تو پست هاي قبلي معرفي شدن رو حتما بخونيد بقيه در حد جزوه كفايت ميكنه.....البته اگه وقت داشته باشيم بهتره كتابشونو بخونيم ولي با اين اوضاع و حجم كتابها وقتمون كم ....پس همون جزوه ها كافيه

archi&tini

عضو جدید
سلام دوستان...خب من قصد دارم برای امسال توی آزمون ارشد شرکت کنم...اما هنوز نظری درباره ی گرایش های معماری ندارم...... امکانش هست راهنمایی کنید و یه توضیح کم درباره ی گرایش ها بدید ؟
اونقدر مطالب ها زیاد شده که نتونستم همه ی توضیحات گرایش ها رو بخونم....

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...خب من قصد دارم برای امسال توی آزمون ارشد شرکت کنم...اما هنوز نظری درباره ی گرایش های معماری ندارم...... امکانش هست راهنمایی کنید و یه توضیح کم درباره ی گرایش ها بدید ؟
اونقدر مطالب ها زیاد شده که نتونستم همه ی توضیحات گرایش ها رو بخونم....
لازم نیستش همه رو بخونی دوستم اول پستا که راجب رشته ها و گرایشا توضیح داده بسه

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از کجا میشه فهمید طراح سوالات امسال کیا هستن؟ یا اصلا نمیشه فهمید....

گلابچی - قیابکلو -حجت حتمی طراحا"؟

یه روز سر کلاس یکی از بچه ها از یکی از استادامون که بازنشسته دانشگاه تهران بودش اما دانشگاه ما هم درس میداد همینو پرسیدن.
گفتش مطمئن باشین حداقل حداقل هر سال نصف سوالا رو دانشگاه تهرانیا میدن

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوالی دارم...
میشه بگید فرق قاب با سیستم تیر و ستون چیه ؟ یکمی گیج شدم!
قاب سیستم یکپارچه ای داره و مقاومتش در برابر نیروهای جانبی بیشتره جوری که همه اعضاش درگیر میشن
مثل در سیستم تیر و ستون در برار نیروی جانبی ستونی که در جهت بار قائمه مثل طره عمل میکنه
ولی تو قاب نیرو ها تقسیم میشه ، نقطه عطف بوجود میاد و........و..........بهتره عکسها رو نگاه کنی .فک کنم بهتر متوجه شی احساس میکنم سازه در معماری رو نخوندی هنوز؟؟؟

آخرین ویرایش:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوالی دارم...
میشه بگید فرق قاب با سیستم تیر و ستون چیه ؟ یکمی گیج شدم!

قاب سیستم یکپارچه ای داره و مقاومتش در برابر نیروهای جانبی بیشتره جوری که همه اعضاش درگیر میشن
مثل در سیستم تیر و ستون در برار نیروی جانبی ستونی که در جهت بار قائمه مثل طره عمل میکنه
ولی تو قاب نیرو ها تقسیم میشه ، نقطه عطف بوجود میاد و........و..........بهتره عکسها رو نگاه کنی .فک کنم بهتر متوجه شی احساس میکنم سازه در معماری رو نخوندی هنوز؟؟؟

ضمن تشکر از توضیح فوق العاده سجی جون. منم اضافه بکنم که قاب فقط صاف نیستش منحنیشم هس. عکسای کتاب طراحی لرزه ای، ساختمان های فولادی، مبانی سازه و جزییات ارتقادهنده را نیگا کنی بهتر متوجه میشی

سپیده معمار

عضو جدید
ممنون از توضیحات شما دوستان:)
دارم سازه در معماری میخونم اتفاقا و با توضیحات شما خوب آشنایی دارم
ولی تفاوت این دوتا رو خوب تشخیص نمیدم
منظورم تو شکل اون هاست ، تو ظاهر تفاوتی دارن ؟
اگه قاب با دهانه های مستطیلی رو در نظر بگیریم، فکر میکنم شبیه هم باشن
ببخشید شاید سوالم یکمی عجیب باشه!

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشالله روزی برسه که یاد بگیریم که کیفیت حرف اول را می زنه نه کمیت .. نمونه عینی این قضیه پروفسور دی کی چینگ و نویسنده بی نظیر کتاب مفاهیم پایه ... ولی این پروفسور مملکت متاسفانه کتاب های با اشکالات بسیار چاپ می کنه و هیچ اعتراض صورت نمی گیره ... من خودم کم دیدم کسی کتاب ایشون را جز برای کنکور بخونه ... الان هم قیمت کتاب های ایشون نجومی شده ... یک نکته مهم در سایت دانشگاه تهران جزئیات ارتقا دهنده 22 هزار تومنه ولی ما قبل کنکور 25 هزار تومان گرفتیم ... واقعا این 3 هزار تومان دلیلش چیه .. ولی از این قیمت ها بگذریم . این بزرگوار از حد عبور کردند . یک سوال بزرگ همیشه ذهن من را مشغول کرده چرا کتاب های ایشون ویرایش نمی شه .. چرا کتاب ها مطالبشون با هم در تناقض هستند ... همین مسئله تناقض بارها در کنکور اومده و نمونه عینیش 2 سوال فن کنکور 92 بود که در یک کتاب یکی از گزینه درست می شه و در کتاب دیگه گزینه دیگه درست می شه ... ;)

تفاوت قیمت به این خاطره که کتبی که از خود انتشارات دانشگاه تهران بخرید ده درصد بهش تخفیف میخوره (در کل سال)

آخرین ویرایش:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفوت قیمت به این خاطره که کتبی که از خود انتشارات دانشگاه تهران بخرید ده درصد بهش تخفیف میخوره (در کل سال)

این را نمی دونستم.. مرسی که به هم گفتی ... ;) البته من از خود انتشارات خرید کردم به من تخفیف نداد ... فکر کنم اینترنتی تخفیف می ده ///:redface:

raha pania

کاربر بیش فعال
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی

دوستان،اول کتاب مصالح ساختمانی آقای حامی؛که در مورد شیمی و فیزیکه و قسمت شیمیش یه سری واکنش داره،مهمه؟باید یاد یاد داشته باشیم همشو؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
دوستان،اول کتاب مصالح ساختمانی آقای حامی؛که در مورد شیمی و فیزیکه و قسمت شیمیش یه سری واکنش داره،مهمه؟باید یاد یاد داشته باشیم همشو؟

نه احتياجي نيست دوست عزيزم..........واسه معماري يكم كتاب استاد حامي سنگينه به نظرم اگه كتاب سام فروتني رو ميخونديد بهتر بود.....در ضمن تو معماري مصالح سنتي رو در اولويت دوم قرار بديد......ديگه سوالهاي مصالح داره به سمت نانو و فناوري هاي نوين ميره

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه احتياجي نيست دوست عزيزم..........واسه معماري يكم كتاب استاد حامي سنگينه به نظرم اگه كتاب سام فروتني رو ميخونديد بهتر بود.....در ضمن تو معماري مصالح سنتي رو در اولويت دوم قرار بديد......ديگه سوالهاي مصالح داره به سمت نانو و فناوري هاي نوين ميره
بله بله همینجوریه
نقل قول میکنم از یکی از دوستان دانشگاه تهرانی که از استاد مصالح دانشگاه تهران نقل قول می کرد: کتاب آقای فروتنی کتاب خوبیه اما منبع نیستش. برا مصالح نانو، نشریه 55، کتاب بتن دکتر گلابچی، مبحث 5 مقررات ملی و اون قسمتای کتاب جزییات ارتقادهنده که راجب مصالح توضیح داده. البته اینم بگم کلا سوالای مصالح زیاد نیستا

archi&tini

عضو جدید
سلام دوستان..... یه سوال دارم....توی لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی امسال ...یه موسسه جدید هست ...و اونم اسمش موسسه معماری و هنر پارس.... که الان دیدم موسس اینجا محمد حسین زاده گلابچی.....
حالا این آقای گلابچی...همونیه که شما درباره اش توی این تاپیک حرف زده بودید ؟؟؟؟ می شناسید این شخص رو ؟

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..... یه سوال دارم....توی لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی امسال ...یه موسسه جدید هست ...و اونم اسمش موسسه معماری و هنر پارس.... که الان دیدم موسس اینجا محمد حسین زاده گلابچی.....
حالا این آقای گلابچی...همونیه که شما درباره اش توی این تاپیک حرف زده بودید ؟؟؟؟ می شناسید این شخص رو ؟

نه عزیزم. اونی که راجع بهش صحبت کردیم پروفسور محمود گلابچی.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
این را نمی دونستم.. مرسی که به هم گفتی ... ;) البته من از خود انتشارات خرید کردم به من تخفیف نداد ... فکر کنم اینترنتی تخفیف می ده ///:redface:

انتشاراتش هم ده درصد تخفیف میده اما متاسفانه بعضیاشون تا بهشون نگی به رو خودشون نمیارن و از ندونستن این مطلب توسط دانشجویان سوء استفاده میکنن در حالی که وظیفه دارن 10 درصد تخفیف بدن
من خودم پارسال که رفتم بخرم تا بهش نگفتم اصلا به رو خودش نیاورد تازه میخواست بهونه بیاره که نه و... که من و دوستام از پسش براومدیم!!

archi&tini

عضو جدید
میشه کسی درباره ی این شخصیت یه توضیحاتی بده ؟..... محمود محمدحسین زاده گلابچی.....عضو هیئت علمی دانشگاه تهران...ایشون یه موسسه غیر انتفاعی تاسیس کردن و خب می خوایم بدونیم چه شخصیتی دارن

معمارباشی

عضو جدید
میشه کسی درباره ی این شخصیت یه توضیحاتی بده ؟..... محمود محمدحسین زاده گلابچی.....عضو هیئت علمی دانشگاه تهران...ایشون یه موسسه غیر انتفاعی تاسیس کردن و خب می خوایم بدونیم چه شخصیتی دارن
خوب این که چیز عجیبی نیست !
اکثر موسسه های غیر انتفاعی و علمی کاربردی رو اساتید دانشگاه ها تاسیس کردن ! یه چیز خیلی روتین و عادی هستش !!!

archi&tini

عضو جدید
خوب این که چیز عجیبی نیست !
اکثر موسسه های غیر انتفاعی و علمی کاربردی رو اساتید دانشگاه ها تاسیس کردن ! یه چیز خیلی روتین و عادی هستش !!!

نه...چیز عجیبی نیست...اما چون اینجا دیده بودم درباره ی این استاد حرف زده شده...کنجکتو شدم بدونم که چطور شخصیتی هست.....

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتشاراتش هم ده درصد تخفیف میده اما متاسفانه بعضیاشون تا بهشون نگی به رو خودشون نمیارن و از ندونستن این مطلب توسط دانشجویان سوء استفاده میکنن در حالی که وظیفه دارن 10 درصد تخفیف بدن
من خودم پارسال که رفتم بخرم تا بهش نگفتم اصلا به رو خودش نیاورد تازه میخواست بهونه بیاره که نه و... که من و دوستام از پسش براومدیم!!
timaj عزیز من دیروز زنگ زدم گفتش باید نامه بیارید از دانشگاتون

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بله من الان لیست هیئت علمی رو نگاه کردم خودشون هستند منم نمیدونستم .:confused:

http://www.ut.ac.ir/fa/contents/Person/Staff/FineArt/پردیس.هنر.های.زیبا.html

آخرین ویرایش:

morteza2010

عضو جدید
وضعیت
موضوع بسته شده است.