باکلاس ترین رشته مهندسی

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم كامپيوتر رشته ي با كلاسيه... بعدشم معماري...
اما در آينده اي نچندان دور كامپيوتر و آي تي پيشرفت زيادي خواهند كرد... جوري كه كل زندگي آدما رو زير سلطه ميگيره... و البته برا كسايي كه قصد دارن تو آينده برن خارج كه ديگه محشره.... چون تو كشور هاي پيشرفته تر خب به برق و نرم افزار خيلي بها ميدن... چون واقعا نياز دارن...

آرزو.ح

عضو جدید
رشته ی خوبی هست . تنها مشکلش بازارکارش تو ایرانه که فکر میکنم تا چندسال دیگه این مشکلش هم برطرف شه .

اینکه من میشنوم یه دختر مکانیکه برام جالبه :surprised: آخه دانشگاه ما تو مکانیک دختر نمیگیره :cry:

آره شنیدم اون جا دختر نمی گیره.این جا هم تو کلاس ما 5تا دختریم 40 تا پسر!عدالت بیداد می کنه!!!

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم كامپيوتر رشته ي با كلاسيه... بعدشم معماري...
اما در آينده اي نچندان دور كامپيوتر و آي تي پيشرفت زيادي خواهند كرد... جوري كه كل زندگي آدما رو زير سلطه ميگيره... و البته برا كسايي كه قصد دارن تو آينده برن خارج كه ديگه محشره.... چون تو كشور هاي پيشرفته تر خب به برق و نرم افزار خيلي بها ميدن... چون واقعا نياز دارن...

این که کامپیوتر بسیار کاربردی هست قبول دارم

ولی اینکه با کلاس هست اصلاً

باکلاس بود اما چهار پنچ سال پیش

آرزو.ح

عضو جدید
شما بچه های عمران و مکانیک همتون خود خواهین فقط مهندسی پزشکی اگه اینجوریه........

من مکانیکم اما گفتم مهندسی پزشکی حتی از مکانیکم باکلاس تره.شما کجا می خونی؟من یه ماه علوم تحقیقات مهندسی پزشکی خوندم.خیلی شیرینه.

آرزو.ح

عضو جدید
میشه اینقدر کل کل نکنید و کری نخونین؟؟؟؟:w00::w00::weirdsmiley:
میدونستم تهش همین میشه و من آحرش جوابمو نمیگیرم! شاید از بین این همه پست 2-3نفر حرف منطقی زدن!
اگه یکی مهندسی آبیاری گیاهان دریایی هم خونده باشه میگه معلومه که رشته من باکلاس ترینه مگه شک داشتی؟؟؟:eek::surprised:
زشته بخدا !!! کمی واقع بین باشید به جایی بر نمیخوره!:razz:

یکیش من بودم نه؟!:D من واقعا می گم مهندسی پزشکی رشته ی فوق العاده باکلاسیه.وقتی که هم حرف مهندسا رو بفهمی هم حرف پزشکا رو، وقتی که نصف دوستات مهندسن نصفشون پزشک یا وقتی که محل کارت بیمارستانه و همکارات دکتر...اونوقت می فهمی که چه قدر کلاس داره!!اما در نهایت موافقم که برترین چیز اینه که هر کی تو رشته ی خودش بهترین باشه .

آرزو.ح

عضو جدید
دارمت داداش
کشاورزی عالیه اما صنایع رو عشقه

مینا جان بلا می سر تو اینقد صنایع دوست داشتیو ما نمی دونستیم؟!فرجه هاتو رشت نمیای؟دلم برات تنگیده.مروارید از ترم بعد ای شا الله انتقالی میگیره میاد رشت:)
صحبت خصوصی ممنوع:D

nazanin narges

عضو جدید
من خودم مهندسی شیمی می خونم اما به نظر من
مهندسی مکانیک
خیلی باکلاسه:w27:

sasan farzaneh

عضو جدید
اصلا جای بحث نداره.چه از نظر شغلی چه دختر چه پسر چه اون ور آب چه اینجا ما شاخیم:w08::king:

ormuzd

عضو جدید
میدونی چیه؟ به نظر من فقط عمران! چون... چون تنها رشته اییه که به معنای واقعی مهندس میشی....اولین رشته ی مهندسی عمران بود.

اشتباه شما دوست عزیز هم در همین جاست؛ تعصبی روی رشته نیست فقط دو تا سوال می پرسم:
1- اولین فعالیتهای خلاقانهء (و به تعبیری مهندسی ) نوع بشر برای زنده ماندن برای مرتفع کردن چه نیازی بود؟
2- بیونیک چه جور علمی هست و چه کاربردی داره؟

metal1991

عضو جدید
]چرا این حرفو می زنی؟
دنیا داره روی انگشت کامپیوتری ها می چرخه.دیگه خودت که کامپیوتری من نباید برات توضیح بدم.[/QUOTE

کی گفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مادر رشته ها چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟---------->>>>>>مواد:w18::w11::w40::w42::w14: تحول توی علم ------->نانو که تخصص ماهاست!!!!!!!!!!!!!

saloma eng

عضو جدید
:)leadys and gentelman دوستان عزیز ،مهندسین محترم!این مسئله و دیگه همه دنیا میدونن که قوی ترین و مشکلترین علم مکانیکه چون مکانیک پای تمام علوم ریاضی و فیزیک رو وسط میکشه و به طور کاربردی بررسی میکنه.همیشه هم بازار کارش خوبه.هرکسی هم نمیتونه بخونه چون سخته.همیشه هم مهندسی مکانیک با کلاس و با ابهت بوده.پس دیگه لطف کنین شاخ نشین برا مهندسین مکانیک!!با تشکر از همکاریتون!:D;):mad::redface:

metal1991

عضو جدید
:)leadys and gentelman دوستان عزیز ،مهندسین محترم!این مسئله و دیگه همه دنیا میدونن که قوی ترین و مشکلترین علم مکانیکه چون مکانیک پای تمام علوم ریاضی و فیزیک رو وسط میکشه و به طور کاربردی بررسی میکنه.همیشه هم بازار کارش خوبه.هرکسی هم نمیتونه بخونه چون سخته.همیشه هم مهندسی مکانیک با کلاس و با ابهت بوده.پس دیگه لطف کنین شاخ نشین برا مهندسین مکانیک!!با تشکر از همکاریتون!:D;):mad::redface:

البته باهات موافقم مکانیک رشته با کلاسی البته واسه پسر
واسه دختر هیچ نون و آبی نداره

metal1991

عضو جدید
اصلا تا به حال فكر كرديد جقدر معمارى دهن بر كنه؟:w26:
ولی هر کی از مامانش قهر میکنه میره معماری میخونه
هم سراسری هم آزاد(کارشناسی هم کاردانی)هم غیرانتفاعی(کارشناسی و کاردانی)هم پیام نور معماری دارن درساشونم که هنر نمیدونم چه ربطی به مهندسی داره سفالگریو نقاشیه تازه یادت نره از هنرستانم واردش میشن

gizmo

عضو جدید
هم سراسری هم آزاد(کارشناسی هم کاردانی)هم غیرانتفاعی(کارشناسی و کاردانی)هم پیام نور معماری دارن درساشونم که هنر نمیدونم چه ربطی به مهندسی داره سفالگریو نقاشیه تازه یادت نره از هنرستانم واردش میشن
من اصلن نمی خوام راجع به کلاس رشته ها صحبت کنم,چون به نظرم بحث چرندیه و به جایی نمی رسه فقط همه می خوان روی همو کم کنن
روی صحبت من با عزیزایی مثل متاله که راجع به چیزی که نمی دونن اظهار نظر می کنن
من و خیل عظیم بچه های معماری از ریاضی واردش شدیم,ولی معماری رشته مشترک بین هنر و ریاضیه که هنری هام میان
و
تنها رشته ایه که فصل مشترک بین هنر و فنّه,این نقاشی و سفال گری که شما می گید فقط وسیلست,وسیله بیان,حکم زبان معمارو داره واسه بیان اصل و اون اصل چیه؟!!!
ایده,خلاقیت,نوآوری,و گنجوندن این عناصر تو قالب علم و جسمیت بخشیدن بهش
پس اون کسایی که شما دیدین از مامانشون قهر کردن و اومدن معماری می خونن اگه فکر کردن چون نمره نقاشی شون خوب بوده و کلاس گل بازی رفتن پس همه چی حله ول معطلن
آدم بی خلاقیت بیاد معماری بلانسبت مثل خر تو گل می مونه حالا هر چقدر می خواد گل لگد کنه و رنگ بپاشه
کم نداشتیم ازین نمونه ها,
ولی این حرفتو قبول دارم-که هرکی از مامانش قهر می کنه میره معماری-اصل مشکل هم همینه که خیلیا فکر می کنن اگه حوصله درس های تئوریو ندارن پس باید معماری بخونن یا معماریا که فقط نقاشی می کشن بهشون خوش میگذره پس مام بریم معماری
الان خیلی از بچه های دبیرستانیو که میبینی عشق معماری شدن بدون اینکه حتی بدونن چیه
که ایشالا بیان یه ترم بخونن به زمین گرم بخورن برگردن
همه دانشگاه های پولی هم بخاطر شهریه بالاش طمع می کنن و دانشجو می گیرن که ایشالا اونام ور بیفتن
آخر هم باید بگم مام درسای محاسباتی و تئوری داریم درسته نه به شدت بقیه رشته ها ولی داریم,حدودن 40-50 واحد,به اضافه درسای عملی که شدت وقت گیری و دشواریش فراتر از حد تصور شماست
می گی نه؟!
بفرما امتحان کن

yapoo

عضو جدید

ایجوری بگید بهتره: هر کی از مامانش قهر میکنه میره معماری میخونه و بهر کی که از مامانش قهر کرده و معمار ی میخونه گیر میدی که رشتت مهندسی نیست میگه ما خلاقیت داریم!
ببخشید پس بقیه مهندسیا باقالی بار میزنن!
حقایقو بپذیریم.هیچ جای دنیا نمیگن مهندس آرشیتکت(جز ایران)همه میگن آرشیتکت

yapoo

عضو جدید

فقط آبرومنو با ladiesنوشتن نبر همکار!

درضمن همشون میدونن کی شاخه. به سوگندنامت وفادار باش

اونایی که نمیدونن بدونن که هرکی مهندسی مکانیک قبول میشه اولش باید یه سوگندنامرو قبول کنه که چون رشتش خیلی باکلاسه رشته های دیگرو مسخره نکنه پس:

مهندسین مکانیک به سوگندنامتون وفادار باشید و بقیه رو مسخره نکنید!

hobab2007

اخراجی موقت
ادامه

ادامه

من کشاورزی هستم;)باغبانی;)
اما فکر کنم از اخر اول بشم

gizmo

عضو جدید
ایجوری بگید بهتره: هر کی از مامانش قهر میکنه میره معماری میخونه و بهر کی که از مامانش قهر کرده و معمار ی میخونه گیر میدی که رشتت مهندسی نیست میگه ما خلاقیت داریم!
ببخشید پس بقیه مهندسیا باقالی بار میزنن!
حقایقو بپذیریم.هیچ جای دنیا نمیگن مهندس آرشیتکت(جز ایران)همه میگن آرشیتکت
خیلی ببخشیدا اگه شما عقده اینو دارین که مهندس صداتون کنن اون یه بحث دیگست
تا حالا شده یه بار فقط یه بار با دقت به دهنه وسیع طاق کسری نگاه کنی یا به ارتفاع طاق و قوسای مساجدی مثل مسجد جامع و امام اصفهان یا سردر رفیع مسجد جامع یزد؟!!!
یا نه همین کاربندی ها و مقرنسای مساجد مختلف؟!!

فکر کردی اینارو فقط محض قشنگی ساختن؟یعنی یه بابای هنرمند خوشی زد زیر دلش بجای آسمانه تخت واسه خوشگلی طاق و گنبد طراحی کرد؟!!!!
نه جانم
تو مخیلت هم نمی گنجه حساب و کتابای سازه ای و تناسباتی که بین طول,عرض و دهنه و بقیه اجزاشون برقراره تا این ابنیه رو سر من و تو آوار نشن
شیخ بهایی گنبد مسجد شاه اصفهانو دقیقا با ارتفاعی طراحی کرد که وقتی درست در زیر راسش وایسی و پا بکوبی 7 بار صدای پژواکشو می شنوی
گنبدی که وقتی ساخته شد خودش در قید حیات نبود اما جواب داد
یا منار جنبان که از قاعده رزونانس پیروی میکنه
باغ شازده ماهان کرمانو چی؟دیدی؟!بهشت تو دل کویر

می دونستی معماری ایرانی کاربردی ترین معماریه؟
چرا؟
چون همینجوری واسه خوشگلی هیییچکار نکرده و این ظلم تو و امثال توهه که کار معمارارو صرفا واسه قشنگی بدونن,حد اقل کار معمارای ایرانیو
معمارا تو ایران چه قبل و چه بعد اسلام هر عاملیو که ممکن بود روی بنا تاثیر مثبت یا منفی بذاره شناسایی می کردن و واسش یه جواب حالا تو سازه,تو جهت گیری,تو بازشوها,تو مصالح حتی تو رنگ بدنه لحاظ می کردن و کمترین آسیبو به محیط زیست می رسوندن در عین اینکه همیشه کارای زیبایی خلق می کردن,حالا بگذریم از دسترسی ها و سیرکوله که تعریف مناسب کمترین ویژگیشه
کلاهتو قاضی کن اینا از یه هنرمند صرف که بقول شما دوستای کم لطف فقط بلده رنگ بپاشه و گل بازی کنه بر میاد؟!!!
نمی تونستن روی زمین مسطح پلان بکشن اکسترود کنن؟!!!
نه چون وقتی معماری می خونی یاد می گیری چطور به همه مشکلات و مسائل سازه ای و اقلیمی و فضایی پاسخ بدی که کارت زیبا هم باشه
اسم این کارا مهندسی نیست به جهنم,علم و فن که هست!!
اصلن تو خودت می دونی مهندس یعنی چه؟!!!
از هندسه میاد,مقرنسا و کار بندی ها و نسبتای طلایی اگه رو حساب علم هندسه نیست پس رو چه حسابیه؟!!
آمار و احتمال؟!!
البته معمار عنوانی نیست که بشه به من و امثال من داد
معمار واقعی تو این دوره زمونه کمه
و گذشته ازینا اگه یه روز اعلام کنن کلمه مهندسی از رو رشته معماری ورداشته می شه من یکی ککم نمی گزه,چون من مثل شما واسه یه عنوان نیومدم سراغ این رشته
معماری حتی بدون عنوان مهندس هم حرف واسه گفتن داره
هیچی هم که نداشته باشه یه رشته اصیله و مال یه دهه و یه سده و حتی یه هزاره اخیر نیست,
تخت جمشید 2500 ساله گواه حرفم
تا تو هستی تا بشر هست معمار و معماری هم هست
حالا می تونید برید باقالیاتونو بار بزنید:w01:

reza902

عضو جدید
تا وقتي رشته معماري هست بقيه رشته ها تو حاشيه قرار دارند معماري تركيبي از فن وهنره

بالا