گلایه از بچه های تالار مکانیک (مخصوصاً خودرو)

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
سلام
بدون مقدمه و مستقیماً با دوستای عزیز مکانیک مخصوصاً خودرو حرف می زنم
شما دوستان چقدر رشته خودتون رو میشناسین ؟
چقدر بهش علاقه داشتین که این رشته رو انتخاب کردین ؟
چند نفر از شما موقعی که به دوستانتون و یا اطرافیاتون گفتین که این شاخه رو انتخاب کردین و اونا به سخره گرفتن و یا جدی نگرفتین و از این رشته دفاع کردین ؟
تو دوران هنرستان معلمی داشتم که روزی که برای اولین بار به کارگاه مکانیک وارد شدیم همون دم در یه حرف خوب بهمون زد
گفتش که همین الان هرکسی این رشته رو از روی اجبار و بدون علاقه انتخاب کرده ، در بازه می تونه برگرده و بره خودم هم کمکش می کنم بره تو رشته مورد علاقش حتی اگه جا نداشته باشه کمک می کنم بره
از کارش خیلی خوشم اومد چندتا از بچه ها رفتن ولی بقیه نرفتن ، من اون موقع فکر کردم اونایی که موندن واقعا به این رشته علاقه دارن اما وسط ترم دیدم اشتباه می کردم
حالا توی این تالار می بینم همون اشتباهم تکرار شده
عزیزان
این تالار ، تالار مکانیک خودرو هستش ، کاربری که به این تالار سر میزنه انتظار داره مطالب مفیدی درباره خودرو پیدا کنه
من خودم رو متخصص این رشته نمیدونم چون هنوز تو ب بسم الله اون گیر کردم اما خوشبختانه دوستان متخصص توی این زمینه توی باشگاه زیادن که عده کمی از اونها به این تالار سر میزنن
واسه چند لحظه به تالارهای دیگه سربزنین و این تالار رو با تالارهای دیگه مقایسه کنین ، ببینید چقدر عقب هستیم
کارمون توی این تالار شده مقایسه ، و کپی مطالب مجلات ماشین و ...
از این همه تایپیک چندتاش تخصصی توی قطعات خودرو زوم کردن ؟ تقریباً 10 درصد
دوستان لطفاً بیان و حداقل توی این تایپیک مشارکت کنن تا ببینیم مشکل از کجاست

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من خودم رشتم كامپيوتر ولي وحشتناك عاشق خودرو و مكانيكم اطلاعاتم علمي نيست همش عمليه كمكي بود من در خدمتم

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
سلام من خودم رشتم كامپيوتر ولي وحشتناك عاشق خودرو و مكانيكم اطلاعاتم علمي نيست همش عمليه كمكي بود من در خدمتم
اطلاعات عملی خودش بزرگترین مزیت محسوب میشه
حالا آقای منزه عزیز شما که رشتتون کامپیوتره از شما می پرسم
شما با علاقه این رشته رو انتخاب کردین دیگه ، درسته ؟
صدرصد تو این رشته هم پیشرفت کردین ، به نظر شما چرا وضعیت اکثر تحصیل کرده های ما به این وضعیت در اومده که تو رشته خودشون زیاد اهل مطالعه و تقی کردن نیستند؟

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا نظر خودم در مورد تمام رشته های فنی اینه:

هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش تنها هدفشون تحویل دادن یه آچار به دست یا بیل به دست تقریبا بدون علم به جامعست! من خودم رشتم مکانیک خودرو بوده! شما برید ببینید از 3 چهار سال پیش تا حالا هنرستانا و آموزشکده های فنی و حرفه ای چقدر دسخوش تغییر شدن! هر روز یه قانون! با اسم آموزشکده ثبت نام کردیم، با مدرک دانشکده فارغ التحصیل شدیم!! بحث جمع شدن مقطع کاردانیم که هنوز خاطرتون هست!واسه رشته مکانیک خودرو تو مقطع کارشناسی فقط 25 تا ظرفیت وجود داره!! این دانشجوی بدبخت باید چیکار کنه؟! یا باید بره مکانیکی یا نمایندگی زمینو جارو کنه! یا با یه هزینه گزاف باید بره دانشگاه آزاد!!...اینه وضع مملکت ما!

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اطلاعات عملی خودش بزرگترین مزیت محسوب میشه
حالا آقای منزه عزیز شما که رشتتون کامپیوتره از شما می پرسم
شما با علاقه این رشته رو انتخاب کردین دیگه ، درسته ؟
صدرصد تو این رشته هم پیشرفت کردین ، به نظر شما چرا وضعیت اکثر تحصیل کرده های ما به این وضعیت در اومده که تو رشته خودشون زیاد اهل مطالعه و تقی کردن نیستند؟
آره من با علاقه رفتم كامپيوتر

متاسفاه اكثرا كه از دانشگاه فارغ التحصيل ميشن و ميان تو بازار كار به علت كمبود كار و مزاياي پايينش (ببخشيد اين و مي گم) سرخوردگي دچار ميشن و براي امرار معاش مجبور به انجام هر كاري حتي خلاف رشته تحصيليشون ميشن

مثلا خود من با 4 سال سابقه كار و ليسانسم حقوقم با پسر داييم كه راننده شهرداريه يكه :surprised: خوب فرق مني كه درس خوندم و بجاي 3 نفر كار مي كنم با اونكه ديپلم داره چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
کلا نظر خودم در مورد تمام رشته های فنی اینه:

هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش تنها هدفشون تحویل دادن یه آچار به دست یا بیل به دست تقریبا بدون علم به جامعست! من خودم رشتم مکانیک خودرو بوده! شما برید ببینید از 3 چهار سال پیش تا حالا هنرستانا و آموزشکده های فنی و حرفه ای چقدر دسخوش تغییر شدن! هر روز یه قانون! با اسم آموزشکده ثبت نام کردیم، با مدرک دانشکده فارغ التحصیل شدیم!! بحث جمع شدن مقطع کاردانیم که هنوز خاطرتون هست!واسه رشته مکانیک خودرو تو مقطع کارشناسی فقط 25 تا ظرفیت وجود داره!! این دانشجوی بدبخت باید چیکار کنه؟! یا باید بره مکانیکی یا نمایندگی زمینو جارو کنه! یا با یه هزینه گزاف باید بره دانشگاه آزاد!!...اینه وضع مملکت ما!
حرفت کاملا به جا و منطقیه و اکثر درد ما بچه های مکانیک هنرستانی همینه
اما به نظر تو کسی که رشتش فنی هستش و بقول تو یه آچار بدست و یا بیل به دست هستیم بعد از فارغ التحصیل شدن همون آچار گرفتن رو بلد هستیم ؟
اصلا یادم نمیره تازه دیپلم هنرستان رو گرفته بودم با چندتا از دوستان واسه درس خواندن رفته بودیم کتاب خونه نزدیک ظهر بود که می خواستیم برگردیم تو راه یه پژو پارس خراب شده بوده که ایرادش خیلی جزئی بود (گیر کردن استارت) . سه نفر بودیم ... به نظرت عملکرد ما سه تا که تو هنرستان سر همین یادگیری و کار کردن با هم کل کل داشتیم جلوی اون ماشین چی بود ؟
هرسه نفرمون ترس تو جونمون بود ... ترس این که نکنه پاجلو بذاریم و نتونیم درستش کنیم و پیش صاحب ماشین خراب شیم . ما به بچه های فنی هرچقدر هم توی سطح خودمون حرفه ای باشیم باید ترس رو کنار بذاریم تا به قول تو آخرمون نشه تو نمایندگی جارو زدن و یا یک مکانیکی ساده باز کردن
صاحب ماشین یه پیرمرد بود وقتی طرز نگاه کردن ما رو دید فهمید چیزایی حالیمونه اما میترسیم ... میدونی چیکار کرد ؟ .... اومد جلو همون گفت من شما رو میشناسم اگه تونستین این ایراد رو پیدا کنین و بهم بگین پیش معلمتون و همه ازتون تعریف می کنم اما اگه نتونین آبروتون رو می برم
ما با این حرف اون جرات پیدا کردیم و جالبه تو همون وهله اول ایراد رو پیدا و با یه ضربه کوچیک رو استارت اون رو برطرف کردیم ..
جالبه بعد از روشن کردن ماشین پیرمرده گفت من نه شما رو میشناسم و نه معلمتون رو اما اون طور که شما به من و ماشین من نگاه می کردین فهمیدم قضیه چیه واسه همین این طور گفتم که جرات پیدا کنین ... این جا شاید به منم خیر رسوندین اما خیر بیشتر رو به خودتون رسوندین که فهمیدین ترستون بی مورده
دوستان من نمیگم ایراد همه ما همینه نه ... بلکه حرفم اینه چرا وقتی حداقل تو این جور جاهایی می تونیم بحث کنیم چرا از این فرصت و این طور فرصت هایی که دستمون میاد و استفاده نمی کنیم

raminbabak

اخراجی موقت
نه تنها مكانيك خودرو بلكه مشكل كا تالار مكانيك اينه.
مي بيني 60 نفر داخل اللارن دريغ از پست مفيد..

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
خوب تا حدودی حق دارید اما باید قبول کنیم چطور می خوای از یک فردی که هیچ تجربه ی عملی نداره بیاد برات مطالب جدید از خودش بزاره
واقعا چند درصد از واحدهایی که یک مهندس مکانیک می گذرونه به خودرو ربط داره ؟
چند نفر از این افراد تا حالا توی کارگاه ها بودن؟
خودم یکی از کسایی بودم که توی کاری عملی نبودم قبل از دانشگاه تنها جایی که تونسته بودم ابزار و قطعات یک خودرو را ببینم درس حرفه و فن بود الان که تازه به خاطر یک پروژه وارد کار شدم تازه چیزی از مکانیک فهمیدم
با این همهسعی می کنم تا جایی که درست باشه نظر خودم را در مورد نوشته بچه ها بگم

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
خوب تا حدودی حق دارید اما باید قبول کنیم چطور می خوای از یک فردی که هیچ تجربه ی عملی نداره بیاد برات مطالب جدید از خودش بزاره
واقعا چند درصد از واحدهایی که یک مهندس مکانیک می گذرونه به خودرو ربط داره ؟
چند نفر از این افراد تا حالا توی کارگاه ها بودن؟
خودم یکی از کسایی بودم که توی کاری عملی نبودم قبل از دانشگاه تنها جایی که تونسته بودم ابزار و قطعات یک خودرو را ببینم درس حرفه و فن بود الان که تازه به خاطر یک پروژه وارد کار شدم تازه چیزی از مکانیک فهمیدم
با این همهسعی می کنم تا جایی که درست باشه نظر خودم را در مورد نوشته بچه ها بگم
درمورد نداسته های خود چرا تحقیق نمی کنن
چرا تاوقتی صحبت از کارخانه های خودروساززی میشه همیشه حرف واسه گفتن دارن اونم همون حرفایی که همه جا گفته میشه اما یک بار هم نشده که حداقل بایکی از این خودروها رانندگی رو آزمایش کنن و همون ایرادهایی رو که میگن رو بررسی کنن و بفهمن ایراد اصلی واقعاً از کجا : کیفیت ، مونتاژ ویا ...
همون درسایی رو که می گین ربطی به مکانیک نداره من چندتاش رو برات مثال بیارم که نتیجه فهمیدن اون درس ها یعنی فهمیدن کامل عملکرد یک خودرو
مگه شما آزمایشات ترمودینامیک و سیالات رو روی موتور یک خودرو انجام ندادید ؟
مگر شما آزمایشات استاتیک و مقاومت مصالح رو روی قطعات مختلف خودرو انجام ندادید ؟
خود ریاضی مگر توی یک خودرو کاربرد نداره ؟
وقتی میگیم ریشه ای برخورد کنیم منظور این نیست که روی کارگری که توی مونتاژ یاتعمیرات کار می کنه زوم کنیم بلکه منظورمون اینه که روی علم خودمون کارکنیم
کدوم یکی از ما علم تئوری خودمون رو توی علم عملی استفاده کردیم یا خواستیم این کار رو بکنیم ؟

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد نداسته های خود چرا تحقیق نمی کنن
چرا تاوقتی صحبت از کارخانه های خودروساززی میشه همیشه حرف واسه گفتن دارن اونم همون حرفایی که همه جا گفته میشه اما یک بار هم نشده که حداقل بایکی از این خودروها رانندگی رو آزمایش کنن و همون ایرادهایی رو که میگن رو بررسی کنن و بفهمن ایراد اصلی واقعاً از کجا : کیفیت ، مونتاژ ویا ...
همون درسایی رو که می گین ربطی به مکانیک نداره من چندتاش رو برات مثال بیارم که نتیجه فهمیدن اون درس ها یعنی فهمیدن کامل عملکرد یک خودرو
مگه شما آزمایشات ترمودینامیک و سیالات رو روی موتور یک خودرو انجام ندادید ؟
مگر شما آزمایشات استاتیک و مقاومت مصالح رو روی قطعات مختلف خودرو انجام ندادید ؟
خود ریاضی مگر توی یک خودرو کاربرد نداره ؟
وقتی میگیم ریشه ای برخورد کنیم منظور این نیست که روی کارگری که توی مونتاژ یاتعمیرات کار می کنه زوم کنیم بلکه منظورمون اینه که روی علم خودمون کارکنیم
کدوم یکی از ما علم تئوری خودمون رو توی علم عملی استفاده کردیم یا خواستیم این کار رو بکنیم ؟

حرفات کاملا منطقیه!! اما این مشکلیه که از پایه وجود داره!! دقیقا عادت ما ایرانیا! شما برو فصل تحقیق و امتحانا بیا تو سایت! ببین چه جنب و جوشی داره!! کل ملت دس به کار میشن!منظورم اینه که تا تو شرایط اجبار قرار نگیریم ازین کارا نمیکنیم!!

حالا شما پیشنهادت واسه این بخش چیه؟! فک کنم تمام تاپیکایی که میخوای هست تو بخش! منتها فعال نیست!!

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
منم رشته ام صنایع هستش و به خاطر اینکه به خودرو علاقه دارم میام اینجا سر می زنم .
بهاتون موافقم نیاز به فعالیت بیشتری داره .

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
حرفات کاملا منطقیه!! اما این مشکلیه که از پایه وجود داره!! دقیقا عادت ما ایرانیا! شما برو فصل تحقیق و امتحانا بیا تو سایت! ببین چه جنب و جوشی داره!! کل ملت دس به کار میشن!منظورم اینه که تا تو شرایط اجبار قرار نگیریم ازین کارا نمیکنیم!!

حالا شما پیشنهادت واسه این بخش چیه؟! فک کنم تمام تاپیکایی که میخوای هست تو بخش! منتها فعال نیست!!

همین دیگه گفتن تحقیق و پروژه که ما معنی این لغات رو با کپی کردن اشتباه گرفتیم
نمی گم همه اما کدوم یکی از ما وقتی پروژه ای دادیم و خواستیم از اون دفاع کنیم ، به حرفای خودمون مطمئن بودیم
کدوم یکی از ما برای پروژه هامون به غیر ازپول و وقت پرینت هزینه ای دیگه ای گذاشتیم
چرا نمی خوایم واقع بین باشیم که ما حتی واسه یادگری خودمون هم دست به دزدی می زنیم
چرا توی دانشگاه ها ما همیشه یادگرفتیم باید بهمون بدن نه اینکه بریم دنبالش و زحمت بکشیم ؟

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
برای مثال توی همین تایپیک
دوستانی که از فعالیت هاشون برمیاد که واقعاً معلومات دارن و دارن برای افزایش اون زحمت میکشن و حتی به دوستانشون توی این باشگاه دارن اطلاعات میدن و کمکشون می کنن پست نمیذارن
چرا چون اونا راهشون رو خوب پیدا کردن و میدونن
من نمیگم مثل اونا هستم .... نه ... اما اگه گلایه ای می کنم فقط واسه اینه که کمی به خودمو بیایم

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
مهندس برای فعالییت کردن نیاز به انگیزه هست. وقتی یکی یه جا کار حرفه ای می خواد انجام بده انتظار اینو داره که یه چیزی گیرش بیاد. ملت چند جور انگیزه می تونن داشته باشن. یکی طرف عاشق کار ش باشه که خیلیا این جوری نیستن. دوم این که یه پولی گیرش بیاد و سوم اینکه، اگه طرف تازه کاره، یه چیزی گیرش بیاد که تو سابقه کاریش قابل ارائه باشه که بتونه بعدا یه سودی ازش ببره. به نظر من تنها انگیزه ای که تو این باشگاه می تونه وجود داشته باشه فقط عشقه. منظورم اینه که فقط عشقه به رشته و یادگیریه که می تونه باعث بشه اینجا یکی فعالیت کنه. معمولا افراد اینجا عضو می شن که وقت اضافشون رو پرکنن و نه بیشتر. مثلا برو فعالیت تو تالار عکس رو ببین. همش عکسای سرگرم کننده می زارن و با وقتشون حال می کنن.

مثلا بنده در پست کتابخانه خودرو که تقریبا فقط پست های منه، انگیزم اینه که چند وقت یه بار دنبال کتاب های جدید خودرو می گردم و با منابع جدید آشنا می شم. مطمینا هیچ کدوم رو کامل نخوندم و خیلیاشم اصلا باز نکردم ولی الان نزدیک به 4 گیگابایت pdf خودرویی دارم. ولی وقتی الان که دارم پروژه کارشناسیمو می نویسم، ازشون تو بخش مقدمه استفاده می کنم. فکر نکن دارم کپی می کنم. وقتی تموم شد ایشاللا میزارم پروژم و ببینید. چیزه بدی از آب در نیومده. اینو گفتم که بهت بگم انگیزه از همه چی مهمتره. می خواد پول باشه، می خواد سابقه باشه می خواد یادگیری باشه.

راجع به انگیزه سابقه کار هم حرف دارم که بعدا شاید بگم.

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از دوستایی که اینجا میبینی همزمان با تحصیل شاغل هم هستن!/از جمله خودم که این چنروزه که بیکارم فعالیتم زیاد شده/
درس و کار و فعالیت های علمی! خیلی سخت و سنگینه! اونم واسه دانشجوی مهندسی..

سرعت اینترنت تو ایران طبق آماری که سایت speedtest داده بین فک کنم 128 تا کشور بود که آخر شده!!! خب وقتی این آقا یوسف عزیز فیلمای Top Gear رو میذاره تو سایت که اتفاقا علاقه زیادی بهش دارم چجوری آخه 3-4 گیگ فایل دانلود کنم؟! پس حالا واقعا اون جمله هه مصداق پیدا میکنه که میگه /استعداد هست و امکانات نیست/

با همه اینا قبول دارم که فعالیت دوستان خیلی کم شده! آقا امینم سرش شلوغه این ماه به امید خدا از ماه بعد میاد بچه ها انرژی میگیرن
..

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من چند تا عامل دست به دست دادن كه نيروي ما جوونا به هدر بره:
1- تو دانشگاه اطلاعات روز آموزش نمي دن ( نمونش به ما c ياد دادن)
2- خودمون زياد دنبال يادگيري نيستيم همش بايد چوب بالا سرمون باشه و هلمون بدن
3- امكانات نداريم
4- زير كار در رو هستيم

به كسي بر نخوره هااااااااااااااااااااااا افتاد

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
شاید دلایل دیگه ای هم داشته باشه
مثلا من اول که وارد دانشگاه شدم انگیزه زیادی داشتم و به تنهایی دنبال تحقیق در مورد خودروهای هیبریدی رفتم اما با مرور زمان دیدم که درسهایی که می خونیم فاصله زیادی با زمینه فکری و موضوع من داره به همین خاطر مجبور شدم بیشتر به سمت درسم برم تا تحقیقم
این حرف که درسهایی که می خونیم در طراحی خودرو تاثیر داره حرفی نیست اما کدوم از ما یادگرفته ایم که چطور از این درسها استفاده کنیم؟
کدوم از درسها واقعا به صورت عملی یک پدیده یا رویداد را در درسی حس کرده ایم؟
به نظر من یکی از خلا ها اینه که یاد نمی گیریم درسها را به صورت عملی وارد کار های مهندسی بکنم.

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
دوستان حرفاتون کاملاً درست و منطقیه
آقا یوسف می گن انگیزه ... که خودشون لطف کردن و راه و روش انگیزه دار شدن رو گفتن
حالا بحث من سر فعالیت توی این باشگاه نیست و بیشتر روی فعالیت توی رشته خودمون بحث می کنم
صددرصد همه ا با انگیزه این رشته رو انتخاب کردیم اما چرا توی دانشگاه ها مخصوصا سر کارگاه ها و دروس عملی به جای این که مه حواس و تمرکزمون یکجا باشه و اونم هم درس مربوطه ، همه جا هستیم به غیر از کلاس و بیشترمون شب امتحانی هستیم و اون وقت تازه یادمون میفته که ای بابا درسی هست رشته ای هست ....
به اساتید هم برنخوره اما تازگی ها اونها هم بیشتر از ما دلشون می خواد جو همین طور باقی بمونه ....
آقا صفا هم میگه که این حجم فعالیت برای دانشجوی مهندسی سنگینه .... آره سنگین هست ولی این رو هم باید بدونیم که خیلی ها بودن که توی وضعیت های بدتر از ما بودن ولی بعد از همین سختی ها به موقعیت های بهتر از ما رسیدن که تو جامعه نمونش کم نیست ... شعار نمیدم ولی خیلی وقتا خودم رو جای همین نمونه ها گذاشتم و خیلی وقتا دیدم میتونم با کمک خدا از پس همین سختی ها با موفقیت رد بشم ... مطمئناً بیشتر ما این طور هستیم
آقای Zaneti به نظر من این مشکل هم بر می گرده به خودمون ... ما بچه های فنی حرفه ای از همین راه هم رفتیم ولی باز هم نمی تونه همه مشکل رو برطرف کنه چون بقول خودت درسا آبدیت نیست که به نظر من این هم برمیگرده به این که پایه ها مشکل داره ...

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگه یه سری به تالارهای دیگه بزنی میبینی که فقط تالار گفتگوی آزاد شلوغه می دونی این یعنی چی؟
یعنی اینکه مشگل فقط بچه های تالار مکانیک نیستن بلکه همه تالار ها به نوعی با این معضل مواجه هستند
چرا ؟ چون جامعه ومحیط اینجوری بارمون آورده چون اکثریت بنا به ضرورتی رشته اشون رو انتخاب کردن ونه از روی علاقه

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
اگه یه سری به تالارهای دیگه بزنی میبینی که فقط تالار گفتگوی آزاد شلوغه می دونی این یعنی چی؟
یعنی اینکه مشگل فقط بچه های تالار مکانیک نیستن بلکه همه تالار ها به نوعی با این معضل مواجه هستند
چرا ؟ چون جامعه ومحیط اینجوری بارمون آورده چون اکثریت بنا به ضرورتی رشته اشون رو انتخاب کردن ونه از روی علاقه
اگه فرض رو بر گفته شما بذاریم و بگیم بیشترشون به اجبار رشتشون رو انتخاب کردن نه به علاقه بازم یک جای کار لنگ میزنه و اونم اینه که عضو شدن در این باشگاه که به اجبار نبوده... بوده ؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگه فرض رو بر گفته شما بذاریم و بگیم بیشترشون به اجبار رشتشون رو انتخاب کردن نه به علاقه بازم یک جای کار لنگ میزنه و اونم اینه که عضو شدن در این باشگاه که به اجبار نبوده... بوده ؟

اولا من نگفتم همه به اجبار انتخاب رشته کردن گفتم اکثریت
ثانیا خوب شما که دستیار مدیرین یه راهکار ارائه بدین

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
راهکار

راهکار

حرفتون تقریبا قابل پیش بینی بود
اما دوست عزیز من تازه دستیار مدیر شدم و جالبه بدونین که راهکار های خوبی هم در ذهن دارم ولی از اونجا که من به مشورت و هم اندیشی عقیده دارم از مدیرای دیگه هم دارم کمک میگیرم ، و منتظر اینم که به یک نتیجه خوب برسم
که در ادامه انشاالله در تالار اعمال خواهیم کرد
بازم از شما متشکرم که یادآوری کردید

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حرفتون تقریبا قابل پیش بینی بود
اما دوست عزیز من تازه دستیار مدیر شدم و جالبه بدونین که راهکار های خوبی هم در ذهن دارم ولی از اونجا که من به مشورت و هم اندیشی عقیده دارم از مدیرای دیگه هم دارم کمک میگیرم ، و منتظر اینم که به یک نتیجه خوب برسم
که در ادامه انشاالله در تالار اعمال خواهیم کرد
بازم از شما متشکرم که یادآوری کردید

خواهش میکنم
ماهم دوست داریم تالارمون هم به روز باشه هم متنوع وهم علمی تر وهم متکی به دانش خود بچه های تالار

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یواش یواش کجا با این عجله منم هستم روی منم حساب کنین

بالا