چطوری یکیو فراموش کنیم

darya68

عضو جدید
قطعا نمیشه فراموش کرد فقط میشه بزاری بره و آرزو کنی خوشبخت باشه. هر چند ادم نمی دونه با همه ی روزهایی که به یادش گذشت باید چیکار کنه. بنظر من عشق فقط با عشق درمان میشه ولی باید مراقب باشیم عاشق هرکی که از راه میرسه نشیم چون ادم تو این شرایط اسیب پذیره. البته با همه ی اینها اول باید بزاری برای همیشه بره چون حتی اگه کمتر از یه درصد فکر کی برمیگرده ، نه فراموشی ممکنه نه قلبت بروی عشق دیگه ای گشوده میشه. باید باور کنی تموم شده اول.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست داشتن و عشق و اینجور چیزا ، که اکثرا هم در زمان نوجوانی در ما پسرا و دخترا جوانه میزنه ، یک هیجان غلط و زود گذره.
علتش هم زیاده ، یکیش خانواده هست که به بچه که در سن نوجوانی به بلوغ جنسی میرسه و احساسات پیدا میکنه ، آموزش نمیدن بهش ، یا یه جورایی ساپورتش نمیکنن ، یکیش جامعه هست، علت دیگرش خود شخص هست و هزاران فاکتور دیگر.
اگر شما از این دسته آدم ها هستید ، گذر زمان باعث میشه همه چی از یادتون بره ، زمان خودش حل میکنه نگران نباشید

آخرین ویرایش:

sookoot_10

اخراجی موقت
اگر به عنوان یک واقعیت که برای خیلی از انسانها مخصوصا تو مملکت ما اتفاق افتاده ما قبولش کنیم و بدونیم اینطور مسائل یک مشکل فرعی و عجیب نیست بلکه تو زندگی همه اتفاق می افته و به قولی جزو اتفاقات زندگی ما انسانهاست و قبول داشته باشیم و به پذیریمش به راحتی قابل حل شدن هست اما معمولا چون ما با اینجور شکست ها اشنای نداشتیم این رو یک معضل بزرگ می دونیم و فکر می کنیم فقط برای ما به بدترین وجه اتفاق افتاده پس حزمش و پذیرفتنش برامون سخت میشه و اینطور میشه یک شکست رو تا سالهای سال به همراه خودمون خاطره اش رو می بریم بهترین راه قبول واقعیت و اشتباه خودمون هست و سعی در اصلاح رفتارمون در رابطه بعدی.

sookoot_10

اخراجی موقت
اگر به عنوان یک واقعیت که برای خیلی از انسانها مخصوصا تو مملکت ما اتفاق افتاده ما قبولش کنیم و بدونیم اینطور مسائل یک مشکل فرعی و عجیب نیست بلکه تو زندگی همه اتفاق می افته و به قولی جزو اتفاقات زندگی ما انسانهاست و قبول داشته باشیم و به پذیریمش به راحتی قابل حل شدن هست اما معمولا چون ما با اینجور شکست ها اشنای نداشتیم این رو یک معضل بزرگ می دونیم و فکر می کنیم فقط برای ما به بدترین وجه اتفاق افتاده پس حزمش و پذیرفتنش برامون سخت میشه و اینطور میشه یک شکست رو تا سالهای سال به همراه خودمون خاطره اش رو می بریم بهترین راه قبول واقعیت و اشتباه خودمون هست و سعی در اصلاح رفتارمون در رابطه بعدی.

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا نمیشه فراموش کرد فقط میشه بزاری بره و آرزو کنی خوشبخت باشه. هر چند ادم نمی دونه با همه ی روزهایی که به یادش گذشت باید چیکار کنه. بنظر من عشق فقط با عشق درمان میشه ولی باید مراقب باشیم عاشق هرکی که از راه میرسه نشیم چون ادم تو این شرایط اسیب پذیره. البته با همه ی اینها اول باید بزاری برای همیشه بره چون حتی اگه کمتر از یه درصد فکر کی برمیگرده ، نه فراموشی ممکنه نه قلبت بروی عشق دیگه ای گشوده میشه. باید باور کنی تموم شده اول.
لازم نیست فراموش کنی لازمه که لحظات خوشو بیادت بمونه بقیه بیخیال فوت کن بره

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یه تجربه شخصی و بسیار کارآمد برا اونایی که واقعا میخوان از خاطرات گذشته خلاص شن و از فکر و خیال و رویاها و آزار اونا راحت شن:
اولا باید مرد باشی و بخوای که این راهو بری، بعدش مهمترین چیز اینه نمازتو اول وقت بخونی و بعدش 40 ثانیه تسبیحات حضرت زهرا رو بگی و بعدش از خدا بخوای خودش کمکت کنه. قرآن خوندن، هرچقدرم که کم باشه، حتی چند آیه تاثیرش فوق العادس....خلاصه گذشتتو با خدا جایگزین کن ببین چی میشه
کم کم تاثیرش رو میبینی، میبینی که چه آرامشی داری.
اما باید مراقب باشیم رابطه با غیر خدا که خدا نپسنده، مقابل رابطه با خداس، هرچی به اون روابط نزدیک بشیم از خدا دور میشیم.(اینو هممون میدونیم و خودمون رو به اون راه میزنیم)

minoo-lovely

عضو جدید
میشه
میشه
میشه

باید کسی رو جایگزین کرد
ینی باید فکر رو با کس دیگه ای درگیر کرد

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا باید یکی رو جایگزین کرد ...

یا هم یکی مثل من شد که از همه دخترا بدش بیاد بعد از اون قضیه برای زیر یه سقف رفتن البته ... نه به عنوانن همکار و رهگذر و.و.و.و.

mehrdad 60

عضو جدید
محاله -منکه نتونستم عشقم رو فراموش کنم با اینکه ولم کرد رفت دنبال یکی دیگه ولی من اونقدر دوستش دارم که هنوز که هنوز نتونستم فراموشش کتم
اگه شما متوجه شدی چطور باید این کارو بکنی به منم بگو چون خیلی دارم اذیت میشم

hastia89

عضو جدید
امروز من اینجا هستم
خسته و چشم انتظار معجزه
نه که او برگردد،نه
دیگر امیدی به وصالش نیست
منتظر اعجازی بزرگترم
عشقی عمیق تر که از راه در رسد
و به من چیزی بیافزاید ژرف تر از انچه امروز حس می کنم
و بیشتر از انچه از عشق او می گرفتم
"هستیا شیدا"

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ وقت نمیتونی کسی رو که دوست داری فراموش کنی اما با یه جایگزین میشه خودت روسرگرم کنی تا کمتر اذیت شی.
اما فراموش کردن محاله زمان که بگذره میشه آتیش زیر خاکستر که با هر نسیم شعله ور میشه.
اینم تجربه منه.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
از نماز یاری بخواه

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از دردهای بد درمون آدمها دوست داشتن است.کار کار امروز و دیروز و فردا نبوده بلکه کار فردا و امروز و دیروز است.همیشه خدا این بن بنده خدا گرفتار این یک قلم جنس بوده است و خواهد بود .الحق هم که بدون این درد این دنیا به هیچ هم نمی ارزد.
مرد را دردی اگر باشد خوش است
درد بیدردی دوایش آتش است
خلاصه اینکه منی هم که یه نیمچه پیرهنی در این دنیای بی سر و ته پاره کرده ام هیچ چیزی جذاب تر از دوستی و رفیق پر شر و شورش یعنی عشق ندیدم.خوبه که آدم دوست داشته باشه و حتی عاشق بشه.اما به شرطها و شروطها.در این زمینه قبلا مفصل صحبت کردم و کسانی که میل خواندن دارن می توانند از اینجا رفع عطش کنند.اما اگر یه کسی را عاشقش شدیم که ارزش دوست داشتن را ندارد باید چه گلی به سرمون بگیریم.و یا خودمون آدمش نیستیم و لیاقتش را نداریم چه کار کنیم.
خدمت آن دسته از خل و چل هایی که به این مصیبت گرفتارند عرض شود که راه حلش بسیار ساده است.وقتی که ما یکی را دوست داریم و یا عاشقشیم.تصویری از او در خودآگاه و ناخودآگاه نقش می بندد به غایت زیبا و قشنگ .طوریکه ساعت ها و ساعت ها با خیال این تصاویر گرم می شویم.همیشه یار را در بهترین تصویرش می بینیم.می گویند لیلی هم آن چنان مقبول نبوده بلکه مجنون به دلیل مجنونیتش او را زیبا می دیده .
اگر می خواهیم به هر دلیلی یک نفر یا یک چیزی را فراموش کنیم بایستی این تصویر زیبا را در ذهنمان بشکنیم.مثلا او را به بدترین نحو ممکن به یاد آوریم.با بی رحمی تمام.مثلا اینکه او را در نظر آوریم در حالی که با همان انگشتی که دماغ مبارک را خالی کرده دندان خود را نیز خلال می کند و یا بعد دستشویی دست خود را خوب نشسته و همینجوری با دست هم غذا می خورد.
بله به جای اینکه یار را سوار اسب بالدار تصور کنیم بایستی او را ژولیده کثیف نامرتب و خلاصه هر چی پلشتی هست در نظر آوریم،یه چند هفته بعد نتیجه اش را خواهید دید.این روش بسیار بی رحمانه اما کار ساز است.

خخخخخخخخخخخخخعلییییییییی باحال بود :biggrin::biggrin::w15::w15: