فولاد های کم کربن

polad

عضو جدید
فولادهایی که کمتر از دو درصد کربن داشته باشند رو معمولا فولاد های کم کربن یا فولاد های ساده کم کربن میگوییند
من علاقه مند به این نوع از فولادها شده ام و میخوام در مورد اونا مطالبه زیادی جمع کنم بر این اساس از تمام کسانی که در این مورد اطلاعاتی دارند تقاظای کمک میکنم
با تشکر پیشاپیش:gol:

mehran@

عضو جدید
فولادهایی که کمتر از دو درصد کربن داشته باشند رو معمولا فولاد های کم کربن یا فولاد های ساده کم کربن میگوییند
من علاقه مند به این نوع از فولادها شده ام و میخوام در مورد اونا مطالبه زیادی جمع کنم بر این اساس از تمام کسانی که در این مورد اطلاعاتی دارند تقاظای کمک میکنم

ضمن خوش امد به شما دوست عزیز
و تشکر ازتون بابت این تایپیک
به نظر من هم مضوعه جالبیه ولی متاسفانه فعلا چیزی برای ارایه ندارم ولی دنبال مطلب براتون هستم تا در اختیارتون بزارم
از بقیه ی دوستان هم تقاظای همکاری دارم چون موضوعه بدرد بخوریه.

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پدیده پیر کرنشی در فولادهای کم کربن

بررسی نفوذ و به دام افتادن هیدروژن در فولاد کم کربن و کم آلیاژ حاوی کرم و مولیبدن

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز

با عرض پوزش کی گفته فولادهایی که کم تر از 2 درصد کربن دارند فولادهای کم کربن هستند/اتفاقا خیلی هم پرکربن هستند/حداکثر کربن موجود در فولاد 2 درصد هستش، بیشتر از 2درصد کربن به صورت گرافیت در میاد و وارد منطقه چدن ها میشیم
نمیدونم جرا کسی این موضوع رو نفهمید/دارم شک میکنم نکنه که من دارم اشتباه میکنم

abandoned

عضو جدید
تقسیم‌بندی فولادهای ریختگی ازنظر ترکیب شیمیایی

1- فولادهای کم کربن: فولادهایی هستند که درصد کربن آنها کمتر از
2/0می‌باشد.

2- فولادهای میان کربن: فولادهایی هستند که درصد کربن آنها بین 0/2 تا0/5 می‌باشد.

3- فولادهای پر کربن: فولادهایی هستند که درصد کربن آنها بالاتر از 5/ 0درصد می باشد.

polad

عضو جدید
با عرض پوزش کی گفته فولادهایی که کم تر از 2 درصد کربن دارند فولادهای کم کربن هستند/اتفاقا خیلی هم پرکربن هستند/حداکثر کربن موجود در فولاد 2 درصد هستش، بیشتر از 2درصد کربن به صورت گرافیت در میاد و وارد منطقه چدن ها میشیم
نمیدونم جرا کسی این موضوع رو نفهمید/دارم شک میکنم نکنه که من دارم اشتباه میکنم

بله شما دزست میگید من اشتباه نوشتم منظورم از فولاد های کم کربن اونایی هست که کمتر از 8/. درصد کربن دارد
با تشکر از شما

polad

عضو جدید
پدیده پیر کرنشی در فولادهای کم کربن

بررسی نفوذ و به دام افتادن هیدروژن در فولاد کم کربن و کم آلیاژ حاوی کرم و مولیبدن
ممنون ولی من بیشتر در مورد ساختار های متالوگرافی و ویژگی های این نوع فولادها مطلب میخوام

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ولی من بیشتر در مورد ساختار های متالوگرافی و ویژگی های این نوع فولادها مطلب میخوام

من چون رشته ام سرامیکه اطلاعات خاصی ندارم فقط مطالبی که قبلا تو تالار بچه ها گذاشتن رو لینک دادم

polad

عضو جدید
دوستان عزیز من گفتم کمکم کنید نه که با همدیگه گپ و گفت کنید
یک مطلبی هم واسه ما پیدا کنین اخه 6 نمرم همین پروژس
ممننوونن

abandoned

عضو جدید
این فایل قبلا توسط دوست عزیزمون اردلان تو سایت گذاشته شده بود
ببین به دردت میخوره

پیوست ها

• 1094.pdf
    938.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0