کیهان شناسی در قرآن ،قرآن و بیگ بنگ

كربلايي حسام

اخراجی موقت
عمر دنیا و زمین و انبساط آن (بیگ بنگ) - سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی همگی گوشه ای از معجزات قرآن است!
● نسبت عمر دنیا به عمر زمین:
سوره ی ۵۰ (ق): آیه ی ۳۸:
"ما آسمان ها و زمین و آنچه در میان آنهاست در شش روز آفریدیم و هیچ گونه رنج و سختی ای به ما نرسید"
سوره ی ۴۱ (فصلت): آیه ی ۹:
"بگو: آیا شما به آن کس که زمین را در دو روز آفرید کافر هستید و برای او همانندهایی قرار می دهید؟ او پروردگار جهانیان است!"
امروزه دانشمندان با توجه به شواهد موجود عمر زمین را ۴.۵ میلیارد سال پیش بینی می کنند.
این در حالی است که عمر دنیا ۱۳.۵ میلیارد سال برآورد شده است.
در قرآن آمده که زمین در دو روز و دنیا در شش روز خلق شد. (عمر دنیا ۳ برابر عمر زمین است).
اگر این موضوع را با شواهد عینی امروز مقایسه کنیم هیچ کمبودی دیده نمی شود!
عمر دنیا (۱۳.۵ میلیارد سال) را بر عمر زمین (۴.۵ میلیارد سال) تقسیم کنید.
جواب ۳ بدست می آید.
این بدان معناست که علم امروز نیز به این مسئله رسیده که عمر دنیا ۳ برابر عمر زمین است!
● سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی:
سوره ی ۸۶ (طارق): آیات ۱ تا ۳:
"سوگند به آسمان و کوبنده ی شب! و تو نمی دانی کوبنده ی شب چیست. همان ستاره ی ثاقب است!"
در عربی "ثقب" به معنای چاله و "ثاقب" به معنای چیزی است که چاله را ایجاد می کند.
نسبیت عام پیش بینی می کند که سیاه چاله ها از ستاره های نوترونی بوجود می آیند. ستاره های نوترونی اکثرا قابل رویت نیستند و تنها با امواج رادیویی (پالس ها) رصد می شوند.امواج دریافتی از این ستاره ها طوری به نظر می رسد که کسی به جایی می کوبد! (ستاره ی کوبنده).
باور ندارید؟ گوش کنید!
قرآن در آسمان ستاره ای کوبنده را معرفی می کند که ثاقب است. (چاله ایجاد می کند).
کلام واضح قرآن در این مورد جایی برای شک نمی گذارد
● بیگ بنگ – بیگ کرانچ و انبساط دنیا:
سوره ی ۵۵ (الرحمن): آیه ی ۳۷:
"آسمان ها روزی دوباره شکاف برمی دارند و مانند گل سرخی باز می شوند!"
سوره ی ۵۱ (الذاریات): آیه ی ۴۷:
"و ما آسمان ها را با قدرت خود بنا کردیم و همواره آن را وسعت می بخشیم!"
سوره ی ۲۱ (الانبیا): آیه ی ۱۰۴:
"در آن روز که آسمان را چون طوماری در هم می پیچیم هماگونه که آفرینش را آغاز کردیم آنرا باز می گردانیم. این وعده ای است که بر ماست و قطعا آنرا انجام می دهیم!
با بیان تئوری بیگ بنگ دانشمندان همواره در صدد گسترش آن بوده اند.مدتی بعد به کمک تحقیقات عده ای از دانشمندان مشخص شد که علاوه بر بیگ بنگ پدیده ای به نام بیگ کرانچ هم باید وجود داشته باشد. و همانطور که دنیا باز شده روزی به همان نقطه ی آغاز جمع می شود. (انا لله و انا الیه راجعون).قرآن این موضوع را در ابتدا به باز شدن یک غنچه ی گل رز تشبیه می کند(تصویر ۲) و بیان می دارد که با قدرت بی انتهای خویش در حال گسترش (انبساط) دنیا است!و روزی همانطور که این دنیا را باز کرد دوباره مانند طوماری آنرا در هم خواهد پیچید. (بیگ کرانچ).و این سخن حقیقت است!

جیرجیری

عضو جدید
عمر دنیا و زمین و انبساط آن (بیگ بنگ) - سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی همگی گوشه ای از معجزات قرآن است!
● نسبت عمر دنیا به عمر زمین:
سوره ی ۵۰ (ق): آیه ی ۳۸:
"ما آسمان ها و زمین و آنچه در میان آنهاست در شش روز آفریدیم و هیچ گونه رنج و سختی ای به ما نرسید"
سوره ی ۴۱ (فصلت): آیه ی ۹:
"بگو: آیا شما به آن کس که زمین را در دو روز آفرید کافر هستید و برای او همانندهایی قرار می دهید؟ او پروردگار جهانیان است!"
امروزه دانشمندان با توجه به شواهد موجود عمر زمین را ۴.۵ میلیارد سال پیش بینی می کنند.
این در حالی است که عمر دنیا ۱۳.۵ میلیارد سال برآورد شده است.
در قرآن آمده که زمین در دو روز و دنیا در شش روز خلق شد. (عمر دنیا ۳ برابر عمر زمین است).
اگر این موضوع را با شواهد عینی امروز مقایسه کنیم هیچ کمبودی دیده نمی شود!
عمر دنیا (۱۳.۵ میلیارد سال) را بر عمر زمین (۴.۵ میلیارد سال) تقسیم کنید.
جواب ۳ بدست می آید.
این بدان معناست که علم امروز نیز به این مسئله رسیده که عمر دنیا ۳ برابر عمر زمین است!
● سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی:
سوره ی ۸۶ (طارق): آیات ۱ تا ۳:
"سوگند به آسمان و کوبنده ی شب! و تو نمی دانی کوبنده ی شب چیست. همان ستاره ی ثاقب است!"
در عربی "ثقب" به معنای چاله و "ثاقب" به معنای چیزی است که چاله را ایجاد می کند.
نسبیت عام پیش بینی می کند که سیاه چاله ها از ستاره های نوترونی بوجود می آیند. ستاره های نوترونی اکثرا قابل رویت نیستند و تنها با امواج رادیویی (پالس ها) رصد می شوند.امواج دریافتی از این ستاره ها طوری به نظر می رسد که کسی به جایی می کوبد! (ستاره ی کوبنده).
باور ندارید؟ گوش کنید!
قرآن در آسمان ستاره ای کوبنده را معرفی می کند که ثاقب است. (چاله ایجاد می کند).
کلام واضح قرآن در این مورد جایی برای شک نمی گذارد
● بیگ بنگ – بیگ کرانچ و انبساط دنیا:
سوره ی ۵۵ (الرحمن): آیه ی ۳۷:
"آسمان ها روزی دوباره شکاف برمی دارند و مانند گل سرخی باز می شوند!"
سوره ی ۵۱ (الذاریات): آیه ی ۴۷:
"و ما آسمان ها را با قدرت خود بنا کردیم و همواره آن را وسعت می بخشیم!"
سوره ی ۲۱ (الانبیا): آیه ی ۱۰۴:
"در آن روز که آسمان را چون طوماری در هم می پیچیم هماگونه که آفرینش را آغاز کردیم آنرا باز می گردانیم. این وعده ای است که بر ماست و قطعا آنرا انجام می دهیم!
با بیان تئوری بیگ بنگ دانشمندان همواره در صدد گسترش آن بوده اند.مدتی بعد به کمک تحقیقات عده ای از دانشمندان مشخص شد که علاوه بر بیگ بنگ پدیده ای به نام بیگ کرانچ هم باید وجود داشته باشد. و همانطور که دنیا باز شده روزی به همان نقطه ی آغاز جمع می شود. (انا لله و انا الیه راجعون).قرآن این موضوع را در ابتدا به باز شدن یک غنچه ی گل رز تشبیه می کند(تصویر ۲) و بیان می دارد که با قدرت بی انتهای خویش در حال گسترش (انبساط) دنیا است!و روزی همانطور که این دنیا را باز کرد دوباره مانند طوماری آنرا در هم خواهد پیچید. (بیگ کرانچ).و این سخن حقیقت است!

:w40: :w30:
مشکل اساسی اینجاست که نویسنده قرآن آسمان را همین گنبود نیل گون بالای سر می داند و فکر می کند که این گنبد مانند سقف اتاق نیاز به پایه و ستون دارد.و گرنه سقوط می کند
پس منظورش از میان آسمان و زمین همین سنگ زیر پای شما یعنی کره زمین و سقف بالای سر شما یعنی آسمان است و وسط این دو تا هم که خوب معلوم است چیست !! دود و بخار آب و چند پرنده و تعدادحشره و شما گرده های گیاهی و شماری باکتری است
ولی پس از کشف فضابدست علم برای رجز خوانی معمولا مسلمانان مفهوم آسمان را با مفهوم فضا خارج از زمین به جای هم بکار می برند. ولی بی فایده است شما آسمان را نمی توانید با فضا یکسان بکار ببرید. آسمان یعنی همین جا که ما می توانیم در آن نفس بکشیم یا جو زمین و جو زمین گسترده نمی شود تقریبا ثابت است

از طرف دیگر غنچه گل رز یا هر گل دیگری از یک جهت باز می شود و اصلا نمی توانید انفجار را با شگفتن غنچه مقایسه کنید در حالیکه که ته غنچه یعنی قسمت پایه که به ساقه گیاه چسبیده تقریبا ثابت است . در انفجار از همه جهت و در همه سو جهان در حال انبساط است

مشکل دیگر اینجاست که شما فکر می کنید خدا قوانین فیزیک را آفریده تا با آن به زمین و موجودات فرمانروایی و خدایی کند

ولی هر دو اشتباه است
از سوی دیگر که بیگ کراش یا کرانچ نظریه هست و با رصد و بررسی سوپرنواها بدست آمده است و شواهد قطعی ندارد

كربلايي حسام

اخراجی موقت
مشکل اساسی اینجاست که نویسنده قرآن آسمان را همین گنبود نیل گون بالای سر می داند و فکر می کند که این گنبد مانند سقف اتاق نیاز به پایه و ستون دارد.و گرنه سقوط می کند
پس منظورش از میان آسمان و زمین همین سنگ زیر پای شما یعنی کره زمین و سقف بالای سر شما یعنی آسمان است و وسط این دو تا هم که خوب معلوم است چیست !! دود و بخار آب و چند پرنده و تعدادحشره و شما گرده های گیاهی و شماری باکتری است
ولی پس از کشف فضابدست علم برای رجز خوانی معمولا مسلمانان مفهوم آسمان را با مفهوم فضا خارج از زمین به جای هم بکار می برند. ولی بی فایده است شما آسمان را نمی توانید با فضا یکسان بکار ببرید. آسمان یعنی همین جا که ما می توانیم در آن نفس بکشیم یا جو زمین و جو زمین گسترده نمی شود تقریبا ثابت است

از طرف دیگر غنچه گل رز یا هر گل دیگری از یک جهت باز می شود و اصلا نمی توانید انفجار را با شگفتن غنچه مقایسه کنید در حالیکه که ته غنچه یعنی قسمت پایه که به ساقه گیاه چسبیده تقریبا ثابت است . در انفجار از همه جهت و در همه سو جهان در حال انبساط است

مشکل دیگر اینجاست که شما فکر می کنید خدا قوانین فیزیک را آفریده تا با آن به زمین و موجودات فرمانروایی و خدایی کند

ولی هر دو اشتباه است
از سوی دیگر که بیگ کراش یا کرانچ نظریه هست و با رصد و بررسی سوپرنواها بدست آمده است و شواهد قطعی ندارد

این روز از کجاتون دراوردید شما؟
کی گفته اسلام میگه
پایه اید سر همین هم بحث کنیم؟

قران مستقیما گفته هفت اسمون و ....

بعد هم شما گفتید نمیشود اثبات کرد در هنگام انفجار شبیه گل رز باشد
حالا میشه اینو ثابت کنید برای من؟
همینجور از روی هوا که نمیشه
من دلیل میارم
شماهم باید دلیل بیارید

اگه شما بحث و شبهه رو بلدید
من خودم ختم این حرفام خواهر

جواب بدید
سوال کردید
اما حرفی که زدید دلیل کافی نداره
با دلیل بگید

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی هر دو اشتباه است

یکی از خنده دار ترین نظراتی که تا به حال در این باشگاه خوندم این بود
ممنون از پست بسیار زیبات

جیرجیری

عضو جدید
:w40:
یکی از خنده دار ترین نظراتی که تا به حال در این باشگاه خوندم این بود
ممنون از پست بسیار زیبات

خندهات که تموم شد بیا تا بحث کنیم

کی گفته اسلام میگه

من دلیل میارم
شماهم باید دلیل بیارید

جواب بدید
سوال کردید
با دلیل بگید

:heart::gol::biggrin:

روز ؟ کدوم روز
من پا کارم

به این که چیزی نیست این هم اثبات اینکه نمی شه مثل گل رز باشه مثل بادکنک از همه طرف
این انفجار باعث انبساط جهان به صورت بادکنکی می‌شود. البته نیروی دیگری که در این انبساط و کند شدن سرعت انبساط ان تأثیر دارد نیروی جاذبه‌است و خمیدگی‌های فضا زمان نسبیتی و در این صورت سه حالت متصور است
http://fa.wikipedia.org/wiki/مهبانگ

بعد هم اصلا آسمون معنی فضا را نمی دهد آسمان یعنی این گنبد نیلگون آبی رنگ لاجوردی :cool:

جیرجیری

عضو جدید
کی گفته اسلام میگه

من دلیل میارم
شماهم باید دلیل بیارید

جواب بدید
سوال کردید
با دلیل بگید

:w14:
ای ناقلا خالی بسی گفتی بیا بحث کنیم :w20: :w15: :w15: :w15:

bowmanengclub

عضو جدید
جالبه اول غربی های کافر و بددین و ... با باوری که به مادی گرایی دارند همه ی مطالب رو کشف می کنند سپس مسلمین که تمامی علوم دنیا را در کتاب آسمانیشان قرآن دارند آنچه غربیان گفتند رو از قرآن بدست می آورند!

دو تا نکته ی دیگه:
عمر کیهان 15 میلیارد سال هست نه 13.5
تا به امروز یک نکته ی علمی از قرآن کشف نشده است. بلکه همواره توجیه و تفسیر مسلمین هست که پس از کشف حقایق علمی می شنویم.

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی هر دو اشتباه است

دوسن عزیز چند تا مسئله است باید در نظر بگیریم
یک اینکه این قرآن را بعنوان کتاب الهی قبول دارید یا نه!
که احتمالا ندارید
دو اینکه می خوایید این صحبت قرآن رو به چالش بکشید یا نه می خواهید حقانیت آن را
اگر اولی است که خوب کار منو تو نیست چون تقریبا نه از علوم نجوم چیزی سر در میاریم و نه می تونیم درست از قرآن استنباط کنیم
ولی در مورد این مطالب باید بگم که این استدلال شما اصلا درست نیست و منظور قرآن هیچ وقت به این محدودی که شما فرمودی نبود و نیست
آیات الهی در قرآن در هر عصر و زمانی سخن برای گفتن دارند دوست من
و البته دلیلش هم ساده است
حال شما چگونه فکر کردید که ما فکر کردیم که خدا قوانین فیزیک رو آفرید تا بر ما فرمانروایی کنید را نمی دانم

كربلايي حسام

اخراجی موقت
:w40::w14:

آبجی لاف زدی، انداختنت بیرون تاپیکش که همینه دیگه منتظر چی بودی :child::w08:

:w14: شروع ميكنم كه بدونيد اهل لاف زدن نيستم.

شروط بحث:
1- سوال مي‌كنيد من حواب ميدم
بعد از جواب دادن من سوال ميكنم.
شما بايد به سوالات من جواب بديد
بعد نظرات خودتتون رو بگيد

2- تا يك بحث و موضوع تموم نشده، شما بحث رو تموم نمي‌كنيد و سراغ بحث ديگري نمي‌ريد

3- در هنگام بحث‌، از فرار از بحث وسفسطه به شدت پرهيز كنيد.

بسم الله الرحمن الرحيم.
از نظر شما چرا خدا وجود نداره؟
اين سوال اول من

جیرجیری

عضو جدید
دوسن عزیز چند تا مسئله است باید در نظر بگیریم
یک اینکه این قرآن را بعنوان کتاب الهی قبول دارید یا نه!
که احتمالا ندارید
دو اینکه می خوایید این صحبت قرآن رو به چالش بکشید یا نه می خواهید حقانیت آن را
اگر اولی است که خوب کار منو تو نیست چون تقریبا نه از علوم نجوم چیزی سر در میاریم و نه می تونیم درست از قرآن استنباط کنیم
ولی در مورد این مطالب باید بگم که این استدلال شما اصلا درست نیست و منظور قرآن هیچ وقت به این محدودی که شما فرمودی نبود و نیست
آیات الهی در قرآن در هر عصر و زمانی سخن برای گفتن دارند دوست من
و البته دلیلش هم ساده است
حال شما چگونه فکر کردید که ما فکر کردیم که خدا قوانین فیزیک رو آفرید تا بر ما فرمانروایی کنید را نمی دانم
:w30:

ما قبول داریم که قرآن یک کتاب معمولی است :cap: و بدست مردمی نوشته شده وبارها بازنویسی شده است مانند تورات و انجیل پس هم حقانیت و بقیه سخن های آن مورد چالش است نه از سوی من تنها بلکه از سوی افراد بسیار زیادی :w16:
برای بقیه پرسش های شما هم اگر بحث بازتر بشود پاسخ می دهم :w18::w41:

جیرجیری

عضو جدید
:w14: شروع ميكنم كه بدونيد اهل لاف زدن نيستم.

شروط بحث:
1- سوال مي‌كنيد من حواب ميدم
بعد از جواب دادن من سوال ميكنم.
شما بايد به سوالات من جواب بديد
بعد نظرات خودتتون رو بگيد

2- تا يك بحث و موضوع تموم نشده، شما بحث رو تموم نمي‌كنيد و سراغ بحث ديگري نمي‌ريد

3- در هنگام بحث‌، از فرار از بحث وسفسطه به شدت پرهيز كنيد.

بسم الله الرحمن الرحيم.
از نظر شما چرا خدا وجود نداره؟
اين سوال اول من
:w23:
ببین از حالا اول کار زدی زیر حرف خودت، نوشته ای
1 - سوال می کنید یعنی من سوال می پرسم ، جواب می دهم یعنی شما جواب می دهید

بعد پایین ترش اول شما پرسش پرسیدی :w02::w15::w15:

ولی چون تاپیک بیگ بنگ هستش و برای اینکه اصلا این بحث ها در حوزه نظری فیزیک که یکی از بزرگترین دانشمندانش هاوکینگ هست مطرح شده پرسش شما را درستش کنم
آیا قوانین فیزیک بر وجود خدا گواهی می دهد یا نه ؟
خوب این پرسش به نظر شما درست است ؟ اگر درسته شروع کنیم

كربلايي حسام

اخراجی موقت
:w23:
ببین از حالا اول کار زدی زیر حرف خودت، نوشته ای
1 - سوال می کنید یعنی من سوال می پرسم ، جواب می دهم یعنی شما جواب می دهید

بعد پایین ترش اول شما پرسش پرسیدی :w02::w15::w15:

ولی چون تاپیک بیگ بنگ هستش و برای اینکه اصلا این بحث ها در حوزه نظری فیزیک که یکی از بزرگترین دانشمندانش هاوکینگ هست مطرح شده پرسش شما را درستش کنم
آیا قوانین فیزیک بر وجود خدا گواهی می دهد یا نه ؟
خوب این پرسش به نظر شما درست است ؟ اگر درسته شروع کنیم

لطفا به سوال مطرح شده پاسخ بدید
از الان خیلی زوده کم بیارید

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w30:

ما قبول داریم که قرآن یک کتاب معمولی است :cap: و بدست مردمی نوشته شده وبارها بازنویسی شده است مانند تورات و انجیل پس هم حقانیت و بقیه سخن های آن مورد چالش است نه از سوی من تنها بلکه از سوی افراد بسیار زیادی :w16:
برای بقیه پرسش های شما هم اگر بحث بازتر بشود پاسخ می دهم :w18::w41:

دوست دارم بحث شما رو با داش حسام ببینم
ولی چون قرآن رو اونطور که باید قبول ندارید به یه پله عقب تر می ریم یعنی خود خدا
و در مورد خدا هم با داش حسام بحث کنید
فرقی نمی کنه من و اون نداریم

بالا