برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
افرو خان جان این پستت بویه بیانیه میده:D
من خاطره خوبی از این بیانیه ها ندارم. ملت دارن نظر میدن دیگه... چرا بحثو منحرف می کنین...:D ژانگولر بازی دقیقا همون چیزیه که مصححین اسکیس ازش خوششون میاد من کارمو به 2 نفرشون نشون دادم... یکیش گفته از رنگای جیغ بیشتر استفاده کن:D یکیشونم گفته کارت خیلی جدیه:biggrin::gol:

شما خیلی ایده آل دارین فکر میکنید... متاسفانه ژانگولربازی:D ماهیت اسکیس ارشد هست!

سلای...پیشاپیش عید همگی مبارک السون....!نمیدونم چرا اما از نظرات آقا فرشید و رها جان خوشم میاد....بوی تجربه میده...من که با شما موافقم.....راستی ما یه قرارایی داشتیما؟قرار بود تو اون یکی تاپیک مطالعات بذاریم اینجا اسکیس ....پس کجان این رفقای باوفای من؟؟؟!!!!:( ☼☼☼ریز فضا های معماری - سناریوی فضاها☼☼☼

آخرین ویرایش:

farshid_hashemi

عضو جدید
زیر فضا

زیر فضا

سلای...پیشاپیش عید همگی مبارک السون....!نمیدونم چرا اما از نظرات آقا فرشید و رها جان خوشم میاد....بوی تجربه میده...من که با شما موافقم.....راستی ما یه قرارایی داشتیما؟قرار بود تو اون یکی تاپیک مطالعات بذاریم اینجا اسکیس ....پس کجان این رفقای باوفای من؟؟؟!!!!:( ☼☼☼ریز فضا های معماری - سناریوی فضاها☼☼☼
از لطفی که به بنده دارین خیلی تشکر الیرم! :gol: :w27:
این حرکتی که قرار بود انجام بدیم در نطفه خفه شد دیگه:D چطور متوجه نشدی؟!!!!
بجای این کارا نویفرتو بخونیم بهتر جواب می ده.
از هر کی و از هر جا اسکیس داشتین بذارین ...:w27: من از کمبود اسکیس در عذابم...:w09:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان عید همگی مبارک باشه، ایشالله سال خوب و سرشار از موفقیتی داشته باشین که قبولی تو دانشگاه هم جزئی ازش باشه :gol:

دو تا اسکیسم بذارین تا فرشید از عذاب رها بشه. من توانشو ندارم وگرنه دریغ نمیردم :D

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرو خان جان این پستت بویه بیانیه میده:D
من خاطره خوبی از این بیانیه ها ندارم. ملت دارن نظر میدن دیگه... چرا بحثو منحرف می کنین...:D ژانگولر بازی دقیقا همون چیزیه که مصححین اسکیس ازش خوششون میاد من کارمو به 2 نفرشون نشون دادم... یکیش گفته از رنگای جیغ بیشتر استفاده کن:D یکیشونم گفته کارت خیلی جدیه:biggrin::gol:
مگه تو آزمون ارشد یه تغییراتی ندادن؟یعنی هنوزم مثل قبل؟
:surprised:

farshid_hashemi

عضو جدید
بلی

بلی

بله تو آزمون اسکیس تغییرات میدن همه ساله... دلیلشم فقط سورپرایز کردن ما و جوونمرگ کردن داوطلبان گرامیه.:eek:
ولی مصححین همون افراد هستن.. اکثرشون هم کلا نمی دونن روی سوال اسکیس چیه ... من خودم دو نفرشونو از نزدیک ملاقات کردم دیگه :D
فقط به فکر حیاط مرکزی و رنگ و لعاب کاره...
یکیش استاد اقلیم بود .. به من گفت:
فرشید یادت باشه ..... بادگیر باید باشه
دومی هم که استاد آکوستیک بود فرمودند : ساختمان باید جوری ساخته باشه تا صداهای خوب رو جذب کنه و صداهای بد رو دفع :D

آخرین ویرایش:

samirarch2020

عضو جدید
نظر بدین (شدید ترین انتقاد ممکن رو بکنین ممنون میشم ):)
موضوع: کتابخانه ای در بوشهر
اقلیم: گرم و مرطوب
کار خودم...

کسی کلاس اسکیس ثبت نام کرده؟؟؟ کجا؟ کی؟ چند؟
این ساختمون چند طبقه است؟فکر میکنم از نظر مقیاس مشکل داشته یاشه.یا اندازه کف سازی ها بیش از حد بزرگن در مقایسه با ارتفاع اون کنسوله.در مورد ترکیب اون حجم بلندت با حجم های کناری اون کنجی که ایجاد شه ضعیفه.اگه قراره با هم ترکیب شن بهتره اون فاصله رو بیشتر در نظر بگیری.در ضمن کارات صلب هستن.و دیگه اینکه پرسوناژ و درخت و ... یادت نره!;)

ahadi6688

عضو جدید
در رابطه با اسکیس هم کتاب از ایده تا معماری /صدیق پر از کارهای اسکیس ازمون ارشد سالای قبل .قیمتش هم 25 هزار تومنه جایگزین مناسب کلاس برای اوناییه که فقط نیاز به تمرین دارن نه یادگرفتن.

آخرین ویرایش:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
از هر کی و از هر جا اسکیس داشتین بذارین ...:w27: من از کمبود اسکیس در عذابم...
دانشگاه بوعلی چند ماه پیش یه کارگاه آموزشی دو روزه اسکیس برگزار کرد(در واقع یه مسابقه بود!)و بچه های دانشگاه های دیگه هم بودن.
موضوع اسکیس : گذرگاه تاریخ و طبیعت
سایت طراحی گنج نامه (همدان) بود .باید اول سایت رو بررسی میکردیم و راجع به اینکه چه فضاهایی رو کجا میخوایم داشته باشیم .هم طراحی مسیر و لند اسکیپ داشت و هم چیزایی مثل چایخونه رستوران نمازخونه و هر چیز دیگه ای بنا به تشخیص طراح!
مهم توجه به پتانسیل های تاریخی و طبیعی اونجا بود اینکه چه طور برای یه مسافر بتونیم همه ی جاذبه های اونجارو معرفی کنیم.
و باید توجه میکردیم که طرح ما با هر دو عامل تاریخی -فرهنگی و طبیعی تناسب داشته باشه و اونا را تحت شعاع قرار نده و ...
کارها به صورت گروه های 3 نفری و توی دو تا شیت 100*70 ارائه میشدن
ببخشید که کیفیت عکسا یه ذره بده:)

6 کار برگزیده رو براتون میذارم.لطفا کارها رو تحلیل کنید و بگید شما رتبه 1 تا 6 رو به کدوم کار میدید؟
توی پست بعدی رده بندی داور های مسابقه رو هم براتون میذارم

پیوست ها

• A.jpg
    A.jpg
    20.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • B.jpg
    B.jpg
    33.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم دو تای دیگه!

پیوست ها

• C.jpg
    C.jpg
    33.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • D.jpg
    D.jpg
    15.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

5967

عضو جدید
بیخیال باشید!!!

بیخیال باشید!!!

:gol:
پاسخنامه اولیه نهایی رو هم گذاشتن تو سایت هیچ تغییری هم ندادن.در رابطه با اسکیس هم کتاب از ایده تا معماری /صدیق پر از کارهای اسکیس ازمون ارشد سالای قبل .قیمتش هم 25 هزار تومنه جایگزین مناسب کلاس برای اوناییه که فقط نیاز به تمرین دارن نه یادگرفتن.
دوست خوبم
این لینک گذاشته شده همون لینک اولیه سنجش هستش
فقط قسمت اعتراضشو برداشتن
کلید نهایی اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت میاد
از ما که گذشت ولی به شما پیشنهاد میکنم دنبالش نباشید
فقط رو اسکیس تمرکز کنین!!!

farshid_hashemi

عضو جدید
این ساختمون چند طبقه است؟فکر میکنم از نظر مقیاس مشکل داشته یاشه.یا اندازه کف سازی ها بیش از حد بزرگن در مقایسه با ارتفاع اون کنسوله.در مورد ترکیب اون حجم بلندت با حجم های کناری اون کنجی که ایجاد شه ضعیفه.اگه قراره با هم ترکیب شن بهتره اون فاصله رو بیشتر در نظر بگیری.در ضمن کارات صلب هستن.و دیگه اینکه پرسوناژ و درخت و ... یادت نره!;)
ممنون از نقدتون ... کاش یه کار هم شما می ذاشتین آخه ... من تا کار خود منتقد رو نبینم به نقدش اهمیت چندانی نمی دم :w08::D:gol:
این طرح 1 طبقه است. طرح کتابخونه دارای نمای دو بخشیه تا قسمت داخلی نما همیشه تو سایه باشه و امکان تهویه بین دو جداره فراهم بشه. بعضی جاها هم ارتفاع 2 طبقه داره... باید مقطع بذارم تا معلوم شه... سمت راست تصویر کنسول ها 1 متر از زمین فاصله گرفتن تا امکان تهویه فاصله بین بنا و زمین فراهم شه (کل قسمت اصلی بنا با خاک زیرش تماسی نداره) از اون لحاظ مشکلی وجود نداره :w16:
بلاخره این یه اسکیس سریع بوده که تو 2 ساعت زده شده ... در مورد ترکیب ضعیف حجم بلند با سایر حجم ها هم نظری ندارم...
این که حجم ها باید برن تو دل همدیگه و کنج ها باید قوی باشن هم نظری ندارم... اینا یه سری چیزایی هستن که اساتید اسکیس به دانشجو ها القا میکنن. من بیشتر به امتداد دادن سطوح اعتقاد دارم (یعنی با امتداد یه سطح از یه حجم به صورت ظریفی اون حجم رو تبدیل به یه حجم دیگه کرد) البته تو این کار اینو زیاد رعایت نکردم :w05:
من به شخصه اعتقادی به این اصولی که اساتید اسکیس وضع کردن ندارم.:w26:
در مورد پرسوناژ حق با شماست... اگه دقت کنین سمت راست 2 تا پرسوناژ کشیدم که اشل کارو نشون بده... ولی باید تو فورگراند هم دو تا میذاشتم... درخت گذاشتن در واقع بزک کردن اسکیسه من بیشتر سعی میکنم تو حواشی کار خیلی شماتیک از درخت استفاده کنم. :w27:
:w27::w27::w27::w27: مننون که نقد کردین بازم نقد کنین تا من قانع شم :D

ahadi6688

عضو جدید
یه اسکیس در حد متوسط .امیدوارم تکراری نباشه

samirarch2020

عضو جدید
ممنون از نقدتون ... کاش یه کار هم شما می ذاشتین آخه ... من تا کار خود منتقد رو نبینم به نقدش اهمیت چندانی نمی دم :w08::D:gol:
این طرح 1 طبقه است. طرح کتابخونه دارای نمای دو بخشیه تا قسمت داخلی نما همیشه تو سایه باشه و امکان تهویه بین دو جداره فراهم بشه. بعضی جاها هم ارتفاع 2 طبقه داره... باید مقطع بذارم تا معلوم شه... سمت راست تصویر کنسول ها 1 متر از زمین فاصله گرفتن تا امکان تهویه فاصله بین بنا و زمین فراهم شه (کل قسمت اصلی بنا با خاک زیرش تماسی نداره) از اون لحاظ مشکلی وجود نداره :w16:
بلاخره این یه اسکیس سریع بوده که تو 2 ساعت زده شده ... در مورد ترکیب ضعیف حجم بلند با سایر حجم ها هم نظری ندارم...
این که حجم ها باید برن تو دل همدیگه و کنج ها باید قوی باشن هم نظری ندارم... اینا یه سری چیزایی هستن که اساتید اسکیس به دانشجو ها القا میکنن. من بیشتر به امتداد دادن سطوح اعتقاد دارم (یعنی با امتداد یه سطح از یه حجم به صورت ظریفی اون حجم رو تبدیل به یه حجم دیگه کرد) البته تو این کار اینو زیاد رعایت نکردم :w05:
من به شخصه اعتقادی به این اصولی که اساتید اسکیس وضع کردن ندارم.:w26:
در مورد پرسوناژ حق با شماست... اگه دقت کنین سمت راست 2 تا پرسوناژ کشیدم که اشل کارو نشون بده... ولی باید تو فورگراند هم دو تا میذاشتم... درخت گذاشتن در واقع بزک کردن اسکیسه من بیشتر سعی میکنم تو حواشی کار خیلی شماتیک از درخت استفاده کنم. :w27:
:w27::w27::w27::w27: مننون که نقد کردین بازم نقد کنین تا من قانع شم :D
ا
اگه کارای معماران رو نگاه کنین در ترکیب دو مستطیل از محل خطوط تقارن و یا طلایی دو حجم رو با هم ترکیب کردن.در مورد اینکه به نقد بنده توجه ویژه ای دارید :biggrin:البته حق با شماست.چشم!اگه تونستم کارمو میذارم:w41:

مه نگار

عضو جدید
سلام دوستان، جناب فرشید خان، متاسفم که حرفتونو در مورد اینکه "سوران شنگه پور" بهترین استاد اسکیس تو ایرانه پس گرفتین؛ من هنوزم معتقدم ایشون بهترینه.
پیش تر تو همین باشگاه مهندسان کلی درباره دکتر شنگه پور نوشتم؛ اینم یکی از نوشته هامه:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=11296&page=27
البته دو-سه تا صفحه قبل و بعد این لینک رو ببینید.
من دانشگاه ارومیه شاگرد ایشون بودم؛ با ما هم اسکیس کار میکرد، هم طرح داشتیم باهاشون؛
یاد باد آن روزگاران یاد باد...
من شاگرد كلاس هاي تئوري شنگه پور بودم.ايشون واقعا يه نابغه است و معمار پريه. اطلاعات داره ازش سر ريز ميشه اما واسه تدريس مناسب نيست.چون قدرت بيان نداره.
البته با همه احترامي به ايشون قائلم و بايد بگم كه قبولشون دارم اما نه به عنوان كسي كه بتونيم ازش ياد بگيريم.:D

مه نگار

عضو جدید
دلم سوخت

دلم سوخت

از لطفی که به بنده دارین خیلی تشکر الیرم! :gol: :w27:
این حرکتی که قرار بود انجام بدیم در نطفه خفه شد دیگه:D چطور متوجه نشدی؟!!!!
بجای این کارا نویفرتو بخونیم بهتر جواب می ده.
از هر کی و از هر جا اسکیس داشتین بذارین ...:w27: من از کمبود اسکیس در عذابم...:w09:
:w16:اينم چند تا اسكيس از احسان طايفه:w17:
http://www.www.www.iran-eng.ir/F:\غزاله\اسكيس هاي احسان طايفه\1
http://www.www.www.iran-eng.ir/F:\غزاله\اسكيس هاي احسان طايفه\2
http://www.www.www.iran-eng.ir/F:\\3غزاله\اسكيس هاي احسان طايفه

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w16:اينم چند تا اسكيس از احسان طايفه:w17:
http://www.www.www.iran-eng.ir/F:\غزاله\اسكيس هاي احسان طايفه\1
http://www.www.www.iran-eng.ir/F:\غزاله\اسكيس هاي احسان طايفه\2
http://www.www.www.iran-eng.ir/F:\\3غزاله\اسكيس هاي احسان طايفه
پس چرا باز نمی شن مه نگار جونم!!!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوه اوه کارای آقای شنگه پور خیلی perfect!!!!!!!!!!!!میخوااااااااااام!!! این اسکیسا تو چند دقیقه زده میشن؟!! اگه بچه های ایشون بتونن سر جلسه کارشون رو خوب انجام بدن ما صلواتی ها هم خوب انجام بدیم فکر کنم اونا امتیاز بیشتری بیارن!!!! البته مسئله ی زمان رو فکر کنم صلواتیا هنوز 2 ساعت نشده کارشون تموم بشه!!چون روشهای صلواتی زمان رو لوله میکنه!!دکتر شنگه پور رو نمی دونم!! شایدم کارهای ایشون تکنیکال باشه و تو زمان کم زده بشه !! اگه این طوری باشه که شنگه پور سرتر میشه حتی از صدیق
چون به نظرم کارهاش از نزدیک هم زیباست ولی کارهای اونا از دور جالبن!!
بچه ها اگه امکانش بود موضوع کارهارو هم بذارید خیلی کمک می کنه!مرسی

آخرین ویرایش:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
اوه اوه کارای آقای شنگه پور خیلی perfect!!!!!!!!!!!!میخوااااااااااام!!! این اسکیسا تو چند دقیقه زده میشن؟!! اگه بچه های ایشون بتونن سر جلسه کارشون رو خوب انجام بدن ما صلواتی ها هم خوب انجام بدیم فکر کنم اونا امتیاز بیشتری بیارن!!!! البته مسئله ی زمان رو فکر کنم صلواتیا هنوز 2 ساعت نشده کارشون تموم بشه!!چون روشهای صلواتی زمان رو لوله میکنه!!دکتر شنگه پور رو نمی دونم!! شایدم کارهای ایشون تکنیکال باشه و تو زمان کم زده بشه !! اگه این طوری باشه که شنگه پور سرتر میشه حتی از صدیق
چون به نظرم کارهاش از نزدیک هم زیباست ولی کارهای اونا از دور جالبن!!
بچه ها اگه امکانش بود موضوع کارهارو هم بذارید خیلی کمک می کنه!مرسی

ابجی جونم دست فقیر فقرا هم بگیر:child::w27:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=19139&stc=1&d=1268986031

موضوع: کیوسک اطلاعاتی....کلاس عمو صدیق جلسات اول

پیوست ها

• 127.jpg
    127.jpg
    49.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شما بهتر از این اسکیس میزنین؟:eek:
کاراتو بذار ببینیم.
زیادم ضایع نیست ها...:D همین کار اگه کامل تر کشیده بشه حداقل 60% نمره اسکیسو میاره.

نه منم در همین حد اسکیس میزنم. واسه همین فک کردم نمیشه با این شیوه اسکیس زذن قبول شد!:surprised:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی موضوعات اسکیس حداقل از 5 سال پیش تا الان رو داره اینجا بذاره؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اینا موضوعات پیشنهادیه!! می ذارم اینجا مستقیم!!!نمی دونم مال کنکورم هست himan؟

6-مهدکودک، تهران (پارک قیطریه)
7-سالن ورزشی چند منظوره
8-نماز خانه(بین راهی)
9-نمایشگاه صنعتی، دانشگاه تهران
10-انستیتو پرورش و نمایش گل، اتوبان نیایش-: سرعت پیاده و سواره/دید پیاده و سواره/تفاوت در طراحی و نمایش اجزا/بزرگ و کوچک/مصالح/فاصله به علت سوء توجه به همجواری
11-خانه دانشجو، دانشگاه علم و صنعت
12-نمایشگاه و فروشگاه موقت کتاب، پارک ملت ضلع شمال شرقی
13-خانه پرستار، خرمشهر
14-اقامتگاه بین راهی، جاده شمال
15-محل اسکان جمعیت هلال احمر
16-مسجد برای 300 نفر، دزفول دو طبقه روی زمین همراه حسینیه 300 نفری- قبله/سرویس پائین/نمازخانه و حسینیه جدا/انبار خشک و تر/گنبد و مناره جدید/اقلیم مهم/پیش فضا/کفش کن/جای صاحب مجلس
17-سوله بحران، جنوب تهران-: سقف سبک-احساس امنیت-دیوار قابل نصب-شیشه ممنوع-مواد غیر بهداشتی و اشپزخانه دور از بنای سبک-اقلیم مهم-مجموعه
18-کارخانه مواد غذایی، بیرجند
19-کیو سک اطلاع رسانی، میدان انقلاب- سبک/امنیت اجناس/کنترل دید/شاخص
20-نمایندگی ایران خودرو تعمیر و فروش
21-کوشک سرچشمه
22-موزه باد، کاشان
23-جای فهمیدن آب
24-چای بازار
25-سینما، ضلع جنوب پارک شرقی
26-نان سنگکی
27-میدان میوه تره بار، اتوبان بعثت
28-پلاوگاه و ایستگاه قایق رانی، جاده رامسر به چابکسر
29-دبستان ابتدائی طبس- اقلیم/تفاوت بین فضای مقاطع تحصیلی/نحوه مبلمان کلاس
30-مترو، ترمینال جنوب
31-ایستگاه قطار، شهر ملایر
32-ساختمان پارکینگ 6 طبقه ضلع غربی میدان ونک- تنها طبقه همکف
33-سرویس بهداشتی داخلی میدان جنوب شرقی ونک
34-پمپ بنزین، جاده زنجان همراه رستوران
35-ویلا لواسا نات
36-طاق نصرت پیروزی انقلاب اسلامی روی یکی از خیابان های تهران
37-ایستگاه کوهنوردی توچال
38-اسکله تفریحی دیلم
39-مهمان سرای بین راهی کرمان
ایستگاه خط واحد و ایستگاه تاکسی-40
41-مقبره ستار خان، اهر
42- یادمان دفاع مقدس در شهر خرمشهر
43- موزه فرش تبریز
44-موزه خاک میبد : مراحل ساخت کوزه /تطبیق با انسان و مراحل رشد و تکامل آن
45-کوچه شما : نقطه اشتراک
46-موزه نور، اصفهان
47-اکواریوم دریایی همراه رستوران و فروشگاه در کیش : انواع ماهی/جذابیت /داخل دریا/نمایشگاهی/دریا به عمق کم
48-نمایشگاه موقت بندر عباس همراه رستوران ونمازخانه : اقلیم مهم نیست/فرم بومی/بسیار سبک/فاصله بین اجزا بخصوص از زمین/اولویت نمایش/کف وصل نشود
49-پمپ بنزین همراه مسجد و فروشگاه و اقامتگاه بین راهی : مصالح بومی/یکپارچگی/جهت باد برای بنزین/دید رستوران
50-اقامتگاه کوهستانی شیر پالا همراه رستوران-فروشگاه-مسجد-سوئیتها: پلان کوچک/بعضی قسمتها 100/1 موضوع با مقیاس کوچکتر
51-پلاوها و اسکه دریایی همراه رستوران و نمازحانه سبک شمال ایران : انتخاب سایت ازاد /اسکه توی اب/(اسکه تفریحی سایه بان دارد/پلاو و رستوران سقف شیبدار و گربه رو) نمازخانه ازاد و کنار غذاخوری/سرویسها دور از نمازخانه با فاصله سرویس و وضو خانه در شمال جدا بودار و غیر بودار جدا (در رستورانها)
52-مقبره عین القضاه در همدان، همراه موزه و کتابخانه : زاویه دید-مقطع-مراحل رسیدن/کتابخانه-وزن مخزن/موزه امنیت/یکپارچه
53-راهدار خانه و درمانگاه بین راهی : رمپ-امنیت-ماشین الات
54-اقامتگاه کوهستانی در نزدیکی قلعه بابک
55- یادمان مشروطیت ، تبریز
56-سوله بحران
57-نمایشگاه صنعتی دانشگاه تهران : ورود و خروج/اولویت فضاهای نمایشی/جای رستوران و نمازخانه/تراکم نفرات
58-خانه پرستار /دانشجو خرمشهر : فضای بزرگداشت/داستان پلان/فضای تقدیر
59-ورودی دانشگاه امام محمد باقر : انواع تفاوت داخل و بیرون/تفاوت در مصالح/دیتیل/فرم/ارتفاع/انتراع و دید داخل و بیرون
60- کارخانه : جای دور زدن ماشین/بار انداز/سالن تولید محفوظه/انبار کوچکتر مواد تولید شده/اتاق برق/فضای تصفیه اب برای انبارها
61-آشپزخانه صنعتی
62-ورزشگاه چند منظوره : سالن اصلی-ادغام جای تماشاچی و اتاقهای فدراسیون/استفاده از فضای زیر جایگاه تماشاچی/رختکن-دوش-سرویس
63-ترمینال قطار در شهر- ایستگاه کنترل و امنیت/رستوران/پارکینگ
64-سینما : ورودی حداقل 2 تا/جای نمایش پوستر/صف/خدمات حاشیه ای-مقطع/اتاق های پشتی/زاویه دید​

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
البته اینا موضوعات پیشنهادیه!! می ذارم اینجا مستقیم!!!نمی دونم مال کنکورم هست himan؟

6-مهدکودک، تهران (پارک قیطریه)
7-سالن ورزشی چند منظوره
8-نماز خانه(بین راهی)
9-نمایشگاه صنعتی، دانشگاه تهران
10-انستیتو پرورش و نمایش گل، اتوبان نیایش-: سرعت پیاده و سواره/دید پیاده و سواره/تفاوت در طراحی و نمایش اجزا/بزرگ و کوچک/مصالح/فاصله به علت سوء توجه به همجواری
11-خانه دانشجو، دانشگاه علم و صنعت
12-نمایشگاه و فروشگاه موقت کتاب، پارک ملت ضلع شمال شرقی
13-خانه پرستار، خرمشهر
14-اقامتگاه بین راهی، جاده شمال
15-محل اسکان جمعیت هلال احمر
16-مسجد برای 300 نفر، دزفول دو طبقه روی زمین همراه حسینیه 300 نفری- قبله/سرویس پائین/نمازخانه و حسینیه جدا/انبار خشک و تر/گنبد و مناره جدید/اقلیم مهم/پیش فضا/کفش کن/جای صاحب مجلس
17-سوله بحران، جنوب تهران-: سقف سبک-احساس امنیت-دیوار قابل نصب-شیشه ممنوع-مواد غیر بهداشتی و اشپزخانه دور از بنای سبک-اقلیم مهم-مجموعه
18-کارخانه مواد غذایی، بیرجند
19-کیو سک اطلاع رسانی، میدان انقلاب- سبک/امنیت اجناس/کنترل دید/شاخص
20-نمایندگی ایران خودرو تعمیر و فروش
21-کوشک سرچشمه
22-موزه باد، کاشان
23-جای فهمیدن آب
24-چای بازار
25-سینما، ضلع جنوب پارک شرقی
26-نان سنگکی
27-میدان میوه تره بار، اتوبان بعثت
28-پلاوگاه و ایستگاه قایق رانی، جاده رامسر به چابکسر
29-دبستان ابتدائی طبس- اقلیم/تفاوت بین فضای مقاطع تحصیلی/نحوه مبلمان کلاس
30-مترو، ترمینال جنوب
31-ایستگاه قطار، شهر ملایر
32-ساختمان پارکینگ 6 طبقه ضلع غربی میدان ونک- تنها طبقه همکف
33-سرویس بهداشتی داخلی میدان جنوب شرقی ونک
34-پمپ بنزین، جاده زنجان همراه رستوران
35-ویلا لواسا نات
36-طاق نصرت پیروزی انقلاب اسلامی روی یکی از خیابان های تهران
37-ایستگاه کوهنوردی توچال
38-اسکله تفریحی دیلم
39-مهمان سرای بین راهی کرمان
ایستگاه خط واحد و ایستگاه تاکسی-40
41-مقبره ستار خان، اهر
42- یادمان دفاع مقدس در شهر خرمشهر
43- موزه فرش تبریز
44-موزه خاک میبد : مراحل ساخت کوزه /تطبیق با انسان و مراحل رشد و تکامل آن
45-کوچه شما : نقطه اشتراک
46-موزه نور، اصفهان
47-اکواریوم دریایی همراه رستوران و فروشگاه در کیش : انواع ماهی/جذابیت /داخل دریا/نمایشگاهی/دریا به عمق کم
48-نمایشگاه موقت بندر عباس همراه رستوران ونمازخانه : اقلیم مهم نیست/فرم بومی/بسیار سبک/فاصله بین اجزا بخصوص از زمین/اولویت نمایش/کف وصل نشود
49-پمپ بنزین همراه مسجد و فروشگاه و اقامتگاه بین راهی : مصالح بومی/یکپارچگی/جهت باد برای بنزین/دید رستوران
50-اقامتگاه کوهستانی شیر پالا همراه رستوران-فروشگاه-مسجد-سوئیتها: پلان کوچک/بعضی قسمتها 100/1 موضوع با مقیاس کوچکتر
51-پلاوها و اسکه دریایی همراه رستوران و نمازحانه سبک شمال ایران : انتخاب سایت ازاد /اسکه توی اب/(اسکه تفریحی سایه بان دارد/پلاو و رستوران سقف شیبدار و گربه رو) نمازخانه ازاد و کنار غذاخوری/سرویسها دور از نمازخانه با فاصله سرویس و وضو خانه در شمال جدا بودار و غیر بودار جدا (در رستورانها)
52-مقبره عین القضاه در همدان، همراه موزه و کتابخانه : زاویه دید-مقطع-مراحل رسیدن/کتابخانه-وزن مخزن/موزه امنیت/یکپارچه
53-راهدار خانه و درمانگاه بین راهی : رمپ-امنیت-ماشین الات
54-اقامتگاه کوهستانی در نزدیکی قلعه بابک
55- یادمان مشروطیت ، تبریز
56-سوله بحران
57-نمایشگاه صنعتی دانشگاه تهران : ورود و خروج/اولویت فضاهای نمایشی/جای رستوران و نمازخانه/تراکم نفرات
58-خانه پرستار /دانشجو خرمشهر : فضای بزرگداشت/داستان پلان/فضای تقدیر
59-ورودی دانشگاه امام محمد باقر : انواع تفاوت داخل و بیرون/تفاوت در مصالح/دیتیل/فرم/ارتفاع/انتراع و دید داخل و بیرون
60- کارخانه : جای دور زدن ماشین/بار انداز/سالن تولید محفوظه/انبار کوچکتر مواد تولید شده/اتاق برق/فضای تصفیه اب برای انبارها
61-آشپزخانه صنعتی
62-ورزشگاه چند منظوره : سالن اصلی-ادغام جای تماشاچی و اتاقهای فدراسیون/استفاده از فضای زیر جایگاه تماشاچی/رختکن-دوش-سرویس
63-ترمینال قطار در شهر- ایستگاه کنترل و امنیت/رستوران/پارکینگ
64-سینما : ورودی حداقل 2 تا/جای نمایش پوستر/صف/خدمات حاشیه ای-مقطع/اتاق های پشتی/زاویه دید​

سلای........اینا موضوعاتیه که وقتی صدیق خاک بود کار میکرد....کنکورای آزاد و سراسری و دکتراست..کسی در مورد اقلیم شهر ها مطلب نداره؟..;)

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلای........اینا موضوعاتیه که وقتی صدیق خاک بود کار میکرد....کنکورای آزاد و سراسری و دکتراست..کسی در مورد اقلیم شهر ها مطلب نداره؟..;)
من دارم فقط فعلا کارت حافظه ی گوشیم خرابه نمی تونم عکس بگیرم بذارم!! به محض این که درست شد یادم بنداز بذارم واست!فعلا اگه کسی چیزی داره بذاره!!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسین محترم دوستان واقعا پر تلاش من : از صمیم قلبم سال خوب و سرشار از موفقیت رو واستون آرزو می کنم!! کمتر ازسه ساعت دیگه مونده سال تحویل شه!! مثه اینکه سال موشه امسال!!

:heart::heart:****سال نو همگی مبارک****:heart::heart:

Himan ghaderi

عضو جدید
روی چمن از شکوفه ها رنگین شد
وز عطر اقاقیا هوا سنگین شد
در نغمه هر چلچله پیغامی هست
کای خفته روزگار فروردین شد!
یاران همراه، عیدتان مبارک؛ به امید تابش آفتاب آرزوهایتان در سال جدید.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
من دارم فقط فعلا کارت حافظه ی گوشیم خرابه نمی تونم عکس بگیرم بذارم!! به محض این که درست شد یادم بنداز بذارم واست!فعلا اگه کسی چیزی داره بذاره!!

ای قربانت ورم......تو کجا بودی من نمیدیدمت....خودم میشم کارت حافظه گوشیت:Dسال نوتم مبارکککککککک

وضعیت
موضوع بسته شده است.