مصائب کار

AMIR-ALI

عضو جدید
نکاتی که قبل از شروع باید باهاشون کنار بیایم

نکاتی که قبل از شروع باید باهاشون کنار بیایم

تشکر میکنم از باغبان عزیز که میکروفون داد دست من
خوب اینها بنظر من از مهمترین مسایلی هست که قبل از شروع به کشاورزی ( تا حدودی شاید در مورد کارهای دیگه هم صدق کنه) باید مد نظر داشت
1. کشت و کار و کشاورزی یک قمار سنگینه
که مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی این کار عبارتند از : بازار (قیمت محصول و کشش بازار ) مرغوبیت و تناژ محصول یا همون کیفیت و کمیت خودمون ( شیوه به عمل اوردن و نظارت کامل در تمامی مراحل کاشت داشت و برداشت )
2. حتما و حتما باید یه حساب پشتیبان داشته باشی که در صورت نوسانات بازار برای خرید مواد اولیه و یا در صورت ضرر در کشت اول بتونی دوباره شروع کنی
3. یا نباید درگیرش بشی یا اگر وارد این کار شدی باید بدونی که تمام وقت و انرژیت میگیره و یک لحظه هم نباید از کار غافل بشی ( هیچکس هم جای خودت نمیگیره )
4. برای گرفتن بذر ، کود و ... باید از قبل برنامه ریزی کرد اکثر موارد میتونی چکی بگیری بعد از برداشت محصول وجه پرداخت کنی
5. اصلا و ابدا روی حرف مردم حساب نکن ( این مردم عبارتند از کارگر ، راننده ، همسایه ها ، راننده و ...)
6. دائم در حال جمع اوری اطلاعات باش

آخرین ویرایش:

AMIR-ALI

عضو جدید
این پست هم برای موارد مربوط به اجاره زمین

این پست هم برای موارد مربوط به اجاره زمین

اول با یه بزرگتر ( کسی که اینکاره باشه )مشورت کن - هیچی جای این گزینه را نمیگیره
سوابق کشت قبلی و کود قبلی ( این خیلی مهمه ) تا ببینی اصلا زمین قابل کشت هست یا نه
دسترسی محل به بازار ( هم بازار فروش محصول هم بازاری که مایحتاج ازش تامین میشه )
امنیت منطقه ( متاسفانه تو این کار دشمن زیاده من از هر کسی پرسیدم چندین بار محصولش از بین رفته به دست دشمن ها )
فراموش نشه که قبل از هر چیز باید نحوه دسترسی به اب برق و گازوییل هم بررسی بشه ( ونحوه محاسبه قیمت )

AMIR-ALI

عضو جدید
اینجا هم شرایط مربوط به اجاره گلخونه یا همون خانه

اینجا هم شرایط مربوط به اجاره گلخونه یا همون خانه

1. سلامت پوشش گلخانه ( هم از لحاظ طول عمر مفید هم سالم بودنش )
2. گرمایش و سرمایش ( هیتر ، جک ها و .. )
3.سلامت چارچوب ( این خیلی مهمه ضعیف باشه باد ضرر های سنگینی میزنه )
4. همون شرایط زمین
-------
بعدا ادیت میکنم خسته شدم :ی
کسی اگه ایرادی میگره بگه تصحیح کنم نکته ای چیزی هم جا انداختم راهنمایی کنید ممنون میشم )

nobleman.mohamad

عضو جدید
قبل از هر چیز نیتتو خیر کن،جدا میگم نیت خیر به کار برکت میده.

دوم اطلاعات جمع کن و حتما با افراد وارد و با تجربه مشورت کن و از هر کسی که میبینی چیزی بلده یاد بگیر.

کارگرهاتو راضی نگه دار،حق و حقوق قانونی شون رو بده،بیمشون کن ولی ازشون کار بکش.

شیش دنگ حواستو جمع کن،موقعی که میخوای قرارداد ببندی یا معامله کنی همیشه بدترین پیش بینی ها رو دخیل کن.

برای جنس ارزون حسابی جستجو کن و در معامله از چونه زدن و تخفیف گرفتن کم نزار.

تا میتونی از خودت تعریف کن اما جنس و تولیدات رو همون جوری که هست نشون بده(به کسی ننداز)

این تو صیه ها رو به خودم کردم،شما هم شنیدین:gol:

بالا