لطفا راهنمايي كنيد

rad-2

عضو جدید
با سلام

يكي از اشنايان كه خودش مهندس عمران است و در شهر ديگريست به من تلفن زد و گفت كه مي خواهد در شهرك صنعتي شيراز با 300 الي 400 ميليون يك سوله اجاره كرده ( فرضا ماهي 4 ميليون) و يك توليدي صنعتي راه بيندازد و از من خواست تحقيق كنم كه چه توليد صنعتي مناسب مي باشد. من طي چند روز اخير بسياري از سايت هاي ايراني و انگليسي را سرچ كرده تا بلكه بتوانم يك رشته توليدي را انتخاب كنم كه حتي المقدور نياز به ماشين الات سنگين متعدد و مجهز و گرانقيمت نداشته باشد و البته تعدادي از نوع توليدات را انتخاب كرده و حتي سعي كردم زمينه بازار داخلي را هم بدست اورم اما سرانجام به اين نتيجه رسيدم كه نيازمند مشورت با اهل فن هستم تا بتوانم اشراف بيشتري بر امور پيدا كنم. البته نظرم اين بود كه از طريق مهندسي معكوس يك قطعه خاص را بعدا طراحي شود.

1- اول رفتم سراغ توليد ديسك و صفحه كلاچ اتومبيل و مطالعاتي داشتم. ديدم دستگاه هاي پرس سنگين، تجهيزات ريخته گري و دستگاه هاي تصحيح و تست و تجهيزات سخت كردن فلز و امثالهم مي خواهد و حلاصه نيازمند كار و سرمايه مفصلي است.

2- توليد سيم گاز و كلاچ كه فرايند توليد خيلي راحت تري دارد

3- توليد رينگ پيستون (رينگ تنها)

4- سوپاپ

5- لنت ترمز

6- سوزن انژكتور بنزيني كه توليد ظريفي است و نياز به تجهيزات سنگين ندارد البته نيازمند تكتولوژي مربوطه است ولي شدني است.

7- stepper motor قطعات كمي دارد اما ساختن موتور دقيق پله اي ان كاربر است.

8- كمك فنر

9- كوئل

10- ديسك ترمز ريحته گري

11- پلاستيك سازي ( در بازار دست زياد است )

12- باز سازي شافت ها و ميل لنگ هاي خورده شده به روش جوشكاري زير پودري و بعد تراشكاري

13- تراش ميل لنگ

14 - (غير فني) تاسيس كارواش البته در حومه شهر و نه شهرك صنعتي

حتي براي رعايت پايين نگه داشتن هزينه و تجهيزات و كارهاي مفصل چنان شد كه سراغ پرورش شترمرغ هم رفته و مطالعاتي انجام دادم.

حالا از شما كارشناسان محترم در مورد تمام مواردي كه بيان نمودم تقاضاي راهنمايي دارم . لطفا در همه موارد پاسخ مرقوم داريد.

با تشكر

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ، هر کاری رو که بخواهی شروع کنی ،باید یه محصولی رو ارائه بدی ک متفاوت باشه ، اگه جدید باشه ک عالی میشه ،و اگر هم کسی قبلاً اون محصول رو داره تو بازار میده ،باید بری تو ی شهر دیگه ، ی چیز دیگه اینکه ممکنه رقیبت بیاد قیمت رو بیاره پایین و تو رو از بازار پرتت کنه بیرون ،یکی شروع کرد ب تولید گلگیر یا درست یادم نیست ،یکی از قطعات مینی بوس های چینی ک بین شهر ها و روستا ها هنوزم هستن و کار میکنند، همه چیز خوب بود اولش ، کار فنی و با تخصصی بود و دست توش کم بود ،ولی یه رقیب داشت ک چندین سال تولید اون گلگیر دستش بود ،اون رقیبش اومد ،برای چند ماه قیمت رو نصف کرد ،میتونست ،چون هم از قبل تولید کرده بود و هم پشتوانه مالی برای اینجور مواقع داشت ،هیچی دیگه این بنده خدا هم نتونست رقبابت کنه و با اون قیمت هم صرفه اقتصادی نداشت براش،کلا کار رو جمع کرد ،رفت پی زندگیش

ی موضوع دیگه اینکه ،نباید همه تخم مرغ هاتو بزاری تو ی سبد ،اکثر کسایی ک ورشکست میشن ،همین کارو میکنن، یهو میبینی با عوض شدن یا دیر شدن زمان پاس شدن چند تا چک ،کل بیزینسشون،ب باد می‌ره ،چون حساب این اتفاق ها رو نکرده بودن و با کل پول هاشون اومدن تو بازار ،بقیه یا ی پولی ،زمینی ،سرمایه ایی جداگو دارن ،یا کسی رو دارن ک اینجور مواقع پشتشون در میاد و چک هاشو پاس می‌کنه تا ورشکست نشن

به نظرم بهتره با چندتا آدم حرفه ای مشورت کنی، به این طرح های اقتصادی ای هم ک تو اینترنت پر شده و میفروشن توجه نکن ،من خیلی دیدم و شنیدم ک دوستام اینارو خریدن ،اما بیشترشون توجیه اقتصادی ندارن ،فقط ایدشون جذابه ،مثل پرورش عقرب ووووووو

کسایی ک از صنایع کوچک سر رشته دارن میتونن کمکت کنند ،اما بازم توصیه اکیدا اینه که مشاوره حتما ب صورت حضوری صورت بگیره نه اینترنتی و دریافت pdf

در آخر هم اینو بگم ،ک اگه دیدی سرمایت واسه صنایع کوچیک و تولیدی ،کمه ،بدون خجالت و ... برو سمت کار هایی ک مربوط به تغذیه و .... هستش ، ی جای خوب کنار خیابون اصلی ، رستوران ،فست فود ،هایپر مارکت و .... ،شاید کلاس کارخونه زدن رو نداشته باشه ،اما مطمعنن دردسر های کمتری داره واسه شمایی ک قبلاً تو صنعت نبودی و راه و چاهش رو بلد نیستی
موفق باشی

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام .
به نظرم تولید توی شرایط فعلی کشور مقدار بسیار زیادی ریسک داره . حتما نباید چیزی تولید بکنید . الان پول توی خدماته . خدمات آموزشی . خدمات مهندسی و غیره .

همون آشنای شما که مهندس عمرانه با یک سوم همون سرمایه و با همکاری و سرمایه چند نفر مهندس دیگه شرکت پیمانکاری ثبت بکنه . با پروژه های کوچیک مثل جدول کشی خیابون ها ، سنگفرش خیابون ها ، ساختمان های صنعتی و کوچیک که ادارات و موسسات به مناقصه میذارن شروع کنه . به شما قول میدم ظرف کمتر 3 سال سرمایه چندین برابر میشه . اگه توی ادارات مثل شهرداری فرمانداری شهرک های صنعتی و غیره رابط هم داشته باشید که دیگه تمومه .

مثلا خوده من توی یه شهرستانی زندگی میکنم که حتی یه دفتر مهندسی هم نداره چه برسه به شرکت مهندسی . قراره با چندتا از دوستام که مهندس عمران هستن شرکت پیمانکاری ثبت کنیم .

در کل متاسفانه تولید توی کشور ما ضربه خورده و هرکی هم داره الان تولید میکنه یا پول خیلی کلانی داره یا رابطه های خیلی قدرتمند . ریسکش بالاست

rad-2

عضو جدید
يكي از مشكلاتي كه من جدا به ان فكر ميكنم مسئله حضور صنايع چيني در بازار است. انها هم نيروي كار ارزان دارند و هم تكنولوژي و ابزارهاي لازم. من خودم فكر كردم كه كارهاي تعميراتي مثل تعمير ميل لنگ و غيره ريسك و زحمت كمتر و درامد بيشتري دارد. بهرحال بازهم منتظر نظرات بيشتر مي مانم تا به نتيجه جامع تري برسم بسيار ممنون.