آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
خوب از اسم تاپیک معلومه می خوایم چه کار کنیم

یک روش ساده برای شبکه کردن دو کامپیوتر رو در زیر خدمتتون ارائه می کنیم

چیز هایی که لازم داریم :
1.کابل UTP یا STP (بسته به شرایط محیط که در شرایط عادی UTP استفاده می شه) از نوع CAT 5 یا Cat 6
2.دو عدد کارت شبکه

بعد از اینکه دو کارت شبکه رو با استفاده از کابل به هم وصل کردین مراحل زیر رو طی کنید

کارت شبکه ها رو روی هر دو کامپیوتر نصب کنید (با استفاده از CD که روشون هست)

بعد از نصب کارت شبکه به کانکشن ایجاد شده در قسمت کانکشن ها رفته و روی ان کلیک راست کرده به قسمت propertise بروید scroll را به پایین اورده و از گزینه ها رویه internet protocol (tcp/ip دابل کلیک کرده و گزینه use the following address راانتخاب کنید حال در قسمت ip address برایه یکی از سیستم ها عدد 192.168.0.1 و برایه دیگری عدد 192.168.0.2 را قرار دهید ور در قسمت subnet mask عدد 255.255.255.00 را قرار دهید و ok کنید

یه نکته دیگه اینه که بایدنام کاربریGuest رو فعال کنی

یه نکته دیگه روی mycomputer راست کلیک کن به زبانه remote برو و دو تا گزینه remote و چک کن و ok رو بزن

یه نکته دیگه firewall ها را off کنید حتي مال ويندوز رو هم off كنيد

یه نکته دیگه برایه رفتن تو کامپیوتر هم باید sharing فعال باشه برایه امتحان روی یه folder راست کلیک کنید به قسمت
propertise برید زبانه sharing ، اگه گزینه share this folder on the network وجود نداره یا غیر قابل دسترسی بود باید اون رو فعال کنید البته این طور عمل کنید=> به قسمت کانکشن ها برید و در قسمت چپ در networktask روی گزینه set up a home or office network کلیک کنید و مراحل رو بنابر انچه که می خواهید طی کنید
دقت کنید اسمی که برای Workgroup تون انتخاب می کنید حتما یکی باشه

به طور معمولی این طور عمل کنید:
در صفحه ظاهر شده next کنید در صفحه بعد next کنید در صفحه بعد گزینه other را انتخاب کنید و next کنید در صفحه بعد 'گزینه دوم را انتخاب کنید و next کنید و صفحه بعدی را نیز next کنید در صفحه ظاهر شده نام workgroup را (یه نام دلخواه انتخاب کنید) و next کنید در صفحه بعدی گزینه turn on file and printer sharing را انتخاب کنید و next کنید در صفحه بعدی گزینه اخررو انتخاب کنید و next ، توی صفحه بعدی هم finish

خوب حالا در run تایپ کنید cmd و تایپ کنید

ping ipadress

که ip adress همان ip سیستم مقابل هست مثلا : ping 192.168.0.2
حال اگر چهار بسته برگشت اتصال برقرار است.

charisma-66

عضو جدید
salam ,man dar morede shabakeh kardane computere pc ba lap top ba ye modeme adsl tp link ke ye port usb va ye port ethernet dare moshkel daram
:(
moshkel injast ke hamzaman nemitoonam ba hardo portesh internet kar konam
khaheshan komak konid :gol:

m_homaei

عضو جدید
salam ,man dar morede shabakeh kardane computere pc ba lap top ba ye modeme adsl tp link ke ye port usb va ye port ethernet dare moshkel daram
:(
moshkel injast ke hamzaman nemitoonam ba hardo portesh internet kar konam
khaheshan komak konid :gol:

سلام

در مورد شبکه کردن که مشکلی وجود نداره
به کامپیوتر و لپ تاپ از یک محدوده که همون محدوده آی پی مودم adsl میشه باید آی پی اختصاص داده شود ( Modem TP Link : 192.168.1.1 )

اما در مورد استفاده همزمان اینترنت :
با یک اکانت امکان پذیر نیست بنابراین از روش ICS یا NAT استفاده کنید و اینترنت رو به اشتراک قرار دهید.

نازی دلبر

عضو جدید
ممنون از مطلب خوبتون یه سوال:از کدوم قسمت guest رو فعال کنیم تو کانکشن؟
و از چه مسیری firewall رو off کنیم؟
ممنون می شم اگه حتما جواب بدید

fjalili

عضو جدید
ممنون از مطلب خوبتون یه سوال:از کدوم قسمت guest رو فعال کنیم تو کانکشن؟
و از چه مسیری firewall رو off کنیم؟
ممنون می شم اگه حتما جواب بدید

در ویندوز XP
روش فعال کردن Guest:
Control Panel >User Accounts >Guest >Turn on the Guest Account

روش خاموش کردن Firewall :

Control panel >Windows Firewall >Off >OK

موفق باشید.

fjalili

عضو جدید
یه سوال دیگه :هدفمون از خاموش کردن firewallچیه چرا باید این کارو بکنیم؟

دوست عزیز،
از آنجاییکه فایروال، بعضی از سرویس ها و پورتهای شبکه را مسدود میکند ممکن است در برخی از قسمتهایی که ما نمی خواهیم محدودیت ایجاد کند، در شبکه های Share و Open که محدودیت کمتر معنی دارد، فایروال یک محدود کننده است مگر اینکه ما یک شبکه Client/Server و یا Domain داشته باشیم. جدای از این مطلب هر کاربر بنابر سلیقه خود میتواند فایروال خود را محدودتر و یا بازتر نماید و بنابراین برای دردسر کمتر، این توصیه انجام شده است. در خیلی از موارد هم به دلیل متفاوت بودن ویندوز و فایروال آنها، دو کامپیوتر قادر نخواهند بود عملیات Sharing را انجام دهند.

asdesz

عضو جدید
نمایش پنجره ی username در هنگام وصل شدن به کامپیوتر دیگر در شبکه

نمایش پنجره ی username در هنگام وصل شدن به کامپیوتر دیگر در شبکه

سلام من دو کامپیوتر دارم که شبکه است وقتی در run کامپیوتر 1 آیپی کامپیوتر 2 را میدم صفحه ای میاد که پسورد می خواهد
من در هیچ کدام از سیستم ها یوزر و پسورد در هنگام log on تعریف نکردم
لطفا مرا راهنمایی کنید
با تشکر
عکس pc1

در کامپیوتر 2 وقتی آیپی کامپیوتر 1 را میدم همون پنجره ی بالا میاد ولی در قسمت user name چیزی ننوشته
دوباره ویندوز عوض کردم
در هنگام استفاده از Remote Desktop ارور زیر را میده
Remote Desktop Disconnected
---------------------------
This computer can't connect to the remote computer.

Try connecting again. If the problem continues, contact the owner of the remote computer or your network administrator.
OK Help
در هنگام دادن ایپی از cmd دیگه اون پنجرهی یوزر و پسورد هم نمیاد و ارور زیر را میده
\\192.168.0.2\
No network provider accepted the given network path.
OK
لطفا مرا راهنمایی کنید من این سوال را در انجمن دیگری مطرح کردم ولی هیچکس پاسخی به من نداد
با تشکر

بالا