تقاضای کمک جهت ترک سیگار

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بارهاست ازهرراهی قصدترک سیگاررودارم ولی نمیشه حالاازبچه هایی که خودشون تجربه مشابه ای ازموفقیت خودیادورووریها دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند البته جسارت نباشه خواهشا" کسایی که خوشبختانه این مشکل رانداشته اند ازنصیحت خودداری وروشی اجرایی رو پیشنهادبدن . سپاسگذارخواهم شد.:cry:

*Essi*

اخراجی موقت
هرکسی تو زندگیش به یک چیزی اعتیاد داره.

اون اعتیاد میتونه سیگار باشه،میتونه تعصب باشه ، میتونه چت کردن باشه و...................

به نظر من یکبار بندازش تو جوب و دیگه سراغش نرو،به همین راحتی.

نیاز به راه حل های پیچیده نیست.

اگه هرکسی به خودش ایمان بیاره،همه اعتیادها کنار گذاشته میشوند.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
......

......

اون اعتیاد میتونه سیگار باشه،میتونه تعصب باشه ، میتونه چت کردن باشه و...................

ده باراین کاروکردم ونشد

amozeshi.com

عضو جدید

تایید میشه
آخه سیگار که اعتیاد نداره واسه چی ترکش برات مشکله ؟!
یه بار بگو نمی کشم نکش :D

Mr.Pouyan

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه چی میگم حالا شاید مسخره کنی..

اراده میخواد.. انصافا اگه اراده داشته باشی .. بتونی به خودت قلبه کنی ..
به طرز باور نکردنی میتونی مشکلتو حل کنی

اگه دو رو وریات سیگارین.. واسه شروع از اینها شروع کن.. فاصله بگیر..
واسه امتحان خودت هم ببین میتونی تو یه جمع سیگاری سیگار نکشی ..؟؟

اگه تونستی مطمئن باش موفق میشی . خودت بعدا به این نتیجه میرسی ;)

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.......

.......

تایید میشه
آخه سیگار که اعتیاد نداره واسه چی ترکش برات مشکله ؟!
یه بار بگو نمی کشم نکش :D
شاید فکر کنید این کارهارو نکدم ولی خداشاهده همشون رو امتحان کردم البته به جایی هم رسیده که هر سیگاری روکه میکشم احساس میکنم یه بلایی داره سرم میاد

Lu30Fer

عضو جدید
ساده ترین راه سیگار نکش;)
حداقل برای تفریح بکش ;)
شوهر عمم برای ترکش رفت سراغ قلیون;)
کلا بکشی چه عیبی داره مگه:redface:
ماربورو بکش :D
پیپ کشیدی؟

amozeshi.com

عضو جدید
شاید فکر کنید این کارهارو نکدم ولی خداشاهده همشون رو امتحان کردم البته به جایی هم رسیده که هر سیگاری روکه میکشم احساس میکنم یه بلایی داره سرم میاد

یه راه دیگه هم هستا
یه سیگار آشغال بگیر از آشغال ترین نوعی که میتونی یه جوری دلتو می زنه که اصلا نخوای طرفش بری اینم بدون این سیگار آشغال همون سیگاری هست که میکشی با این تفاوت که اونو توشو پر کردن از هزار جور اسانس و زهره مار

در ضمن تو محیطش نباش :smile: خوب ادمم سالمم اگه کنارش سیگار بکشن دلش می خواد یه نخم اون بکشه حتی اگه ..س دودش کنه :smile:

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
......

......

ساده ترین راه سیگار نکش;)
حداقل برای تفریح بکش ;)
شوهر عمم برای ترکش رفت سراغ قلیون;)
کلا بکشی چه عیبی داره مگه:redface:
ماربورو بکش :D
پیپ کشیدی؟
پیپ که وحشتناک بود قلیان هم سردرد واسم میاره کم کم دارم احساس میکنم مشکل عمیق تره جون تاهرچی خلاف عقایدو اصول اخلاقیم پیش میاد باید یکی روشن کنم فعلا" هم گره کور توی کارام افتاده که شده قوزبالای قوز شاید بگی توجیه ولی خدائیش توجیه نمیکنم

mezak

کاربر فعال
بارهاست ازهرراهی قصدترک سیگاررودارم ولی نمیشه حالاازبچه هایی که خودشون تجربه مشابه ای ازموفقیت خودیادورووریها دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند البته جسارت نباشه خواهشا" کسایی که خوشبختانه این مشکل رانداشته اند ازنصیحت خودداری وروشی اجرایی رو پیشنهادبدن . سپاسگذارخواهم شد.:cry:

توسط اینجانب تست شده است، خیالتون تخت جواب میده:

1- صبح وقتی بیدار شدی با خودت شرط می کنی که امروز تا شب سیگار نمی کشی.
2- در طول روز از شرطت مراقبت کن.
3- شب قبل از خواب با خودت روراست باش و به خودت نمره بده اگه نمرت بد شد سعی کن فردا بیشتر مراقب باشی.

چون خودتون تجربه ترک دارین میدونین که چند روز اول سخته ولی مطمئن باشید اگه هر روز به این روش عمل کنید می تونین مثل من دیگه لب به سیگار نزنین که هیچ از دودش ناراحت هم بشین:smile:

موفق باشید;)

mezak

کاربر فعال
منظورشون این بود که آخرین نخ سیگار یک پاکت رو نکش نیگرش دار:D

اهان فکر کنم شرطی شدم چون دوستمونم نوشته بود ببخشششششید!!!!!:D

باز به نظرم این کار درست نیست باید کم کم ولی کلاً بندازیش از زندگیت بیرون.;)

wasper

عضو جدید
یکی از رفیقام اینجوری ترک کرد.
قلیون هم مثل سیگار ضرر داره.و حتی اعتیاد هم داره.
فرق خوبی که هست این هست که قلیون هر جا نمیتونی بگشی.
یعنی شما سیگار را هر موقع حتی تو دانشگاه هم میتونی.
ولی فکر کن اگر قلیون بکشی باید بری یک سفره خونه ای جایی که اینکار را بکنی.
مثلا طرف دانشگاه بود .به نیکوتین احتیاج پیدا کرد.
پیش خودش میگفت که هر وقت کلاسم تموم بشه.میرم قلیون میکشم.
یعنی 5 ساعت فاصله می افتد.
قلیون چیزی هست که تنوع داره.
یعنی طعم های مختلفی وجود داره که برایتون جذب میشه.
مثلا شما لیمو یا نعنا بکشی هیچوقت اون سردرد را نداره.
اون هم 2 هفته اول هست.
قلیون هم نیکوتین را مثل سیگار تامین میکنه.
هیچوقت شما اخر شب یا دم صبح نمیتونی قلیون بکشی.
البته سعی کن هیچوقت قلیون را در خونه نکشی.برو تو سفره خونه بکش.
همین که خرجش زیاد تر هست.خودش مانع زیاد مصرف کردن قلیون میشه.
اگر مشروب میخوری.سعی کن جایی باشی که سیگار نباشه
ولی بهت توصیه میکنم راه قلیون را امتحان کنی.
یک 2 هفته تستش کن بهت خوب جواب میده.
همین رفیقم هم مثل تو بود و نمیتونست ترک کنه.
ولی الان شاید هفته ای 2 بار قلیون بکشه.اون هم برای حال کردن و دور هم جمع شدن

amiiinem

عضو جدید
کسایی که میگن ترکش کاری نداره گرفتارش نشدن.
ترک سیگار از ترک تریاک و شیشه و.. سخت تره.
اما باید به یه باوری برسی.
اگه به اون باور نرسی کار سخت تر میشه..
میرسه به ترک عادت.حالا یا باید معین کنی که تو هر چند روز یه نخ کم کنی
یا باید جایگزین کنی..
مثلا پیپ یا قلیون
اینا رو که هر جا نمی تونی بکشی
یا اینکه واسه خودت جریمه در نظر بگیری.به شرطی که خودتو جریمه کنی :D!
البته می تونی بسپاری به کس دیگه که جریمت کنه!!جریمه های سنگین :D
راستی یه سری چسب هست که اگه بخاطر اعصابت سیگار می کشی می تونی از اون چسبا استفاده کنی..
اگه هیچ کدوم از اینا جواب نداد، به ازای هر نخ کل بچه های تالارو باید 1 نخ شیتیل پیاده شی :D

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب فکر کنم جو اینجا بیشتر مردونست:cowboy:
خوب من خودم هیچوقت لب به سیگار نزدم، ولی چندتا سیگاریو ترک دادم:w40:

برا همین توصیه میکنم از یکی از دوستات که برات اهمیت داره و برای حرفاش ارزش قائلی کمک بگیری
جوری که لحظه به لحظتو کنترل کنه!
شاید پیش خودت احساس کنی یه جور اسارته یا اینکه غرورت نذاره به همه ی حرفاش گوش بدی!
ولی باور کن ارزششو داره :w16:

راستی یکم بیشتر درمورد اتفاقایی که در آینده برات پیش میاد تحقیق کن!
اولیش که مسلما خودتی و اینکه انقدر نفس تنگیت زیاد میشه که ممکنه یه شب تو خواب خفه شی:cry: ( البته دور از جون )
دومیشم اطرافیا و کسایی هستن که دوسشون داری
تصور کن چند سال دیگه اثر دود سیگارت روی دختر یا پسر کوچولوت باعث آلرژی میشه براش
که بعدا ممکنه به هر چیز مسخره ای آلرژی داشته باشه یا حتی تبدیل به آسم بشه:cry:
چون همونجور که میدونی اثرش روی اطرافیا بیشتره...
بعد فکر میکنی هر دفعه که بچت نفس تنگی میگیره چه حسی نسبت به تو داره؟؟؟

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوه یه چیز فوق العاده مهم رو یادم رفت بگم!
البته ایشالا که زود زود ترک میکنین سیگارو :cry:
ولی تا وقتی که ترک نکردین حتما هویج بخورین!!
تا حد خیلی زیادی از ضرر هاشو کم میکنه!
ولی زیاده روی در مصرف هویج هم باعث زرد شدنتون میشه:biggrin:
البته اینجوریم نیست که راحت سیگار و هویج رو در کنار هم مصرف کنین چون ضررش بیشتر از این حرفاست!

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم مقالش، حتما بخونیدش!

اینم مقالش، حتما بخونیدش!

كشف ارتباط سيگاري‌ها با هويج و سرطان ريه :

بسياري از ما هر روز از كنار سبزي فروشي محله‌مان مي‌گذريم بدون آنكه توجه خاصي به مواد غذايي داخل آن داشته باشيم.يا اينكه از روي عادت، گاهي اوقات چند قلم جنس مي‌خريم و با خودمان مي‌گوييم مگر سبزي‌ها هم خاصيتي دارند؟ به اعتقاد بسياري از ما، سبزي‌ها چندان مقوي نيستند بلكه گوشت و شير است كه به رژيم غذاييمان عطر و بوي ويژه‌اي مي‌دهد. شما هم اين طور فكر مي‌كنيد؟
هويج‌هاي مزاحم

جالب است بدانيد كه مطالعات نشان داده‌اند خوردن مرتب هويج به دليل بتاكاروتن بالايي كه دارد (در هر 100 گرم 5هزارو330 ميكروگرم ) مانع بروز سرطان مي‌شود. اين مطالعات نشان داده‌اند كه سرطان معده، ريه و حتي دهان و روده بزرگ در اين افراد به هيچ عنوان ديده نمي‌شود. به علاوه، تحقيقات نشان داده است كه اين سبزي از ابتلاي افراد سيگاري به سرطان‌هايي كه در اين گروه به دليل شيوه غلط زندگي، بيشتر ديده مي‌شود، جلوگيري مي‌كند.
بتاكاروتن در اين سبزي به عنوان ‌يك ضد سرطان‌ قوي شناخته شده است. همان طور كه بارها شنيده‌ايد، اين تركيب از بدن در برابر راديكال‌هاي آزاد محافظت كرده و از تشكيل توده‌هاي بدخيم جلوگيري مي‌كند. نتيجه تحقيق مهمي‌كه روي 30 هزار نفر در چين انجام شد، نشان داد افرادي كه به مدت پنج سال روزانه از اين سبزي استفاده كرده‌اند، 13 درصد كمتر از كساني كه چنين رژيمي ‌نداشتند، در معرض خطر مرگ ناشي از انواع مختلف سرطان‌ها بوده‌اند. مطالعات انستيتو بين‌المللي سرطان نشان داده كه ميزان بالاي‌ ‌بتاكاروتن هويج، عامل موثر ضد سرطاني بودن اين سبزي است. اين عنصر به ظاهر بي ارزش به دو‌ ‌صورت كمك خود را در اين زمينه اعمال مي‌كند: ابتدا به عنوان آنتي اكسيدان بر ضد راديكال‌هاي آزاد اكسيژن كه به تغييرات سلولي و در نتيجه سرطان منجر مي‌شوند، عمل مي‌كند و دوم اينكه بتاكاروتن به سيستم ايمني كمك مي‌كند تا با توليد سلول‌هاي كشنده‌ ‌طبيعي، به جنگ سرطان و ديگر بيماري‌ها بروند. به نظر مي‌رسد‌ ‌كه نيم تا يك فنجان هويج، خطر ابتلا به سرطان در افراد سيگاري حتي آنهايي كه بسيار‌ ‌زياد سيگار مي‌كشند را تا 50 درصد كاهش مي‌دهد. بتاكاروتن هم‌چنين به عنوان ضد سرطان در ديگر سرطان‌ها از سرطان‌معده گرفته تا سرطان پروستات در مردان نيز عمل مي‌كند. درضمن، در مطالعه‌اي در بلژيك كه در آن 3669 نفر مرد و زن شركت داشتند، مشخص شد كه مصرف سبزي‌ها خطر ابتلا به سرطان كولون را كاهش مي‌دهد و نيز سبزي‌هايي با فيبر زياد مثل هويج، خطر ابتلا را 24 درصد كاهش مي‌دهد.
تقويت در سيستم ايمني
تحقيقات نشان داده‌اند، هويج موجب تقويت سيستم ايمني بدن مي‌شود، به اين ترتيب كه با تقويت سيستم ايمني بدن، فرآيند پيري را كند مي‌كند.
سيستم ايمني بدن بعد از 40 سالگي به تدريج شروع به از دست دادن قدرت خود در مبارزه با بيماري‌ها مي‌كند اما برخي مواد مغذي‌ ‌خاص مي‌توانند اين وضع را تغيير دهند. در تحقيقي در كانادا، 50 نفر از افراد بالاي 65 سال روزانه مكمل غذايي (قرص‌هاي تقويتي) بتاكاروتن و ويتامين E دريافت كردند. سرعت بهبودي اين افراد نسبت به افراد ديگري كه اين رژيم را نداشتند فوق‌العاده بالا بود‌ ‌زيرا طي زمان، ميزان وقوع سرماخوردگي با ويروس آنفلوانزا و ديگر عفونت‌ها در اين افراد نسبت به كساني كه مكمل غذايي دريافت نكرده بودند، نصف بود. اگر اين افراد مبتلا به بيماري‌ ‌مي‌شدند، بسيار سريع‌تر از ديگران بهبود پيدا مي‌كردند.
كاهنده چربي خون
يكي ديگر از خواصي كه به هويج نسبت مي‌دهند آن است كه كلسترول خون را كاهش داده و به كنترل چربي خون كمك مي‌كند. حتماً مي‌پرسيد چرا؟ هويج حاوي مقادير فراواني پكتين است، پكتين فيبر قابل حلي بوده كه مي‌تواند كلسترول خون را تا ميانگين 11 درصد كاهش دهد. به علاوه اين فيبر موجب جلوگيري از بروز يبوست نيز مي‌شود. مطالعات نشان داده است، خوردن دو عدد هويج در روز ميزان كلسترول خون‌ ‌را پايين مي‌آرود‌.‌ از اين رو، براي كساني كه سابقه حملات قلبي دارند اين سبزي يكي از بهترين‌هاست. در مطالعه‌اي ديده شده است ميزان كلسترول در پنج نفر كه سنين آنها بين 25تا41 سال بود و روزانه 30 گرم هويج خام مصرف مي‌كردند، اندازه گيري شده و بعد از مدت سه هفته، دوباره اين ميزان كنترل و مشخص شد كه ميزان كلسترول كاهش پيدا كرده است. از آنجايي كه كلسترول زياد يك عامل مهم در بيماري قلبي به حساب مي‌آيد بنابراين هويج را در برنامه غذاهاي خود قرار دهيد.
بازسازي رگ‌ها
گروهي از محققان سوئدي به تازگي دلايل بيشتري براي استفاده از سبزي‌هاي ريشه‌اي ارائه كرده‌اند. آنها به اين نتيجه رسيده‌اند كه سبزي‌هاي ريشه‌اي تاثير به‌سزايي در كاهش ميزان حمله‌هاي قلبي به خاطر پايين آوردن ميزان كلسترول دارند. اين تحقيقات مشخص كرد كه دو عامل مهم در بازسازي سلول‌هاي رگ نقش دارند كه شامل )PAI( پلاسمينوژن اكتيوتور اين هبيتور و تيشو پلاسمينوژن آكتيوتور (در بررسي‌ها اين دو ماده به طور كلي نگهدارنده يكديگرند مي‌باشد. ولي چند سال قبل محققان متوجه شدند كه مردمي‌كه داراي ميزان بالايي از PAI باشند، بيشتر مستعد ابتلا به حملات قلبي هستند. با اين نظريه، محققان سوئدي تحقيقي روي 290 زن و مرد با ميانگين سني 30 تا 60، از نظر ميزان 1PAI- روي نوع غذا انجام دادند كه نتيجه بررسي بسيار شگفت‌انگيز بود. به اين ترتيب كه بيشتر سبزي‌هاي ريشه‌اي مثل هويج كه مورد استفاده مردم است، بيشتر افزايش دهنده TPA و كمتر افزايش دهنده PAI بود. نتيجه بررسي‌هاي نشان مي‌دهد كه افرادي كه شش بار يا بيشتر از سبزي‌هاي ريشه‌اي (خام يا پخته) در هفته استفاده مي‌كنند كمتر دچار حملات قلبي مي‌شوند.
ديابتي‌ها هويج نخورند
تا به حال از خودتان پرسيده ايد كه چرا در هنگام لا‌غر شدن هويج حذف مي‌شود؟
جالب است بدانيد كه اين سبزي به دليل انديس گلايسمي‌ بالايي كه دارد براي شما ممنوع است. نه تنها براي شما بلكه براي همه بيماران مبتلا به ديابت. زيرا انديس گلايسمي ‌بالا به اين معناست كه با خوردن اين غذا قند خون به يك‌باره به شدت بالا مي‌رود و بدن را تحريك مي‌كند كه انسولين ترشح كند تا اين هورمون موجب روانه كردن قندها به داخل سلول‌ها شود تا قند خون به حد ثابت خود بازگردد. به اين ترتيب نياز به انسولين را در شما افزايش مي‌دهد. به اين دليل است كه حتي پخته آن نيز براي شما توصيه نمي‌شود و بهتر است از ساير سبزي‌هاي استفاده كنيد.
ولي در آخر به شما توصيه مي‌كنيم كه هر روز دو يا سه عدد هويج خام تازه يا كمي‌پخته شده را در يكي از وعده‌هاي غذايي‌تان ميل كنيد. البته اين را هم به ياد داشته‌ ‌باشيد اگر مدت زماني طولاني ميزان فراواني هويج بخوريد ممكن است به خاطر زياد بودن‌ ‌بتاكاروتن آن، پوست‌تان ته رنگ زردي پيدا كند. نگران نباشيد ضرري ندارد. به زودي با كاهش تعداد هويج‌هايي كه مي‌خوريد به رنگ اوليه باز خواهد گشت‌

!mehd

عضو جدید
داداشم نمیخوام بزنم تو ذوقت

ولی سیگار مرخصی داره نه ترک مگه اراده قوی داشته باشی یا معجزه شه
:w18::w18::w18::w18::w18::w18: