⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nasrin_arch

عضو جدید
بچه ها من این هفته به معنای واقعی به هم ریختم! ینی اصلا سابقه نداشت دفتر برنامه ریزی من سه روز پشت سر هم خالی باشه:cry:.....این خواب غفلته؟چیه؟!از خودم بدم میاد. :crying2:

ارزویا چند روزه نیستیا . بیدار شو دختر . نخواب بیدار شو . این از خواب غفلتم گذشتاااااا . کجایی ؟ :smile:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من این هفته به معنای واقعی به هم ریختم! ینی اصلا سابقه نداشت دفتر برنامه ریزی من سه روز پشت سر هم خالی باشه:cry:.....این خواب غفلته؟چیه؟!از خودم بدم میاد. :crying2:

هیچکدوم :smile:استراحت بوده :biggrin:نخسته پهلوون ...استارتو بزن پر انرژی تر:)

atp2

عضو جدید
به به دوباره امد فصل بهااریییییییییییییی بلبل چقد میخونهههههههه با بی قراریییییییییییییی (با صدای اقای مجری فرض کنین : )))
بچه ها سلام خیلی هوا خوبه بهاریه بهاری منم شادم دو روز واسه خودم تو خونه ول چرخیدم البته خودم نخواستم که نخونم و برنامه ی استراحت نبود ، اعصابم با دیدن کتاب میریخت به هم و اصلا گیرایی و کشش حتی یک صفحه خودندم نداشتم واقعا ، محل ندادم به کتاب فقط ممورایز اونم چون تو گوشیم بود میحواستم جلو بزنم از دوستای تو ممورایزم : ))))): ) بعد دو روز تعطیلی درس که واقعا لازم بود ، اومدم دوباره استارت بزنم شنبه رو با کتاب غرب مسعود ( سالهاست دارم میخونمش چراا تموم نمیشه :| هنوز نصفم نشده :| ) با کتاب باغ روحانی ، درس بحونین و به مغزتون که الان بعضیافک کنم بیشتر از 6 ماهه دارن میخونن استراحت بدین قفل نشه یهو
ارزویا جون خواب نیست ، این عین بیداریه : نشون میده که طبیعی هستی و مدت زیادیه داری درس میخونی، حداقل دو ماه پشت هم :| مغز نمیپوکه آیا؟ میپوکه قطعا :*
موفق باشین دوستان

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سپیده جان
آی گفتی . هر از گاهی یک روز کلا قید درس رو زدن واقعا میچسبه
بزنی از خونه بیرون . پیاده روی . بازار گردی . خرید و ...
خیلی خوبه ههههههههههههههههههههههههههههههه
:evil::w18::biggrin:

قسمت خریدو خیلی خوب اومدی. منم مثل ارزو شدم اما واقعا طبیعیه اونم واسه من که تنهاام :(
اما بعد از یکی دوروز دوباره ادم حالش خوب میشه
ایشاا... همگی چند ماه دیگه بیاید از رتبه های تک رقمی و دورقمیتون بگید
امیدوارم همیشه باانرژی درس بخوونید
:w16::w10::w40::w10:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به دوباره امد فصل بهااریییییییییییییی بلبل چقد میخونهههههههه با بی قراریییییییییییییی (با صدای اقای مجری فرض کنین : )))
بچه ها سلام خیلی هوا خوبه بهاریه بهاری منم شادم دو روز واسه خودم تو خونه ول چرخیدم البته خودم نخواستم که نخونم و برنامه ی استراحت نبود ، اعصابم با دیدن کتاب میریخت به هم و اصلا گیرایی و کشش حتی یک صفحه خودندم نداشتم واقعا ، محل ندادم به کتاب فقط ممورایز اونم چون تو گوشیم بود میحواستم جلو بزنم از دوستای تو ممورایزم : ))))): ) بعد دو روز تعطیلی درس که واقعا لازم بود ، اومدم دوباره استارت بزنم شنبه رو با کتاب غرب مسعود ( سالهاست دارم میخونمش چراا تموم نمیشه :| هنوز نصفم نشده :| ) با کتاب باغ روحانی ، درس بحونین و به مغزتون که الان بعضیافک کنم بیشتر از 6 ماهه دارن میخونن استراحت بدین قفل نشه یهو
ارزویا جون خواب نیست ، این عین بیداریه : نشون میده که طبیعی هستی و مدت زیادیه داری درس میخونی، حداقل دو ماه پشت هم :| مغز نمیپوکه آیا؟ میپوکه قطعا :*
موفق باشین دوستان
بدجورم جلووو زدی من هرچی میخونم بهت نمیرسم :surprised:
الانم دو روزه گوشیم خراب شده نمیتونم ممرایز بخونم...مثل معتادی شدم که مواد بهش نرسیده :huh::crying2:

atp2

عضو جدید
بدجورم جلووو زدی من هرچی میخونم بهت نمیرسم :surprised:
الانم دو روزه گوشیم خراب شده نمیتونم ممرایز بخونم...مثل معتادی شدم که مواد بهش نرسیده :huh::crying2:

: )))))))))))))) عزززززژزززززیزم شما باعث پیشرفت من در تمرین زبان شدی، تا حالا تو عمرم اینقد انگیزه جلو زدن نداشتم از اون مغز های بنفشم دوست داشتم بشم خیلی رقابت جذابیه خدایی بیا همیشه این رقابت رو ادامه بدیم سپیده جون :w40:
منم امروز سه عدد کلمه خوندم : ))))

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونای بهتر از گلم
...خوبین؟:gol:......بچه ها لطفا همون اندازه که به فکر درس خوندن هستین مواظب سلامتیتون باشین. آدم وقتی دور از جون همه مریض میشه تنها آرزویی که از خدا می خواد به دست آوردن دوباره سلامتیشه....من شدیدا مریض شدم البته الان یکم بهترم خدا رو شکر،چن روزه نخوندم، واقعا نمیدونم فردا میتونم درس بخونم یا نه ولی سعی میکنم خودمو برسونم دیگه. در ضمن افکار منفی ذهنی یه جورایی آدم و سوق میده به سمت بیماری های جسمی پس لطفا با انرژی درس بخونین و شاد باشین

پ.ن: ممنونم به خاطر پستای قشنگتون بچه ها
، فقط ببخشید دیگه، چشام قیری ویری میره نمیتونم زیاد به مانیتور زل بزنم وگرنه دونه دونه پستاتونو جواب میدادم:redface:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
: )))))))))))))) عزززززژزززززیزم شما باعث پیشرفت من در تمرین زبان شدی، تا حالا تو عمرم اینقد انگیزه جلو زدن نداشتم از اون مغز های بنفشم دوست داشتم بشم خیلی رقابت جذابیه خدایی بیا همیشه این رقابت رو ادامه بدیم سپیده جون :w40:
منم امروز سه عدد کلمه خوندم : ))))
حتما....من که عاشق زبان خوندنم....فعلا که گوشیم خرابه رفته تعمیر درست شه ازت جلو میزنم :w07:

• Like
واکنش ها: atp2
سلام بچه ها یکی پرسیده بود که دیگه وقت نیست واسه ثبت نام ارشد خواستم بگم واسه کسایی که نتونستن ثبت نام کنن اسفند میتونن ثبت نام کنن

مشاهده پیوست 254608
معلومه آدم نکته سنجی هستین من که ثبت نام کردم اما اگه دوستانی بودن که ثبت نام نکرده باشن بهشون میگم

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز اصلا درس نخوندم...حتی نیم ساعت :w09:
یه بنده خدایی فردا تحویل پروژه داره کل روز داشتم بهش کمک میکردم...به نظرتون به عنوان ثوابش خدا واسه امروزم چند ساعت درس حساب میکنه؟؟؟:w07:

atp2

عضو جدید
سلام منم امروز فقطططط زبان خوندم و همه کلماتمو یه دور ریوویو کردم بعد یه سری لغت تازه خوندم ، بعد میدونین چی شد؟ اپدیت نشد تو سایتش، گفتم لاگ اوت کنم ، بعد اومدم بیرون دیگه نتونستم لاگ این شم ، بعد از یک ساعت تلاش گفتم یه ممورایز دیگه دانلود کنم تو اون لاگ این شم ، و از اونجایی که اپدیت نشده بو تو ی سایت که نمیدونم چرا واقعا، همه کلماتی که امروز و دیدوز خوندم سابیده شد به الک ، و کلمه جدید نمیاره تا دوباره اون ها رو نخونم : ( فاجعه این است : :)eek::surprised:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلاااام دوست جونا اشکال نداره فردا میخونیییین :gol::gol::gol::gol::gol:
atp ! بری توو سایتشم نمیشه؟! من اپلیکیشنشو ندارم همیشه با لپتاپم از توو سایت میخونم و هر level که بخوام خودم رو میتونم برم و بخونم! :surprised:
من بعد از کلی روز تنبلی، امروز 6 ساعت خوندم :| امیدوارم بهتر بشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز اصلا درس نخوندم...حتی نیم ساعت :w09:
یه بنده خدایی فردا تحویل پروژه داره کل روز داشتم بهش کمک میکردم...به نظرتون به عنوان ثوابش خدا واسه امروزم چند ساعت درس حساب میکنه؟؟؟:w07:

سلام منم امروز فقطططط زبان خوندم و همه کلماتمو یه دور ریوویو کردم بعد یه سری لغت تازه خوندم ، بعد میدونین چی شد؟ اپدیت نشد تو سایتش، گفتم لاگ اوت کنم ، بعد اومدم بیرون دیگه نتونستم لاگ این شم ، بعد از یک ساعت تلاش گفتم یه ممورایز دیگه دانلود کنم تو اون لاگ این شم ، و از اونجایی که اپدیت نشده بو تو ی سایت که نمیدونم چرا واقعا، همه کلماتی که امروز و دیدوز خوندم سابیده شد به الک ، و کلمه جدید نمیاره تا دوباره اون ها رو نخونم : ( فاجعه این است : :)eek::surprised:

atp2

عضو جدید
سلاااام دوست جونا اشکال نداره فردا میخونیییین :gol::gol::gol::gol::gol:
atp ! بری توو سایتشم نمیشه؟! من اپلیکیشنشو ندارم همیشه با لپتاپم از توو سایت میخونم و هر level که بخوام خودم رو میتونم برم و بخونم! :surprised:
من بعد از کلی روز تنبلی، امروز 6 ساعت خوندم :| امیدوارم بهتر بشه

نه : ((((((( دوباره دارم میخونمشون که فردا کلمه جدید باشه : (((((((((
مرسی آره باید فردا بخونم : ( لعنت به تکنولوژی ،

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
عریز منم راهنمایی میکنین چطوری میخونین /؟
از بازار نرم افزار memrise رو برای اندروید دانلود کنید و رو گوشیتون نصب کنید (یا وارد سایت www.memrise.com بشید) بعد با ایمیلتون ثبت نام کنید....بعدش بین کورس هایی که داره هرکدوم رو که میخواین انتخاب کنید.مثل 504 یا تافل...بعدم به راحتی میتونید کلمات رو بخونید :)

atp2

عضو جدید
دوستان من پیامم رو حذف کردم,جواب بی احترامی بعضی ها رو هم نمیدم چون اصلا دوست ندارم کسی رو ناراحت کنم و جو متشنج بشه
از ته قلبم دعا میکنم همتون تو کنکور بهترین نتیجه رو بگیرین.خرداد سال دیگه هی واسه هم از این شکلک ها بذاریم :w23::w32::w33::w40:

شهریور دیگههههه ، اسکیس رو حساب نکردی دوستم : )

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کنکوری!! ضمن خسته نباشد و ارزوی موفقیت برای کلیه دوستان در ازمون 95! از دوستان گل یه خواهشی دارم اگر کسی سوالات و پاسخ تشریحی ازمون 93 و 94 رو چه سراسری و و چه ازاد در دسترش هست برای بنده پیام خصوصی کنه یا همین جا محبت کنه پیوست کنه با تشکر فراوان:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

saratanha

عضو جدید
بچه ها من امشب حس بدی دارم تازه فهمیدم دی ماه شده و فکر میکنم خیلی عقبم درسایی که تا الان خوندمو میزارم نظرتون بگین تاریخ ها کامل نیا وزارعی و بانی مسعود و سبک شناسی پیرنیا ...از دروس فن دارم جزوات طباطبایی میخونم الان جزوه تکمیلیشو هنو تموم نکردم و تا اینجا انگار هیچی یادم نیست...تنظیم شرایط هم فقط فیزیک2 قیابکلو و جلد5 عصرکنکاش مهرماه کتاب سلطاندوست خوندم که الان فراموشم شده کلا...زبان هم 504 هنوز تموم نشده با این وضعیت فکر میکنم ادامه ندم بهتره خیلی دارم کند پیش میرم میشه نظرتونو بگید ....

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
من کلاس 504 رو با این روش رفتم.ولی برام مفید نبود.شاید علتش اینه که چند درس رو خونده بودم.و فکر کنم بیشتر برای کسایی خوبه که هم حافظه خوبی دارند و هم زبانشون متوسط یا کمت از متوسطه...
روش کدینگ رو حتما شنیدین.جستحو کنید فایل های تصویریش هم هست.مثال:
surgery

مترادف : anatomy
کدینگ و تصویرسازی: سر+جری =وقتی سرت جر میخوره چکارش میکنن و کجا عملش میکنن؟!​
معنی : جراحی/اتاق عمل/عمل جراحی

caution

مترادف : precaution
کدینگ لغت :کاشان! بچه جون دارم هوشیارت میکنم رفتی کاشان احتیاط کن !​
معنی : احتیاط/هوشیار کردن

seclude

مترادف : divide/separate
کدینگ و تصویرسازی : سه کیلو دلمه جدا کردم خریدم!!​
معنی : جدا کردن/مجزا کردن/منزوی کردن

cursory

مترادف : perfunctory
کدینگ لغت : تلفظ لغت میشه کِرسِری و این لغت خیلی به سَرسَری نزدیکه!!​
معنی : سرسری، از روی سرعت و عجله

alimony

مترادف : alimony
کدبندی1 : المانی !! دقت کردین المانی ها اصلا نفقه نمیدن؟؟​
ali + money کدبندی 2 : علی پولش زیاده ولی نفقه نمیده !​
معنی : نفقه

capricious

مترادف : flighty
کدبندی و تصویرسازی :کبری + شیث​
ازدواج کبری و شیث فقط هوس بازی بود و دلیلش هم دمدمی مزاجی بودنشونه !​
معنی : هوس باز/دمدمی مزاج

entourage

مترادف : surrounding/attendance
کدبندی لغت : این + تورج​
این تورج معلوم نیست چند نفر دوست و اشنا داره و محیطی که میگرده چجوریه!!​
معنی : محیط/اطرافیان

bawdy

مترادف : ugly
کدبندی : کلمه ی body رو در نظر میگیریم ! درسته که ادم بدنشو به بقیه نشون بده ؟؟؟ بدن=body
(بدنشو) به بقیه نشون بده؟؟؟!؟نه نه نه زشته و کسی که این کارو بکنه هرزست!!!

معنی : هرزه/زشت

capitulate

مترادف : succumb
کدینگ لغت : فکر کن تو کشتی بهتون حمله بشه به کاپیتان میگن
capi (captain) too late (کاپیتان خیلی دیر شده باید تسلیم شی)

معنی : تسلیم شدن/سر سپردن

gambol

مترادف : bound
کدینگ و تصویرسازی : تلفظش رو نگاه بنداز و بخون گامبو!!!!
خوب افراد گامبو جست و خیزشون کمه دیگه شما فکر کن یه ادم گامبو میبینی که خیلی ورجه وورجه میکنه!!

معنی : جست و خیز /ورجه وورجه کردن

shatter

مترادف : minify
تصویرسازی ذهنی :رفتم نونوایی یکی بی نوبت اومد نون بگیرم شاطر​
قاطی کرد زد همه چی رو خورد و داغون کرد (shatter)​
معنی : خورد کردن/داغون کردن/شکستن

keep off

مترادف : keep off
کدینگ لغت : رفتی بیرون کیفت رو از کیف قاپ حفظ کن !!​
معنی : نگه داشتن / حفظ کردن

lackluster

مترادف : lightless
کدینگ لغت : lack+ luster خوب اگه خونتون لوستر نداشته باشه تاریک و بی نور و بی فروغ خواهد بود !

معنی : بی فروغ /بی نور/ تاریک

postpone

مترادف : delay / put off/ deffer
کدبندی لغت : پُست ِ پونه ب تعویق افتاد !!
معنی : به تعویق افتادن/عقب انداختن

fulsome

مترادف : abundant
تصویرسازی و کدبندی : این لغت رو کافیه به این صورت بخونیم full+some = full of something
که به راحتی معنیش در ذهن تثبیت میشه!

معنی : فراوان / مفصل

aversion

مترادف : incompatibility
کدینگ و تصویرسازی : دقت کردین اولین ورژن از ویندوز یا فتوشاپ یا هر برنامه ای که میاد با همه چی ناسازگاری داره ؟!! به همین دلیل من نفرت دارم از اولین ورژن
aversion=اولین ورژن

معنی : ناسازگاری / نفرت / تنفر

jealous

مترادف : invidious
کدبندی و تصویرسازی ذهنی : ژیلاست !
خیلی حسوده خودت که میشناسیش !

معنی : حسود

bachelor

مترادف : unmarried , unwed
کدبندی و تصویرسازی : بچه لر!
بچه لره مجرد بود با این که لیسانس داشت

معنی : مجرد

absorb

مترادف : assimilate
کدبندی لغت : اب +سرب
اب سرب رو به خودش جذب میکنه

معنی : جذب کردن،فرو بردن

vigor

مترادف : strength , activity
کدینگ لغت : فیگور
اونایی که فیگور میگیرن زورشون زیاده!

معنی : قدرت،نیرو،زور

Eminent

مترادف : of outstanding reputation
کدبندی و تصویرسازی ذهنی : امینم خواننده!
امینم خواننده معروفیه

معنی : معروف،مشهور

Abound

مترادف : existing in great number
کدبندی و تصویرسازی : یه باند !!
تعدادشون خیلی زیاده یه باندن !

معنی : فراوان،زیاد بودن

Annals

مترادف : historical records
کدبندی لغت :انالیز !
تاریخچه و سالنامه تو همیشه انالیز کن!

معنی : تاریخچه، سالنامه

Drudgery

مترادف : dull, difficult work
کدینگ 1 : توی کارهای سخت لباسات جرواجره
کدینگ 2: درودگری کار خیلی سختیه!

معنی : خرحمالی،کار سخت و طاقت فرسا

Implore

مترادف : Beg for assistance
کدبندی و تصویرسازی ذهنی : این پلو رو بده بمن خواهش میکنم !!

معنی : التماس کردن ،خواهش کردن

Accost

مترادف : To greet first
کدینگ لغت :عکاس همیشه میخواد مورد خطاب قرار بده مردم رو!!

معنی : مورد خطاب قرار دادن

Felon

مترادف : criminal
کدبندی لغت : فلان !
فلان فلان شده جانی و گناهکاره !!

معنی : جانی، گناهکار

Loathe

مترادف : despise
کدبندی و تصویرسازی ذهنی : لوس !
از ادمهای لوس متنفرم !

معنی : تنفر داشتن از ، متنفر بودن

dupe

مترادف : an easily fooled person
کدبندی لغت: تیوپ !
افراد ساده توی استخر رو میزارن توی تیوپ و پرتشون میکنن تو اب
معنی : ساده دل ، گول خور

mundane

مترادف : Earthly
کدینگ و تصویرسازی : موندنی !!
از شکل ظاهری لغت هم میشه تشخیص داد و موندنی خوند این لغت رو !

معنی : دنیوی ، ماندگار

abjure

مترادف : abstain from, renounce
کدینگ 1 : ابجورو ترک کردی ؟! سوگندت رو شکستی ؟!
کدبندی2: اب+جور
مگه جور درمیاد اب رو ترک کنی ؟!

معنی : ترک کردن ، سوگند شکستن

من سال 91کلاس کدینگ موسسه دکتر آموخته رو رفتم.فوق العاده بود ولی با روش من جور نبود...

واستاد راضی نبودند جایی ارائه بشه .من هم این متن ها و از نت گرفتم.متن های ایشون خیلی بهتر بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

architectm.f

عضو جدید
سلام دوستان خسته نیاشید همگی . خدا قوت ...
سارا جان با توجه به مطالبی که خوندی شما خیلییی از من جلوتری .:w05: باید بدونی این شرایطی که ازش صحبت میکنی عادیه یعنی در مواقعی ادما فک میکنن چیزایی که خوندن یادشون نیست مطمئنا با مرور حل میشه :w16: یا اینکه حس کنی کلی مطالب هست که باید بخونی و تو خیلیی عقبی مطمئنا حس خوشایندی نیست اما نباید باعث شه که قدمات سست شن ! و اینهمه تلاشی که کردی و وقتی که گذاشتی رو نادیده بگیری .:w29: هر موفقیت بزرگی نتیجه ی هزاران تلاش کوچیک و عادیه ! اگه اوضاع اونجوری که باید پیش نمیره تغییرش بده ... و تو مطمئنا میتونییی .:w11:
امیدوارم همگی موفق باشیم :w33:

آخرین ویرایش:

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بازار نرم افزار memrise رو برای اندروید دانلود کنید و رو گوشیتون نصب کنید (یا وارد سایت www.memrise.com بشید) بعد با ایمیلتون ثبت نام کنید....بعدش بین کورس هایی که داره هرکدوم رو که میخواین انتخاب کنید.مثل 504 یا تافل...بعدم به راحتی میتونید کلمات رو بخونید :)
ممنونم زیااااد

saratanha

عضو جدید
سلام دوستان خسته نیاشید همگی . خدا قوت ...
سارا جان با توجه به مطالبی که خوندی شما خیلییی از من جلوتری .:w05: باید بدونی این شرایطی که ازش صحبت میکنی عادیه یعنی در مواقعی ادما فک میکنن چیزایی که خوندن یادشون نیست مطمئنا با مرور حل میشه :w16: یا اینکه حس کنی کلی مطالب هست که باید بخونی و تو خیلیی عقبی مطمئنا حس خوشایندی نیست اما نباید باعث شه که قدمات سست شن ! و اینهمه تلاشی که کردی و وقتی که گذاشتی رو نادیده بگیری .:w29: هر موفقیت بزرگی نتیجه ی هزاران تلاش کوچیک و عادیه ! اگه اوضاع اونجوری که باید پیش نمیره تغییرش بده ... و تو مطمئنا میطونییی .:w11:
امیدوارم همگی موفق باشیم :w33:[/QU

ممنون عزیزم اره همینطوره ک میگی فکر میکنم هنوز خیلی مطلب هست که نخوندم یه مدت یه هفته هم هست که یخاطر شرایطی که واسم تو خونه پیش اومده ازدرس یکم فاصله گرفتم همین باعث استرسم شد...عزیزم امیدوارم شما و همه دوستان که تلاش میکنن نتیجه زحماتامونو ببینیم... همگی موفق باشیم:w11::w14::w32::w27:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من این روش کدینگ زیاد جالب نیست...چون باعث میشه لغت ها با واسطه حفظ بشن یعنی وقتی کلمه رو میبینیم به جای اینکه بلافاصله معنیش رو به خاطر بیاریم اول داستانش یادمون میاد و بعد معنیش! البته این نظر منه شاید برای بعضی ها مفید باشه
بهترین راه یادگیری کلمات همون تمرین و تکراره حالا یا روش ممرایز یا لایتنر یا روش های مشابه.اینجوری معنی کلمه تو حافظه بلند مدت حک میشه و به محض دیدن کلمه معنیش میاد تو ذهنمون,این دقیقا همون چیزیه که سر جلسه کنکور بهش نیاز داریم چون قسمت کلوز تست و ریدینگ ها به اندازه کافی وقت گیر هستند باید تو قسمت واژگان تو زمان صرفه جویی کنیم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.