۶ قدمی که برای فعالیت در شبکه های اجتماعی باید بردارید !

amirali_r

کاربر فعال
کار در شبکه های اجتماعی اقدامی نیست که بتوان به سرعت و بی دقت آن را راه اندازی و در آن فعالیت کرد بلکه یک استراتژی پیوسته و مدام و پروسه ای زمان بر است که در آن ارتباطات ساخته می شود.
امکان پیش بینی نتایج فعالیت در شبکه های اجتماعی وجود ندارد اما می توانیم در این مقالات به شما بگوییم که چگونه فعالیت در شبکه های اجتماعی را شروع کنید تا اتفاق ناگواری برای شما پیش نیاید.

این ۶ قدم را دنبال کنید تا بتوانید به مسیرتان ادامه دهید:
۱- اهداف خود را مشخص کنید.
چه کسانی ممکن است به محصولات و یا خدمات ارائه شده شما تمایل داشته باشند؟ چه منطقه جغرافیایی را مورد هدف قرار می دهید ؟ چه مهارتها و صنعت مشخصی برای خود تعیین کرده اید؟ زمانی را برای تعیین آنها اختصاص دهید. برای اینکه بتوانید راه خود را از میان این هرج و مرج موجود هموار سازید، تعیین این مسایل برای فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار ضروری هستند. اهدافتان را در نظر بگیرید و ببینید که می خواهید برروی شبکه های اجتماعی چه چیزهایی را پیاده سازی کنید.
۲-کانل یا کانالهای شبکه های اجتماعی تان را تعیین کنید.
در ابتدا کانال های شبکه های اجتماعی را که در حال حاضر استفاده می کنید را در نظر بگیرید و ببینید که چگونه می توان از آنها استفاده کرد تا مخاطبان مورد هدفتان را پیدا کنید. مثلا چنانچه کاربر twitter هستید چند مورد را درقسمت جستجو تایپ کنید و یا اینکه هشتک معروف گروه هدفتان را جستجو کنید. لیستهایی را تهیه کنید و ببینید که در آنها چه چیزهایی توییت می شود.
اگر تاکنون فعالیت در شبکه های اجتماعی نداشتید اصلا نترسید. لازم است که مقداری تحقیق انجام دهید و ببینید که مخاطبان مورد هدفتان بیشتر زمانشان را در کجا صرف می کنند. علاوه بر این می توانید کلمات کلیدی کانالهای شبکه های اجتماعی را جستجو کنید و مکالمات آنها را مشاهده فرمایید. اگر به اندازه کافی تلاش کنید خواهید فهمید باید از کجا شروع کنید.

۳-برای فعالیت در شبکه های اجتماعی لازم است پروفایل خود را به حالتی کارآمد درآورید.
پروفایلهای اجتماعیتان را به روز و تکمیل نگهدارید. عکسهای قرارداده شده تان به روز بوده و مشخصات تماس دقیقی را قرار دهید. تا جایی که امکان دارد پروفایلهایتان را تکمیل کنید و در این صورت مخاطبانتان حتی قبل از اینکه شماراببینند حس میکنند که شما را میشناسند و به شما اعتماد می کنند.

منبع: www.minikar.com
 
بالا