یک سوال از کاربران Minitab

aminaghta

عضو جدید
سلام دوستان خوبید؟دوستان شما فرق بین کاری که گزینه Display Descriptive Statistics با Store Descriptive Statistics میکنه چیه؟؟؟؟هر دو گزینه تو مسیر Stat و سپس Basic Statistics هستند.....مرسی

fmosif

عضو جدید
سلام دوستان خوبید؟دوستان شما فرق بین کاری که گزینه Display Descriptive Statistics با Store Descriptive Statistics میکنه چیه؟؟؟؟هر دو گزینه تو مسیر Stat و سپس Basic Statistics هستند.....مرسی

علیک سلام
همونطور که گفتید هر دو دستور مسیر یکسانی دارند. از Display Descriptive Statistics برای بدست آوردن اطلاعات کلی از داده ها استفاده می شه ( مثلا میانگین ، انحراف معیار، تعداد داده های گم شده و چارک ها و ... رو می تونید با این دستور محاسبه کنید) در ضمن می تونید در صورت نیاز از قسمت گراف هیستوگرام های مدنظرتون رو ترسیم کنید. در این صورت نتیجه در صفحه ی session نمایش داده می شه و جایی ذخیره نمی شه . اگر شما از دستور Store Descriptive Statistics برای محاسبه استفاده کنید ، نتایج محاسبات دیگه در صفحه ی session نمایش داده نمی شوند بلکه به صورت ستونی در Worksheet فعال ذخیره می شند.

aminaghta

عضو جدید
مرسی دوست عزیز....یه سوال دیگه که دارم در زمینه رگرسیون هست ...مفهوم "تعیین وجود چند هم خطی" تو رگرسیون چیه که از طریق Variance inflation factors تو مسیر Stat-Regression-Regression-Option میشه تو داده ها استفاده کرد...ممنون میشم یه توضیح کلی بدین

aminaghta

عضو جدید
مرسی دوست عزیز....یه سوال دیگه که دارم در زمینه رگرسیون هست ...مفهوم "تعیین وجود چند هم خطی" تو رگرسیون چیه که از طریق Variance inflation factors تو مسیر Stat-Regression-Regression-Option میشه تو داده ها استفاده کرد...ممنون میشم یه توضیح کلی بدین

دوستان من جواب سوال خودم پیدا کردم...شاید سوال شما هم باشه برای همین مختصر یه توضیحی میدم
در برخی موارد برای رگرسیون شاهد همبستگی بالا بین متغیر ها مستقل هستیم در این وضعیت استنتاج بر مبنای مدل رگرسیون گمراه کننده هست.در چنین حالتی ،وابستگی خطی بین متغیر های مستقل،رو چند هم خطی گویند

aminaghta

عضو جدید
از دوستان کسی فرق بین pooled st.dev و R bar برای تخمین انحراف معیار تو رسم نمودار کنترل تو مینی تب میدونه چیه؟

mshahinpour

عضو جدید
pooled st.dev همان واریانس آمیخته است که برای زمانی که اندازه نمونه دو جامعه متفاوت باشد و بزرگ مورد استفاده قرار میگیره اما R bar زمانیه که اندازه نمونه کوچک باشه و شما یک جامه رو مورد بررسی قرار میدید