یک سئوال اساسی !!!

ivi

عضو جدید
بچه ها نظرتون رو راجع به این سئوال بنویسید . سئوال ریاضی نیست . میشه گفت بیشتر فلسفیه ( البته من هیچ ادعایی در مورد فلسفه ندارم ) . پس جواب قطعی هم نداره ، اما میشه یه جواب خوب داد که آدم رو به یه چیزی برسونه . من هم نظرم رو الان نمی گم چون خیلی وقته که دارم راجع بهش فکز می کنم . پس شما هم فکز کنین و نظزتون رو بنویسید .
1=1+1 یعنی چی ؟؟؟ منظور از این یک ها چیه ؟؟؟ :smile:

بشارت

عضو جدید
جواب

جواب

بچه ها نظرتون رو راجع به این سئوال بنویسید . سئوال ریاضی نیست . میشه گفت بیشتر فلسفیه ( البته من هیچ ادعایی در مورد فلسفه ندارم ) . پس جواب قطعی هم نداره ، اما میشه یه جواب خوب داد که آدم رو به یه چیزی برسونه . من هم نظرم رو الان نمی گم چون خیلی وقته که دارم راجع بهش فکز می کنم . پس شما هم فکز کنین و نظزتون رو بنویسید .
1=1+1 یعنی چی ؟؟؟ منظور از این یک ها چیه ؟؟؟ :smile:
سلام.
سئوال شما ازجنبه های مختلف.جوابهای مختلفی داره.ازنظر فلسفی بسته به نوع دیدگاهش میتونه معنی خاصی رو بده.از نظرعرفان معنی دیگه ای داره(وحدت در کثرت و...)والبته از نظر ریاضی هم میشه معادله بالا رو به دست اورد.:smile:

ali riazi

عضو جدید
به طور کلی از نظر عرفان وعرفا مجموع موجودات در دنیانمود خداوند میباشد.یعنی تک تک مخلوقات خدا نشانه ای از عینیت خداست.ومجموع انها نیز همچنین.
بانظر بالا100%موافقم
ولي يك مساله هست كه حداقل من يكي باهاش درگيرم
همه مافكرميكنيم براي حل مسائل بايد دنبال راه حلهاي عجيب غريب بگرديم درصورتي كه شايدجواب درخودسوال باشه يا اصلا سوالي مطرح نباشه
حالابايدديد هدف طراح سوال ازطرح سوال چي بوده تالااقل ماازسردرگمي دربيايم;)

ivi

عضو جدید
حقيقت اين سئوال اینه که به بعضی از سئوال هایی که برای همه آدم هایی که پا به این دنیا میذارن جواب بده و شاید بتونه از هیاهوی این دنیا یکم کم کنه . سئوال هایی مثه این : از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود ؟ ..... و به قول دوستمون برای رسیدن به جواب زیاد نمی خواد سردرگم بشیم . راهنمایی می کنم البته نه اونقدری که مسیر ذهنی شما رو عوض کنه چون هر کسی می تونه به این سئوال جواب بده و در عین حال جواب درست .
یک اول خودمون هستیم ، یک دوم تمام وابستگی هامون و + وسطشون به معنی دست به دست هم دادن ، کنار هم بودن و یه جوری معرف وسیله است . اما یک آخری ؟؟؟ مطمئنا تونستین حدث بزنین ولی به نظر شما چجوری میشه بهش رسید ؟؟؟
منتظر جوابتون هستم ... ممنون :smile:

ali riazi

عضو جدید
حقيقت اين سئوال اینه که به بعضی از سئوال هایی که برای همه آدم هایی که پا به این دنیا میذارن جواب بده و شاید بتونه از هیاهوی این دنیا یکم کم کنه .

سلام
زياددنبال هياهوي دنيا نباشيدچون
اول نميتونيدتمام چراهاورفتارهاي عجيب وغريب مردم دنيا وعكسل العملهاي متفاوتشون رودرك كنيد
دوم خيلي كه فكركنيدچنان دچارسردرگمي ميشيدكه شنيديدميگن خودمسلمان ناشده كافرشدي
بهتره فلسفه زندگي روواسه خودتون ساده كنيد
من اين كارو كردم
نتيجه اين شد كه تمامي فعاليتهاي انسان براي اينه كه درلحظه مرگ(بعداز120سال) انسان هيچ تعلق خاطري به دنيا نداشته باشه به اين صورت كه
اول بدونه كه ديگران ازدستش رضايت كامل دارن
دوم بدونه تااونجاكه تونسته به مردم خدمت كرده
سوم ازتمام لذتهاي دنيابهره برده
اگراين سه موردانجام بشه(به نظرمن)انسان نه ناراحت هست كه ازدنيا ميره ونه نگران...
اگرخواستيدبعداادامه ميدم

ivi

عضو جدید
سلام .
ممنون از اینکه راجع به این بحث نظرتون مثبته :smile:
اما اگه اجازه بدین یکم راجع به سئواله صحبت کنم . البته قبلا یکم توضیح دادم اما امروز بیشتر صحبت می کنم .
گفته بودم یک اول خودمونیم ، یا در واقع یک انسان نوعی ؛ هر کسی
یک دوم تمام اون چیزهایه که ما بهشون وابسته ایم .
و یک سوم چیزی نیست جز " الله " . بله " خدا " ، " GOD " .
من از دوستان خواستم یکم بحث رو بازش کنند اما انگار همه کارهای سخت رو من خودم باید انجام بدم . :smile:
حالا چجوری میشه یک انسان ، یا اصلا خود ما این فرمول رو توی زندگی اجرا کنیم ؟ یعنی چجوری میشه خدا رو پیدا کرد ؟؟
دوست عزیزمون چندتا راه حل ارائه داده بود خیلی قشنگ گفته بود . خیلی از این راه حل ها رو خودمون بلدیم ، اما نمی دونم گاهی وقتا یادمون میره ، یعنی بعضی وقتا تا نریم توی موقعیتش نمی تونیم واقعا خودمون رو نشون بدیم . اما این چیزی که می خوام بگم یکم فرق داره یعنی به نطر جامع تر میاد ، چون لازم نیست منتظر باشیم تا موقعیتش پیش بیاد و تا اون موقع اصلش رو یادمون بره .
اون موضوع اینه : از همین الان که دارین این نوشته رو می خونین نیتتون رو خالص کنید ، یعنی هدف از خوندن این مطلب رو نزدیک شدن به خدا در نظر بگیرین .
همین ؟؟؟؟ این همه اوهم و تلپ واسه این بود ؟؟؟ نه .
گفتم از همین الان ، اما تا کی ؟؟؟
گفتم از همین جا که دارین این کار رو می کنین ، اما دیگه کجا ؟؟؟؟؟
جوابش خیلی سادس ، از همین الان تا ابد و هر کاری که تا لحظه آخر می خواین انجام بدین .
خدا رو بیارین وسط . البته توضیح بدم که خدا در همه چیز هست و با این کار و با این طرز فکر می خوایم خدا رو هم توی فکرمون بیاریم وسط . کم کم یه چیزایی حس می کنین که ..... یه چیزایی می بینین که ..... و خیلی چیزهای دیگه ....... پس یادتون نره 1=1+1
باز هم براتون بازش می کنم . یه جورایی ساده تر میگم تا خدای ناکرده سو ء تفاهم پیش نیاد .
شما هم بگین . از این هم نترسین که : نکنه یه چیزی بگم که ضایع بشه یا هر چیزه دیگه . منتظرم :smile:

behalone.bjk

عضو جدید
salam man shayad bayne shoma khayli kochik basham vase in harfa vali man fekr mikonam donya montazere mast ta haghighat hasho beshkafim na

ali riazi

عضو جدید
از همین الان تا ابد و هر کاری که تا لحظه آخر می خواین انجام بدین .
خدا رو بیارین وسط . البته توضیح بدم که خدا در همه چیز هست و با این کار و با این طرز فکر می خوایم خدا رو هم توی فکرمون بیاریم وسط .

جناب ivi سلام
تمامي تحليل فوق دريك كلام ساده خلاصه ميشه ونيازي به اين همه درگيري فكري نداره(مطلبي كه قبلاگفتم اگرساده نگيري به دردسر ميفتي)
خدادروجودخودتست
اگرروزي به اين احساس رسيدي وخدارودروجودخودت احساس كردي همه چيزحله
ولي اگردائم بخواهي دنبال خدادراطراف بگردي....
يك موقع ازحرف من دلگيرنشي;)
البته بازم بگم اين نظري من هست...
يك پيشنهاد هم به جناب matrixدارم اين عكس انتخوابي خيلي جذاب هست ولي يك كم مشمئزكننده هست
ببخشيد

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ای ول هر چی تا حالا خوندیم بردیش زیر سوال