یه تجربه تلخ !

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسای گل :gol:

می خوام یه خاطره تلخ براتون تعریف کنم تا درس عبرتی بشود برای سایرین :(

راستش من حدود 3 سال پیش یه گوشی جدید خریدم

چون خوش دست بودن ( راحتی و سرعت در استفاده) و کیفیت دوربینش برام خیلی مهم بود از سری c سونی اریکسون که نسل بعد از سری k بود مدل C 903 رو انتخاب کردم که دوربینش 5 مگاپیکسل بود و اون موقع سیصد و خورده ای بود؛

تا اینکه یک سال بعد توی اینترنت ، تبلیغ گوشی جدید سونی اریکسون رو دیدم که 12 مگاپیکسلی بود ! : SATIO
خیلی براش ذوق کردم و تصمیم گرفتم هر وقت ارزونتر شد بخرمش ؛ اون حدود یه میلیون بود و من دو سال صبر کردم تا به حدود 300 رسید
دو سال در آرزوی این گوشی بودم و مرتب قیمتشو پیگیری می کردم !! شرکت سامسونگ هم ، هم زمان با سونی اریکسون یه گوشی با دوربین 12 مگاپیکسل ساخته بود ولی اگه می خواستم بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم مسلما سونی گوشی بهتریه
خلاصه گذشت و گذشت تا اینکه همین چند روز پیش تونستم موبایل آرزوهام رو بخرم
اولش رفتم یه فروشگاه درست و حسابی ؛ آقای فروشنده گفت خانوم این گوشی که میگین دیگه نمیاریم از دور خارج شده !!! اگر دوربین 12 میخواین نوکیا چیز خوبی آورده ! بعد یه گوشی خیلی گرون رو نشونم داد و گفت باش عکس بگیرم ؛ انصافا خوب بود ! بعد هم مدل مشابه سامسونگش رو نشون داد که دوربین اون هم خوب بود و البته گرونتر از نوکیا
من که این قیمتا به جیبم نمیاد سرمو انداختم زیر و اومدم بیرون از فروشگاه
گشتم و گشتم تا بالاخره تو یه مغازه فیسقیلی یه دونه پیدا کردم ! متأسفانه این یکی اجازه نمیداد گوشی رو روشن کنی و امتحان کنی با این حال خریدمش ؛ خوشحال و شاد و شنگول اومدم خونه روشنش کردم و عکس گرفتم ! چشمتون روز بد نبینه !!!! :eek: کیفیت عکس افتضاح بود + امکانات ادیت عکس فوق العاده محدود !!!!

اصلا با عقل جور در نمیومد ؛ دوربین 12 مگا پیکسل چرا اینقدر عکساش بی کیفیت بود؟؟؟؟

کلی این مغز رو به کار انداختم و هی دو تا موبایلمو مقایسه کردم تا اینکه یه دفعه چشمم به یه کلمه افتاد که روی موبایل قدیمیم نوشته شده بود ولی رو موبایل جدید نه !

اون کلمه چیزی نبود به جز این :

Cyber.shot !!!

و همه ی ماجرای کیفیت عکسا به همین یک کلمه بر می گشت !!!!

حالا من موندم و یک دنیا افسوس ! :( اگه یه کم دیگه پول جمع می کردم می تونستم مدل مشابه نوکیا رو بگیرم و به آرزوم برسم !

اما دیگه نمی تونم به این زودیا اسم موبایل جدید جلوی بابام بیارم :cry: :crying:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام . دوست عزیز خوب اول از هم باید بگم افسوس نخورین . خیالتون راحت باشه گوشی هیچگونه مشکلی نداره .
گوشیهای با دوربین بالاتر از 8 مگاپیکسل بدون تنظیمات عکسهای جالبی نمیگیرن . حتی نوکیا N8 و سامسونگ Pixon 12 که رده های اول و دوم 12 مگاپیکسل ها رو در اختیار دارن بازم نمیتونن بدون تنظیمات درست و حسابی عکس خوبی بگیرن . مخصوصا نوکیا N8 .
اما به شما پیشنهاد میکنم قبل از عکس گرفتن لنز گوشی رو کاملا تمیز کنین به طوری که هیچ لکه ای روش نباشه . بد تست کنین و نتیجش رو بگین . اگه هم دوست دارین چند نمونه عکس برای بنده قرار بدین تا بگم مشکلش چیه !
درضمن ساتیو هم از لنز سایبر شات بهره میبره . این که ننوشتن دلیل بر این نیست که لنزش سایبرشات نیست !

راستی یه چیز دیگه !!! اگه تو کار تنظیمات با موبایل نیستین پیشنهاد میکنم سمت N8 هم نرین . چون اون هم یه مقدار عکاسی باهاش سخته .

در کل ساتیو هم دوربین بسیار خوبی داره و بعد از N8 و Pixon 12 در رده سوم قرار میگیره .

سوالی بود در خدمتم ...

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مرسی دوست عزیز

خوب راستش قدرت زومش خیلی افتضاحه و اصلا نمی تونم از نزدیک عکس بگیرم وقتی هم عکسی گرفته می شه تقریبا هیچ کار خاصی نمیشه روش انجام داد تنها امتیازش نسبت به سی 903 اینه که گزینه اصلاح چشم قرمز داره که البته سی 903 اصلا چشما رو قرمز نمی کنه که بخواد اصلاح کنه !

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
خوب چندتا عکس بگیرید و اینجا قرار بدید

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمممممممممممککککککککککک !!! یه دسته گل بزرگ به آب دادم :cry:

عکس گرفتم کارت حافظشو در آوردم می خواستم اطلاعاتشو بریزم رو کامپیوتر که کارت از دست افتاد رو زمین و همون لحظه رفت زیر چرخای صندلی و تق !! شکست !!! همراه گوشیم یه یو اس بی مخصوص خودش بود که کارت حافظه رو میذاشتی توش وصل میکردی به کامپیوتر ؛ واسه همین کارت بیچاره رو در آوردم !
البته کاملا نشکسته فقط یه ترک کوچیک برداشته حتی به راحتی وارد موبایل می شه ولی به هر حال همون ترک کار خودشو کرده چون نه گوشی میشناستش نه کامپیوتر !
حالا من چه خاکی تو سرم بریزم کلی اطلاعات روش ریخته بودم :crying:

HaMiD.TcI

مدیر تالار
خوب دیگه عاقبت بی احتیاطی همینه. متاسفانه کاریش نمیشه کرد

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دیگه عاقبت بی احتیاطی همینه. متاسفانه کاریش نمیشه کرد

نهههههههههههههه !!! نمیخواااااام !!!

معلوم نیست مثلش تو بازار گیرم بیاد مدلش با مال سی 903 فرق داشت کوچیک تر بود !! حالا چیکار کنم ؟؟؟ :cry:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام مرسی دوست عزیز

خوب راستش قدرت زومش خیلی افتضاحه و اصلا نمی تونم از نزدیک عکس بگیرم وقتی هم عکسی گرفته می شه تقریبا هیچ کار خاصی نمیشه روش انجام داد تنها امتیازش نسبت به سی 903 اینه که گزینه اصلاح چشم قرمز داره که البته سی 903 اصلا چشما رو قرمز نمی کنه که بخواد اصلاح کنه !
خوب دوست عزیز مسئله همینه ! شما باید با گوشی یه سری تنظیمات رو انجام بدین ! توی گوشیهای با فوکوس اتوماتیک گزینه ای به اسم Close Up وجود داره که سوژه های از 10 سانت تا 1 متر رو به طور واضح میگیره ! توی ساتیو این گزینه اسمش Macro هست احتمالا توی تنظیمات صحنه هستش !!!
شما واسه عکس گرفتن از نمای نزدیک نباید زوم کنین . چون گوشیها زومشون دیجیتاله و باعث کم شدن کیفیت میشه !

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
برو پاساژ رضا چيزي كه زياده مموري كارت...فداي سرت عصه نداره كه! براي هر كسي پيش مياد.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
رم ساتیو Micro SD هست . قیمتش گرون نیست ! من 16 گیگ کلاس 4 شو گرفتم 34 تومن ...

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی یه خورده خیالم راحت شد ولی حدود 180 تا عکسی که گرفته بودم بر باد رفت ! :cry:
از همتون ممنون داداشای گل ببخشید وقتتونو گرفتم مثل اینکه از این گوشی بدگویی کردم انتقام گرفت ! :(

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دوست عزیز مسئله همینه ! شما باید با گوشی یه سری تنظیمات رو انجام بدین ! توی گوشیهای با فوکوس اتوماتیک گزینه ای به اسم Close Up وجود داره که سوژه های از 10 سانت تا 1 متر رو به طور واضح میگیره ! توی ساتیو این گزینه اسمش Macro هست احتمالا توی تنظیمات صحنه هستش !!!
شما واسه عکس گرفتن از نمای نزدیک نباید زوم کنین . چون گوشیها زومشون دیجیتاله و باعث کم شدن کیفیت میشه !

اینو با تنظیم ماکرو گرفتم :

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=67392&stc=1

اینو با تنظیم auto گرفتم :

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=67393&stc=1

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی..دمت گرم...عجب ضد حالی خوردیا:w15:

عیب نداره شما هم بخند ! اگه ما ضرر جانی و مالی دیدیم لااقل دل مردم شاد شد :D

این هم عکس قاتل و مقتول حالا بیشتر بخند :

13102011011.jpg13102011009.jpg

میبینین ؟ فقط یه ترک کوچیکه ! فقط یه اپسیلون گوشه کارت خم شده !

راستی یه سؤال فنی دیگه :

این usb storage که تو عکس می بینین یه قلاب داره که با اون وصل می شه به گوشی و ظاهرا از طریق بلوتوث تبادل اطلاعات می کنه ولی هیچ توضیح خاصی تو دفترچش نیست من هر چی فکر کردم نفهمیدم سیستمش چه جوریه؟ :surprised:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوست گلم من بهتون چی گفتم !؟!؟؟! گفتم لنز گوشیتون رو چک کنین ! کاملا مشخصه لنز گوشیتون پر از لکه و ... هست !!!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گلم من بهتون چی گفتم !؟!؟؟! گفتم لنز گوشیتون رو چک کنین ! کاملا مشخصه لنز گوشیتون پر از لکه و ... هست !!!
داداش لنز گوشیم از تمیزی برق می زنه ! کاملا هم مسطحه دیگه فرو رفتگی نداره که گرد و غبار بره داخلش نشه راحت تمیزش کرد

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوست گلم منظورم از تمیزی گرد و غبار نیست !
شما لنزتون رو جوری بگیرین که نور لامپ بخوره روش . اونوقت ببینین که لکه ( توجه کنین لکه ) روش هست یا نه !!!

اگه بازم تمیز باشه بهتره که گوشیتون به یه تعمیرکار نشون بدین !

HaMiD.TcI

مدیر تالار
بابا حالا اینقد حرص نخورید :دی
اگه از آشناهاتون این گوشی رو دارن باهاشون مقایسه کنید. تمام

erfan_com

اخراجی موقت
زندگی پر از تجربه های تلخ و شیرینه. بیخیا لش. ولی بدون آدم پیگیری هستی. این خیلی خوبه. همینجوری ادامه بدی موفق میشی.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گلم منظورم از تمیزی گرد و غبار نیست !
شما لنزتون رو جوری بگیرین که نور لامپ بخوره روش . اونوقت ببینین که لکه ( توجه کنین لکه ) روش هست یا نه !!!

اگه بازم تمیز باشه بهتره که گوشیتون به یه تعمیرکار نشون بدین !

به نظرم این یه دونه گوشی که تو ویترین مغازه باقی مونده بوده مستعمل بوده چون الان دارم به مشکلات دیگه ای غیر از دوربینش بر می خورم مثل اشکال در قفل صفحه کلید

از اولش هم سیستمش سخت بالا میومد و گاهی قفل میکرد فکر می کردم به خاطر رم 8 گیگ سرعتش میاد پایین ولی الان که رم توش نیست هنوزم این مشکلو داره

واقعا اشتباه بزرگی کردم که از فروشگاه معتبری خرید نکردم

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
مطمئنا گوشی کارکرده بوده ! شما بهتره گوشی رو بدین بیرون یه فلش واستون بزنن ! اگه درست نشد برین سراغش !

erfan_com

اخراجی موقت
به نظرم این یه دونه گوشی که تو ویترین مغازه باقی مونده بوده مستعمل بوده چون الان دارم به مشکلات دیگه ای غیر از دوربینش بر می خورم مثل اشکال در قفل صفحه کلید

از اولش هم سیستمش سخت بالا میومد و گاهی قفل میکرد فکر می کردم به خاطر رم 8 گیگ سرعتش میاد پایین ولی الان که رم توش نیست هنوزم این مشکلو داره

احتمالا گوشیت چینیه.ظاهرا اون مشخصاتو داره اما تقلبیه. من خودم گوشی طرح Nokia n8 رو دارم. 85 هزار تومن خریدم. دوربینش 2 هم نیست چه برسه به 12.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا گوشیت چینیه.ظاهرا اون مشخصاتو داره اما تقلبیه. من خودم گوشی طرح Nokia n8 رو دارم. 85 هزار تومن خریدم. دوربینش 2 هم نیست چه برسه به 12.

خوب از 85 هزار تومانش معلومه چی بوده ! من چند روز پیش n8 قیمت کردم چارصد و خورده ای بود !

erfan_com

اخراجی موقت
خوب از 85 هزار تومانش معلومه چی بوده ! من چند روز پیش n8 قیمت کردم چارصد و خورده ای بود !

فول امکاناتش 550 تومنه. باور کن خیلی ها همین طرح های چینی رو جای اصل میفروشن اونم چند ده هزار تومن ارزون تر. اونی شما قیمت کردینم احتمالا همینه. یکم ارزونتر گذاشته که جلب شه نظرتو بری بخریش. ولی بدون که اصل نیست. طرح چینیه

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا با آپدیت حل میشه یا مشکل از دکمه هاته که باید صفحه کلید عوض بشه.یکی از آشناها گوشیش همینطوری شد آپدیت کردیم نشد.مشکل از صفحه کلیدش بود.
البته من متوجه نشدم که از قفل گوشیت گفتی یا هنگ کردنش..
دیگه ازین اشتباها نکن

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
فول امکاناتش 550 تومنه. باور کن خیلی ها همین طرح های چینی رو جای اصل میفروشن اونم چند ده هزار تومن ارزون تر. اونی شما قیمت کردینم احتمالا همینه. یکم ارزونتر گذاشته که جلب شه نظرتو بری بخریش. ولی بدون که اصل نیست. طرح چینیه

یعنی اون n8 که شما 85 تومان خریدی دست دوم بوده یا خودتون می دونستین تقلبیه؟ :surprised:

بالا