گپ و گفتگوی خودمانی مهندسین مواد و متالورژی

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
آقای مدیر ... تو این تاپیک میشه التماس دعا هم داشت ؟!
دوستان شاید اطلاع داشته باشید ... شهر ما زلزله اومده ... 2 روزی هست ولی هنوز هم پس لزره های شدیدی میاد , مردم اینجا واقعاً ترسیدن ...
ماکه شبها تو این هوای سرد بیرون از خونه هستیم .
برای هموطنانتون دعا کنین ...
ممنونم

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من شنیدم از 5 بهمن ثبت نام دانشگاه ازاد شروع می شه
از دوستان کسی هست که از صحت این خبر اطلاع دقیقتری داشته باشه؟

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من شنیدم از 5 بهمن ثبت نام دانشگاه ازاد شروع می شه
از دوستان کسی هست که از صحت این خبر اطلاع دقیقتری داشته باشه؟

این لینک رو مطالعه بفرمایید خانوم مهندس

magnet

عضو جدید
ایرباس A380 ترک خورد!

ایرباس A380 ترک خورد!

به گزارش مشرق به نقل از خبر آنلاین، سازمان امنیت هوانوردی اروپا (EASA) امروز دستور انجام بازرسی‌های دقیق و مفصلی را در مورد بال‌های هواپیمای جمبوجت دوطبقه ایرباس A380 صادر کرد. این دستور پس از آن صادر شد که در سگ‌دست‌هایی که ایمنی اتصال پوسته بال را به هواپیما تامین می‌کند، ترک‌هایی کشف شد. نهاد نظارت ایمنی هشدار داده است: «این شرایط اگر کشف و اصلاح نمی‌شد، بالقوه می‌توانست یکپارچگی سازه‌ای هواپیما را تحت تاثیر قرار دهد.»

به گزارش نیوساینتیست، مسولان EASA اعلام کرده‌اند که دو نوع ترک در سگ‌دست‌های ال-شکل موسوم به Rib Foot شناسایی شده است؛ این سگ‌دست‌ها سطح بال‌های A380 را به تیغه‌هایی متصل می‌کند که پروفیل آنها شکل مقطع عرضی بال را تعیین می‌کند. نخستین نوع ترک در Rib Foot زمانی کشف شد که در ماه نوامبر / آبان‌ماه گذشته، هواپیمای آسیب‌دیده حادثه از دست دادن موتور A380 پس از تعمیر مورد بازبینی کامل قرار گرفت.

اما پس از بازرسی‌های بعدی ناوگان هواپیمایی، مهندسان نوع مهم‌تری از ترک را کشف کردند که در تیغه‌های Rib Foot برخی از هواپیماها به وجود آمده بود. بنابراین EASA دستور داد تا طی شش هفته آینده، در مورد هواپیماهای A380 که بین 1300 تا 1799 فرود و برخاست را انجام داده‌اند، «بازرسی‌های بصری مفصل» انجام گیرد. برای هواپیماهایی که بیش از 1800 چرخه پروازی داشته‌اند، این مدت فقط چهار روز است.

دلیل خوبی وجود دارد که نهاد نظارت ایمنی هیچ شانسی را حتی برای کوچک‌ترین ترک‌ها باقی نمی‌گذارد: «ترک‌های ناشی از پدیده خستگی فلز بود که باعث حادثه مرگبار هواپیمای De Havilland Comet شد؛ نخستین هواپیمای تجاری آلومینیومی تحت فشار که در دهه 1950 / 1330 در دنیا به پرواز درآمد.» پس از تعداد مشخصی پرواز و تنظیم و تخلیه فشار کابین، ترک‌های ریز اطراف فرورفتگی پنجره‌های هواپیما نهایتا گسترش یافت و باعث از هم پاشیدن بدنه هواپیما شد.

:cool:

پ ن : هر چی فکر کردم کجا بزارم ، جایی به ذهنم نرسید . چون جای بحث بوجود نمی اومد ، مگر اینکه ترکیب دقیقش باشه و ..

آخرین ویرایش:

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز

به گزارش مشرق به نقل از خبر آنلاین، سازمان امنیت هوانوردی اروپا (EASA) امروز دستور انجام بازرسی‌های دقیق و مفصلی را در مورد بال‌های هواپیمای جمبوجت دوطبقه ایرباس A380 صادر کرد. این دستور پس از آن صادر شد که در سگ‌دست‌هایی که ایمنی اتصال پوسته بال را به هواپیما تامین می‌کند، ترک‌هایی کشف شد. نهاد نظارت ایمنی هشدار داده است: «این شرایط اگر کشف و اصلاح نمی‌شد، بالقوه می‌توانست یکپارچگی سازه‌ای هواپیما را تحت تاثیر قرار دهد.»

به گزارش نیوساینتیست، مسولان EASA اعلام کرده‌اند که دو نوع ترک در سگ‌دست‌های ال-شکل موسوم به Rib Foot شناسایی شده است؛ این سگ‌دست‌ها سطح بال‌های A380 را به تیغه‌هایی متصل می‌کند که پروفیل آنها شکل مقطع عرضی بال را تعیین می‌کند. نخستین نوع ترک در Rib Foot زمانی کشف شد که در ماه نوامبر / آبان‌ماه گذشته، هواپیمای آسیب‌دیده حادثه از دست دادن موتور A380 پس از تعمیر مورد بازبینی کامل قرار گرفت.

اما پس از بازرسی‌های بعدی ناوگان هواپیمایی، مهندسان نوع مهم‌تری از ترک را کشف کردند که در تیغه‌های Rib Foot برخی از هواپیماها به وجود آمده بود. بنابراین EASA دستور داد تا طی شش هفته آینده، در مورد هواپیماهای A380 که بین 1300 تا 1799 فرود و برخاست را انجام داده‌اند، «بازرسی‌های بصری مفصل» انجام گیرد. برای هواپیماهایی که بیش از 1800 چرخه پروازی داشته‌اند، این مدت فقط چهار روز است.

دلیل خوبی وجود دارد که نهاد نظارت ایمنی هیچ شانسی را حتی برای کوچک‌ترین ترک‌ها باقی نمی‌گذارد: «ترک‌های ناشی از پدیده خستگی فلز بود که باعث حادثه مرگبار هواپیمای De Havilland Comet شد؛ نخستین هواپیمای تجاری آلومینیومی تحت فشار که در دهه 1950 / 1330 در دنیا به پرواز درآمد.» پس از تعداد مشخصی پرواز و تنظیم و تخلیه فشار کابین، ترک‌های ریز اطراف فرورفتگی پنجره‌های هواپیما نهایتا گسترش یافت و باعث از هم پاشیدن بدنه هواپیما شد.

:cool:

پ ن : هر چی فکر کردم کجا بزارم ، جایی به ذهنم نرسید . چون جای بحث بوجود نمی اومد ، مگر اینکه ترکیب دقیقش باشه و ..

یکی از اساتیدمون متخصص شکست نگاریه. حتما میدونید اشخاصی که دارای این تخصص باشند، خیلی کم هستند.... میگفت سطح شکست مثل اثر انگشت میمونه و به راحتی میشه اطلاعات نابی از اون استخراج کرد. میگفت اگه ما بریم سر صانحه سقوط هواپیما، به راحتی میتونیم علت سقوط هواپیمارو تشخیص بدیم. جالب اینجا بود که میگفت به شدت از رفتن ما بر سر صانحه ممانعت به عمل میاد... وااااای. چیزایی تعریف میکرد که شاخ در اوردیم...:surprised::surprised:

eterno

کاربر ممتاز
سلام دوستان
آقای مدیر ... تو این تاپیک میشه التماس دعا هم داشت ؟!
دوستان شاید اطلاع داشته باشید ... شهر ما زلزله اومده ... 2 روزی هست ولی هنوز هم پس لزره های شدیدی میاد , مردم اینجا واقعاً ترسیدن ...
ماکه شبها تو این هوای سرد بیرون از خونه هستیم .
برای هموطنانتون دعا کنین ...
ممنونم
الان چند وقته همش داره زلزله میاد جاهای مختلف:(
دو هفته پیش هم شهر ما اومد،تازه مرکز زلزله هم بودیم:|
ایشالله که تموم میشه به زودی،حتما مراعات کنین و بیرون از خونه بخوابین ،تموم میشه ایشالله
:smile:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزم ...
بچه ها چقدر تالار خلوته ؟!! عملاً تعطیله !
ای بابا این درس ها رو بیخیال شین ! یخورده بیاین اینجا ببینمتون ... دلمون گرفت !

یادش بخیر یه زمان باشگاه ... خیلی فعال بود ... یادش بخیر ...
اینطوری میومدیم باشگا ه : :D

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزم ...
بچه ها چقدر تالار خلوته ؟!! عملاً تعطیله !
ای بابا این درس ها رو بیخیال شین ! یخورده بیاین اینجا ببینمتون ... دلمون گرفت !

یادش بخیر یه زمان باشگاه ... خیلی فعال بود ... یادش بخیر ...
اینطوری میومدیم باشگا ه : :D

ای جااااااااااااااااااااااااانم... حالا هم همینطوری بیاید مهندس جان... به احتمال زیاد از هفته دیگه یه روز تو هفته با نظر بچه ها یه برنامه میزاریم که همه حضور داشته باشنو گپو گفتگورو عین قدیما فعال کنیم...
البته جای دوستان گلی مثل mossit-amir ans-asaly-barfak- farhang- casper-hamide vf و خیلیای دیگه خالیه... ولی بهتره برای صمیمیت بیشتر بچه های فعلی، گپو گفتگورو با همین تعداد دوباره فعال کنیم...

آخرین ویرایش:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ای جااااااااااااااااااااااااانم... حالا هم همینطوری بیاید مهندس جان... به احتمال زیاد از هفته دیگه یه روز تو هفته با نظر بچه ها یه برنامه میزاریم که همه حضور داشته باشنو گپو گفتگورو عین قدیما فعال کنیم...
البته جای دوستان گلی مثل mossit-amir ans-asaly-barfak- farhang- casper-hamide vf و خیلیای دیگه خالیه... ولی بهتره برای صمیمیت بیشتر بچه های فعلی، گپو گفتگورو با همین تعداد دوباره فعال کنیم...
بله مهندس طرح خوبیه ... هر زمان قرار می ذارید من اولین نفر هستم ...
راستش جای دوستان خیلی خالیه ...یادش بخیر ...تالار رو که باز میکردی یه 500 تا تاپیک آپ شده بود !!!!! اما ... همه رفتن و ما موندیم ...
برو بچه های فعلی باید سعی کنیم اون صمیمیت قبلی رو بوجود بیاریم ...
هنوز هم اینجا دوستان گلی مثه : magnet ، HamidMadness ، M4material ,د ا ن ش گ ا ه , vafa8989 ، mojtaba_1366 و سایر دوستان هستن ...
بچه ها بیاید اینجا لا اقل یه حضور بزنید !!!

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
راستش جای دوستان خیلی خالیه ...یادش بخیر ...تالار رو که باز میکردی یه 500 تا تاپیک آپ شده بود !!!!! اما ... همه رفتن و ما موندیم ...
هنوز هم اینجا دوستان گلی مثه : magnet ، HamidMadness ، M4material ,د ا ن ش گ ا ه , vafa8989 ، mojtaba_1366 و سایر دوستان هستن ...

آقا ما که همیشه هستیم.... ولی خبری نیست که نیست ..این موضوع گپ و گفتگو چیه؟؟؟ یعنی تو اینجا گپ بزنیم؟؟؟

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز

من هم هستم... آمادگی خود را اعلام می دارم...

Ho$$ein

کاربر ممتاز
آقا ما که همیشه هستیم.... ولی خبری نیست که نیست ..این موضوع گپ و گفتگو چیه؟؟؟ یعنی تو اینجا گپ بزنیم؟؟؟
بله مهندس ... قرار می ذاریم یه روز خاص و یه ساعت خاص واسه اینکه بچه ها با هم بیشتر اشنا بشن و صمیمیت بیشتر بشه آنلاین بشن و همه بیان این تاپیک گپ و گفتگویی از نوع موادی داشته باشیم ... !

بعد ازینکه بچه ها حاضر زدن ( بدونیم چند نفر هستیم ) یه روز و ساعت خاص با توافق بچه ها می ذاریم ...

آخرین ویرایش:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
مرسیییییییی مهندس خوبید شما؟؟؟ چرا اینجا هیچ کس نیست یه مدت نبودم کلا اینجا انگار عوض شده
ممنون . آره دیگه شما که رفتی اینجا سوت و کور شد... انشا ا... یه زودی دوباره به همون شور قبلی برمیگردونیمش ... البته با کمک شما

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز

من هم هستم... آمادگی خود را اعلام می دارم...

سلااااااااااااااااااااااااااااااااااممممممم
اومدم حاضری بزنم
کسی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله مهندس ... قرار می ذاریم یه روز خاص و یه ساعت خاص واسه اینکه بچه ها با هم بیشتر اشنا بشن و صمیمیت بیشتر بشه آنلاین بشن و همه بیان این تاپیک گپ و گفتگویی از نوع موادی داشته باشیم ... !

بعد ازینکه بچه ها حاضر زدن ( بدونیم چند نفر هستیم ) یه روز و ساعت خاص با توافق بچه ها می ذاریم ...

پس با همکاری همدیگه، یه تاریخ و زمان مشخص اعلام کنید. منم سعی می کنم بقیه بچه هارو از طریق پیغام خصوصی خبر کنم...
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس با همکاری همدیگه، یه تاریخ و زمان مشخص اعلام کنید. منم سعی می کنم بقیه بچه هارو از طریق پیغام خصوصی خبر کنم...
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
فقط یه خواهش کوچولو دارم
اگه ممکنه و برای بچه ها سخت نیست ساعت 12 به بعد نباشه :دی

Melted_Boy

کاربر ممتاز
درود و هزاران درود بر دوستان گرامی!!!!!!!!!!!!!
im here after long time!!!!!!!!!!!!!!
چه خبره اینجا آقا؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
ما نبودیم ۱ هفته اینجا مثل اینکه خبرایی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::surprised::redface::D

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود و هزاران درود بر دوستان گرامی!!!!!!!!!!!!!
im here after long time!!!!!!!!!!!!!!
چه خبره اینجا آقا؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
ما نبودیم ۱ هفته اینجا مثل اینکه خبرایی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::surprised::redface::D

خب شما غیبت غیر موجه داشتی مهندس. الان چی کارت کنیم؟؟؟؟ برو برا بچه های سایت کیکو ساندیس بگیر بیار...:biggrin:

Melted_Boy

کاربر ممتاز
خب شما غیبت غیر موجه داشتی مهندس. الان چی کارت کنیم؟؟؟؟ برو برا بچه های سایت کیکو ساندیس بگیر بیار...:biggrin:

چیکار کنم بابا درگیر پروژه و پایان نامه هستیم این روزا وقت سر خاروندن ندارم...!!!!!
۱هفته و خورده ای هست که امتحانا تموم شده من تازه اومدم خونه!!!! پس موجه به حساب میاد!!!!!!!

مهندس کیک و ساندیس چیه!!!!!!!!!!!!!!!!
بچای تالار لیاقتشون بالاتر از این حرفاست!!!!!!!
بیاین شیراز من بهتون کاپوچینو با cup cake میدم!!!!!!! این حرفا چیه!!!!!!!!!:D:gol:

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیکار کنم بابا درگیر پروژه و پایان نامه هستیم این روزا وقت سر خاروندن ندارم...!!!!!
۱هفته و خورده ای هست که امتحانا تموم شده من تازه اومدم خونه!!!! پس موجه به حساب میاد!!!!!!!

مهندس کیک و ساندیس چیه!!!!!!!!!!!!!!!!
بچای تالار لیاقتشون بالاتر از این حرفاست!!!!!!!
بیاین شیراز من بهتون کاپوچینو با cup cake میدم!!!!!!! این حرفا چیه!!!!!!!!!:D:gol:

اومدیم. بچه ها دیدار حضوری بعدی تو شیراز خونه ی مهندس melted boy برگزار میشه... در جریان باشید...:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

Melted_Boy

کاربر ممتاز
اومدیم. بچه ها دیدار حضوری بعدی تو شیراز خونه ی مهندس metal boy برگزار میشه... در جریان باشید...:gol::gol::gol:
هر کی نیاد!!!!!!!!

عامو metal boy کی هست؟؟؟!!!!! من Melted Boy هستم!!!!!!!!!! خوشبختم ...!!!!

بالا