[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

mojii_joon

عضو جدید
بچه ها اینم یه سوال نکته دار از آزمون آزمایشی سنجش،دیروز.حیفم اومد شما نبینید
http://www.uplooder.net/img/image/1b787d0e4ebb39586ce091f4d5bea2bc/02022013530.JPG

اینم جوابش:
http://www.uplooder.net/img/image/3338410a92d379a57937a592d8958826/Capture.JPG
نکته اش هم اینکه شعاع و بالطبع قطر معادل سیالاتی و حرارتی مثل هم محاسبه نمیشوند.جوابو خوب بخونید

آخرین ویرایش:

nasrinavm

عضو جدید
بچه ها اینم یه سوال نکته دار از آزمون آزمایشی سنجش،دیروز.حیفم اومد شما نبینید
http://www.uplooder.net/img/image/1b787d0e4ebb39586ce091f4d5bea2bc/02022013530.JPG

اینم جوابش:
http://www.uplooder.net/img/image/3338410a92d379a57937a592d8958826/Capture.JPG
نکته اش هم اینکه شعاع و بالطبع قطر معادل سیالاتی و حرارتی مثل هم محاسبه نمیشوند.جوابو خوب بخونید

رتبت توو آزمونای سنجش چطوره؟ من هردو بار 12 شدم یکم مشکوک میزنه! در کل سطح آزمونش به نظرم جالب نبود

mojii_joon

عضو جدید
رتبت توو آزمونای سنجش چطوره؟ من هردو بار 12 شدم یکم مشکوک میزنه! در کل سطح آزمونش به نظرم جالب نبود
من بار اول آماده نبودم شدم 42.بار دوم 8.آزمون دیروز هم خوب نمیشم چون سیالات13 زدم و جرمش رو هم 25 زدم،فقط تونستم ترمو رو 50 بزنم و کنترل 84
سوالاش خوب بود.خیلی نکته داره،همین که آزمون و بررسی میکنی و چند تا نکته جدید یاد میگیری کافیه.کنکور اینقدر نکته دار نیست.من راضیم

nasrinavm

عضو جدید
دو نکته دیگه در مورد ضریب اصطکاک و رابطه اش با زبری و رینولدز که من دیدم سوال اومده ازش اینکه همانطوری که در بالا گفتم در جریان آرام ضریب اصطکاک مستقل از زبری است مثلا یک لوله شیشه ای و سیمانی با زبری بالا که جریان آرام دارند افت فشار یکسانی ایجاد میکنند،و. نکته دیگه هم اینکه در جریان آشفته هرچقدر از زبر کاسته شود ضریب اصطکاک بیشتر تابع رینولدز میشود و بالعکس( در دیاگرام مودی ،نمودار مربوط به لوله صاف یا همون smoooth pipes رو با نمودار مربوط به زبری 0.05 مقایسه کنید)

خیییییلللیییییی ممنون.توضیحاتت واقعا عالی بود.میدونستم زودتر هماهنگ میکردیم یه کلاس سیالات بزاری! ایشاا.. کنکورم بترکونی

mojii_joon

عضو جدید
خیییییلللیییییی ممنون.توضیحاتت واقعا عالی بود.میدونستم زودتر هماهنگ میکردیم یه کلاس سیالات بزاری! ایشاا.. کنکورم بترکونی
اینطوری هم که فکر میکنی نیست،خوشحالم از اینکه تونستم بهت کمک کنم

joker90

عضو جدید
سلام به همه دوستان

کسی پاسخنامه تشریحی کنکور سال قبل (91) رو نداره؟؟ خیلی ممنون میشم اگه بتونید در اختیارم قرار بدید

nasrinavm

عضو جدید
سوال سیالات 91 در مورد اون حبابی که ازستون مایع بالا میره،استلال مدرسان درسته که اونو به صورت قطره در نظر میگیره نه حباب؟

maya1366

عضو جدید
سلام...
کسی سوالای کنکور 89-90-91 با پاسخ تشریحی رو داره....ممنون میشم لینکشو بذارین....

mojii_joon

عضو جدید
لینک دانلود فقط 5 ساعت اعتبار داشته و الان دانلود نمیشه.میشه دوباره لطف کنید بذارید.بی نهایت ممنون
از همین لینک دانلود میشه هنوز.اونیکه نوشته 5 ساعت اعتبار دارد،یعنی اینکه هر باری که دانلود و میزنید تا 5 ساعت اگه دانلودتون تموم نشه باید دوباره دانلود و از اول شروع کنید.یا اگه وسط دانلود stop زدید باید قبل از اتمام اون 5 ساعت دوباره resume کنید خوشبختانه حجم این فایل چند مگ بیشتر نیست و توی چند دقیقه دانلود میشه.روی اون لینک زیر عکس کره کلیک کنید.

etitakan

عضو
از همین لینک دانلود میشه هنوز.اونیکه نوشته 5 ساعت اعتبار دارد،یعنی اینکه هر باری که دانلود و میزنید تا 5 ساعت اگه دانلودتون تموم نشه باید دوباره دانلود و از اول شروع کنید.یا اگه وسط دانلود stop زدید باید قبل از اتمام اون 5 ساعت دوباره resume کنید خوشبختانه حجم این فایل چند مگ بیشتر نیست و توی چند دقیقه دانلود میشه.روی اون لینک زیر عکس کره کلیک کنید.

ولی باز دانلود نشد:-(

[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

سلام به همگی این تاپیکرو ایجاد کردم تا هرکی که میخواد برای ارشد 93 بخونه یا سال های قبل امتحان داده بیاد تا از تجربیات و نظراش استفاده کنیم
به نظر شما برای هر در س از روی چه مانبعی باید خوند؟؟؟؟رفرنس نیازه؟؟؟

معتمدد

عضو جدید
قبلا ميگفتن به جاي اينكه بخواييد چندتا كتاب چندبار بخونيد 1كتاب چندبار بخونيد ولي اون چيزي كه امسال بود بايد چندتا كتاب چندبار خوند
چندتا انتشارات مختلف بگيريد اين جوري خيلي بهتره هم دوره ميشه و هم بيشتر نكات ميبينيد حالا هركدوم دوست داشتيد بگيريد راهيان و پوران و سنجش تكميلي ومدرسان شريف و....
ولي من خودم بيشترشون راهيان خوندم فقط رياضي از پارسه و ترمو از پوران
سنگين ترين مبحثايي كه براي كنكور هست معادلات ديفرانسيل و استاتيك سيالات الان فقط حل المسائل معادلات نيكوكار و يه حل المسائل سيالات از كتابخونه بگير فصل استاتيك بخون البته اگه تونستي جرم بهمنيار و فصل تقطير تريبال بخوني كه عالي ميشه
از تابستون همه رو شروع كن ولي از الان تصميم بگير كه يا كنترل ميخواي بزني يا زبان البته اگه جفتشو قوي هستي كه مشكل نداره از تابستون شروع كن و نذاربراي بعدا چون ديگه تمركز كردن روي اون درس سخت ميشه(اگه تايپيك بچه هاي پارسال ببيني متوجه ميشي)
در ضمن حتما كم كم شروع كن به تست زدن نذاربراي بعدا چون تست زدن اولش خيلي خسته كننده هست
رفرنس به غير از اون چيزايي كه گفتم فقط كتاب رياضي نيك آذر حتما بخون بقيشون لازم نيست
آزمون هاي آزمايشي هم نميخواد شركت كني بجه ها آزموناشون گذاشتن همونارو بخوني زياد هم هست
ترم بعد واحد بردار ولي نه واحدي كه بخواد اذيت كنه
نكته آخر براي كنكور روزاهاي تكراري زيادي در پيش داري فكراتو بكن بعدش اگه با اين اوضاع افتضاح كار و چيزاي ديگه تونستي كنار بياي يه استارت بزن برو جلو
توكل به خدا
ديگه چيزي يادم نمياد اگه چيزي جا انداختم بگيد

اينا نظر من و تجربم بود

قبلا ميگفتن به جاي اينكه بخواييد چندتا كتاب چندبار بخونيد 1كتاب چندبار بخونيد ولي اون چيزي كه امسال بود بايد چندتا كتاب چندبار خوند
چندتا انتشارات مختلف بگيريد اين جوري خيلي بهتره هم دوره ميشه و هم بيشتر نكات ميبينيد حالا هركدوم دوست داشتيد بگيريد راهيان و پوران و سنجش تكميلي ومدرسان شريف و....
ولي من خودم بيشترشون راهيان خوندم فقط رياضي از پارسه و ترمو از پوران
سنگين ترين مبحثايي كه براي كنكور هست معادلات ديفرانسيل و استاتيك سيالات الان فقط حل المسائل معادلات نيكوكار و يه حل المسائل سيالات از كتابخونه بگير فصل استاتيك بخون البته اگه تونستي جرم بهمنيار و فصل تقطير تريبال بخوني كه عالي ميشه
از تابستون همه رو شروع كن ولي از الان تصميم بگير كه يا كنترل ميخواي بزني يا زبان البته اگه جفتشو قوي هستي كه مشكل نداره از تابستون شروع كن و نذاربراي بعدا چون ديگه تمركز كردن روي اون درس سخت ميشه(اگه تايپيك بچه هاي پارسال ببيني متوجه ميشي)
در ضمن حتما كم كم شروع كن به تست زدن نذاربراي بعدا چون تست زدن اولش خيلي خسته كننده هست
رفرنس به غير از اون چيزايي كه گفتم فقط كتاب رياضي نيك آذر حتما بخون بقيشون لازم نيست
آزمون هاي آزمايشي هم نميخواد شركت كني بجه ها آزموناشون گذاشتن همونارو بخوني زياد هم هست
ترم بعد واحد بردار ولي نه واحدي كه بخواد اذيت كنه
نكته آخر براي كنكور روزاهاي تكراري زيادي در پيش داري فكراتو بكن بعدش اگه با اين اوضاع افتضاح كار و چيزاي ديگه تونستي كنار بياي يه استارت بزن برو جلو
توكل به خدا
ديگه چيزي يادم نمياد اگه چيزي جا انداختم بگيد

اينا نظر من و تجربم بود

مرسی معتمد جان..ممنون

معتمدد

عضو جدید
ریاضی از روی نیک اذر کافیه؟؟؟سیالات چی؟
براي كتاب رفرنس رياضي بله خوبه ولي حتما بايد كتابهاي كنكور هم بخوني سعي كن از بقيه كتاباهاي رفرنس حالا درساي ديگه قسمتاي مدلسازي بخوني
سيالات هم حالا يا حل المسائل استريتر,شيمز,فاكس و يا وايت بخوني ولي اينم همون بايد ازكتاباي كنكوري هم بخوني
يه چيزي يادم رفت بگم با وسواس زياد درسا نخون من همچين اشتباه بزرگي كردم

براي كتاب رفرنس رياضي بله خوبه ولي حتما بايد كتابهاي كنكور هم بخوني سعي كن از بقيه كتاباهاي رفرنس حالا درساي ديگه قسمتاي مدلسازي بخوني
سيالات هم حالا يا حل المسائل استريتر,شيمز,فاكس و يا وايت بخوني ولي اينم همون بايد ازكتاباي كنكوري هم بخوني
يه چيزي يادم رفت بگم با وسواس زياد درسا نخون من همچين اشتباه بزرگي كردم
مرسی معتمد جان...از دوستای دیگه هم خواهش میکنم تو این تاپیک شرکت کنند تا از تجربیاتشون استفاده کنیم

alireza_hadi

عضو جدید
مرسی معتمد جان...از دوستای دیگه هم خواهش میکنم تو این تاپیک شرکت کنند تا از تجربیاتشون استفاده کنیم
این که روی رفرنس زیاد وقت بذاری یا نه بستگی به پایه ی علمی داره . اگه تا حدودی قوی هستین به نظر من دیگه نیاز به وقت زیاد روی رفرنس ها نیست .

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود
منم میخوام ارشد 93 شرکت کنم :)
کمک لطفا...
این ترم رکتور و عملیات و این دنگو فنگا دارم..........
هنوز پام به کنترل باز نشده:D

ahvaz611

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان کنکوری . . .
منم میخوام کمر همت رو ببندم واسه ارشد 93 کتاب ها رو هم تا حدودی تهیه کردم فقط نمیدونم از چه دزسی و چطوری استارت کنم ؟؟؟ یعنی مشکل من برنامه ریزی هستش که مشکل خیلیاست . . . !!!!
لطفا کمک کنید . . .

معتمدد

عضو جدید
منم میخوام کمر همت رو ببندم واسه ارشد 93 کتاب ها رو هم تا حدودی تهیه کردم فقط نمیدونم از چه دزسی و چطوری استارت کنم ؟؟؟ یعنی مشکل من برنامه ریزی هستش که مشکل خیلیاست . . . !!!!
لطفا کمک کنید . . .
يعني توضيحاتم براتون كافي نبوده؟
اگه ميشه سوالاتتون دقيقتر بپرسيد و شرايط خودتون هم كامل بگيد

لطفا کمک کنید . . .

چه کتاب هایی رو تهیه کردی دوت عزیز؟

ahvaz611

عضو جدید
يعني توضيحاتم براتون كافي نبوده؟
اگه ميشه سوالاتتون دقيقتر بپرسيد و شرايط خودتون هم كامل بگيد
دوست عزیز من این ترم دیگه درسم تموم فقط کارآموزی و پروژه میمونه واسه تابستون که اونا هم از الان مشکلشون رو حل کردم یعنی عملا از 1 تیرماه وقتم کاملا آزاده . . .
منظورم از برنامه ریزی این بود که نمیدونم باید از کدوم درس شروع کنم ؟ شیوه تک درسی بهتره ( یک درس رو تموم کنم و برم سراغ بعدی) یا شیوه پیش بردن چند درس با همدیگه ؟ درضمن نمیدونم وقتی درسنامه یک درس رو میخونم تست هم بزنم یا تست رو بزارم واسه مهرماه؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بزارید...

معتمدد

عضو جدید
دوست عزیز من این ترم دیگه درسم تموم فقط کارآموزی و پروژه میمونه واسه تابستون که اونا هم از الان مشکلشون رو حل کردم یعنی عملا از 1 تیرماه وقتم کاملا آزاده . . .
منظورم از برنامه ریزی این بود که نمیدونم باید از کدوم درس شروع کنم ؟ شیوه تک درسی بهتره ( یک درس رو تموم کنم و برم سراغ بعدی) یا شیوه پیش بردن چند درس با همدیگه ؟ درضمن نمیدونم وقتی درسنامه یک درس رو میخونم تست هم بزنم یا تست رو بزارم واسه مهرماه؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بزارید...
با شيوه تك درس به شدت مخالفم براي زبان و كنترل هم قبلا گفتم
بله فقط اوايل شروع كردن خوندن درسنامه زمان زيادي براي تست نذاريد اولويت اول مفهومي خوندن درس بعدش تست ولي ديگه از اواخر مهر تمركز كنيد رو تستا
بازم ميگم چون اوايل فرآيند تست زدن خسته كننده هست اگه از همون اوايل شروع به تست زدن كنيد ديگه بعد از اينكه درسنامه تموم شد راحت هستيد
همون موقع هم شروع كنيد به نت برداري اگه از اوايل بخوايد نت برداري كنيد فقط رونويسي ميشه
از پارسه فقط رياضي و جرم بخون

بالا