[ گفت و گو ] انتخاب رشته کارشناسی ارشــد و دکتــرا

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام_میخواستم بدونم مهندسی شیمی گرایش بیو تکنولوزی در کنکور ارشد نیازی به خواندن عملیات واحد دارد؟وشانس من برای قبولی در این رشته در دانشگاه ازاد چقدره؟{به جوابش خیلی نیاز دارم}
مهندسی شيمی – بيوتکنولوژی
رشته های مورد قبول شامل (مهندسی شيمی کليه گرايشها – شيمی کاربردی – مهندسی مکانيک با گرايش حرارت و سيالات – مهندسی پليمر و کارشناسی طراحی مهندسی پتروشيمی)
جدول ضرايب و دروس امتحانی گرايش بيوتکنولوژی
زبان تخصصي(ضریب 1)-سینتیک و طراحی راکتو(ضریب 1)-انتقال جرم(ضریب 1)-مکانیک سیالات(ضریب 1)انتقال حرارت(ضریب 1)-ترمودینامیک(ضریب 1)-بيو شيمي و ميكرو بيولوژي(ضریب 1)

در هر سال حدود 26 نفر از طريق آزمون مخصوص اين رشته کد (1285) جذب و در دانشگاه های صنعتی شريف و اميرکبير و تربيت مدرس و صنعتی اصفهان مشغول به تحصيل می شوند . دانشگاه آزاد اسلامی نيز در واحد علوم تحقيقات تعدادی از اين داوطلبان را پذيرش می کند.

دوست عزیز امیدوارم از جدول بالا جوابتو گرفته باشی اگه مشکلی بود من در خدمتم بعدشم چرا به دانشگاه آزاد فکر میکنی.....اگه به کم راضی باشی همون کم هم ممکنه که سراغت نیاد

اگه می شه منو راهنمایی کنید
گرایش های مختلف رشته مهندسی شیمی در مقطع فوق لیسانس چیه؟
بهترین گرایش ارشد مهندسی شیمی چیه و چرا این بهترینه؟

گرایش مهندسی شیمی تو کنکور ارشد خودش به گرایش های زیر تقسیم میشه

مهندسی پزشکی – مهندسی سيستم های انرژی- صنايع شيميايی معدنی - ترموسنتيک – فرآيند های جداسازی – طراحی فرايند ها- پديده های انتقال صنايع غذايی

اگه بهترین گرایش رو بخوای به نظر من بهترین گرایش طراحی فرآیندهاست چون اولا گستردگیش نسبت به بقیه بیشتره ثانیا راحت تر میتونی کار پیدا کنی بعد طراحی فرآیند
جداسازی رو بیشتر انتخاب میکنن

البته از همه مهمتر اینه که شما به کدوم علاقه ی بیشتری داری......امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم

اگه سوالی داشتی تا جایی که بلد باشم در خدمتگذاری حاضرم

موفق باشی

icy

عضو جدید
aranjuez جان(عجب اسمی) پس این مخازن هیدروکربوی چی چیه؟؟برای من توضیح میدی

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
aranjuez جان(عجب اسمی) پس این مخازن هیدروکربوی چی چیه؟؟برای من توضیح میدی

مهندسای مخازن ابتدا اطلاعات مورد نیاز شامل زمین شناسی، پتروفیزیک، حفاری و تکمیل، خصوصیات سنگ مخزن، خواص pvt سیال و اطلاعات تولیدرو جمع آوری می کنن و تحلیل های لازم جهت تعیین مشخصات مخزن بر روری آنها رو انجام میدن. از آنجا با استفاده از نتایج آزمایشهای PVT و رگرسیون بدست آمده مخزن از نوع گاز درون مخزن رو مشخص میکنن.
اگه اطلاعات بیشتری هم میخوای میتونی به کتاب Handbook Of Reservior Engineering نوشته ی طارق احمد مراجعه کنی البته این کتاب هم ترجمه شدش تو ایران هست که شامل خواص سیالات مخزن، خواص سنگ مخزن، نفوذپذیری نسبی، اصول جریان سیالات در مخزن، عملکرد چاه های نفت و گاز، پدیده مخروط‌ شدگی (coning)، شارآب ورودی (water influx)، سازکار‌های بازیافت و معادله موازنه مواد، پیش‌بینی عملکرد مخازن نفت و گاز ( reservoir performance )، اصول سیلاب‌زنی (water flooding) و معادلات حالت می باشد

امیدوارم کمکت کرده باشم همه ی چیزایی که می دونستم همینا بودن اگه کسی چیز بیشتری می دونه در اختیار ما هم قرار بده

• Like
واکنش ها: icy

icy

عضو جدید
مهندسای مخازن ابتدا اطلاعات مورد نیاز شامل زمین شناسی، پتروفیزیک، حفاری و تکمیل، خصوصیات سنگ مخزن، خواص pvt سیال و اطلاعات تولیدرو جمع آوری می کنن و تحلیل های لازم جهت تعیین مشخصات مخزن بر روری آنها رو انجام میدن. از آنجا با استفاده از نتایج آزمایشهای PVT و رگرسیون بدست آمده مخزن از نوع گاز درون مخزن رو مشخص میکنن.
اگه اطلاعات بیشتری هم میخوای میتونی به کتاب Handbook Of Reservior Engineering نوشته ی طارق احمد مراجعه کنی البته این کتاب هم ترجمه شدش تو ایران هست که شامل خواص سیالات مخزن، خواص سنگ مخزن، نفوذپذیری نسبی، اصول جریان سیالات در مخزن، عملکرد چاه های نفت و گاز، پدیده مخروط‌ شدگی (coning)، شارآب ورودی (water influx)، سازکار‌های بازیافت و معادله موازنه مواد، پیش‌بینی عملکرد مخازن نفت و گاز ( reservoir performance )، اصول سیلاب‌زنی (water flooding) و معادلات حالت می باشد

امیدوارم کمکت کرده باشم همه ی چیزایی که می دونستم همینا بودن اگه کسی چیز بیشتری می دونه در اختیار ما هم قرار بده

ممنون از کمک هات عزیزم

اماچرا وقتی داشتی گرایش های ارشدومیگفتی در مورد این چیزی نگفتی؟

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
ممنون از کمک هات عزیزم

کاربری که سوال کرده بودن پرسیدن که بهترین گرایش ارشد مهندسی شیمی چیه و

منم بهشون گرایشای مهندسی شیمی-مهندسی شیمی رو گفتم.

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
ممنون از کمک هات عزیزم

اگه بخوای ارشد مهندسی شیمی-مخازن هیدروکربنی شرکت کنی باید تو ثبت نامت اونو انتخاب کنی ولی برا بقیه گرایشا مهندسی شیمی شرکت میکن بعد که رتبه اومد اونا رو انتخاب میکنی

تازه موارد امتحانیش هم فرق داره که ایناس:
1. زبان عمومی وتخصصی
2. ترمودینامیک
3. مکانیک سیالات (یک و دو فازی)
4. ریاضیات (کاربردی عددی)
5. مهندسی نفت (اکتشاف -حفاری وچاه پیمایی- تولید)
6. مهندسی مخازن

ضرایب به ترتیبدروس (1و1و2و3و2و2 )
معمولا کسایی که نفت مخازن هیدروکربنی خوندن موفق ترن برا قبولیش!

• Like
واکنش ها: icy

icy

عضو جدید
اگه بخوای ارشد مهندسی شیمی-مخازن هیدروکربنی شرکت کنی باید تو ثبت نامت اونو انتخاب کنی ولی برا بقیه گرایشا مهندسی شیمی شرکت میکن بعد که رتبه اومد اونا رو انتخاب میکنی

تازه موارد امتحانیش هم فرق داره که ایناس:
1. زبان عمومی وتخصصی
2. ترمودینامیک
3. مکانیک سیالات (یک و دو فازی)
4. ریاضیات (کاربردی عددی)
5. مهندسی نفت (اکتشاف -حفاری وچاه پیمایی- تولید)
6. مهندسی مخازن

ضرایب به ترتیبدروس (1و1و2و3و2و2 )
معمولا کسایی که نفت مخازن هیدروکربنی خوندن موفق ترن برا قبولیش!

اهان........پس خودش یه شاخه جدا حساب میشه........فهمیدم.......ممنون

احسان افراز

عضو جدید
سلام _می خواستم بدونم برای کنکور دانشگاه ازادواحد علوم وتحقیقات تهران در رشته بیو تکنولوزی نیازی به خواندن عملیات واحد هست یا نه؟در ضمن شانش قبولی در این دانشگاه چقدر است.{در مراجع به طور دقیق مشخص نشده که عملیات واحد جزء موارد امتحانی هست یا نه}

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام _می خواستم بدونم برای کنکور دانشگاه ازادواحد علوم وتحقیقات تهران در رشته بیو تکنولوزی نیازی به خواندن عملیات واحد هست یا نه؟در ضمن شانش قبولی در این دانشگاه چقدر است.{در مراجع به طور دقیق مشخص نشده که عملیات واحد جزء موارد امتحانی هست یا نه}

سلام دوست عزیز.راستش نمی دونم برای کنکور آزاد عملیات لازمه یا نه ولی این طور به نظر میاد که عملیات جز مواد امتحانی نیست.بعدشم کلا رشته ی بیو تکنولوژی نسبت به بقیه رشته ها راحت تره و فکر کنم قبولیشم راحت باشه.بازم منو ببخش که بیشتر از این نمیتونم کمکت کنم

mehrnaz_khalaji

عضو جدید

من از کنکور ازاد خبر ندارم
ولی برا سراسری پدیده های انتقال مورد امتحانیه که شامل انتقال جرم مکانیک سیالات و انتقال حرارت هست من توی دفترچه چیزی به اسم عملیات ندیدم
موارد امتحانیش رو با ضرایبش برا کنکور سراری تو شاید 2 یا 3 صفحه قبل گذاشتم میتونی ببینی

احسان افراز

عضو جدید
اینجانب سید حسین موسوی دانشجوی ترم ششم رشته مهندسی شیمی از دانشگاه شهرستان لامرد از توابع استان فارس می باشم . از دیگر مهندسان شیمی در دیگر شهرها تقاضای همکاری در زمینه ها ی علمی دارم . بنده نیز در حد توان خود آماده همکاری با تمام مهندسان شیمی در سطح کشور می باشم . شماره تماس : 09173811711
شما دانشجویان مهندسی شیمی میتوانید جهت دستیابی به منابع کارشناسی ارشد به آدرس :http://www.irche.com/oddments/sources.as
سلام دوست من می خواستم دقیقا برای من مشخص کنید که عملیات واحد در ارشد بیو تکنو لوزی هست یا نه /////خیلی ضرورت داره.

Ariyaee_0098

کاربر فعال
گرایش کارشناسی من پتروشیمیه،می خواستم بدونم برای ارشد مهندسی شیمی_مهندسی شیمی چطوره؟

elnaz_amiri

عضو جدید
سلام دوست عزیز قصد ندارم نا امیدتون کنم ولی راه خیلی سختی در پیش دارید که فقط با تلاش زیاد میتونید نسبت به موفقیت خودتون امیدوار باشید
برای ثبت نام موسسه های زیادی هست ولی من پارسه رو پیشنهاد میکنم موسسه خیلی خوبیه و البته پولش هم خوبه با آزمونهاش فکر کنم امسال دیگه بالای 1 تومن دربیاد البته میشه قسط بندی کرد
در مورد جزوه های خود پارسه نوسان خیلی زیاد داره جزوه سیالات ترمو و راکتورش عالیه و مثلا جزوه جرم و عملیاتش مثل یه معرفی واسه دبیرستانی ها میمونه تا کنکور ارشد !!!
جزوه هایی که تو کلاس گفته میشه خیلی خوبه مخصوصا جرم و عملیات و حرارت دکتر میرزازاده
اگه بتونید گیر بیارید خیلی کارتون جلوست ضمن اینکه این استاد به قدری شریف هستند که فکر کنم اشکال هم داشته باشید بیتونید خیلی راحت ازش بپرسید
اما در مورد ازمونهای پارسه فقط میگم شرکت کنید ولی به نتایجش اصلا اهمیت ندید !!!
سلام من ترم 6 مهندسی شیمی هستم ودنبال یک منبع درسی خوب میگشتم که وقتمو روش بذارم میشه لطفا این جزوه دکتر میرزازاده اگه بهش دسترسی دارید برام جور کنید هر چه قدرم پولش بشه تقدیم میکنم مرسی

DIAB

عضو جدید
اگه تمایل دارید لیست جزوه هایی که می خواهید تو پیغام خصوصی بگید و قیمت پیشنهادیتون :confused:
البته اگه این کار خلاف قوانین فروم نیست

اولدوز-ف

عضو جدید
صنایع پالایش

صنعت پالایش نفت ، صنعتی است که با آن ، از تفکیک و تصفیه نفت خام ، محصول متنوع و پرارزشی از قبیل گاز مایع ، سوخت اتومبیل و هواپیما ، سوخت موتورهای دیزل ، نفت سفید ، حلال های نفتی ، مواد اولیه صنایع پتروشیمی ، روغن موتور ، انواع گریس و روغن‌های روان‌کننده و دهها فراورده دیگر تولید می‌شود.

با مقایسه ای ساده بین ارزش نفت خام و ارزش فراورده های حاصل از پالایش ، می‌توان به سودآوری عظیم این صنعت و نقش آن در اقتصاد کشور پی برد. چرا که پالایشگاه ، نفت خام را به طیف وسیعی از فراورده های پر ارزش نفتی تبدیل می‌کند. همچنین با توجه به وجود اندوخته هنگفت نفت در کشور و تاکید دولت بر جایگزینی صادرات فرآورده ها نفتی به جای صدور نفت خام و نیاز روز افزون کشور به فرآورده های نفتی ، اهمیت صنایع پالایش در کشور بیشتر روشن می‌شود.

صنایع پتروشیمی

بر حسب تعریف ، صنایع پتروشیمی به صنایعی اطلاق میشود که در آنها هیدروکربنهای موجود در نفت خام یا گاز طبیعی به محصولات شیمیایی تبدیل می‌گردند. امروزه پتروشیمی ، صنعتی بسیار گسترده و با فن شناسی پیچیده و فراورده های متنوع می‌باشد و در حال حاضر ، شماره محصولات پتروشیمی به هزارها می‌رسد.

از جمله این محصولات که همگی از مواد اولیه هدروکربنی و طی یک رشته عملیات فیزیک- شیمیایی بدست می‌آیند، می‌توان انواع کودهای شیمیایی ، برخی از اسیدها ، بازها و نمک ها ، منومرها و پلیمرها ، ترکیبات آروماتیک و مواد واسطه و بسیاری از صنایع شیمیایی دیگر را نام برد. اهمیت محصولات پتروشیمی کاملا روشن است. فقط کافی است توجه شود که تولید محصولات کشاورزی ، تولید پارچه وپوشاک ، ساخت مسکن ، تولید مواد شوینده و پاک کننده و تولید داروهای مختلف بدون استفاده از محصولات پتروشیمی ، هرگز کفاف نیازهای رو به افزایش جمعیت جهان را نخواهد داد و مطمئنا بدون آنها زندگی بشر در ابعاد گوناگون ، به‌کلی مختل خواهد شد.

صنایع پتروشیمی از جمله صنایع مادر تلقی می‌شود و توسعه اقتصادی کشور را در زمینه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی فراهم می‌آورد. با توجه به اینکه گسترش این صنایع و کاهش واردات و افزایش صدور محصولات پتروشیمی مورد تاکید دولت است، اهمیت این رشته آشکار می‌شود.

صنایع پلیمر

پلیمرها موادی هستند که بیشتر مردم ، آنها را با نام عمومی لاستیک‌ها و پلاستیک‌ها می‌شناسند، در حالی که که این‌ها تنها بخش کوچکی از طیف وسیع مواد پلیمری هستند. امروزه پلیمرها در همه جا کاربرد پیدا کرده‌اند. صنایع نظامی ، الکترونیک ، خودروسازی ، پزشکی ، ساختمان سازی و... تنها نمونه‌هایی از کاربرد در زندگی روزمره بشر می‌باشند.

اهمیت کاربرد پلیمرها در صنایع گوناگون به حدی است که در حال حاضر علوم پلیمر ، نه‌تنها به‌عنوان گرایشی از مهندسی شیمی ، بلکه به‌عنوان شاخه ای مستقل از علوم فنی و مهندسی مطرح شده‌اند. پلیمرها کاربرد وسیعی در صنایع مختلف کشور دارند.

صنایع گاز

گاز طبیعی که از منبع گاز زیرزمینی کشور استخراج می‌شود، به‌صورت ماده ای خام ، چه به‌عنوان سوخت و یا به‌عنوان ماده اولیه برای دیگر صنایع (از جمله صنایع پتروشیمی) قابل استفاده نیست و باید تحت عملیات پالایش گاز ، معیان گاز ، انتقال و توزیع گاز طبیعی و گاز مایع باشد. اهمیت این رشته ، با توجه به وجود ذخایر عظیم گاز طبیعی در کشور و تاکید دولت بر توسعه صنایع گاز طبیعی به‌عنوان سوخت و منبع انرژی و استفاده از آن در صنایع مختلف نظیر نیروگاههای حرارتی تولید برق ، کارخانه های تولید سیمان ، صنایع ذوب آهن و نیز طرح گاز سوز کردن اتومبیل‌ها برای کاهش آلودگی هوا به‌خوبی محسوس است.

صنایع شیمیایی معدنی

صنایع شیمیایی معدنی ، دسته ای از صنایع تولیدی هستند که از برخی مواد شیمیایی معدنی یا سنگهای استخراج شده از معدن‌ها به‌عنوان ماده اولیه استفاده می‌کنند. صنایع شیشه ، کاشی و سرامیک ، گچ ، آهک ، سیمان ، باتری‌سازی ، تولید مواد شیمیایی معدنی (اسیدها ، بازها ، نمک‌ها) ، ساخت رنگدانه‌ها ، گازهای صنعتی (مانند کلر) و ترکیبات کلردار معدنی (نظیر مواد رنگ‌بر) ، نمونه‌هایی از صنایع شیمیایی معدنی می‌باشند.

ضرورت و اهمیت این گرایش با توجه به وجود ذخایر عظیم مواد معدنی در کشور ، لزوم قطع وابستگی به محصولات شیمیایی وارداتی ، میل به خودکفایی در این صنایع و نیاز روز افزون کشور به محصولات شیمایی معدنی ، بخصوص صنایع شیمیایی ، قابل درک است.

صنایع غذایی

همانطوری که از نام این صنایع بر می‌آید، صنایع غذایی به صنایعی اطلاق می‌شود که در زمینه تولید انبوه مواد و محصولات غذایی مورد نیاز بشر فعالیت می‌کند. از میان این صنایع ، می‌توان به صنایع روغن نباتی ، قند و شکر ، شیر و لبنیات پاستوریزه ، کنسرو و خوشاب‌سازی ، تولید چای ، نوشابه‌سازی ، بیسکویت و شکلات سازی ، تولید مارکاونی و نیز صنایع تخمیری نظیر سرکه‌سازی اشاره کرد.

شاید این مساله که گرایش صنایع غذایی در زمینه مهندسی شیمی مطرح می‌شود، کمی دور از ذهن به نظر برسد. ولی باید دانست که در کارخانه‌های صنایع غذایی بیشتر از همان عملیات و تجهیزاتی استفاده می‌شود که در دیگر صنایع شیمیایی بکار می‌روند.
مرسی. خیلی به دردم خورد. میخوام تغییر رشته بدم. لیسانسم شیمیه. مونده بودم مهندسی شیمی کدوم گرایشش مناسبتره. ببخشید thanks ندارم. 1 سوال : برای راه اندازی و فعالیت در یک کارگاه تولید مواد شیمیایی کدوم گرایش بیشتر کمکم میکنه؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد صنعتی امیر کبیر

پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد صنعتی امیر کبیر

سلام به همه دوستان

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی ارشد ، از بین دانشجویان ممتاز بدون برگزاری آزمون سراسری دانشجو می پذیرد ...

سلام به همه دوستان

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع کارشناسی ارشد ، از بین دانشجویان ممتاز بدون برگزاری آزمون سراسری دانشجو می پذیرد ...

هر وقت ميخوان به طريقي راه پارتي بازي رو واسه بچه هاشون جور كنند چنين اعلاميه هايي ميزنن!!
فقط وروديهاي 84 ....!//!

k_siroos

مدیر بازنشسته
هر وقت ميخوان به طريقي راه پارتي بازي رو واسه بچه هاشون جور كنند چنين اعلاميه هايي ميزنن!!
فقط وروديهاي 84 ....!//!

بعید هم نیست ... هنوز گند کاری آخرشون در رابطه با دانشجویان رتبه دورقمی ارشد که درپیت آباد هم قبول نشدن تموم نشده ... آخه مگه میشه با رتبه دورقمی هیچ جا قبول نشی ؟؟؟ :thumbsdown:

مهندس تمام

عضو جدید
:)
مهندسی شيمی – بيوتکنولوژی
رشته های مورد قبول شامل (مهندسی شيمی کليه گرايشها – شيمی کاربردی – مهندسی مکانيک با گرايش حرارت و سيالات – مهندسی پليمر و کارشناسی طراحی مهندسی پتروشيمی)
جدول ضرايب و دروس امتحانی گرايش بيوتکنولوژی
زبان تخصصي(ضریب 1)-سینتیک و طراحی راکتو(ضریب 1)-انتقال جرم(ضریب 1)-مکانیک سیالات(ضریب 1)انتقال حرارت(ضریب 1)-ترمودینامیک(ضریب 1)-بيو شيمي و ميكرو بيولوژي(ضریب 1)

در هر سال حدود 26 نفر از طريق آزمون مخصوص اين رشته کد (1285) جذب و در دانشگاه های صنعتی شريف و اميرکبير و تربيت مدرس و صنعتی اصفهان مشغول به تحصيل می شوند . دانشگاه آزاد اسلامی نيز در واحد علوم تحقيقات تعدادی از اين داوطلبان را پذيرش می کند.

دوست عزیز امیدوارم از جدول بالا جوابتو گرفته باشی اگه مشکلی بود من در خدمتم بعدشم چرا به دانشگاه آزاد فکر میکنی.....اگه به کم راضی باشی همون کم هم ممکنه که سراغت نیاد

گرایش مهندسی شیمی تو کنکور ارشد خودش به گرایش های زیر تقسیم میشه

مهندسی پزشکی – مهندسی سيستم های انرژی- صنايع شيميايی معدنی - ترموسنتيک – فرآيند های جداسازی – طراحی فرايند ها- پديده های انتقال صنايع غذايی

اگه بهترین گرایش رو بخوای به نظر من بهترین گرایش طراحی فرآیندهاست چون اولا گستردگیش نسبت به بقیه بیشتره ثانیا راحت تر میتونی کار پیدا کنی بعد طراحی فرآیند
جداسازی رو بیشتر انتخاب میکنن

البته از همه مهمتر اینه که شما به کدوم علاقه ی بیشتری داری......امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم

اگه سوالی داشتی تا جایی که بلد باشم در خدمتگذاری حاضرم

موفق باشی

خیلی ممنون از راهنماییت واقعا عالی بود.
می شه در مورد گرایش طراحی فرآیند هم توضیح بدی

fionna

عضو جدید
سلام

مي خواستم بدونم كسي ميدونه
كه مدرك ارشد دانشگاه آزاد ميتونه توي آزمون دكتري دولتي شركت كنه؟

hex6789

عضو جدید
بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژی

سلام ...
من ترم 3 مهندسی شیمی هستم و حس می کنم از گرایش بیو خوشم می یاد ، می خواستم ببینم کتاب مناسب برای درس میکروبیولوژی ( که تنها مورد امتحانیه که در طول این 8 ترم در گرایش گاز ما نمیخونیم ) چه کتابیه ؟

:w10:

سلام

پذيرش دكترا با پذيرش ساير مقاطع فرق ميكنه
معمولا هر دانشگاهي سعي ميكنه دكترا رو از دانشجوهاي فوق خوودش انتخاب كنه چون هيچ ربطي به سازمان سنجش نداره

sumi9500

عضو جدید
سلام

به معدل لیسانس و فوقت ضریب می دن چون آزادی ضریب پایین تر می خوری شانست کمترمی شه.

احسان افراز

عضو جدید
سلام. من افسانه هستم.دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد مهندسی شیمی- صنایع غذایی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران. لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه برای طراحی یک خشک کن که 100kg بادام را از رطوبت 48% به 10% می رساند. تعداد سینی های خشک کن بدست آوردم فقط رسم نمودار N-X را میخواهم چون نمی دونم رطوبت بحرانی را چگونه بدست بیارم؟ تا شنبه بیشتر وقت ندارم:(با سلام من در مورد خواسته شما متاسفانه چیزی نمیدانم ولی با عرض پوزش سوالی داشتم/میخواستم بدونم ارشد بیو تکنولوزی در واحد تحصیلی شما چند نفر پذیرش داره وشانس قبولی من چقدره /با تشکر/:que:

ariafarzad

عضو جدید
امريه

امريه

شرمنده دوست من، اونموقع خونه نبودم و فارسی هم نداشتم، اطلاعی از این موضوع امریه هم ندارم و اصلن نمیدونم چجوری میشه امری گرفت و در صورت گرفتن چه امکاناتی داری و چه جوریه، واسه همین چیزی نگفتم، محمد هم که رفته سربازی ( امریست الان آموزشیه )، شما اطلاعی در مورد این امریه و غیره بزارین ممنون میشم !
راستش در مورد امريه چيز زيادي نميدونم ولي چون خودم الان امريم چند نكته به نظرم رسيد كه شايد براي بچه‌ها مفيد باشه
اولا اين كه امريه همون گذروندن دوره سربازي در يك شركت سازمان يا نهاد خاصه كه بر اساس نيازها و برنامه‌هاي اون سازمان مشخص ميشه
تعداد افرادي كه از اين طريق دوره‌ي خدمتشونو ميگذرونن خيلي كمن
در حين انجام خدمت شما موظفيد از نظر سلسله مراتب اداري(مثل نظامي) از شخصي كه گريد بالاتري داره تبعيت كنيد
نه پست دادن داره نه نگهباني نه...:D
من الان بين تهران و ماهشهر و... در رفت و آمدم و در حين خدمت در يكي از پروژه هاي پتروشيمي همكاري مي كنم.
چون جو جو خواست يكم توضيح دادم حالا اگه كسي جزئيات بيشتر در اين مورد و در مورد سازمانهاي ديگه مد نظرشه بگه كه توضيح بدم
پيروز باشيد;)

shinto

عضو جدید
راستش در مورد امريه چيز زيادي نميدونم ولي چون خودم الان امريم چند نكته به نظرم رسيد كه شايد براي بچه‌ها مفيد باشه
اولا اين كه امريه همون گذروندن دوره سربازي در يك شركت سازمان يا نهاد خاصه كه بر اساس نيازها و برنامه‌هاي اون سازمان مشخص ميشه
تعداد افرادي كه از اين طريق دوره‌ي خدمتشونو ميگذرونن خيلي كمن
در حين انجام خدمت شما موظفيد از نظر سلسله مراتب اداري(مثل نظامي) از شخصي كه گريد بالاتري داره تبعيت كنيد
نه پست دادن داره نه نگهباني نه...:D
من الان بين تهران و ماهشهر و... در رفت و آمدم و در حين خدمت در يكي از پروژه هاي پتروشيمي همكاري مي كنم.
چون جو جو خواست يكم توضيح دادم حالا اگه كسي جزئيات بيشتر در اين مورد و در مورد سازمانهاي ديگه مد نظرشه بگه كه توضيح بدم
پيروز باشيد;)

یکی از جاهایی که مهندسی شیمی رو خیلی زیاد واسه امریه میگیرن سازمان انرژی اتمی هست.

dr.bahrami

عضو جدید
دکتری

دکتری

فیونا جان من که سئوال کردم گفتن شامل 2 مرحله آزمون علمی و عملی میشه که اول باید تو آزمون علمی حدااقل نمره رو از تمامی دروس کارشناسی و کارشانسی ارشد بیاری در یک امتحان و سپس چند تا از دکترها یا مدارگ فوق دکترا ازت سئوالاتی می پرسن و خلاصه می بینن چیزی بارت هست یا نه. البته آنها بیشتر تمرکزشون رو دانشجوهای خودشونه یعنی یک دکتر از دانشگاه امیرکبیر دانشجوی خودشو بیشتر ترجیح میده تا یک دانشجو آزادی رو . و تازه این نکته مهمه که پروژه هایی که این دکتر ها در مقاطع ارشد به دانشجوهاشون می دن رو نیز برای مدارک بالاتر مثل دکترا هم از اونا می خوان .پس نتیجه می گیریم که یا باید دولتی بخونی یا باید کفش آهنین داشته باشی تشکر از این پست یادتون نرها;);)

بالا