[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

sasan_91

عضو جدید
دوستان کسی هست که سیالاتش خوب باشه راهنماییم کنه از فصل 3 به بعد چیکار کنم چطوربخونم چی بخونم کجاهارو بیشتر و کمتر بخونم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سیالات توی مهندسی شیمی تراز آوره
واسه اینکه بفهمی کجاها رو بیشر بخونی، سوالای کنکور سالای پیش رو بررسی کن ، ببین کجا ها همیشه سوال میاد( مثلا پمپ ها همیشه سوال میاد و راحته)

mey.samn

عضو جدید
دوستان کسی هست که سیالاتش خوب باشه راهنماییم کنه از فصل 3 به بعد چیکار کنم چطوربخونم چی بخونم کجاهارو بیشتر و کمتر بخونم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز کتاب سیالات پارسه که جدیدا چاپ شده رو بخون
واقعا عالیه

ch.sh

عضو جدید
دوستان کسی میدونه تکلیف سوال های غلط کنکور چی میشه ؟ مثلا پارسال حذف شدن یا نه؟

623

عضو جدید
بچه ها به نظر شما اگه سیالاتو حذف کنیم، کار اشتباهیه؟ آخه من خیلی با این درس مشکل دارم!!:confused:

samane a

عضو جدید
منم خیلی مشکل دارم تو این درس
کاش یکی پیدا بشه بگه اینو نخون :D

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم

مهم

سلااام دوستان خوبم.
لطفا کامل بخونید: روی صحبت من با دوستانیه که مکانیک ضعیف هستن یا عقب هستن و یا میخوان قیدش رو بزنن...
1- به هیچ عنوان مکانیک رو سفید نذارید چون تو رتبه بسیار مؤثره.
2- 5 تا تست هم بزنید خیلی عالیه چون همه کم میزنن ولی در رتبه های 3 رقمی هم دیده باشید حتی اونا هم سفید نذاشتن.
3- یکی از دوستانم بخش های مهم این درس رو به من گفته و من هم در ادامه برا شما قرار میدم و دقیقا مطالب خودش رو اینجا کپی میکنم ینی هرچی که گفته.
4- شماره صفحه ها طبق کتاب جامع مکانیک راهیان گفته شده
5- طبق گفته ی خودشون به غیر مطالبی که گفته اینا مهمن و فقط اینا رو بخون، به بقیه هم یه نگاه سطحی داشتن با توجه به وقتی که تا کنکور داشته ولی نه طوری که بهش مسلط بشه یعنی خیلی براشون مهم نبوده.
6- خیلی خیلی تست کار کنید چون نکات تو تست هر سال تکرار میشن
7- ببخشید از اینکه دیر گذاشتم،خدایی هر مطلب مفیدی داشتم رو چه در سایتی دیدم چه از بچه ها پرسیده باشم رو سعی کردم قرار بدم ولی واقعا واقعا این یکی رو فراموش کرده بودم... .خودم هم خیلی کم این درس رو خوندم
.به نظر من اینکه کسی اطلاعات خوبی حالا در مورد هرمبحثی داشته باشه رو به خاطر بحث رقابت نذاره خیلی بی معنیه ! به اعتقاد من کنکور رقابت با دیگران نیست بلکه من باید با خودم رقابت داشته باشم یعنی سعی کنم امروزم از دیروز بهتر باشه و تلاش فردام از امروز بیشتر بدون توجه به دیگران و حاشیه ها... ببخشید طولانی شد
لطفا به پست های بعدی توجه فرمایید :D
در پناه خدا:gol:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخش های مهم در مکانیک سیالات 1

بخش های مهم در مکانیک سیالات 1

فصل اول کتاب جامع:اگه قرار باشه از این فصل سوال بدن فقط از مباحث ص 16حرکت یک صفحه بین 2سیال و لزجت سنج استوانه ای ک ص 17-18توضیح داده شده سوال میدن-البته حرکت یک صفحه بین دو سیال تویه مهندسی شیمی و لزجت سنج استوانه ای تویه بیو و فرآوری بیشتر ازش سوال میاد-یه چنتا نمونه برات میگم:تست های شماره 15-18-39(سال 92تکرار شد)-49-یا کتاب سیالات مخصوص مهندسی شیمی ص 370تست 17-ص373تست 27-ص395تست121-ص 400تست145-مهندسی شیمی 84-85-86-87-89-90-91-92-93 از مبحث حرکت یک صفحه بین 2 سیال سوال دادن البته بازم میگم لزجت سنج استوانه ای بیشتر تویه فراوری و بیو ازش سوال دادن ولی جفتشون مهمن مطمنم 94 باز ازش سوال میدن-این مبحثو با دقت بخون روش سرمایه گذاری کن سیالات 5-6تست بزنی کافیه این میتونه یکی از اونا باشه-البته کل فصل یک رو بخون ولی روی اینا تاکید خیلی بیشتری داشته باش-سال 86-87-90تویه کنکور مکانیک از مبحث حرکت یک صفحه بین دو سیال سوال اومده-کلا طراحای سوالای کنکور سیالات ب این مبحث خیلی علاقه دارن-ببین کی میگم این یکی از سوالات ارشد 94 هستش این مبحث-

فصل چهارم کتاب جامع آنالیز ابعادی:اگه قرار باشه از این فصل سوال بدن فقط شبیه تست ص 330 سوال میدن ک اگه بخوای این نوع از تستارو بزنی گزینه هارو بررسی کن ببین کدومشون بدون بعد هستش اینجوری وقت کمتری نسبت ب روش تشریحی ازت گرفته میشه-اعداد فرود و اویلر و.......هم اگه خواستی بخون ضرر نمیکنی کلا بگم احتمال اینکه از این فصل سوال بدن خ کمه87-88 میم شیمی ازش سوال اومده دقیقا مشابه همون چیزی ک گفتم
فصل سوم کتاب جامع تجزیه و تحلیل جریان سیالات:مباحثی مثل تابع جریان و خط جریان و .....ک مطمنا خوندی سال 92ازش سوال اومده راحتن حتما بخونش-امسال لوله پیتوت مربوط ب این فصل بود ک تویه ارشد اومد-معادله اندازه ی حرکت و برنولی هم ازش سوال اومده-کلا این فصل اینکه از کدوم بخشش سوال میاد معلوم نیست ولی میشه روش حساب باز کرد و تستهای این مبحث میتونه یکی از همون 5-6تستی باشه ک تویه ارشد میتونی ب راحتی بزنیش-ضرایب تصحیح و مبحث توان هم مباحث دیگر این فصل هستند ک هر سال ازشون سوال اومده و باید تویه ارشد بزنیشون چون هیچی ندارند

یه نکته بگم اونم اینکه از سال 86کنکور بدون ماشین حساب برگزار شده و بعضی تستهای سالهای قبل خیلی طولانی بودند چون ماشین حساب مجاز بوده پس حواست ب این تست ها باشه چون لازم نیس بخونیشون این مباحث تویه معادله اندازه ی حرکت هستشون ک اونارو نخون

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخش های مهم در مکانیک سیالات 2

بخش های مهم در مکانیک سیالات 2

استاتیک سیالات کتاب جامع:یکی از سوالات همیشگی ک از این فصل تویه ارشد میادحرکت با شتاب خطی یکنواخت یا چرخشی یکنواخت هستش ک خیلی هم پیچیده و سخت میکنند سوالشو-شناوری رو حتما بخون شاید ازش سوال بیاد مثل 92 آسونه-نیروی هیدرو استاتیک وارد بر سطوح صاف و خمیده منحنی رو بخون شاید ازش سوال بیاد ولی مبحث اندازه گیری فشار بخاطر طولانی بودن خیلی احتمالش ضعیفه ک ازش سوال بیاد

فصل 5جریانهای داخلی تراکم ناپذیر و لزج کتاب راهیان مخصوص مهندسی شیمی:از ص181-206رو بخون قبلا اکثر سوالای این فصل مربوط به این صفحات بود بری تست های آخر این فصل رو بزنی متوجه حرفام میشی ولی جدیدا طراحان سیالات ب مباحث صفحات206-211 خیلی علاقمند شدن چن سال اخیر همیشه از این مبحث سوال دادن من خودم این مبحثو نیم ساعت قبل امتحان دوباره خوندم چون مطمن بودم ازش سوال میدن و اتفاقا هم دادن برا 94 هم ازش میدن ببین کی گفتم-بقیه فصل رو هم بخون ولی رو مباحث قبلی ک صحبت شد تاکید بیشتری داشته باش.
فصل 6جریانهای لایه مرزی:از ص 287تا آخر بخون این فصلو راهیان کمی ضعیف گفته پس سعی کن از کتابای دیگت هم کمک بگیری-از ص 277-287هم با تاکید کمتر بخون

فصل 7 توربو ماشین ها:از ص 312راندمان توربوماشین ها تا ص 318 قبل از پمپ ها بخون بعدش از ص 320 منحنی های مشخصه پمپ ها تا 321بخون-تست پمپ و کاویتاسیون ارشدو باید حتما بزنی خیلی سادس و هرسال ازشون سوال میدن

فصل 8 جریانهای تراکم پذیر:از این فصل بیشتر تویه فرآوری سوال میدن احتمالش خ کمه تویه مهندسی شیمی ازش سوال بدن مگه اینکه خ بدشانس باشی کلا اگه وقت اضاف آوردی بخونش چون بنظرم زیاد مهم نیس

فصل 9:حتما حتما کامل بخونش راهیان ضعیف توضیح دادش از کتابای دیگت کمک بگیر

سوالای مکانیک رشته ها دیگه مثل بیو-فراوری -مکانیک رو حتما بخون بعضی سوالاشو دیدم ک سالهای بعدش اومدن مثلا پمپ امسال مهندسی شیمی 93مشابه سوال پمپ بیو92 بود پس حتما بخونشون بخصوص سالهای اخیرو -مباحثی ک روشون تاکید داشتم هم راهیان هم پوران و هم پارسه شو بخون چون احتمال زیادازشون سوال میدن و تو هم کامل بخونشون ک هیچ نکته ای ازشون برات نمونده باشه-بازم میگم تو5-6تست سیالات درست بزنی کافیه-رو همین مباحثی ک گفتم وقت بیشتری بذار 5-6تست رو تو هوا میزنی

623

عضو جدید
خیلی ممنون شازده جان واقعا توضیحاتت مفید بود، کلی انرژی گرفتم، دیگه هم نسبت به این درس بد بین نیستم

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون شازده جان واقعا توضیحاتت مفید بود، کلی انرژی گرفتم، دیگه هم نسبت به این درس بد بین نیستم

خواهش میکنم دوست خوبم
با این حرفت خیلی خوشحالم کردی. ایشاالله این انرژی خوب رو تا آخرش داشته باشی:w17:
با آرزوی بهترین ها :gol:

آخرین ویرایش:

sasan_91

عضو جدید
دوستان راکتور مدرسان کافیه برا ارشد؟

آره از لحاظ درسنامه کافیه، من همین کتابو خوندم 80% زدم تو کنکور
البته چون سوالای راکتور بیوتکنولوژی رو نداره بهتره واس تمرین بیشتر تست های راهیان رو هم بخونی

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه تکلیف سوال های غلط کنکور چی میشه ؟ مثلا پارسال حذف شدن یا نه؟
اون سوالا ک خیلی غلط باشن ینی راه نداشته باشه حذف میشن و اونا ک دو تا جواب دارن هر دو گزینه رو درست در نظر میگیرن با تاثیر مثبت یعنی اونا ک زدنش واسشون لحاظ میشه اونا هم ک نزدن فک کنم واسشون حذف شده در نظر گرفته میشه
اونایی ک ب جواب یجورایی نزدیکن ولی جواب اصلی دقیق نیستن احتمالن با تاثیر مثبت در نظر گرفته میشن

mohammad aghaei

عضو جدید
بروبچ سلام، انشالا که همه خوب و سر حال هستید!;) در مورد کلیشه ها دیدم بحث شده، باید بگم که منم دنبالش بودم ولی خیلی وقته دیگه حتی بش فکرم نمیکنم به لطف بی اعتنایی دوستان! فقط میتونم بگم که هر روز بیشتر به خودم میگم که من خودم باید آنالیز کنم و کلیشه های خودمو بنویسم! ببینید الان باید به این موضوع فکر کنید که میخواید تغییر ایجاد کنید! بازم میگم، تغییر. برای همین صحبت دکتر سمیعی گهر رو بتون میگم که وقتی تست میزنید رها نکنیدشون برگردید و چک کنید که کدوما مهم هستن و بیشتر سوال میاد! این یعنی کلیشه! ببینید به نظر من شما باید تا 15 و حداکثر 20 آذر درسارو تموم کرده باشید، که بعد از اون هر درسیو مرور کنید و تستاشو به فاصله سه روز بزنید و نکته مهم اینه که همین جا برگردید و کلیشه بنویسید! اتفاقا این به نظر من بهتر از کلیشه های استاد میشه چون شما اونجاهایی که تسلط داریدو دوباره نمینویسید! و بعد از اینکه همه درسا تموم شد و کلیشه نوشتید! باید یه مرور جامع بکنید و سعی کنید بیشتر از 10 روز نشه! بعد از اون تستای سه سال آخر رو بزنید! سه یا چهار روز آخر هم کلیشه های خودتونو مرور کنید! دوستان بیاید تغییر ایجاد کنیم! همتونو دوست دارم چون اینجا فقط خدا هست و من و شما:smile:;)

آخرین ویرایش:

mohajer.mmd

عضو جدید
کنکور ارشد مهندسی شیمی-HSE

کنکور ارشد مهندسی شیمی-HSE

با سلام کسی کتاب تست یا جزوه واسه کنکور ارشد مهندسی شیمی داره بزاره؟
مرسی

mohajer.mmd

عضو جدید
ارشد مهندسی شیمی-HSE

ارشد مهندسی شیمی-HSE

با سلام کسی کتاب تست یا جزوه واسه کنکور ارشد مهندسی شیمی-HSE داره قرار بده ؟
با تشکر

مهتاب 8797

عضو جدید
بچه ها اگه کسی واقعا نتونه همه فصلای ریاضی رو بخونه به نظرتون کدوم فصلا رو حذف کنه که کمتر ضرر کنه؟ممنون میشم راهنمایی کنین:)

kayoooo

عضو جدید
سلام به همگی ...
دو چند تا سوال داشتم ممنون میشم از دوستانی که میتوونن راهنمایی کنن ...:gol:
1. چه فصل هایی از کتاب بیو تکنولوژی برا کنکور بیو مهمتره ؟؟ سوالات بیشتری داره ؟؟
2. رتبه های پارسه تا چه میزان به رتبه های کنکور نزدیکی داره ؟؟

nazli.p

عضو جدید
بروبچ سلام، انشالا که همه خوب و سر حال هستید!;) در مورد کلیشه ها دیدم بحث شده، باید بگم که منم دنبالش بودم ولی خیلی وقته دیگه حتی بش فکرم نمیکنم به لطف بی اعتنایی دوستان! فقط میتونم بگم که هر روز بیشتر به خودم میگم که من خودم باید آنالیز کنم و کلیشه های خودمو بنویسم! ببینید الان باید به این موضوع فکر کنید که میخواید تغییر ایجاد کنید! بازم میگم، تغییر. برای همین صحبت دکتر سمیعی گهر رو بتون میگم که وقتی تست میزنید رها نکنیدشون برگردید و چک کنید که کدوما مهم هستن و بیشتر سوال میاد! این یعنی کلیشه! ببینید به نظر من شما باید تا 15 و حداکثر 20 آذر درسارو تموم کرده باشید، که بعد از اون هر درسیو مرور کنید و تستاشو به فاصله سه روز بزنید و نکته مهم اینه که همین جا برگردید و کلیشه بنویسید! اتفاقا این به نظر من بهتر از کلیشه های استاد میشه چون شما اونجاهایی که تسلط داریدو دوباره نمینویسید! و بعد از اینکه همه درسا تموم شد و کلیشه نوشتید! باید یه مرور جامع بکنید و سعی کنید بیشتر از 10 روز نشه! بعد از اون تستای سه سال آخر رو بزنید! سه یا چهار روز آخر هم کلیشه های خودتونو مرور کنید! دوستان بیاید تغییر ایجاد کنیم! همتونو دوست دارم چون اینجا فقط خدا هست و من و شما:smile:;)
من این هفته تموم میکنم اما خوب متوجه منظورتون از کلیشه نشدم و اینکه بعد اتمام درسا چه جوری دوره کنیم بهتره؟ میشه با جزییات بیشتر توضیح بدین :surprised::redface:خیلی خیلی مرسیییییییی

nazli.p

عضو جدید
من این هفته تموم میکنم اما خوب متوجه منظورتون از کلیشه نشدم و اینکه بعد اتمام درسا چه جوری دوره کنیم بهتره؟ میشه با جزییات بیشتر توضیح بدین :surprised::redface:خیلی خیلی مرسیییییییی

mohammad aghaei

عضو جدید

سلام، در مورد دوره کردن مثلا شما دوتا کتاب رو انتخاب میکنید و مثلا هر کدوم رو توی دو الی سه روز مرور میکنید. خب شما قراره به فاصله سه روز تست بزنید ، یعنی وقتی یک کتابو تموم کردید تستاشو نمیزنید و کتاب دوم رو مرور میکنید تا یه فاصله سه روزه بیفته، بعد اول تستای کتاب اول رو میزنید و برمیگردید تحلیل میکنید که مبحث کدوم تستا 80 درصد تکراریه و مینویسیدشون و بقیه رو جز 20 درصد میزارید! اینا میشن کلیشه! بعد تستای کتاب دوم و تحلیلش و کلیشه! واین روندو ادامه میدید، یعنی دوباره دوتا کتاب دیگه و به همین ترتیب! بعد از اون یه مرور جامع و تستای سه سال آخر رو توی زمان کنکور میزنید و تحلیلشون میکنید! به این نکته توجه داشته باشید که اگه شناور ثبت نام کردید میشه 6 تا کنکور! بعد از اون هم میشه روزای آخر که مرور کلیشه ها میشه! موفق باشید!:smile::)

nazli.p

عضو جدید
مرسی که وقت میزارید و جواب میدید :)
سلام، در مورد دوره کردن مثلا شما دوتا کتاب رو انتخاب میکنید و مثلا هر کدوم رو توی دو الی سه روز مرور میکنید. خب شما قراره به فاصله سه روز تست بزنید ، یعنی وقتی یک کتابو تموم کردید تستاشو نمیزنید و کتاب دوم رو مرور میکنید تا یه فاصله سه روزه بیفته، بعد اول تستای کتاب اول رو میزنید و برمیگردید تحلیل میکنید که مبحث کدوم تستا 80 درصد تکراریه و مینویسیدشون و بقیه رو جز 20 درصد میزارید! اینا میشن کلیشه! بعد تستای کتاب دوم و تحلیلش و کلیشه! واین روندو ادامه میدید، یعنی دوباره دوتا کتاب دیگه و به همین ترتیب! بعد از اون یه مرور جامع و تستای سه سال آخر رو توی زمان کنکور میزنید و تحلیلشون میکنید! به این نکته توجه داشته باشید که اگه شناور ثبت نام کردید میشه 6 تا کنکور! بعد از اون هم میشه روزای آخر که مرور کلیشه ها میشه! موفق باشید!:smile::)

comet101

عضو جدید
سلام بر دوستان ارشدی
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین
چه کتابی سوالات 3 سال اخیر ارشد مهندسی شیمی رو داره؟
من داوطلب کنکور دکتری هستم واسه همین میخواستم سوالای 90-93 رو تستهاشو بزنم. سالهای قبل رو دارم ولی این 3 سال رو نه!
میدونم مدرسان شریف داره ولی خودم تا سال 90 دارمش. نمیخام بخاطر 3 سال دوباره برم همین کتابو بگیرم. یه کتاب کم حجم که فقط 3 یا 5 سال اخیر رو داشته باشه بم معرفی کنین
ممنون:)

ئدز

عضو جدید
سلام میدونم اینجا جاش نیست اما من دنبال یه برنامه درسی برای این زمان باقی مونده به کنکور برای رشته مدیریت میگردم برای یکی از اشنا ها شما جایی رو سراغ دارید که زود به جواب برسم بخش مدیریت اینجا خیلی تو ارشد فعال نیست لطفا پیام خصوصی بدید مرسی

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام بر دوستان ارشدی
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین
چه کتابی سوالات 3 سال اخیر ارشد مهندسی شیمی رو داره؟
من داوطلب کنکور دکتری هستم واسه همین میخواستم سوالای 90-93 رو تستهاشو بزنم. سالهای قبل رو دارم ولی این 3 سال رو نه!
میدونم مدرسان شریف داره ولی خودم تا سال 90 دارمش. نمیخام بخاطر 3 سال دوباره برم همین کتابو بگیرم. یه کتاب کم حجم که فقط 3 یا 5 سال اخیر رو داشته باشه بم معرفی کنین
ممنون:)

سلام! خب شما میتونید برید از مکان هایی که سوالات کنکور سالهای پیش رو میفروشن بگیرید با کلید! اگه هم دنبال جواب تشریحی هستید، یه سر به سایت پارسه یا مدرسان یا ماهان یا... بزنید گیرتون میاد! تو اینترنتم سرچ کنید گیرتون میاد! چون بعید میدونم کتابی باشه که فقط 5 سال آخر رو داشته باشه! یه کتابی هم پارسه داره به نام پارسه بانک مربوط به مهندسی شیمی! موفق باشید;)

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوالی برام پیش اومده.....

سوالاتی که جوابشون تو گزینه ها نیست...مثل وقتایی که انگار اشتباه چاپیه ولی یکی از گزینه ها با یه تغییر جواب میشه...ازین تیپ سوالا تو کنکور باشه جواب ندیم! نه؟!
اینجور سوالا جز سولای غلط آزمونن....نه؟
:biggrin:

خودمم خنده م میگیره ولی واقعا برام سواله:redface:

ببینین عین مثال 12 صفحه 63 جهش حرارت.....گفته جوا گزینه 1 ولی با یه تغییر
یعنی اگه ما اون سال کنکور داشتیم نباید به این سوال جواب میدادیم؟نه؟

بالا