گفتگو : آیا مهندسی پزشکی رشته ای مستقل است؟

bm-eng

عضو جدید
با اجازه مدیر عزیز انجمن این تاپیک رو در همین صفحه اول قرار می دهم چون فکر کنم خودش یه مسئله سوای چیزهای دیگه هست.
مهندسی پزشکی از اسمش پیداست که هم مهندسه هم پزشک.اما دروسی رو که در دوره لیسانس میخونن زیرمجموعه رشته های مهندسی برق و مهندسی مکانیک و مهندسی مواده.
حالا سوال من از مهندسان عزیز این است که آیا مهندسی پزشکی رشته ای مستقل است؟تعریف رشته مستقل چیست؟
اینها رو با دلیلهای منطقی لطفاً ذکر کنید.

1trust

عضو جدید
در تکمیل صحبت شما این رو هم بگم که سیلابس های درسی که در پزشکی هست نظیر آناتومی،فیزیولوژی وآزمایشگاههای عملیه پزشکی هم اضافه کنید.
اما در مورد سوالتون که مهندسی پزشکی مستقل هست یا نه فکر میکنم اول باید دید بر چه اساسی به یه رشته میگن مستقل واینکه اصلن مستقل بودن یه رشته امتیاز محسوب میشه یا کاربردی بودنش؟

bm-eng

عضو جدید
در تکمیل صحبت شما این رو هم بگم که سیلابس های درسی که در پزشکی هست نظیر آناتومی،فیزیولوژی وآزمایشگاههای عملیه پزشکی هم اضافه کنید.
اما در مورد سوالتون که مهندسی پزشکی مستقل هست یا نه فکر میکنم اول باید دید بر چه اساسی به یه رشته میگن مستقل واینکه اصلن مستقل بودن یه رشته امتیاز محسوب میشه یا کاربردی بودنش؟

بله.صحبت شما کاملا متین.من هم پرسیده بودم که رشته مستقل به چه رشته ای گفته میشه؟؟و بعد از تعریف رشته مستقل به این نتیجه برسه که مهندسی پزشکی مستقل است یا نه؟
در رابطه با اینکه امتیازه یا نه هم هرکسی نظری داره.کلا این سوال نسبیه.من هم هدفم این است که هرکسی که با این رشته در ارتباطه چه نظری داره و در آخر از همه این نظرات بشه یک نتیجه گیری کرد.یک کار تحقیقاتیه.

بالا