گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arash900

عضو جدید
آرش جان مرسی از اینکه وقت میزاری
با نظرت کاملا موافقم که باید کتابها رو نگاه کنن و بعد انتخاب بشه ..اما به نظرم الان واسه آزمون و خطا کردن یه کم وقت تنگه..و خوبه که بهترین انتخاب رو از روی تجربه ها داشته باشن
ایشاا.. دکتری بگیری پسر

ایشالا ایشالا ماشاالله نمیشه که!:biggrin:

منظورم اینه که از بین بهترین کتابها اونی رو انتخاب کنن که با روحیات و سطح علمیشون تناسب داره . مثلا برن از کتابخونه بگیرن و با هم مقایسه کنن. شاید برای هر درس 2 ساعت وقت بگیره. من خودم همین کارو کردم.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
آقا این روشی که پیش گرفتی عالیه ایشالا خودتو اونی که این روشو بهت پیشنهاد داده سال دیگه ردیف آخر کلاسای شریف بشینید ریم بازی کنید : دی
آخ گفتی ریم ....!!!!
ایشالا سال بعد من و اونی که بهم این روش رو پیشنهاد کرده دیگه جای هم امتحان ندیم و دیگه تعلیق نشیم.
بعد تو رفتن و اومدن به دانشگاه من 20 دیقه ای برسم و اون 2 ساعت تو راه باشه تلافی این 5 سال در بیاد :D

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال دیگه !!!
من یه مدته با خواب خیلی مشکل پیدا کردم.گوشیم که آلارم میخوره اصلا متوجه نمی شم.
انگار بی هوش میشم.آهنگش رو هم عوض کردم اما فایده نداشته.
یهو چشمامو باز میکنم میبینم ساعت شده 11
اگه هم یکی با هزار بدبختی زود بیدارم کنه کل روز رو گیج میزنم و میخورم در و دیوار !!!
این مشکل قبلنا ماهی یکی دو بار برام پیش میومد که انگار بی هوشم اما این هفته ای که گذشت از شنبه تا همین امروز اینجوری بودم.
امیدی بهم هست ؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال دیگه !!!
اگه هم یکی با هزار بدبختی زود بیدارم کنه کل روز رو گیج میزنم و میخورم در و دیوار !!!
این مشکل قبلنا ماهی یکی دو بار برام پیش میومد که انگار بی هوشم اما این هفته ای که گذشت از شنبه تا همین امروز اینجوری بودم.

میتونی شب تا ساعت 3 شب بخونی.بعد 3 بخوابی مطمعن باش همون 11 پا میشی.بیشترم وقتت تلف نمیشه

juvefans

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال دیگه !!!

دوست عزیز ساعت خواب شب ها رو اصلاح کن . در ضمن ضرورتی نداره که زود بیدار شی . حدودا ساعت 10 خوبه چون آزمون ارشد که صبح نیست .
شاید هوای اتاقت گرفته ، نور رو بیشتر کن و محیط رو خنک .
برای هر روز کمی ورزش کن داخل خونه و یا بیرون قدم بزن .:smile:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال دیگه !!!
باور کن منم مثل توام.همینطوری صبح گوشیمو میزارم رو زنگ بعد که گوشیم زنگ میخوره پرتش میکنم یه طرف باز میخوابم
متاسفانه تو خونه ما هم عادت کردیم که از 1زودتر هم نخوابیم.یه سری خواستم از داروهای خواب آور استفاده کنم شب ساعت
10 بخوابم گفتم ولش کن.معتاد میشیم میره پی کارش.خلاصه اینکه یه راه هست من خودم امتحان کردم
شما صبحا بیداری که میشی تو رختخواب چشات باز باشه و چند دقیقه به یه جا خیره بشی.باور کن جواب میده

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نمیدونم این مشکل حاده یا بخاطر فصله،آخه الرژی هم دارم صبح که بیدار میشم تو اوج آلرژیم،دارو هم استفاده میکنم که دکتر گفته خواب آور نیست.
یه معضل شده واسم،این هفته جز یه روز که ۹ ساعت خوندم بقیه اش بیشتر از ۶ ساعت نشده.
اون دوستی هم که گفتن تا ۳ بخونم شبا راندمانم به شدت میاد پایین،اصن بدبختی شده واسم بخدا

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم این مشکل حاده یا بخاطر فصله،آخه الرژی هم دارم صبح که بیدار میشم تو اوج آلرژیم،دارو هم استفاده میکنم که دکتر گفته خواب آور نیست.
یه معضل شده واسم،این هفته جز یه روز که ۹ ساعت خوندم بقیه اش بیشتر از ۶ ساعت نشده.
اون دوستی هم که گفتن تا ۳ بخونم شبا راندمانم به شدت میاد پایین،اصن بدبختی شده واسم بخدا
بهترین تایم مطالعه بنظرم 8 تا 2 هستش.بعدازظهر هم مطالبی رو که خوندی مرور کن

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بهترین تایم مطالعه بنظرم 8 تا 2 هستش.بعدازظهر هم مطالبی رو که خوندی مرور کن
ممنون از راهنمایی شما و همبنطور دوستای دیگه.اگه ۸ شروع کنم به خوندن راحت تا ۸ شب میتونم بخونم البته ۲ ساعت ظهر استراحت میکنم.اگه این خواب بذاره.

llvll.asoud

کاربر ممتاز

ممنون از راهنمایی شما و همبنطور دوستای دیگه.اگه ۸ شروع کنم به خوندن راحت تا ۸ شب میتونم بخونم البته ۲ ساعت ظهر استراحت میکنم.اگه این خواب بذاره.

٩ ساعت درس ميخوني! من تازه به ٥ ٦ ساعت دارم ميرسونم:دي
ميتوني شبا تا هروقت كه ميكشي بخوني شبا شام كم بخور
صيح ساعت ميذاري گوشيتو يا ساعتتو بذار يه جاي دور كه براي قطع كردنش مجبور باشي از تختت پاشي،وقتارو دو سه دقيقه بذار كه بكوب بزنگه :دي،پاشدي يه دوش بگير
من خودم صبحا ٩ پاميشك به نظرم دير نيستش

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
٩ ساعت درس ميخوني! من تازه به ٥ ٦ ساعت دارم ميرسونم:دي
ميتوني شبا تا هروقت كه ميكشي بخوني شبا شام كم بخور
صيح ساعت ميذاري گوشيتو يا ساعتتو بذار يه جاي دور كه براي قطع كردنش مجبور باشي از تختت پاشي،وقتارو دو سه دقيقه بذار كه بكوب بزنگه :دي،پاشدي يه دوش بگير
من خودم صبحا ٩ پاميشك به نظرم دير نيستش
شما هم مثل من اگه پارسال واسه کنکور میخوندی و الکی الکی یه سال فارغ تحصیلیت عقب میفتاد و یه سال هم واسه کارشناسی پشت کنکور میموندی اینقد نگران بودی که روزی ۱۲ ساعت میخوندی،البته دور از جون شما :smile:
راستش خونه اصلا نمیتونم بخونم و میرم کتابخونه،دیر که بیدار شم تایم کم میارم !!!!

llvll.asoud

کاربر ممتاز

شما هم مثل من اگه پارسال واسه کنکور میخوندی و الکی الکی یه سال فارغ تحصیلیت عقب میفتاد و یه سال هم واسه کارشناسی پشت کنکور میموندی اینقد نگران بودی که روزی ۱۲ ساعت میخوندی،البته دور از جون شما :smile:
راستش خونه اصلا نمیتونم بخونم و میرم کتابخونه،دیر که بیدار شم تایم کم میارم !!!!

من خودم خود بخود يه سال عقب افتادم من ورودي نيمسال دوم هستم و اين ترم ترم ٨اممه،٢٠ واحدم مونده نگرداشتم٩ ترمه شم واسه همين ترم بعد ١٢ تا برميدارم منم يه سال خودبخود عقب افتادم
به نظرم بهتره روزي ٧ ٨ ساعت بخونيد
اگه ١٢ ساعت بخونيد ماهاي اخر خسته ميشيد
منكه هنوز دوتا درسمو بدون تست تموم كردم با روزي ٦ ساعت خيلي خوشحالم و راضي:دي
واسه كتابخونه اره بايد از صبح زود بري وگرنه حسش ميره

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من خودم خود بخود يه سال عقب افتادم من ورودي نيمسال دوم هستم و اين ترم ترم ٨اممه،٢٠ واحدم مونده نگرداشتم٩ ترمه شم واسه همين ترم بعد ١٢ تا برميدارم منم يه سال خودبخود عقب افتادم
به نظرم بهتره روزي ٧ ٨ ساعت بخونيد
اگه ١٢ ساعت بخونيد ماهاي اخر خسته ميشيد
منكه هنوز دوتا درسمو بدون تست تموم كردم با روزي ٦ ساعت خيلي خوشحالم و راضي:دي
واسه كتابخونه اره بايد از صبح زود بري وگرنه حسش ميره
واسه جلوگیری از خستگی هدف ععامو آزمونای آزمایشی گرفتم که یه هدف غول نداشته باشم که وسطاش خسته شم.آقا من میترسم کم بخونم،خدایی میگم.دوستام کمتر میخونن اصن تعجب میکنم چرا واسشون کنکور کم اهمیتعه.نه که استرس داشته باشما.از نخوندن و اینکه حتی تو آزمون اول نتیجه نگیرم میترسم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
واسه جلوگیری از خستگی هدف ععامو آزمونای آزمایشی گرفتم که یه هدف غول نداشته باشم که وسطاش خسته شم.آقا من میترسم کم بخونم،خدایی میگم.دوستام کمتر میخونن اصن تعجب میکنم چرا واسشون کنکور کم اهمیتعه.نه که استرس داشته باشما.از نخوندن و اینکه حتی تو آزمون اول نتیجه نگیرم میترسم

من شرایطمو بهت گفتم انگیزه منم دست کمی از انگیزه شما نیستش.علاوه بر اینکه من یه سال عقب افتادم همینطوری همیشم به این سال زیاد فکر میکردم چون 4 سال پیش کنکور کارشناسیو خیلی بد داده بودم میخواستم چبران کنم.ولی خب تا وسطای تیر خوندم ولی بعدش دو ماهو هیچی نخوندم تازه یه هفته ای هستش شروع کردم روزیم 5 6 ساعت میخونم راضیم هستم.مهم اینه برنامه داشته باشی.اگه با برنامه بری جلو نگرانی نداره.من الان میدونم هفته بعد فلان روز چی میخوام بخونم.بتا قبل اینکه برنامه بریزم میگفتم چظور میخوام اینهمه درسو بخونم و این حرفا.
با هدف نتیجه گرفتن توی آزمونا بخوای توی آزمونا شرکت کنی اشتباهه.ضرر میکنی
آخرین مرحله آزمونای آزمایشی نتیجه اون آزمونه اونم فقط واسه سه آزمون آخر و 100 درصد.باید توی آزمونای آزمایشی به چیزای دیگه مثلا کدوم درسو چقدر وقت بذاری بهتره کدوم درسو بهتر بلدی اول اونو بزنی بهتره یا اونیکه بلد نیستی یا چطوری مثلا بزنی اینارو باید تمرین کنی

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من شرایطمو بهت گفتم انگیزه منم دست کمی از انگیزه شما نیستش.علاوه بر اینکه من یه سال عقب افتادم همینطوری همیشم به این سال زیاد فکر میکردم چون 4 سال پیش کنکور کارشناسیو خیلی بد داده بودم میخواستم چبران کنم.ولی خب تا وسطای تیر خوندم ولی بعدش دو ماهو هیچی نخوندم تازه یه هفته ای هستش شروع کردم روزیم 5 6 ساعت میخونم راضیم هستم.مهم اینه برنامه داشته باشی.اگه با برنامه بری جلو نگرانی نداره.من الان میدونم هفته بعد فلان روز چی میخوام بخونم.بتا قبل اینکه برنامه بریزم میگفتم چظور میخوام اینهمه درسو بخونم و این حرفا.
با هدف نتیجه گرفتن توی آزمونا بخوای توی آزمونا شرکت کنی اشتباهه.ضرر میکنی
آخرین مرحله آزمونای آزمایشی نتیجه اون آزمونه اونم فقط واسه سه آزمون آخر و 100 درصد.باید توی آزمونای آزمایشی به چیزای دیگه مثلا کدوم درسو چقدر وقت بذاری بهتره کدوم درسو بهتر بلدی اول اونو بزنی بهتره یا اونیکه بلد نیستی یا چطوری مثلا بزنی اینارو باید تمرین کنی
منظورم از هدف قرار دادن آزمونا اینه که آزمون هم میتونه محرک خوبی باشه همیه شبه هدفه هم اینکه یه تنوعه واسه خوندن.
راستی اینکه گفتی گوشیمو بذارم یه جای دور که بلند شم یه برنامه گرفتم صبح که زنگ میزنه ۲ ۳ تا سوال میپرسه تا جواباشو تایپ نکنی ساکت نمیشه :D
اون بنده خدا هم جوابگو نبود.
منم از اول تیر شروع کردنم روزی هم ۵ ۶ ساعت میخوندم که ماه رمضون رسید و فوقع ما وقع.بعد ماه رمضون توپ شروع کردم اما این یه هفته ترکوندتم.
ایشالا همین انگیزه ی بالامون باعث تلاشمون میشه و به اونیذکه میخوایم میرسیم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از کدوم یونی مدرک گرفتید؟یا در حال تحصیل هستید؟

بابک منافی

اخراجی موقت
دوستان یه سوال دیگه !!!

شما یا برنامه ریزی درستی نداری یا اینکه هنوز هدفت معلوم نیست ! به نظرم برنامتو زودتر عوض کن که خدای نکرده عقب نمونی که اون موقع دیگه پشیمونی سودی نداره

mohamad alizade

عضو جدید
UP :)ممنونم از مدیران این سایت که کمک بزرگی برای ما کنکوری هاست .
دوستان من چندتا سوال دارم :
وضعیت پیشرفت تحصیلی من » تمام دروس را یکبار تا پایان شهریور از ابتادای تیر ماه مطالعه خواهم کرد.
البته پایه قوی دارم و تمام دروس اصلی مثل ماشین و مدار و ریاضی رو برای چندمین بار هست که دوره میکنم .
میانگین مطالعه روزانه : 8 ساعت .

بخش اول » منابع
1- از کتابهای انتشارات جهش کدام کتاب رو توصیه میکنید ؟
2- از انتشارات راهیان ارشد چطور ؟
3- آیا صرف نظر از بخش "سریهای توانی" درس معادلات رو توصیه میکنید ؟ ( سالهای اخیر سوالی نیامده )
بخش دوم » آزمون
4- آزمون های پارسه با توجه به جدولی که آمار قبولی امسال این داوطلبان رو نشان میداد چطوری ارزیابی میکنید ؟
5- آیا استفاده از مجموعه سوالات آزمونهای سنجش سالهای گذشته را برای مکمل آزمون پارسه توصیه میکنید ؟

در مورد آزمون به نظرم تست های سالهای گذشته سنجش یا هر موسسه دیگه برای هر داوطلبی لازمه چون باعث میشه با تست های مختلف آشنا بشیم و سر عت تست زنیمون بالا بره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

neda mosavi

اخراجی موقت
سلام به juvefans و همه دوستان

شاید جوابی که بهتون میدم دقیقا مطابق با سوالاتتون نباشه ولی بهتون کمک میکنه

نمیدونم چه اصراری دارید از کتابهای جهش یا راهیان ارشد استفاده کنید. منابعی که از نظر من مناسب است رو بهتون میگم. من خودم امسال رتبه ام تو قدرت 605 شد و الان روزانه گیلان سیستم قبول شدم. به کنکور گند زدم وگرنه حتما رتبه ام حدود 200 میشد. دوستایی که پارسال امتحال دادن میدونن که سولات معادلات ، بررسی و کنترل سخت بود و باعث شد خیلی از بچه ها شوکه بشن من جمله خودم. متاسفانه توی اون مقطع شرایط مالی اجازه نداد آزمون شرکت کنم وگرنه شرکت تو چند مرحله آزمون جامع خیلی کمک کننده است. شما نباید گول جامعه آماری یا تعداد قبولی ها رو بخورید، هدف از شرکت در آزمون اینه که خودتونو با خودتون مقایسه کنید و روشهای مواجه شدن با آزمون و مدریت آزمون رو یاد بگیرید. فقط باید تو یه آزمون استاندارد شرکت کنید همین و بقیه موارد همه کشکه.

اما منابع

برای ریاضی مهندسی کتاب مهندس کریمی از انتشارات نصیر خیلی عالیه . علی الخصوص چاپ جدیدش. همچنین شما میتونید تو اینترنت جزوه کلاسی ایشون رو به صورت رایگان دانلود کنید. چون جزوه ایشون هم خیلی عالیه و نکات خوبی توش داره. اگه شما برای ریاضی مهندسی به همین منابع بسنده کنید و خوب بفهمید و مسلط بشید، بهتون اطمینان میدم که دیگه به هیچ منبعی نیاز نیست.

برای معادلات بعضی ها کتاب مهندس کریمی و بعضی ها کتاب مدرسان شریف رو پیشنهاد میکنن. انتخابش با خودتون. با هرکدوم که راحتر هستید همونو بگیرید. در مورد فصل سری توانی اگه پیش زمینه دارید و اگه وقت کردید بخونید اگه نه که هیچ. البته این نظر شخصیه منه.

برای مدار 2 فکر نکنم کتابی به اندازه کتاب دکتر زرگر مناسب باشه. مدار 1 هم کتاب دکتر زرگر مناسبه و در کنارش میتونید از کتاب پارسه برای یادگیری روشهای سریع و ابتکاری استفاده کنید. کتاب دکتر جبه دار از انتشارات نصیر هم تمام تسهای سال گذشته رو داره و بد نیست. جزوه پارسه از نت قابل دانلود هستش. من مدار رو 41.66 درصد زدم که البته وقت کم آوردم وگرنه بیشتر میزدم.

برای درس ماشین کتاب مدرسان شریف چاپ جدیدش (91 به بعد) فوق العاده است. من خودم ماشینو 58.33 درصد زدم. و فقط از این کتاب استفاده کردم. اگه وقت کم نمیاوردم حتما 75 درصد میزدم.

برای بررسی کتاب دکتر حلم زاده خوبه. من بررسی رو 16.66 زدم که مشکل از خودم بود چون دقت نکردم، البته سولات خیلی سخت بود که دوستان خودشون در جریان هستن. وگرنه کتاب دکتر حلم زاده کتاب خوبیه.

برای کنترل هم واقعا نمیشه نظر قطعی داد. کتاب پوران پژوهش میگن خوبه. اوگاتا هم به عنوان مرجع کتاب خوبیه. فقط حواستون باشه ترجمه سپیدنام نباشه. و به هیچ وجه کتاب دکتر سجادیان رو که مدرسان شریف چاپ کرده نگیرید مگه اینکه بیس کنترل شما قوی باشه. کنترل رو 18 درصد زدم.

دوستان عزیز تا سعی دارید همه فصلها رو بخونید. من خودم نتونستم همه فصلهای ریاضی مهندسی رو بخونم و سر آزمون فقط دوتا از سولاتشو جواب دادم و معادلاتم که با اون همه وقتی که گذاشتم هیچی نتونستم بزنم و ریاضی رو 16.66 زدم. درحالی که اگه مهندسی رو کامل خونده بودم حداقل ریاضی رو 30 درصد میزدم.

با تشکر از توضیحاته مفید و کاملتون به نظر من مدار و ریاضی مهندسی مدرسان فوق العادست من واقعأ راضی ام مخصوصأ چاپه جدیدش که رنگی شده در مورد بقیه کتابها نظر خاصی ندارم ممنون از راهنمایی کاملتون دوست عزیز

armin.katani

عضو جدید

شما براي مطالعه ي درس ماشين بايد براي فصل هاي مختلف دو سياست متفاوت و انجام بديد. همانطور كه مي دونيد كتاب بيم بهارا كتابي سنگين ولي بسيار پر بازده است، خيلي از دوستان فكر مي كنند كه ماشين هم مثل برخي از دروس ديگر مي باست به صورت تستي و تكنيكي ياد گرفته شود، در صورتيكه براي درس ماشين تشريح و تست با هم فرقي نداره و شما بايد ماشين بتوني تحليل كني. بدوني جريان تحريك موثر چيه؟، جريان تحريك واقعي چيه؟، انر‍‍ژي و كو انرژي با حركت آرام و سريع روي نمودار به چه صورت تغيير مي كنه، ميدان دوار در موتور القايي چگونه ايجاد مي شود و چه طور تغيير جهت مي دهد و ......!!!
پس من به شما توصيه مي كنم كه از بيم بهارا غالل نشو اگر مي خواي ماشين و ياد بگيري نه اينكه حفظ كني!! اما بيم بهاراي 3000 صفحه اي كلاً بايد 500 صفحه اش بررسي بشه در بهترين حالت و از اين بزرگي كتاب نترس. از طرف ديگر اگه شما بخواي فقط بيم بهارا رو ببري جلو و از كنكور غافل بشي نمي توني تشخيص بدي كه از كتاب بيم بهارا كجاهاش بيشتر مورد نظره طراحا بوده ! من اين كار و انجام دادم و امسال هم به همين روند مي رم جلو (البته يه كم پيشرفته تر) :
فصل اول و دوم (مدارهاي مغناطيسي- انر‍ژي الكتروديناميكي) : ابتدا از روي يك كتاب كنكوري شروع كن كامل فصل اول بخون و فصل دوم هم تا وسطاش بخون (من خودم از كتاب مدرسان شريف مي خونم و به نظرم بسيار كامله) ، بعدش بيم بهارا رو از فصل دوم جلد اول شروع كن به مرور كردن ولي حتماً مثال ها شو يك بار حل كنه و تا انتهاي فصل با بيم بهارا پيش برو و در انتها كتاب كنكوري تو تكميل كن.

فصل سوم
(ماشين هاي DC)- از روي كتاب كنكوري فقط مقدمات فصل سوم رو بخون ولي وارد بدنه ي اصلي نشو، بيم بهارا رو از فصل چهارم قسمت "معادلات اصلي حاكم بر ماشين DC" شروع كن و تا موتورهاي DC پيش برو ، بعدش برگرد به كتاب كنكوريت و اين قسمت و تكميل كن، همين روند و براي موتورهاي DC هم ادامه بده ولي حواست باشه تا آزمايش سويچ برن بيم بهارا بيشتر نخوني

تذكر: اصول ماشين هاي گردان - فصل دوم بيم بهارا را لازم نيست به هيچ عنوان بخوني.

masoud_5april

عضو جدید
ایشالا که همه به حقشون میرسن و نتیجش رو هم میبینن،اومدم یه سر به تاپیک بزنم گفتم یه نکته ای رو در مورد آزمون آزمایشی بگم بهتره،
در مورد آزمون که من تجربه شخصیم و دوستم که اونم رتبه خوبی آورده بود میگه که شما باید باید باید سه آزمون جامع آخر رو که نزدیک کنکور هست بدید،چون من خودمم خیلی از اشتباهاتم سر اون آزمون بدست اومد و تونستم برطرفش کنم.این یه قضیه
دومین قضیه در مورد باقی آزمون هاست
کلا آزمون وقتتون رو میگیره،البته منظورم وقت هدر دادن نیست،ولی وقت درس خوندنتون و تمرکزتون رو هم شایدبگیره و اینکه هر موسسه ای شرایط و سیلابس خاص خودش رو داره و شما مستلزمین که با اون جلو برین چون در غیر اینصورت هم وقتتون سر بعضی درسها تلف میشه و هم اینکه ممکنه انگیزتون کم بشه،پس پیشنهاد میکنم اگه واقعا با اون برنامه میتونین جلو برین یا حداقل یه سال واسه کنکور خوندین این آزمون ها رو برین.
قضیه آخرم اینه که من خودم به شخصه سه آزمون آخر سنجش رو پیشنهاد میکنم،واقعا خوب بود،اونطورم که شنیدم پارسه دور از انتظار سوال میده و بعضی درسها رو بیش از حد سخت و فضایی سوال میده،البته من نمونه سوالهاش رو داشتم و دیدم.البته واسه من و بعضی ها اینطور بوده،شاید واسه بعضی هام خوب باشه و من صرفا روی تجربه شخصیم نظر دادم،در مورد موسسه های دیگه اطلاعی ندارم و نمیتونم نظر بدم.
خلاصه این یه نکته ای بود که امیدوارم به درد همتون بخوره
موفق باشین

neda mosavi

اخراجی موقت
شما براي مطالعه ي درس ماشين بايد براي فصل هاي مختلف دو سياست متفاوت و انجام بديد. همانطور كه مي دونيد كتاب بيم بهارا كتابي سنگين ولي بسيار پر بازده است، خيلي از دوستان فكر مي كنند كه ماشين هم مثل برخي از دروس ديگر مي باست به صورت تستي و تكنيكي ياد گرفته شود، در صورتيكه براي درس ماشين تشريح و تست با هم فرقي نداره و شما بايد ماشين بتوني تحليل كني. بدوني جريان تحريك موثر چيه؟، جريان تحريك واقعي چيه؟، انر‍‍ژي و كو انرژي با حركت آرام و سريع روي نمودار به چه صورت تغيير مي كنه، ميدان دوار در موتور القايي چگونه ايجاد مي شود و چه طور تغيير جهت مي دهد و ......!!!
پس من به شما توصيه مي كنم كه از بيم بهارا غالل نشو اگر مي خواي ماشين و ياد بگيري نه اينكه حفظ كني!! اما بيم بهاراي 3000 صفحه اي كلاً بايد 500 صفحه اش بررسي بشه در بهترين حالت و از اين بزرگي كتاب نترس. از طرف ديگر اگه شما بخواي فقط بيم بهارا رو ببري جلو و از كنكور غافل بشي نمي توني تشخيص بدي كه از كتاب بيم بهارا كجاهاش بيشتر مورد نظره طراحا بوده ! من اين كار و انجام دادم و امسال هم به همين روند مي رم جلو (البته يه كم پيشرفته تر) :
فصل اول و دوم (مدارهاي مغناطيسي- انر‍ژي الكتروديناميكي) : ابتدا از روي يك كتاب كنكوري شروع كن كامل فصل اول بخون و فصل دوم هم تا وسطاش بخون (من خودم از كتاب مدرسان شريف مي خونم و به نظرم بسيار كامله) ، بعدش بيم بهارا رو از فصل دوم جلد اول شروع كن به مرور كردن ولي حتماً مثال ها شو يك بار حل كنه و تا انتهاي فصل با بيم بهارا پيش برو و در انتها كتاب كنكوري تو تكميل كن.

فصل سوم
(ماشين هاي DC)- از روي كتاب كنكوري فقط مقدمات فصل سوم رو بخون ولي وارد بدنه ي اصلي نشو، بيم بهارا رو از فصل چهارم قسمت "معادلات اصلي حاكم بر ماشين DC" شروع كن و تا موتورهاي DC پيش برو ، بعدش برگرد به كتاب كنكوريت و اين قسمت و تكميل كن، همين روند و براي موتورهاي DC هم ادامه بده ولي حواست باشه تا آزمايش سويچ برن بيم بهارا بيشتر نخوني

مرسی آرمین از راهنماییت فوقالعاده بود

neda mosavi

اخراجی موقت

فصل سوم

آرمین ممنون از راهنماییت فوقالعاده بود:gol:

SedRasoul

عضو جدید
سلام
دوستان من میخوام واسه ارشد شروع کنم به خوندن وقتمم کامل خالیه
رشتم مخابراته و ایشالا ارشدم میخوام مخابرات بخونم
فقط نمیدونم واسه کدوم درس کدوم کتاب رو بخونم هر جا میرم یا از هر کسی میپرسم یه چی میگه
در ضمن حال و حوصله خوندن کتابای سنگین رو ندارم مثلا کی حال داره الان بشینه اپنهایم یا اوگاتا بخونه که فقط مفهومیه و کنکوری زیاد کاربرد نداره
دوستان اگه میتونید واسه درسای زیر بهم کتاب کنکوری معرفی کنید چون زیاد اطلاعاتی از کتابای کنکور ندارم
نمیدونم کدوم کتاب کدوم موسسه ها خوبه چون زیادن مثلا پارسه ، مدرسان شریف ، پوران پژوهش ، نصیر ، ....
ممنون

زبان ====> بیشتر میگن 504 رو بخون
ریاضیات (ریاضی مهندسی -معادلات -آمار احتمالات)====> نمیدونم چی باید بخونم!!
مدارهای الکتریکی ===> جبه دار شنیدم خوبه
الکترومغناطیس====> چنگ ولی کنکوری نیست!!
الکترونیک
کنترل خطی
تجزیه و تحلیل سیگنال ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا