گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی هست که توی سایت های مختلف سر زده باشه یا نظرات دوستان رو خونده باشه یا هر جایی دیده باشه کارنامه دوستانی که توی الکترونیک و مخابرات و کنترل رتبه های زیر 100 و 50 و 10 اوردند رو بزاره ..؟؟

خیلی خیلی منون میشم.
سلام دوست عزیز;)
بفرمایید
arshad.zip - 1.3 MB

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست خوبم ..لطف کردی...

من منظورم برق 93 بود..متاسفانه برق 93 توی هیچ سایتی نیست..اکثراا کارنامه های برتر هم قدرتی هستند..
:)
ببخشید پس!
من یه نمونه دارم سال93.اما رتبش 400 هستش.اگه نیازی هست بزارم:)

shahamiri

عضو جدید
سلام
لطفا در مورد منابع برای مطالعه مغناطیس بیشتر توضیح بدهید.

برای تست از چه کتابی استفاده کنیم؟؟

برای تسلط بیشتر چه پیشنهادهایی دارید؟؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان منم کم کم دارم وسوسه میشم همون بخش الکتریکی مغناطیس رو ب درسام اضافه کنم.. چ خوب میشه بیاین مث بحث مدار ی بحثی هم در مورد مغناطیس و اینکه چجور میشه از این درس منحوس ی ده بیست درصد بکشیم بیرون داشته باشیم.. ب قول دوستامون ک قبلا گفته بودن بهر حال تو هر درسی دو سه تا سوال ساده و نهایتا متوسط هم پیدا میشه ک بشه با کمی دقت ج داد..

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
لطفا در مورد منابع برای مطالعه مغناطیس بیشتر توضیح بدهید.

برای تست از چه کتابی استفاده کنیم؟؟

برای تسلط بیشتر چه پیشنهادهایی دارید؟؟

دوست من پارسه رو بخون برای این که بیان خودمونی داره..بعضی تستا رو رد گزینه حل کرده و.. از توی کتابای دیگه درست حلشو ببین...مهم حل کردنه نه به جواب رسیدن..چون اون جزوه تستای مثلا برق 85 به قبله که معمولا بعضی گزینه ها تابلو طرح میشد..

برای تست کتاب مدرسان رو استفاده کنید...

از همه مهم تر من فراموش کردم بگم از کتاب رهیافت دیانی هم غافل نشید.توصیه اکید دارم.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
:دی در کار خیر حاجت هیچ استخاره ای نیست

تشکر دوست عزیز..اگه توی سایت های مختلف رتبه ی برتر دید کارنامه هم نبود اشکال نداره درصداش باشه ولی قابل اعتماد باشه.

اوکی دوست عزیز
تو خیلی از سایتها بچه ها درصداشونو بیان کردن اما بدون کارنامه و اثبات:D.مثلا من اینو پیدا کردم تو سال93
من الکترونیک55
مدار65
ریاضی60
مغناطیس11.11
سیگنال11.11
زبان75
کنترل44.44
رتبه الکترونیک96
کنترل124

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
:دی در کار خیر حاجت هیچ استخاره ای نیست

دوست من پارسه رو بخون برای این که بیان خودمونی داره..بعضی تستا رو رد گزینه حل کرده و.. از توی کتابای دیگه درست حلشو ببین...مهم حل کردنه نه به جواب رسیدن..چون اون جزوه تستای مثلا برق 85 به قبله که معمولا بعضی گزینه ها تابلو طرح میشد..

برای تست کتاب مدرسان رو استفاده کنید...

از همه مهم تر من فراموش کردم بگم از کتاب رهیافت دیانی هم غافل نشید.توصیه اکید دارم.
سلام دوستان;)
من کتاب اشرفیان رو دارم میخونم بدک نیست.
اما چون مهندس اشرفیان تو دانشگاهمون درس میده میدونم اگه سره کلاسش بشینی حالا هردرسی(الکترونیک .مغناطیس.تکنیک پالس و......)باشه ..بهتر یاد میگیری.به اصطلاح خودش میگفت کلاس و کتاب مکمل همدیگر هستن.

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان;)
من کتاب اشرفیان رو دارم میخونم بدک نیست.
اما چون مهندس اشرفیان تو دانشگاهمون درس میده میدونم اگه سره کلاسش بشینی حالا هردرسی(الکترونیک .مغناطیس.تکنیک پالس و......)باشه ..بهتر یاد میگیری.به اصطلاح خودش میگفت کلاس و کتاب مکمل همدیگر هستن.

سلام دوست خوبم..ممنون بابت کارنامه بازم دیدید لطف کنید..البته طوری که وقتتون گرفته نشه...

بله کتاب اقای اشرفیان متن خوب وروانی داشت تقریبا..ولی حل تست !!!!
قطعا ما این جا راجب کتاب اقای اشرفیان بحث کردیم نه کلاسشون...چون دوستان این جا میخوام خود محور خودشون مطالعه کنند و باید کتابی رو تهیه کنند که این نیازو براشون رفع کنه.. که این کتاب اصلا این طور نیست به نظرم.

البته این که بعضی بزرگواران همه چی رو توی کتابشون نمی نویسند این هست که دانشجو نیازمند کلاس اون بزگوار هم بشه...

ولی من با این نظریه کاملا مخالفم...کسی که توی راه علم بی چشم داشت انفاق کنه خدا بهش چندین برابرشو میده...و اتفاقا این طوی کلاساشون بهتر هم پر میشه ...

البته این نظر من توی این سن و مقطع هست شاید منم نظرم چند سال دیگه عوض شد...

Paydar91

کاربر ممتاز
مستر پایدار تو قهرمان اینجایی دمت گرممم:D

سعید جان دوست خوبم ازت ممنونم..یه لحظه رفتم توی ابرا :biggrin:

قهرمان واقعی شما هستی به خاطر داشتن این روحیت...

من کوچیک شما و سایر دوستان هم هستم.

انشالله کم کم در کنار هم برای یه رتبه ی خوب شروع کنیم برای خوندن.

من این چند روزه خیلی پر حرفی کردم...انشالله تاپیکای رفع اشکال روز به روز هم فعال تر بشه و هم با پرسیدن سوالای مفهموی مثل سوالی که اخیرا اقا مسعود توی تاپیک سیگنال گذاشتند پر بار تر هم بشه.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیزم.خواهش می کنم وظیفه است......;)

با نظر شما موافقم .استاد باید طوری بگه که واضح بشه درک کرد.اما شاید یک استاد سعی میکنه اینطور بشه اما شاید فن نویسنگی رو نداره.(یکم پیچیده بیان کرده)
راستش من هنوز به تستاش نرسیدم:smile:نمیتونم نظرمو بگم.
بله منم هیچ وقت کلاس کنکوری شرکت نکردم و نمیخوام بکنم.چون میدونم هیچ معجزه تو کلاس رخ نمیده و این طرف هست که خودش باید تلاش کنه و بخونه و.....
اون نظر هم دادم که زیاد رو کتاب مغناطیسش حساب باز نکنن.اونطور که باید واضح باشه نیست.ولی دوستانی که کلاسش میرم شاید واضح تر بشه.
اما واسه ما که کلاس نمیریم زیاد ..................................
ما به نظر شما ارادت خاصی داریم دوست خوبم
موفق باشید

aein22

عضو جدید
دوستانی که تجربه دارن میشه کمک کنن؟؟
در رابطه با مدار کجاهاشو باید خلاصه نویسی کرد؟؟؟ اصن سواله برام..وقتی درسو میخونم معمولا تمام قضیه و اینارو بلدم ولی نمیدونم خلاصه نویسیو به نکاتی که توی تستها مواجه میشم خلاصه کنم یا مطالب درسی هم بنویسم که ماهای آخر دچار مشکل نشم؟؟ چون مدار فقط تمرین و تمرینه...

jeneral_dj

عضو جدید
کسی میدونه ساعت برگزاری آزمونهای آزمایشی پارسه صبحه یا ظهر؟؟؟؟ توسایتش زده 8 صبح!! اینجوری که خیلی بده کنکور ما عصر برگزار میشه!!!
راجع به نصیر چی؟؟؟تو سایت نصیرم 8 صبح زده بود!!!! فقط من از مدرسان پارسال خبر دارم که ظهر برگزار میشد آزمونش!!!

nasrin1990

عضو جدید
2تا کارنامه های دوستام:ریاضی63 مدار33 الک60 سیگنال61 کنترل33 رتبه مخابرات114 رتبه الکترونیک101ر

ریاضی58 مدار44 الک90 کنترل52سیگنال60 رتبه کنترل10 رتبه الکترونیک 21

دوستان برای لغت زبان چی خوبه؟504 ایا خوبه؟

nasrin1990

عضو جدید
کسی میدونه ساعت برگزاری آزمونهای آزمایشی پارسه صبحه یا ظهر؟؟؟؟ توسایتش زده 8 صبح!! اینجوری که خیلی بده کنکور ما عصر برگزار میشه!!!
راجع به نصیر چی؟؟؟تو سایت نصیرم 8 صبح زده بود!!!! فقط من از مدرسان پارسال خبر دارم که ظهر برگزار میشد آزمونش!!!

من زنگ زدم پرسیدم پارسه صبحه نصیر هم صبحه..بینش بعدظهره مدرسان هم بعدظهره

Paydar91

کاربر ممتاز
دوستانی که تجربه دارن میشه کمک کنن؟؟
در رابطه با مدار کجاهاشو باید خلاصه نویسی کرد؟؟؟ اصن سواله برام..وقتی درسو میخونم معمولا تمام قضیه و اینارو بلدم ولی نمیدونم خلاصه نویسیو به نکاتی که توی تستها مواجه میشم خلاصه کنم یا مطالب درسی هم بنویسم که ماهای آخر دچار مشکل نشم؟؟ چون مدار فقط تمرین و تمرینه...

دوست من این سوالاتی که برای شما پیش اومده برای منم پیش می اومد برای هر کنکوری هم پیش میاد..
ولی اشتباه این هست قبل شروع بخوایم فکر کنیم من باید چطوری عمل و اقدام کنم و... اینا همش باعث میشه ما رو منع کنه از حرکت رو به جلو

شما هر چه سریع تر از این فکرا خودتون رو خلاص کنید و خودتون رو درگیر و گرم درس خوندن کنید بهتون قول میدم سر یکی نهایتش دو ماه نشده شما کامل خودتون توی این امر متخصص میشید

خلاصه نویسی همش این نیست توی یه برگه جدا حتما بنوسید و.. چه بسا بیش تر وقت شما رو میگیره..خلاصه نویسی گاهی خط کشیدن با ماژیک زیر یه بخش مهمه کتابه ..علامت زدن و مرور یه تسته
بعدش بعد ها شما پیش میرید مثلا با یه تست هایی خاص مواجهه میشید که حلش توی کتاب نبود بعدش برای خودتون توی کاغذ خلاصه مینویسید که وقتی با چینین مساله ای روبه رو میشم باید این طوری عمل کنم و تستش رو هم ادرس میزارید کجا بوده تا بعد ها مرور می کنید سریع یادتون بیاد..

خلاصه ..خلاصه نویسی اصلا کار سختی نیست شما شروع کنید به درس خوندن خود به خود توی دستتون میاد..به جای این که فکر کنید..

چون منم پارسال دقیقا این طوری بودم و ولی وقتی شروع کردم کامل متوجه شدم اصلا فلسفه ی خلاصه چی هست و باید چطور عمل کنم و..

برای مدار هم با حل مساله توی دستتون میاد مثلا تا با یه مدار مواجه میشید از کدوم روش حلش کنید..جریان ها و ولتاژ ها رو چطوری انتخاب کنید...مدار باید هی تست حل کنید بعدش یه نکات و رهیافتی میرسید که از اون حل تست به ذهنتون تراوش میکنه که توی هیچ کتابی نیست سریع اونو توی یه کاغذ به زبون خودتون بنوسید تا دوباره با چنین تست هایی مواجهه میشید بدونید چطور عمل کنید..

به هر حال ببخشید جسته گریخته نوشتم چون باید سریع مینوشتم..

در اخر دوباره میگم شما شروع بکنید به خوندن جدی بعدش میبنید کجا ها دقیقا مشکل دارید با خوندن مطالب نحوهی خلاصه نویسی و.. به رفع ایراداتون بهتر میتونید بپردازید و از همه مهم تر خودتون با ذهن و روش خدوتون برای خودتون روشی ابداع می کنید که برای خود شما منحصر به فرد و البته عالی خواهد بود که شاید برای فرد دیگه ای اصلا کارایی ندشاته باشه ولی برای شما بهترین میشه چون حاصل تلاش و تجربه ی شخصی خود شماست.

shahamiri

عضو جدید
تشکر فراوان از شما paydar91 عزیز

من با مفاهیم مشکلی ندارم در دوران تحصیل کتاب چنگ رو خواندم و الان به خاطر مدتی که خدمت بودم و از درس بخصوص مغناطیس جدا بودم کمی در تحلیل مسائل مشکل دارم
و برای درک بهتر از کتاب دکتر صفایی استفاده می کنم،نظر شما در مورد کتاب دکتر صفایی برای درک بهتر مفاهیم چی هست؟؟

متاسفانه کتاب رهیافت دیانی رو ندارم و باید تهیه کنم و کتاب پارسه رو هم دارم میخونم از توضیحات راضی هستم اما باید بیشتر از این ها روی تست زدن کار کنم.

از این که تجربه خودتون رو در اختیارم گذاشتید تشکر می کنم.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
پایدار جان از اینکه اینهمه وقت میذاری و دوستان رو راهنمایی میکنی از طرف خودم و بقیه بچه ها ازت تشکر میکنم:gol::gol:

راستی بیا تاپیک رفع اشکال سیگنال یه سوال توپ میخوام بذارم :دی

shahamiri

عضو جدید
دوستان منم کم کم دارم وسوسه میشم همون بخش الکتریکی مغناطیس رو ب درسام اضافه کنم.. چ خوب میشه بیاین مث بحث مدار ی بحثی هم در مورد مغناطیس و اینکه چجور میشه از این درس منحوس ی ده بیست درصد بکشیم بیرون داشته باشیم.. ب قول دوستامون ک قبلا گفته بودن بهر حال تو هر درسی دو سه تا سوال ساده و نهایتا متوسط هم پیدا میشه ک بشه با کمی دقت ج داد..

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

سلام مهندس جان

اگر بتوانی کمی روی مغناطیس وقت بگذاری خیلی بیشتر از 20% میتونی بزنی در کنکور.......
و این که مغناطیس ی درس به هم پیوسته و درعین حال مهیج هستش ،اگر قسمت الکتریسته رو بخوانی قسمت مغناطیس تفاوت چندانی در فرمول ها ندارد معمولا شکل ظاهری فرمول حفظ شده و متغییر ها تغییر می کنند

Paydar91

کاربر ممتاز
تشکر فراوان از شما paydar91 عزیز

من با مفاهیم مشکلی ندارم در دوران تحصیل کتاب چنگ رو خواندم و الان به خاطر مدتی که خدمت بودم و از درس بخصوص مغناطیس جدا بودم کمی در تحلیل مسائل مشکل دارم
و برای درک بهتر از کتاب دکتر صفایی استفاده می کنم،نظر شما در مورد کتاب دکتر صفایی برای درک بهتر مفاهیم چی هست؟؟

متاسفانه کتاب رهیافت دیانی رو ندارم و باید تهیه کنم و کتاب پارسه رو هم دارم میخونم از توضیحات راضی هستم اما باید بیشتر از این ها روی تست زدن کار کنم.

از این که تجربه خودتون رو در اختیارم گذاشتید تشکر می کنم.

خواهش میکنم دوست من.
من هیچ کتابی نیست که توی مغناطیس نخونده باشم !!! یکی از دلایلی که فقط تونستم 4 تا تست امسال جواب بدم(جدا از بحث استرس سر جلسه) هم همین بود کلی چیزی توی ذهنم بود ولی دسته بندی نکردم مخصوصا بخش مغناطیس
کتاب اقای احمد صفایی کتاب خوبی هستش مخصوصا بعضی توضیحات جالبی داره که توی هیچ کتابی نیست ولی متاسفانه به درد کنکور اون قدر ها نمی خوره و بیش تر برای تدریس و دوستان علاقه مند خوبه.. .. من میتونم مستند بگم لااقل یکی از تست های بخش میدان امسال مشابه تمرین های اخر فصل چنگ بود و چه بسا خیلی راحت تر ولی دقیقا با همون ایده...و حدود چند تست هم مشابهش توی رهیافت دیانی بود !!!
کتاب رهیافت بعضی تمریناش مشخصه پرته ولی اکثر تمریناشو حل کنید..این کتاب درسنامه ای به اون صورت نداره..بعد خوندن پارسه وزدن تست ها کنارش شروع کنید به حل تمرین های این کتاب..اگه هم مشکلی داشتید توی تاپیک رفع اشکال بیان کنید من تا حد توانم کمکتون میکنم..اگه هم سوالی بپرسید که بلد نباشم به من کمک کردید و من در پی جوابش بر میام.

پایدار جان از اینکه اینهمه وقت میذاری و دوستان رو راهنمایی میکنی از طرف خودم و بقیه بچه ها ازت تشکر میکنم:gol::gol:

راستی بیا تاپیک رفع اشکال سیگنال یه سوال توپ میخوام بذارم :دی

سلام مسعود جان...البته من انجام وظیفه میکنم..شما خیلی لطف کردی بابت برنامه ریزی که کردی و این همه وقت گذاشتی..انشالله بیش تر توی تاپیک ها و رفع اشکال با نظرات خوبت
وهمچنین سایر دوستان همو همراهی کنیم به امید خدا.

بابت سوالای توپت هم ممنونم.

amir3620

عضو جدید
دوستان نظرتون درباره کتابهای مدارو کنترل جهش چیه؟ کسی این کتاب ها رو خونده؟

Paydar91

کاربر ممتاز
دوستان نظرتون درباره کتابهای مدارو کنترل جهش چیه؟ کسی این کتاب ها رو خونده؟

مدار و سیگناش همچین تعریفی نیست..

اما کنترلش توی نکات جالبی داره که توی هیچ کتابی نیست و بهتون به نوعی کمک میکنه..هر چند توی بعضی جزوه های کنکوری من دیده بودم..الان چاپ جدیدش هم اومده خیلی بهتر شده..من خودم اگه توی کنترل صفر بودم به عنوان شروع و کتاب بیس نمیتونستم بهش اتکا کنم..دوستانی که پایه ی خوبی دارند یا بعد ها پایه خوبی پیدا کردند بهشون توصیه میکنم یه نگاه بهش بندازند.

Piruz-68

عضو جدید
اگه قرار باشه یک کتاب کنترل بغیر از کتاب رضایی و تقوی بگیرم چی خوبه؟
مدرسان جهش یا نصیر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا